دخترها تا کی میخواید ادامه تحصیل بدبد؟؟؟؟؟

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا کی میخواید درس بخونید؟
تا هر وقت که حوصله و مغزش رو داشته باشیم
چند سالگی قصد ازدواج دارید؟
هر وقت احساس کنیم به مرحله ای رسیدیم که دیگه نمیخوایم درس بخونیم یا اینکه طرف مقابل خیلی از وظایف ما رو هم انجام بده که ما به درسمون برسیم. ( البته بگم این حرف که دختر ما میخواد درس بخونه هنوز یه بهانه هست برای رد کردن محترمانه ی خواستگاری که مورد تایید نیست. )
اصلا واسه چی درس میخونید؟
اولا برای بالا بردن سطح فرهنگی دوما برای اینکه خودمون نسبت به خودمون احساس بهتری داشته باشیم سوما برای اینکه توی جامعه ارج و قربی داشته باشیم چهارما برای اینکه میخوایم بریم سر یه کاری و مستقل بشیم و قرار نباشه اگه دلمون خواست چیزی بخریم دست جلوی شوهرمون دراز کنیم که ازش پول بگیریم. در ضمن نمیخوایم مثل زن های قدیم از نظر مالی اینقدر وابسته به مردمون باشیم که طرف هر بلایی خواست سرمون بیاره و ما هم از ترس بدبختی و بی پولی و گشنگی تحمل کنیم.

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که حالا حالاها قصد ادامه تحصیل دارم ولی اگه یه مورد خوب برا ازدواج پیدا شد با شرط ادامه تحصیل ازدواجم میکنم...:redface::redface:
ولی هیچ وقت به خاطر ازدواج از درس نمیگذرم...

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم
ای کاش تو روشون بگید تا بتونن خودشون رو اصلاح کنن، نه بخاطر شما،بخاطر خودشون و آیندشون
این بزرگترین لطفیه که میتونید در حقشون بکنید.نگران نباشید ما خودمون رو نمیکشیم

دختر خانومای گل همشون اینا رو میدونن.خودشون اصلاحن لازم نیست کسی بهشون بگه.
موقع درس خوندن وتیریپ استقلال برداشتن واینا اولن.ولی پاش که بیفته آخر مهر مادری و همسر خوب و اینان.:w16::w16::w16:
باور نمیکنی امتحان کن.

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا هر وقت که حوصله و مغزش رو داشته باشیم
هر وقت احساس کنیم به مرحله ای رسیدیم که دیگه نمیخوایم درس بخونیم یا اینکه طرف مقابل خیلی از وظایف ما رو هم انجام بده که ما به درسمون برسیم. ( البته بگم این حرف که دختر ما میخواد درس بخونه هنوز یه بهانه هست برای رد کردن محترمانه ی خواستگاری که مورد تایید نیست. )
اولا برای بالا بردن سطح فرهنگی دوما برای اینکه خودمون نسبت به خودمون احساس بهتری داشته باشیم سوما برای اینکه توی جامعه ارج و قربی داشته باشیم چهارما برای اینکه میخوایم بریم سر یه کاری و مستقل بشیم و قرار نباشه اگه دلمون خواست چیزی بخریم دست جلوی شوهرمون دراز کنیم که ازش پول بگیریم. در ضمن نمیخوایم مثل زن های قدیم از نظر مالی اینقدر وابسته به مردمون باشیم که طرف هر بلایی خواست سرمون بیاره و ما هم از ترس بدبختی و بی پولی و گشنگی تحمل کنیم.
با این طرز فکر واسه همسرتون متاسفم
شما دنبال شریک زندگی بگردید نه کیسه پول
من که حالا حالاها قصد ادامه تحصیل دارم ولی اگه یه مورد خوب برا ازدواج پیدا شد با شرط ادامه تحصیل ازدواجم میکنم...:redface::redface:
ولی هیچ وقت به خاطر ازدواج از درس نمیگذرم...
موفق باشید
دختر خانومای گل همشون اینا رو میدونن.خودشون اصلاحن لازم نیست کسی بهشون بگه.
موقع درس خوندن وتیریپ استقلال برداشتن واینا اولن.ولی پاش که بیفته آخر مهر مادری و همسر خوب و اینان.:w16::w16::w16:
باور نمیکنی امتحان کن.
ما که ندیدیم.فقط شنیدیم

