((خدا دروغه میگی نه بیا ثابت کن))

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای آشنایی بیشتر با روش "عدم امکان وجود عدم" به جدید ترین کتاب به نام توهم خدا نوشته داوکینز مراجعه نمایید امید است با این متد آشنا شوید
شما در مورد نیست و هستی یکسری مطالب رو گفتین.خب من یه سوال دارم آیا خوب بد است یا اصلا همه چیز خوب است یا همه چیز بد؟ ببینین شما دارین با یکسری سوالات که اساسا از نظر منطقی درست نیست نظر خودتونو توجیه میکنین. اصلا چیه که هست رو هست میکنه و نیست رو نیست؟ معیار شما برای هست بودن و نیست بودن چیه؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اعتقاد شماست که قران کلام خداست بعبارتی برای کسی که خدا را توهومی بیش نمیداند جایی برای سخن شما باقی نمی گذارد .در ضمنا در بسیاری از آیات پیامبر از قول خدا سخن میراند و در مواردی از سوی خود و در مواردی خدا فقط با خود پیامبر کار دارد و نه مردم .
به آیه اول سوره تحریم مراجعه نمایید.
"چرا حرام میکنی چیزی را که بر تو حلال گردانیدیم تا زنانت را خشنود سازی "در اینجا فقط خدا با پیامبر سخن میگوید نه با شما

پیامبر در قران چیزی به زبان نیاورده بلکه قران سخن خداست
.
.
در مورد جمله ی مشخص شده هم لطفا دقیقا آدرس آیه را اطلاع دهید
با تشکر[/QUOTE]

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بروید سوره فصلت را بخوانید
لطفا جملات خود را تصحیح نمایید
پیامبر در قران چیزی به زبان نیاورده بلکه قران سخن خداست
.
.
در مورد جمله ی مشخص شده هم لطفا دقیقا آدرس آیه را اطلاع دهید
با تشکر[/QUOTE]

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیتوانم تصورات شما را در خصوص اینکه وجود خدایی را تایید کرده ام یا نه تغییر دهم .در مورد زبان عربی هم قبلا گفته ام زبانی که قادر نیست بسیاری از اسامی را "از جمله"چارلی چاپلین"را بیان کند ندانستن این زبان بهتر از دانستن انست.
اینکه در قران تناقضات بسیاری وجود دارد با شما موافقم بله در جایی از بشو و بشود سخن رانده میشود و در جایی دیگر متد خلقت تغییر میکند چون انجیل از تورات گرفته شده و مطالبی به ان اضافه شده است و تورات هم که بخت النصر انرا نابود کرده بود به لطف کورش کبیر و به همت عزیر دوباره به میل و سلیقه عزیر جمع آوری شد کتابی که مورخین میگویند از یک کتاب عبری زبان گرفته شده است و قران هم از هر دو کتاب استفاده کرده و چون آن زمانها هنوز مرکب چاپ اختراع نشده بود و زبان و نوشتار ها هم با زبانها و نوشتار های امروزین بسیار متفاوت بوده میتوان به راحتی نتیجه گرفت که این کتب به میل استحمارگران باز سازی و باز نویسی شده و حاوی مخلوطی از یافته ها ی متناقض باشند .
آقاي عراقي،
پيش از اين هم ميزان سواد شما در عربي براي من اثبات شده بود و الان هم بار ديگه بر اون صحه گذاشتيد:
اولاً وقتي ميگه عالي ترين يعني بالاترين. يعني ته اون سلسله. شما كه ادعاي منطق و فلسفه داريد، فكر نمي كنم قائل به تسلسل باشيد. پس بايد قبول كنيد هر سلسله اي يك انتها و يا بهتر بگم يك ابتدايي دارد. حال به نظر شما، موجودي كه در حال حاضر وجود دارد، انتهاي سلسله است يا موجودي كه در ابتداست؟ آيا در شجره نامه خانوادگي شما رو در بالاي ليست مي نويسند يا در پايين ليست؟ آيا نمي شود به آخرين جد شما، عالي ترين به معناي بالاترين اطلاق كرد؟
شما قرآن رو خوانده ايد، خدا وكيلي هم خوب خوانده ايد اما فكر مي كنم بين هر آيه اي كه خونديد 1 ماه فاصله بوده. خداوند در سوره يس،‌آيه 82 مي فرمايد:
"إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَيْئًا أَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ"
چون به چيزى اراده فرمايد كارش اين بس كه مى‏گويد باش پس [بى‏درنگ] موجود مى‏شود (۸۲)
درست است كه در جايي مي گويد، ما انسان را از خاك، آسمان را از خاك و ... اما اين اشاره به ناتوان بودن خداوند نداره چرا خود شما هم به ناچار اعتراف كرديد كه بايد خاكي وجود مي داشته تا انسان از آن خلق شود.
و خيلي جالب تر، شما خودتون هم ندانسته داريد خدا رو تاييد مي كنيد. مي گيد نميشه كه در ازل نيستي بوده باشه و جهان از اون خلق شده باشه. مي گيد هم نميشه كه يك آن ليوان بوجود بياد ولي قبلش مولكول هاي شيشه نبوده باشن. خوب، شما كه اين ها را معتقديد، به نظر شما در ازل جهان همينجوري بوده ديگه؟ چون كسي نيست كه بياد و جهان رو خلق كنه. قبلش هم كه نمي تونسته نيستي بوده باشه. پس جهان همين جوري تو ازل وجود داشته
. همين جوري مثلاً يه ابرنواختر بوده بعد تبديل به سيارات و ستارگان شده. همين جوري خود به خود مولكول ها وجود داشتند چون خوب بالاخره كه نمي شه از نيستي به وجود اومده باشن كه. يا خيلي مسائل ديگه. پس چرا الان ديگه نمي شه چيزي همين جوري وجود داشته باشه؟ يعني يكبار مصرف بوده؟ پس چرا ما هر چيزي كه مي بينيم دنبال سازنده، مخترع يا علتش مي گرديم؟ خوب وقتي جهان به اين بزرگي همين جوري بوجود اومده، چرا ساير چيزهاي اون همين جوري به وجود نيومده باشن؟
در مورد ردي هم كه بر برهان ممكن و وجوب آوردم، جوابش رو داشتم. گفتم شايد با دادن جواب، اشتياق دوستان براي بحث كم بشه.

