طرح پله پله تا ملاقات خدا

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
محمد جان میدونم که مثل خودم به جناب قمشه ای ارادت خاصی داری...
طبق فرمایشات ایشون...که در مورد عدالت می گن:
"عدالت دیدنی نیست..عدالت حسیست در بازتاب اندیشه های ما"

!!!
منم همین منظورم بود.
به خدا فکرم به نوعی ناخواسته در این زمینه فعال شد و این اتفاق امروز
که هنوز حکمتش و متوجه نشدم
چه دلیلی داشت خدا می دونه

archi_arch

مدیر بازنشسته
منم همین منظورم بود.
به خدا فکرم به نوعی ناخواسته در این زمینه فعال شد و این اتفاق امروز
که هنوز حکمتش و متوجه نشدم
چه دلیلی داشت خدا می دونه
میتونی بگی چی و چه جوری؟ اگه میشه خیلی ممنون میشم تعریف کنی.:redface::gol:

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نمیشه
اگه میشد می گفتم
اما کلیش بر میگرده به خودم و روحیات و عقاید خودم

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امروز به یه حقیقت جدید رسیدم
طوری که به نوعی به زانو افتادم و پاهام شل شد.
اشک تو چشام جمع شد.
امروز فقط ذره ای از عدالت خدا رو حس کردم .
کاش میشد براتون توصیفش می کردم

ای کاش میگفتی ... اما خب حتما دلیلی داری برا نگفتن.

(((چند وقته خدا منو فراموش کرده)))... میدونم حرف احمقانه ایه. اما شما چی فکر میکنید وقتی میخواید برید طرفش اما نمیشه.؟؟؟ تصمیم میگیرم اما اجرا نمیشه... بابا پس خدا چرا نگام نمیکنه...
خب یه کم کمکم کنه...چی میشه؟؟؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نياز نيست

نياز نيست

براي نزديك شدن به معبود و جلب رضايت او نياز نيست كه اينهمه مقدمه سازي كني از همين امروز فرض كن نزديك شدي حالا بگو ميخواي براش چيكار كني؟ همون كارها رو از همين امروز بكن
اثبات دوست داشتن معبود بخود ،نياز به اثبات آن به ديگران ندارد اعتقاد داشتن امري دروني است و اين چيزهايي كه شما مينويسيد فقط تبليغات و دور شدن از معبود است اميدوارم هر چه زود تر راه راست را بيابي .