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این طرز فکر واسه همسرتون متاسفم
شما دنبال شریک زندگی بگردید نه کیسه پول

چه ربطی داشت؟؟؟ مطمئنی متن منو خوندی؟؟؟ آقای محترم زنی که استقلال مالی داشته باشه دیگه دنبال پول شوهرش نیست پس به جای اینکه مثل بعضی از دخترا یکی از ملاکهای ازدواجش پول طرف باشه ، میگرده شخصی رو پیدا میکنه که از نظر فرهنگی و شخصیتی آدم خوبی باشه و در واقع شریک زندگی مناسبی باشه. ولی زنی که خودش درآمدی نداشته باشه مجبوره برای رسیدن به خواسته هاش یکی از ملاکهای ازدواجش رو وضعیت مالی طرف قرار بده و همین مساله باعث میشه خیلی زندگی ها بر پایه ی دروغ و کلک ساخته بشه تا احساسات.

من هم برای زن تو متاسفم که شوهرش مثل مردای زمان ناصرالدین شاه فکر میکنه.

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه ربطی داشت؟؟؟ مطمئنی متن منو خوندی؟؟؟ آقای محترم زنی که استقلال مالی داشته باشه دیگه دنبال پول شوهرش نیست پس به جای اینکه مثل بعضی از دخترا یکی از ملاکهای ازدواجش پول طرف باشه ، میگرده شخصی رو پیدا میکنه که از نظر فرهنگی و شخصیتی آدم خوبی باشه و در واقع شریک زندگی مناسبی باشه. ولی زنی که خودش درآمدی نداشته باشه مجبوره برای رسیدن به خواسته هاش یکی از ملاکهای ازدواجش رو وضعیت مالی طرف قرار بده و همین مساله باعث میشه خیلی زندگی ها بر پایه ی دروغ و کلک ساخته بشه تا احساسات.

من هم برای زن تو متاسفم که شوهرش مثل مردای زمان ناصرالدین شاه فکر میکنه.
چهارما برای اینکه میخوایم بریم سر یه کاری و مستقل بشیم و قرار نباشه اگه دلمون خواست چیزی بخریم دست جلوی شوهرمون دراز کنیم که ازش پول بگیریم
این جمله شما توهین به مردهاست.مگه ما چه اشکالی داریم که پول گرفتن از ما برای شما گدایی حساب میشه؟؟
ما مردها اگر زحمتی میکشیم واسه راحتی همسر و فرزندانمونه. لذت اینکه شما خوب بپوشید و بگردید که خستگی رو از تن ما در میاره
واقعا این رو نمیفهمید که مردها بیشتر از خودشون به خانوادشون میرسن؟

paeeizan

اخراجی موقت
:biggrin:من تا حالا هر جا که رفتم و از هرکی که شنیدم بهم گفته طرف مقابلش میخواد ادامه تحصیل بده

جواب این سوالها رو بدین که دیگه نه ما نه شما به زحمت نیوفتیم:biggrin:;)
.
.
.
هر دختري اينو بهت گفته ميخاسته دكت كنه...
وگه نه اگه دخترا تو كنكور ارشد دانشگاه شريف هم قبول بشن ... تا بفهمن خواستگار مناسب دارن قيد درس و دانشگاه رو ميزنن
.
.
.
به جون خودم ....

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.
هر دختري اينو بهت گفته ميخاسته دكت كنه...
وگه نه اگه دخترا تو كنكور ارشد دانشگاه شريف هم قبول بشن ... تا بفهمن خواستگار مناسب دارن قيد درس و دانشگاه رو ميزنن
.
.
.
به جون خودم ....

