یک پیام بازرگانی و یک پرسش

سلام دوستای من
در روزنامه ی همشهری روز شنبه 6 مهر
اگهی ای داده شده بود برای فروش واحدهایی اداری
متن اکنون در دسترس من نیست ولی دوستانی که همشهری شنبه رو دارند میتونند کمک کنند
مضمون متن اینگونه بود که :
واحدهای اداری طبقه های بالای برج میلاد ، در متراژهای 40 و 50 متری ، با امکانات 5 اسانسور فوق سریع و . . .
متری<...؟...>تومان به فروش میرسند

البته این اگهی ، اگهی پیش فروش است و زمان تحویل واحدها ،2 ماه آینده خواهد بود

حالا میخوام از شما بپرسم برای این واحدهای اداری واقع در یکی از بلندترین برجهای جهان ، متری چقدر را پیشنهاد میکنید
یعنی فکر میکنید متری چقدر در جای خالی ما نوشته شده بوده؟

حدستون؟

رنگ خدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا تومان
یک اگهی :شرکت بی نام خودرو قصد فروش تعداد محدودی خودروی ساخت نا کجااباد را با شرایط استثنائی واقساط خیلی بلند مدت رادارد.
شرایط:
پیش پرداخت خدا تومان
تحویل همراه با ظهور اقا0امام زمان(ع)

archi_arch

مدیر بازنشسته
نه نظرم عوض شد! 20 میلیون!!!! ضریب ارتفاع برج و لحاظ نکرده بودم!!!:D

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به هر حال زندگی خرج داره ، اونی که برج و ساخته ، اونی که زمینشه و داده ، اونی که هواش کرده ، همه باید خرجشون در بیاد دیگه:) 4 میلیاردم مگه رقمیه تو این دور و زمونه ؟ :) خونه حاج رضا سرمد و ببین شما :)

Dr ehsan

عضو جدید
فکر کنم کلاه بردایه ها!
قیافه اون آگهیه 1000 تومن هم نمی ارزید!!!
راستی واحد ها تجاری هستن درسته؟ آخه ادم اهل تجارت و حساب کتاب یه قرون که یجا خرج می کنه یا سرمایه گذاری، حساب می کنه که چه درآمدی داره براش. آخه به دفتر 40 متری چه درآمدی داره که این همه کسی هزینه کنه؟ با این پول می شه تو بهترین جاهای تجاریه تهران چندین برابرشو خرید!؟!؟
:que:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره
4 میلیارد تومن
همش رو پولدارای شمال تهرانی ==> از اون واقعن پولداراش جیم میکنن، هر چند متریش رو فردا ماهی +100 میلون تومن میدن اجاره

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر کنم کلاه بردایه ها!
قیافه اون آگهیه 1000 تومن هم نمی ارزید!!!
راستی واحد ها تجاری هستن درسته؟ آخه ادم اهل تجارت و حساب کتاب یه قرون که یجا خرج می کنه یا سرمایه گذاری، حساب می کنه که چه درآمدی داره براش. آخه به دفتر 40 متری چه درآمدی داره که این همه کسی هزینه کنه؟ با این پول می شه تو بهترین جاهای تجاریه تهران چندین برابرشو خرید!؟!؟
:que:

وقتی واسه خریدن یه چایی که سر کوچه میشه 50 تومن خریدش اونجا 50000 تومن باید بدی، دیگه بقیش رو خودت بدون
کسایی که اونجا رو کرایه میکنن راحت بالای 50 میلیون بابتش باید بدن
و قیمت جنسا رو ضربردر 1000 یا 10000 و بیشتر بکن و اونجا بفروش

تو ایران و این مکانا همه چی واسه پولدارا گذاشته شده، پولدارایی که مملکت رو با پولشون اداره میکنن

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین افرادی که می آن اونجا رو می خرن اگه بهشون بگی پونصد هزار تومن بده قرض بده من بدهیم رو بدم می گه ندارم!

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئن باش كسي كه حاضر اينجا رو بخره جواب سلامت هم نمي ده چه برسه بهش بگي به من پول قرض بده

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اوووف ، بابا بیخیال :) م
ه سر و تهش چقدری هست حالا ، بذار بخرن حالش و ببرن ، ولی لامصب عجب ویوویی View داره از اون بالا ، فکر کن زمستون ، برف میاد ، شهر زیر پات سفید ، یه فنجون قهوه فرانسه با شیر و شکر ، یا شیر شکلات ، که ازش بخار بلند میشه ، دستت میگیری ، دم پنجره ، کت شلوار پیرکاردین تنته ، سیگار برگ کوبایی داری ، ساعتت رولکسه ، عینکت ورساچی ، متفکرانه به پایین نگاه میکنی و به این فکر میکنی که از تو خوشبخت تر کیه :) بعد یاد ابراهامووییچ ( چلسی ) میوفتی ، میگی نه ، پس از من خوشبخت تر هم هست :) بعد میشینی فکر میکنی چقدر دیگه باید احیاناً این در و اون در بزنی و سرمایه گذاری کنی و ... تا پولت یواشکی اونقدر بشه :)

