ایا عشق زمینی و مادی راهی ست برای رسیدن به عشق بزرگ و بی کران خداوند

hami_life

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبم
من مدتی که این سوال رو دارم
به نظر شما هم خداوند اول به انسان ها طعم عشق زمینی را می چشاند بعد به عشق خود می رساند یا هیچ ارتباطی بین این دو وجود ندارد ؟

sh.mojtaba

عضو جدید
سلام به دوست عزیزم
این عقیده ی من هست، عشق زمینی وقتی به عشق خدایی می رسه که شما هر لحظه خودت رو در مقابل خدا ببینی و بعدش بفهمی که چقدر نسبت به خدا بی معرفتی.
این در صورتی هستش که تو عشق زمینی خیانت نباشه و به همه ی وعده ها که از طرف عاشق و معشوق داده میشه عمل بشه.
اما در عشق های دنیایی عاشق و معشوق به هدف های دنیایی بیشتر فکر می کنند تا به هدف های اصیل. ولی در عشق خدایی هدف فقط به خدا رسیدن هستش و بس.
عزیزم عشق دنیایی وقتی زمینه ی عشق الهی میشه که، شما تمامی زمینه های عشق الهی را در اون بگذاری و اگر نه هیچ ربطی به عشق الهی نداره. شابد یک مقدار کمکت کنه تا بفهمی که خدا چقدر عاشقته ولی مطمئن نباش که میتونی با استفاده از عشق دنیایی به عشق الهی برسی.

بهشت نصیبتون

خانومي

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبم
به نظر شما هم خداوند اول به انسان ها طعم عشق زمینی را می چشاند بعد به عشق خود می رساند یا هیچ ارتباطی بین این دو وجود ندارد ؟
سلام حامد جان.
به مطلب جالبي اشاره كردي. تا حالا بهش فكر نكرده بودم.
اما به نظر من عشق خدايي تو فطرت و وجود آدما گذاشته شده. اما عشق زميني بعدها به وجود مياد.:gol:

mrsplym007

عضو جدید
ممنون از تایپیکت ...
به نظر من عشق الهی در همه هست ولی بعضی مواقع گمش میکنیم ....
و از اونجایی که خدا بنده اش رو دوست داره.. با راه های مختلف اونو به سمت خودش میکشونه ( عشق الهی رو در بنده اش زده میکنه) یکی از این راه ها میتونه با یک عشق زمینی پاک باشه....
اون موقعست که انسان عاشقه ... یعنی با قلبت عشق لمس میکنی...

ویدا

عضو جدید
سلام دوستان خوبم

به نظر من ارتباط مستقیمی بین این دو وجود داره...خدا طعم عشق زمینی رو به آدما می چشونه...بی وفایی از طرف مقابل و... این چیزایی که عاشق رو رنج میده و بعد به آدما می فهمونه که باید نسبت به خدا وفادار بمونن

ahdiyeh

عضو جدید
ما یک وسیله ایم
وقتی عاشق یک نفر می شیم در واقع وسیله ای هستیم برای ابراز عشق خدا به اون شخص
بارها دیدیم که آدم ها کسی رو دوست دارن که همه جوره عذابشون داده ، تنهاشون گذاشته ، خیانت کرده و ... اگر عشقی که به اون شخص داره عشق خدا نیست پس این همه بخشش و .. از کجا میاد؟ فقط خدا می تونه اینقدر ببخشه ... ما نیستیم که عشق می ورزیم !!!! خداست

vuvuzella

عضو جدید
به نظر من عشق الهی در همه هست ولی بعضی مواقع گمش میکنیم ....
و از اونجایی که خدا بنده اش رو دوست داره.. با راه های مختلف اونو به سمت خودش میکشونه ( عشق الهی رو در بنده اش زده میکنه) یکی از این راه ها میتونه با یک عشق زمینی پاک باشه....
اون موقعست که انسان عاشقه ... یعنی با قلبت عشق لمس میکنی...