ممنون از این اعتمادی بنفسی که بمن دادی

nichol

عضو جدید
من دوست دارم درسم رو ادامه بدم تا جایی که احساس کنم با دانشی که تو رشتم پیدا کردم میتونم مفید باشم و از کارم لذت ببرم...
وکلا این بسته به این داره که واقعا اهل علم باشی یا بخوای فقط برای مدرک گرفتن درس بخونی!!!
این که الان خیلی از دخترا میگن میخوایم درس بخونیم با تایید نظر دوستان متاسفانه در بسیاری از موارد این ساده ترین و در واقع راحت ترین جواب منفیه که منم باهاش مخالفم به نظرم باید حقیقتی که معمولا برای طرف مقابل تلخه گفته بشه !!!
اما یه مورد دیگه اینکه واقعادرس خوندن در کنار مسئولیت های زندگی مشترک سخته!!
اما امکان پذیره به نظرم ازدواج تو دوره ی فوق لیسانس خیلی بهتره تا لیسانس!! کلا معتقدم هم دختر هم پسر به طور مستقل به جایی رسیده باشن و بعد تصمیم به ازدواج بگیرن

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
چهارما برای اینکه میخوایم بریم سر یه کاری و مستقل بشیم و قرار نباشه اگه دلمون خواست چیزی بخریم دست جلوی شوهرمون دراز کنیم که ازش پول بگیریم
این جمله شما توهین به مردهاست.مگه ما چه اشکالی داریم که پول گرفتن از ما برای شما گدایی حساب میشه؟؟
ما مردها اگر زحمتی میکشیم واسه راحتی همسر و فرزندانمونه. لذت اینکه شما خوب بپوشید و بگردید که خستگی رو از تن ما در میاره
واقعا این رو نمیفهمید که مردها بیشتر از خودشون به خانوادشون میرسن؟

منظورم این نبود که مردها به خوشون میرسن یا واسه خودشون پول در میارن ولی خودتون فکر کنین اگه جاها بر عکس بود شما احساس بدی پیدا نمیکردین برای هر چیزی از زنتون پول بخواین ؟؟؟ حتی اگه میخواستین براش کادوی تولد هم بخرین باید از خودش پول بگیرین.
از طرفی زندگی تو این دوره زمونه اینقدر سخته که نمیشه آدم از شوهرش انتظار داشته باشه همش پول بده که ما بریم خیلی وسایل غیر ضروری یا گرون قیمت رو بخریم. گاهی اوقات زن ها به چیزی علاقه دارن ولی چون اون چیز غیر ضروری ای هست ( یا اینکه فعلا مسایل ضروری تری مثل قسط بانک و... هست ) نمیتونن از شوهرشون انتظار داشته باشن براشون بخره ولی اگه خودشون درآمد داشته باشن میتونن خیلی از این وسایل رو از پول خودشون بخرن اینجوری هم به اقتصاد خانواده فشار نمیاد هم خانوم به خاطر آرزوهاش عقده ای نمیشه.

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم این نبود که مردها به خوشون میرسن یا واسه خودشون پول در میارن ولی خودتون فکر کنین اگه جاها بر عکس بود شما احساس بدی پیدا نمیکردین برای هر چیزی از زنتون پول بخواین ؟؟؟ حتی اگه میخواستین براش کادوی تولد هم بخرین باید از خودش پول بگیرین.
از طرفی زندگی تو این دوره زمونه اینقدر سخته که نمیشه آدم از شوهرش انتظار داشته باشه همش پول بده که ما بریم خیلی وسایل غیر ضروری یا گرون قیمت رو بخریم. گاهی اوقات زن ها به چیزی علاقه دارن ولی چون اون چیز غیر ضروری ای هست ( یا اینکه فعلا مسایل ضروری تری مثل قسط بانک و... هست ) نمیتونن از شوهرشون انتظار داشته باشن براشون بخره ولی اگه خودشون درآمد داشته باشن میتونن خیلی از این وسایل رو از پول خودشون بخرن اینجوری هم به اقتصاد خانواده فشار نمیاد هم خانوم به خاطر آرزوهاش عقده ای نمیشه.