Dr ehsan

عضو جدید
اوووف ، بابا بیخیال :) م
ه سر و تهش چقدری هست حالا ، بذار بخرن حالش و ببرن ، ولی لامصب عجب ویوویی View داره از اون بالا ، فکر کن زمستون ، برف میاد ، شهر زیر پات سفید ، یه فنجون قهوه فرانسه با شیر و شکر ، یا شیر شکلات ، که ازش بخار بلند میشه ، دستت میگیری ، دم پنجره ، کت شلوار پیرکاردین تنته ، سیگار برگ کوبایی داری ، ساعتت رولکسه ، عینکت ورساچی ، متفکرانه به پایین نگاه میکنی و به این فکر میکنی که از تو خوشبخت تر کیه ....

تا اینجاش رو خوب اومدی داداش ولی اِدامش . . . :

همونطور که داری از اون بالا به شهر زیر پات نگاه می کنی یهو یه هلیکوپتر از پایین کادر سمت چپ با یه حرکت نرم میاد وسط کادر! . . . یه کماندوی سیاه که یه پاش از هلیکوپتر بیرونه نظرت رو جلب می کنه . .. یه مسلسل با یه قطار فشنگ آویزون ... هنوز فنجون به زمین نخورده که ماشه مسلسله یه چیزی در گوش فشنگ ها می گه و ... و فشنگ ها قهقه به ساده لوهی تو می خندن انگار !!!!
:D

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تا اینجاش رو خوب اومدی داداش ولی اِدامش . . . :

همونطور که داری از اون بالا به شهر زیر پات نگاه می کنی یهو یه هلیکوپتر از پایین کادر سمت چپ با یه حرکت نرم میاد وسط کادر! . . . یه کماندوی سیاه که یه پاش از هلیکوپتر بیرونه نظرت رو جلب می کنه . .. یه مسلسل با یه قطار فشنگ آویزون ... هنوز فنجون به زمین نخورده که ماشه مسلسله یه چیزی در گوش فشنگ ها می گه و ... و فشنگ ها قهقه به ساده لوهی تو می خندن انگار !!!!
:D

اول که ساده لوحی :) بعدشم ، یهو سکانس با سرعت کم نمایش داده میشه ، آب هایی که از سقف داره میریزه، زمین خیس شده ، تو بر میگردی ، پا به فرار داری میذاری ، گلوله ها که روش واژه GoodBYe ( از فیلم Wanted ) نوشته شده از بیخت رد میشند ، اما یکیش از بغل پات رد میشه و یکم خون میپاشه بیرون .. ( Matrix ) ، به در رسیدی ، همه جا داره سوراخ سوراخ میشه ولی تو از در میری بیرون ، میبینی توی راهرو چراغا همه خاموشه و ...

Dr.Much

عضو جدید

===========

من گفتم 55 ميليون تومن!

ولي الان كه دقيق تر فكر ميكنم ميبينم ممكنه ارزش سرمايه گذاري رو داشته باشه

با توجه به رشد نرخ مسكن و اينا كسي پايه هست شريكي سه چار واحدشو برداريم ؟

به آي دي ياهوم خبر بدين :

BillGates@Kharej.com

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه يه 50 متريش رو بخري! بايد 200 ميريالد پول بدي!!!
اگه 160 مييييلياردو بزاري بانك با سود 24 درصد سالانه بانك سامان ميكنه به عبارتي ماهي 4 ميليارد!
حالا اگر بخواي يه جنس خيلي خيلي گرون با سود بالا بخري مثلا مرسدس بنز(اگه با اون بالابرهاي سريع بتوني ببري اونجا بفروشي!!!) و رو هر كدوم هم از 100 مليون تومن 10 مليون بخوري!! بايد 400 تا مرسدس بنز به مردم قالب كني تا سودت در بياد!!!:w12:
پس بنابراين كدوم آدم خنگي ميره همچين واحد تجاري رو با اين پول بخره؟؟ چون تو 50 متر 10 تا مرسدس بنز بيشتر جا نميشه!!!
حالا فكرش رو بكنين يه ديوونه اي بخواد پفك بخره دو برابر بفروشه!!!:w00:
نصفه شبي دارم هزيون ميگم!
بنابراين شب بخير مايه داران!:w22:

بچه ها چرا واقعا تو فرهنگ ما جا افتاده که پولدارا بدن؟
این اگهی که کمدیه
به کنار
کاملا موافقم
ولی چرا کسی که پول داره جواب سلامتونو نمیده ، 500 تومن هم قرض نمیده و ...(پستهای خودتون)
موضوع حرف این اگهی بود
ولی حالا که بعد چند روز اومدم و میبینم
فکر میکنم موضوع بهتری هم هست
چرا ما باید همیشه پولدارامونو بد بدونیم؟ چرا همیشه میگیم حتما حق یکی رو خورده که پولدار شده؟چرا اینجوری هستیم؟ حتما اون جک معروف هم شنیدین که یه امریکایی یه بنز اخرین مدل میبینه میگه فلان و صد نفر دیگه هم ببینن از قشنگیاش میگن و دم گرم دارندش
ولی ما
فحشش میدیم
غیر اینه؟

یه بار گفتم
یکی از همسایه های ما خیلی وضعش خوبه و چند تا کارخونه داره
یه روز تو یکی از کارخونه هاش بوده
یکی از دستگاها خراب میشه
خلاصه میفهمه کاره یکی از کارگراست
میگه چرا این کارو کردی
میگه من که مثل تو پولدار نمیشم
پس بذار جلوی پولدارتر شدن تو رو هم یه ذره بگیرم!
اونوقت ما انتظار پیشرفت داریم؟
واسه سمند جک میسازیم و اونوقت ژاپنیا داغونترین ماشینای ممکن رو از کارخونه های وطنشون میخریدن تا کارخونه هاشون رشد که
حالا فرقمون چقدره؟
هنوزم ما پولدارامونو ادم بده میدونیم و ...

Dr ehsan

عضو جدید
بچه ها چرا واقعا تو فرهنگ ما جا افتاده که پولدارا بدن؟
این اگهی که کمدیه
به کنار
کاملا موافقم
ولی چرا کسی که پول داره جواب سلامتونو نمیده ، 500 تومن هم قرض نمیده و ...(پستهای خودتون)
موضوع حرف این اگهی بود
ولی حالا که بعد چند روز اومدم و میبینم
فکر میکنم موضوع بهتری هم هست
چرا ما باید همیشه پولدارامونو بد بدونیم؟ چرا همیشه میگیم حتما حق یکی رو خورده که پولدار شده؟چرا اینجوری هستیم؟ حتما اون جک معروف هم شنیدین که یه امریکایی یه بنز اخرین مدل میبینه میگه فلان و صد نفر دیگه هم ببینن از قشنگیاش میگن و دم گرم دارندش
ولی ما
فحشش میدیم
غیر اینه؟

یه بار گفتم
یکی از همسایه های ما خیلی وضعش خوبه و چند تا کارخونه داره
یه روز تو یکی از کارخونه هاش بوده
یکی از دستگاها خراب میشه
خلاصه میفهمه کاره یکی از کارگراست
میگه چرا این کارو کردی
میگه من که مثل تو پولدار نمیشم
پس بذار جلوی پولدارتر شدن تو رو هم یه ذره بگیرم!
اونوقت ما انتظار پیشرفت داریم؟
واسه سمند جک میسازیم و اونوقت ژاپنیا داغونترین ماشینای ممکن رو از کارخونه های وطنشون میخریدن تا کارخونه هاشون رشد که
حالا فرقمون چقدره؟
هنوزم ما پولدارامونو ادم بده میدونیم و ...

پرشین جان
بحث خیلی خیلی خوبیه و جاش هم همین جا توی تالار گفتگوی آزاده. من هم کلی حرف و سؤال دارم در موردش. حالا که این و گفتی اگر موافقی خودت یه تاپیک با همین موضوع بذار لطفاً. من حتماً شرکت می کنم. از دوستان عزیزم JUJU , mmbidhendi و متالیک هم خواهش می کنم توی اون تاپیک شرکت کنن. چون به تجربه و از خوندن پستای قبلیشون به این نتیجه رسیدم که حرفاشون همیشه قابل تأمله (جسارتی به سایر دوستان نباشه، من با نظرات این عزیزان بیشتر آشنا هستم.)
چند نفر دیگه ای هم هستن که اگر بحث شکل گرفت و نیامدن خودم دعوتشون می کنم.
ممنون
;)

cute

عضو جدید
کاربر ممتاز
قصه همچنان ادامه دارد
و پولدارها پولدارتر می شوند:w05:

Sourena_MSE

عضو جدید
سلام نظر من بالا تر از این حرفاست چون اسم بلندترین برج رو با خودش یدک میکشه. الان دارن تو پاساژ علاالدین متری 20 میگن اینجا ارزش زیادتری نداره چون از مرکز دوره توی بورس هیچی هم نیست شاید به خاطر امکانات و اسمش متری 25 تا 30 باشه که اصلان هم نمی ارزه چون با اقتصاد بیمار و بازار انحصار شده ایران همچین ارزشی توجیه نداره اما از یه نظر میشه این خرید و توجیه کرد ........
تورم. ملک خریداری میشه حتی اگر تو این ملک کاسبی هم نشه بعد از یکسال قیمت چندین برابر شده که این امر هم هیچ ضمانتی نداره شاید تقی به توقی خورد ملک تو ایران متری و هکتاری صلواتی شد.

عاقبت خبر!!(البته با توضیحاتی در رابطه با اصل خبر)

يکي از پر تيراژترين روزنامه‌‏هاي صبح ايران در صفحه طنز خود آگهي جنجال‌‏سازي را در خصوص برج ميلاد منتشر کرد که اين موضوع به مانند دروغ 13 مربوط به کج بودن برج ميلاد، بازار شايعه را آنقدر داغ کرد تا پاي شهردار تهران هم به ميدان تکذيب کشيده شد.

دراين شرايط حتي خبرگزاري رسمي جمهوري اسلامي ايران (ايرنا) هم اين آگهي طنز را که در بازار شايعه مطرح و تکذيب شده است را واقعي پنداشته و عواقب اتفاقي را مورد بررسي قرار داده که اصل اتفاق فقط يک طنز بوده است.

جريان اينگونه بود که در قالب يک آگهي طنز فروش واحدهاي 40 و 50 متري اداري در بالاي برج ميلاد وعده داده شده که شماره تلفن تماس آن نيز مربوط به دفتر نشريه آگهي دهنده است اما اين موضوع طنز آنچنان جدي شد که حتي چندين تاجر از کشورهاي حوزه خليج فارس براي خريد اين واحدها با دفتر نشريه تماس گرفتند حتي شايعه شد که علي دايي، سرمربي تيم ملي فوتبال کشور هم دو واحد 50 متري را خريداري کرده است. اين طنز تا حدي جدي شد که خبرنگاري از شهردار تهران در اين خصوص سوال کرد که قاليباف در پاسخ گفت: 13هزار مترمربع بناي بالاي برج هيچگاه به معناي واگذاري قطعي به فروش نرفته است و ملکيت آن براي شهرداري تهران است، اما مغازه‌ها و برندهايي که متقاضي حضور در اين مجموعه‌از برج هستند، مي‌توانند براي مدت مشخصي آن را اجاره کنند ، علاوه بر اين عمده اين فضاها متعلق به بخش‌هاي فرهنگي و هنري است و فقط لابي پايين برج مي‌تواند براي مدت دو تا 5 سال اجاره طولاني مدت شود ، اما هيچ فروش متري در اين محدوده برج صورت نمي‌گيرد.

اما باز هم ماجرا فيصله پيدا نکرد به گونه‌‏اي که خبرگزاري رسمي جمهوري اسلامي ايران (ايرنا) در غالب مصاحبه‌‏اي با يک کارشناس مسکن عواقب اين فروش 4 ميلياردي را پيگيري کرده است.

اين خبر با روتيتر "چه کسي املاک را در تهران گران مي کند؟" و تيتر "فروش مراکز تجاري برج ميلاد،هر متر مربع 4 ميليارد تومان!" منتشر شد. در متن خبر چنين آمده است: "يک کارشناس مسکن گفت: شهرداري تهران با قيمت گذاري نجومي واحدهاي تجاري و اداري برج ميلاد، بحران مجدد قيمت املاک در تهران را ايجاد خواهد کرد.

حضرتياني در پايان اين گفتگو مديران شهرداري تهران را به تجديد نظر در اين نحوه قيمتگذاري فراخواند

دوشس

عضو جدید
اگه حقيقت هم داشت فكر مي كنم از يه بعد ديگه ام مي شه بهش نگاه كنين..... ممكنه اين واحدها رو ايراني ها نخرن..... مثلاً عرباي پولداري بخرن كه 4ميليارد پول خردشونم نيست..... اين خودش يه جذب سرمايه ي عالي واسه كشوره.......... ;)
همونطور كه خيلي از ايراني هاي عزيز تمام پول و سرمايشونو ميرن در دبي و جاهاي ديگه خونه و ويلا خريده و سرمايه گذاري مي كنن.......

آخرین ویرایش:
بالا