به نظر من ارتباط مستقیمی بین این دو وجود داره...خدا طعم عشق زمینی رو به آدما می چشونه...بی وفایی از طرف مقابل و... این چیزایی که عاشق رو رنج میده و بعد به آدما می فهمونه که باید نسبت به خدا وفادار بمونن

ما یک وسیله ایم
وقتی عاشق یک نفر می شیم در واقع وسیله ای هستیم برای ابراز عشق خدا به اون شخص
بارها دیدیم که آدم ها کسی رو دوست دارن که همه جوره عذابشون داده ، تنهاشون گذاشته ، خیانت کرده و ... اگر عشقی که به اون شخص داره عشق خدا نیست پس این همه بخشش و .. از کجا میاد؟ فقط خدا می تونه اینقدر ببخشه ... ما نیستیم که عشق می ورزیم !!!! خداست

ببخشیدا! ولی اینا همش یه سری حرف های شاعرانه بیشتر نیست...... نه توی قرآن و نه روایات ما چیزی راجع به عشق زمینی پاک و این حرفا نداریم!!!!!

چون این تاپیک تو بخش اسلام و قرآن زده شده فرض من اینه که دوستان اسلام و قرآن رو قبول دارن. واسه همین از نگاه قرآن و روایات گفتم....

اینکه "عشق زمینی راه رسیدن به عشق آسمانیه" چیزیه که فقط وفقط صدا وسیمای ما با سریالهای بی مایه و آبکی اون رو تبلیغ میکنه. وگرنه دلیلی برای این قضیه نداریییییییییییم.....

اگه دلیلی از آیات و روایات برای من آوردید قبول میکنم وگرنه اینا همه نظرات شخصیه و پایه ی درستی نداره......

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگرمثل زلیخا باشی بله میشه رسید ولی به نظرمن اکثراعشقهای زمینی بیشتربامسائل نفسانی درارتباط هستند و بندرت کسی پیدامیشه ازاین طریق به عشق خدایی وصل بشه

z.ghamari

عضو جدید
اگه به معنای واقعی عشق زمینی پی ببری به عشق خدا میرسی
دوستیای خیابونی این دوره زمونه اسمش عشق نیست بلکه هوسه

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشیدا! ولی اینا همش یه سری حرف های شاعرانه بیشتر نیست...... نه توی قرآن و نه روایات ما چیزی راجع به عشق زمینی پاک و این حرفا نداریم!!!!!

چون این تاپیک تو بخش اسلام و قرآن زده شده فرض من اینه که دوستان اسلام و قرآن رو قبول دارن. واسه همین از نگاه قرآن و روایات گفتم....

اینکه "عشق زمینی راه رسیدن به عشق آسمانیه" چیزیه که فقط وفقط صدا وسیمای ما با سریالهای بی مایه و آبکی اون رو تبلیغ میکنه. وگرنه دلیلی برای این قضیه نداریییییییییییم.....

اگه دلیلی از آیات و روایات برای من آوردید قبول میکنم وگرنه اینا همه نظرات شخصیه و پایه ی درستی نداره......

واقعا از اين همه تسلط بر علوم ديني شگفت زده شدم !!! خسته نباشيد

كي گفته توي قرآن و روايات از عشق زميني صحبت نشده ؟؟؟؟

پس زليخا كه تو سوره يوسف اومده چيه

پس روايات زندگي علي (ع) و فاطمه الزهرا(س) چيه ؟؟؟ خواستگاريشون و عروسيشون رو بخون

پس عشق سارا و ابراهيم !!!!! چيه ؟؟؟

عشق ابراهيم به اسماعيل !!

عشق حضرت خديجه به حضرت محمد (ص) كه حضرت خديجه عاشق ميشه و ....

vuvuzella

عضو جدید
واقعا از اين همه تسلط بر علوم ديني شگفت زده شدم !!! خسته نباشيد

كي گفته توي قرآن و روايات از عشق زميني صحبت نشده ؟؟؟؟

پس زليخا كه تو سوره يوسف اومده چيه

پس روايات زندگي علي (ع) و فاطمه الزهرا(س) چيه ؟؟؟ خواستگاريشون و عروسيشون رو بخون

پس عشق سارا و ابراهيم !!!!! چيه ؟؟؟

عشق ابراهيم به اسماعيل !!

عشق حضرت خديجه به حضرت محمد (ص) كه حضرت خديجه عاشق ميشه و ....

ببین عزیز من!! با دلیل و مدرک وبصورت کاملا مستدل از آیات و روایات درستی این جمله رو ثابت کن: "عشق زمینی راه رسیدن به عشق آسمانیه"

اینکه ابراهیم پسرشو یا همسرشو دوست داشته یا علی فاطمه رو دوست داشته اینا دلیل بر درستی جمله ی بالا نمیشه....