phalagh

مدیر بازنشسته
براي نزديك شدن به معبود و جلب رضايت او نياز نيست كه اينهمه مقدمه سازي كني از همين امروز فرض كن نزديك شدي حالا بگو ميخواي براش چيكار كني؟ همون كارها رو از همين امروز بكن
اول از اینکه به این تاپیک سر زدید و نظر دادید ممنون.
چرا فکر میکنید به این کار نیاز نیست؟اتفاقا من فکر میکینم کسانی که اومدن توی این تاپیک قبلا یه خدا نزدیک شدن.
اما یه سوال از شما میپرسم. منی که عادت دارم به دروغ گفتن،عادت دارم به غیبت کردن ،مرتبا خشمگین و عصبانی میشم، میتونم یه دفعه همه این کارا رو ترک کنم؟یا اینکه فکر میکنید نیاز نیست اعمالون هم درست بشه؟شاید شما اعتقاد نداشته باشید اما من به اصل تمرین اعتقاد دارم.وقتی توی یه برهه ی زمانی مرتبا این حرف تو ذهنم باشه که دروغ نه...غیبت نه...خشمتو کنترل کن...به والدینت احترام بزار... خوب این کم کم و به مرور زمان ملکه ذهنم میشه که این کارا رو انجام ندم. خدا که به همه ما نزدیک هست کسانی هم که تصمصم میگیرن برن به سمتش به نظر من از همون لحظه که تصمیم میگیرن پیش خدان. اما بالاخره وقتی میرن پیش خدا نیاز دارن که یه سری کارا رو هم روی خودشون انجام بدن.
اثبات دوست داشتن معبود بخود ،نياز به اثبات آن به ديگران ندارد اعتقاد داشتن امري دروني است و اين چيزهايي كه شما مينويسيد فقط تبليغات و دور شدن از معبود است
اینجا کسی نمیخواد دوست داشتن خدا رو به کسی ثابت کنه.اصلا نیاز نیست به کسی ثابت بشه.همین که خودمون توی دل خودمون خدا رو حس میکنیم کافیه.اما وقتی خدا رو در کنار خودم حس میکنم.وقتی میبینم که چقد بهم لطف داره و قتی میبینم که دوسش دارم و از طرفی به خودم و اعمالم نگاه میکینم.خوب از خودم و خدام خجالت میکشم.به خودم میگم هی نمی خوای خوب باشی؟نمیخوای یه کاری کنی که خدا ازت راضی و راضیتر بشه؟ و این باعث میشه که یکی یکی به اعمالم نگاه کنم وسعی کنم بدا رو ترک کنم و خوبا رو زیاد. اما خوب من یه ادمم و ضعیفم.نمیتونم یه دفعه همه بدا رو ترک کنم.اینه برا خودم برنامه میزارم که حداقل اگه نمیتونم یه دفعه ترکشون کنم کم کم که میشه.
و از طرفی اینکه میفرمایید تبلیغات. تبلیغات چی؟؟؟ جز اینه که دور هم جمع شدیم که حضور دوستانمون برامون تسلی بخش باشه و خودش یه نوع اشتیاق ایجاد کنه.شاید بفرمایید حضور خدا خودش یه نوع اشتیاقه و نیازی به همراه نیست.این حرف درسته اما شما نمیتونید تاثیر حضور یه همراه رو انکار کنید من خودم قبلا کارای گروهی رو توی خوابگاه تجربه کردم و میدونم که درصد موفقیتش خیلی بیشتره.
اميدوارم هر چه زود تر راه راست را بيابي .
این بهترین دعایی هست که میتونید برا ما کنید. امیدوارم این دعا رو همیشه برا ما داشته باشید.

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در جواب دوستمون در مورد این طرح:

ای دوست هردم سقوط می کنم و هر آن شکوه!!!

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا من کودکه توام....کودک بازیگوشت....
گهگاه دست میکشی از لطف بر سرم و هر از چندگاهی اشک را از گونه هایم می زدایی.هر روز از خواب بیدارم می کنی و هرشب با لالایت مرا می خوابانی....
پس ای از من ، ای به من نزدیکتر از من ، ای آشنا تر از من به من و ای روح و تن من .. یک آن این کودک بازیگوشت را رها مکن و دستانم را در کوچه ی ظلم و سیاهی ها رها نساز....

Atropatkan

عضو جدید
سلام عزیزان
تاپیک رو چند وقتی بود دیده بودم ولی جرات نمی کردم جلو بیام.
نمی دونم چرا اما اومدم.

الان شما تو کدوم پله هستید.(پله پله تا ملاقات خدا)
اما من همیشه تو اون پله های اولی گیر می کنم.

یا پله ها درست نیستن یا من توان این پله ها رو ندارم.

به گفته شهید بزرگوار و عالم(چمران):
پاهایم مرا یاری کنید و ....

(اعضا و جوارح مرا یاری کنید) تا در رسیدن به معبود خویش گمنام نباشم.

یا حق:gol:

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عزیزان
نمی دونم چرا اما اومدم.

سلام خوشحالم به جمع ما پیوستی....
جمع رهروانه معبود......

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام عزیزان
نمی دونم چرا اما اومدم.