این حرف خیلی منطقی تره

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا وقتی که احساس کنم میتونم با یه بچه کوچیک که اسمش شوهره کنار بیام:biggrin:
دعوام نکنید نظرمو گفتم.:cry:

بوکانی

کاربر فعال
:que:ببین دوست عزیز اینها همش بهونه است اگر طرف واقعا دوستت داشته باشه درس هم بخونه اشکالی ندارد و همچین بهانه ای اصلا قبول نیست این دفعه بگو واست یه بهونه دیگری بیارند امیدوارم این دفعه با دست پر برگردی دوست عزیز:gol:

haleh_sharif

عضو جدید
از اون سوالا بودا! پیشرفت زن و مرد نداره که!!! به نظرم خدا به هرکی توانایی داده وظیفشه از استعدادش استفاده کنه، من شخصا تا خود پست دکترا ادامه خواهم داد بعدشم رشتمو عوض می کنم!!

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادامه تحصیل بسته به علاقه شخصی هرفرده
نمیشه یک حکم کلی دراین مورد داد
یکی میتونه باوجود ازدواح ادامه تحصیل بده ویکی نمیتونه وادامه تحصیل براش مهمتراازدواجه

aniseh.m

عضو جدید
ما تا هر وقتم درس بخونيم شما نمي تونيد به گرد پاي مام برسيد آقااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

مهرومهتاب

عضو جدید
:biggrin:من تا حالا هر جا که رفتم و از هرکی که شنیدم بهم گفته طرف مقابلش میخواد ادامه تحصیل بده

تا دکترا
بعد دکترا
درس نخونم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

lazlo

عضو جدید

اقا من بگم من بگمممممممممم؟
اخه الان خوشگل بودن دخترا دیگه ملاک نیست برا مردااااااااااااااااا
برا همین اونام میرن موقعیتشون رو بالا بالا ببرننننننننننن
اونم با چی با مدرک بالاتر گرفتنننننننننننننن

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه مثل هم نیستن همون طور که شما پسرا همتون مثل هم نیستین ما دخترا هم همه مثل هم نیستیم.جمع نبندید.
من یادم نمیاد سوال بیمورد از شما پرسیده باشم.
حالا!!!
از اون سوالا بودا! پیشرفت زن و مرد نداره که!!! به نظرم خدا به هرکی توانایی داده وظیفشه از استعدادش استفاده کنه، من شخصا تا خود پست دکترا ادامه خواهم داد بعدشم رشتمو عوض می کنم!!
آخرش چی؟ حسودی نمیکنم ولی این عالم بی عمل به کجا میرسه؟
ادامه تحصیل بسته به علاقه شخصی هرفرده
نمیشه یک حکم کلی دراین مورد داد
یکی میتونه باوجود ازدواح ادامه تحصیل بده ویکی نمیتونه وادامه تحصیل براش مهمتراازدواجه
یعنی تنهایی و نداشتن یک حامی رو با دانش پر میشه کرد؟
ما تا هر وقتم درس بخونيم شما نمي تونيد به گرد پاي مام برسيد آقااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
مگه مسابقه ماراتن؟
ما اونقدر از شماها فاصله داریم که اگه با سرعت نور هم بیاید 100 سالی طول میکشه به ما برسید D:
تا دکترا
بعد دکترا
درس نخونم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
واقعا درس نخونی چیکار میکنی؟
آمارهای طلایی شما ما را شیفته خود کرد

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز

کاملن موافقم الان درس و دانشگاه برای خودش یه ملاک شده دیگه لیسانس معنی نداره فوق و یا دکترا مهم شده

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملن موافقم الان درس و دانشگاه برای خودش یه ملاک شده دیگه لیسانس معنی نداره فوق و یا دکترا مهم شده

ولی بنظر من ما داریم راه رو اشتباه میریم
زندگی چندین بعد داره که نباید با هم دیگه اشتباه گرفته بشن و یا با هم تلاقی و تضاد داشته باشند

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی بنظر من ما داریم راه رو اشتباه میریم
زندگی چندین بعد داره که نباید با هم دیگه اشتباه گرفته بشن و یا با هم تلاقی و تضاد داشته باشند

درسته ولی دوره زمونه همش شده چشم رو هم چشمی پس اگه من نوعی یه مدرک بالایی نگیرم همه با دیده حقارت نگام میکنن
و این برای خودم و خانوادم در آینده یه مشکل بزرگ میشه

بالا