زلیخا رو هم اگه از سوره یوسف آیه ای در آوردی که گفته باشه زلیخا با عشق به یوسف به عشق خدا رسید حرفتو قبول میکنم.... وگرنه برای من از سریال یوسف پیامبر دلیل نیار

آخرین ویرایش:

vuvuzella

عضو جدید
اگرمثل زلیخا باشی بله میشه رسید ولی به نظرمن اکثراعشقهای زمینی بیشتربامسائل نفسانی درارتباط هستند و بندرت کسی پیدامیشه ازاین طریق به عشق خدایی وصل بشه

ببین خواهر! اینایی که تو تلویزیون نشون میده رو شما زیاد باور نکنید .... تو تلویزیون برای جذب مخاطب به انواع کلک ها متوسل میشن....

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین خواهر! اینایی که تو تلویزیون نشون میده رو شما زیاد باور نکنید .... تو تلویزیون برای جذب مخاطب به انواع کلک ها متوسل میشن....
اگر منظورتون زلیخاست که داستانش در تاریخ اسلام اومده

vuvuzella

عضو جدید
اگر منظورتون زلیخاست که داستانش در تاریخ اسلام اومده

داستانش اومده ولی نه با اون رنگ و لعابی کهه تلویزیون نشون دادو نه با این فرض که عشق به یوسف راه رسیدن زلیخا به خدا بوده.... چنین حرفی براش دلیلی وجود نداره....
تلویزیون اینطور به تصویر کشیده بود که این عشق راه رسیدن به خدا بوده
اگه شما دلیلی برای این مطلب دارید به صورت مستدل بگید .... منظورم اشتباه بودن اصل داستان نبود بلکه پیامی رو که تلویزیون میخواست منتقل کنه هیچ پایه و اساس درستی نداشت

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
داستانش اومده ولی نه با اون رنگ و لعابی کهه تلویزیون نشون دادو نه با این فرض که عشق به یوسف راه رسیدن زلیخا به خدا بوده.... چنین حرفی براش دلیلی وجود نداره....
تلویزیون اینطور به تصویر کشیده بود که این عشق راه رسیدن به خدا بوده
اگه شما دلیلی برای این مطلب دارید به صورت مستدل بگید .... منظورم اشتباه بودن اصل داستان نبود بلکه پیامی رو که تلویزیون میخواست منتقل کنه هیچ پایه و اساس درستی نداشت

اگه زليخا علشق يوسف نميشد / هيچوقت به خدا يگانه ايمان نمياورد

اون عاشق يوسف شد / بعد بخاطر يوسف به خدا ايمان آورد

________

خدا واسطه هاي فرستاد تا زميني ها به كمك اون به خدا برسن

اصلا همين پيامبر اعظم (ص)

اول قلب آدما رو تصاحب كرد ، مردم محمد امين رو دوست داشتند / بعد به خدا ايمان آردن

اگه مردم از محمد مصطفي ختمي مرتبطت متنفر بودن ، ايمان نمياوردن

خدا خودش گفته كه واسطه فرستاده

vuvuzella

عضو جدید
اگه زليخا علشق يوسف نميشد / هيچوقت به خدا يگانه ايمان نمياورد

اون عاشق يوسف شد / بعد بخاطر يوسف به خدا ايمان آورد

________

خدا واسطه هاي فرستاد تا زميني ها به كمك اون به خدا برسن

اصلا همين پيامبر اعظم (ص)

اول قلب آدما رو تصاحب كرد ، مردم محمد امين رو دوست داشتند / بعد به خدا ايمان آردن

اگه مردم از محمد مصطفي ختمي مرتبطت متنفر بودن ، ايمان نمياوردن

خدا خودش گفته كه واسطه فرستاده

قضیه ی علاقه ی عامه مردم به ولی یا پیامبر الهی با اون چیزی که بطور خاص برای زلیخا اسمش رو "عشق" گذاشتن فرق داره......
اینایی هم که در مورد زلیخا گفتی نظرات شخصی بود..... بازم منتظرم که از آیات و روایات درستی اون جمله ای که تاپیک مربوط بهش هست رو ثابت کنی.....