سلام آقا طاهر
به جمع بامراما خوش اومدی
ولی راستش و بخوای من بی مرام ترینشونم .

phalagh

مدیر بازنشسته
دوست من اشتباه نکن...خدا از رگ گردن به ما نزدیک تره....
در این که شکی نیست.
اما خوب وقتی اون دوستمون میگه به خدا رسیدید سلام ما رو هم برسونید .جوابی بهتر از این نمیشه داد. خدا که به ما نزدیک هست اما ما چقدر به خدا نزدیکیم؟؟؟اینقدر نزدیک میشیم که جسارت به خرج بدیم سلام بنده ای رو که خودش به خوبی میتونه با خدا حرف بزنه، به خدا برسونیم؟؟؟

Atropatkan

عضو جدید
سلام آقا طاهر
به جمع بامراما خوش اومدی
ولی راستش و بخوای من بی مرام ترینشونم .

سلام محمد جان
شما سرورید همان طور که خداوند فرمودند که ما شما رو در زمین خلیفه خود قرار دادیم.

من بعد از نگاه کردن فیلم مارمولک(فیلم پندآموزی برای من بود) به مسئله راه های رسیدن به خدا خیلی فکر کردم و همین طور به گفته های رضا مارمولک که برای زندانیان صحبت می کرد(نمی دونم که چرا این ها رو نوشتم ولی هر بار که این مسله رو به یاد میارم و به صحبت هاش دقت می کنم احساس آرامش می کنم.)

رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند
که فرشته ره ندارد به مکان آدمیت

به امید حق:gol:

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا از فلق بابت اين تاپيك تشكر ميكنم.خيلي آموزندست.ولي ميدوني پله پله تا خدا رسيدن چقدر سخته.درسته اول كار بايد بگي بسم الله ولي توي كارم مهمه.تو نماز وضو ميگيري بسم الله هم ميگي اذان واقامه هم جاي خود اما بازم نمازم مشكل داره خودمم مشكل دارم.ولي ميدونم كه نه مطمئنم با خداباش پادشاهي كن بي خدا باش هرچه خواهي كن.
قبل از بسم الله نيت مهمه.من فكر ميكنم اول بجاي اسم خدا يادشو قوي كنيم.نيتمونو درست كنيم.نگيم ميرم اداره براي رئيسم،كار كسي رو براي اينكه رئيسم ببينه زود راه نندازم.بگم اگه منم جاي اون بودم چي دوست داشتم،بگم خدا رو خوش نمياد بعد بگم بسم الله.من خودم خيلي تا حالا خدا رو شاكي كردم ولي بازم معرفتش همش تو چشماي پر كرمش زيبا بود.تا حالا برام كم نذاشته.ولي بايد بري سراغش با كسي قهر نميكنم ولي دير بري دير جوابتو ميده زود به زود برو زودتر از درخواستت بهت ميده.من خودم امتحان كردم چون دوست ندارم كسي رو حرفم حرف بزنه يخاطر همين كم ميگم ولي وقتي بگم محكم ميگم.امتحان كنيد شبي يك يا دو صفحه قران بعد از نماز يا قبل از خواب ترجيحا با ترجمه ودقت توي تر جمه بيشتر از 10 دقيقه وقتتونو نميگيره.اگه از 24 ساعت خالص 30 دقيقه وقت بذاري براي هميشه حلي.حضرت علي ميگه :هر چقدر به فكر دنياتي به فكر آخرتتم باش.
يا علي:gol:

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا از فلق بابت اين تاپيك تشكر ميكنم.خيلي آموزندست.ولي ميدوني پله پله تا خدا رسيدن چقدر سخته.درسته اول كار بايد بگي بسم الله ولي توي كارم مهمه.تو نماز وضو ميگيري بسم الله هم ميگي اذان واقامه هم جاي خود اما بازم نمازم مشكل داره خودمم مشكل دارم.ولي ميدونم كه نه مطمئنم با خداباش پادشاهي كن بي خدا باش هرچه خواهي كن.
قبل از بسم الله نيت مهمه.من فكر ميكنم اول بجاي اسم خدا يادشو قوي كنيم.نيتمونو درست كنيم.نگيم ميرم اداره براي رئيسم،كار كسي رو براي اينكه رئيسم ببينه زود راه نندازم.بگم اگه منم جاي اون بودم چي دوست داشتم،بگم خدا رو خوش نمياد بعد بگم بسم الله.من خودم خيلي تا حالا خدا رو شاكي كردم ولي بازم معرفتش همش تو چشماي پر كرمش زيبا بود.تا حالا برام كم نذاشته.ولي بايد بري سراغش با كسي قهر نميكنم ولي دير بري دير جوابتو ميده زود به زود برو زودتر از درخواستت بهت ميده.من خودم امتحان كردم چون دوست ندارم كسي رو حرفم حرف بزنه يخاطر همين كم ميگم ولي وقتي بگم محكم ميگم.امتحان كنيد شبي يك يا دو صفحه قران بعد از نماز يا قبل از خواب ترجيحا با ترجمه ودقت توي تر جمه بيشتر از 10 دقيقه وقتتونو نميگيره.اگه از 24 ساعت خالص 30 دقيقه وقت بذاري براي هميشه حلي.حضرت علي ميگه :هر چقدر به فكر دنياتي به فكر آخرتتم باش.

phalagh

مدیر بازنشسته
خیلی زیبا بیان کردید.خیلی زیبا...
ورود شما رو به جمعمون خوش امد میگم.:gol: امیدوارم همچنان که ما رو همراهی میکنید با این پستهای زیباتون سرافرازمون کنید....:smile:

phalagh

مدیر بازنشسته
دوستان عزیز و همراه...
امیدوارم تو این چند روزه چیزای قشنگی رو تجربه کرده باشین.و انشاءالله که حس خوبی دارین.
دو روز دیگه بیشتر به ورود به مرحله بعد نمونده.
منتظر باشید که سه شنبه شب وارد مرحله ی جدید طرح میشیم.
پس به امید دیدار.
التماس دعا

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز و همراه...
امیدوارم تو این چند روزه چیزای قشنگی رو تجربه کرده باشین.و انشاءالله که حس خوبی دارین.
دو روز دیگه بیشتر به ورود به مرحله بعد نمونده.
منتظر باشید که سه شنبه شب وارد مرحله ی جدید طرح میشیم.
پس به امید دیدار.
التماس دعا
ممنون ما منتظر هستیم

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در این که شکی نیست.
اما خوب وقتی اون دوستمون میگه به خدا رسیدید سلام ما رو هم برسونید .جوابی بهتر از این نمیشه داد. خدا که به ما نزدیک هست اما ما چقدر به خدا نزدیکیم؟؟؟اینقدر نزدیک میشیم که جسارت به خرج بدیم سلام بنده ای رو که خودش به خوبی میتونه با خدا حرف بزنه، به خدا برسونیم؟؟؟
دوست نزدیک تر از من به من است
ویت عجب تر که من از وی دورم
چه کنم با که توان گفت که دوست
در کنار من و من مهجورم

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقا محسن
تالار خودمون و که کامل گذاشتیم کنار
مقصرشم عزیزم شمایی(دیکتاتوریه :w16:)
ولی خوشحال شدم که باز این جا مثل قدیما باهم هم صحبت میشیم .:w01:

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
محسن2115 گفت:
سلام.بي معرفت من ديكتاتورم.تو چجوري ميخوايي از اين پله ها بالا بري.ميفتي دست و پات ميشكنه.ديگه هم كه تالار نمايي ووقتي ميايي متلك ميگي وميري.مگه اتقاقي افتاده؟:surprised::gol:
حالا آقا محسن پیام خصوصی میدی و این حرفا رو می زنی
ولی خوب شد که رسوات کردم .
پیامت و اوردم اینجا:neutral:

خب که متلکم میگی
باشه :w08:

ولی دیکتاتور و خوب اومدم :w16:

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بابا عجله دارم
مراعات کنید.
خب نمیشه امروز بگید .