آخرین ویرایش:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنابر اصل بقای ماده و انرژی و بنا بر اصل بقای ممنتوم مجموع ماده و انرژی در محیط و سیستم مقداریست ثابت و بنابر اصل بقای ممنتوم امکان توقف حرکت در ان نیز وجود نخواهد داشت.
شما هم اگر بتوانید اثبات کنید که مجموع محیط و سیستم نابود خواهند شد به نحوی که هیچ اثری از ماده و انرژی در هیچ جای هستی باقی نخواهد ماند آنگاه توانسته اید نیستی را خلق کنید و خالق نیستی خواهید شد.
اما چون دایره افکار الهیون محدود به کره زمین است و فکر میکنند زمین نابود خواهد شد که درست هم هست فکر میکنید با از بین رفتن زمین دوران جهنم داری و بهشت مداری آغاز میشود و همه چیز مادی از بین خواهد رفت !!!آنگاه مرا به یاد مورچه ای می اندازید که چون خودش را اب برد گفت جهان را آب برد.

آقاي عراقي،
. مي گيد نميشه كه در ازل نيستي بوده باشه و جهان از اون خلق شده باشه. مي گيد هم نميشه كه يك آن ليوان بوجود بياد ولي قبلش مولكول هاي شيشه نبوده باشن. خوب، شما كه اين ها را معتقديد، به نظر شما در ازل جهان همينجوري بوده ديگه؟ چون كسي نيست كه بياد و جهان رو خلق كنه. قبلش هم كه نمي تونسته نيستي بوده باشه. پس جهان همين جوري تو ازل وجود داشته. همين جوري مثلاً يه ابرنواختر بوده بعد تبديل به سيارات و ستارگان شده. همين جوري خود به خود مولكول ها وجود داشتند چون خوب بالاخره كه نمي شه از نيستي به وجود اومده باشن كه. يا خيلي مسائل ديگه. پس چرا الان ديگه نمي شه چيزي همين جوري وجود داشته باشه؟ يعني يكبار مصرف بوده؟ پس چرا ما هر چيزي كه مي بينيم دنبال سازنده، مخترع يا علتش مي گرديم؟ خوب وقتي جهان به اين بزرگي همين جوري بوجود اومده، چرا ساير چيزهاي اون همين جوري به وجود نيومده باشن؟
در مورد ردي هم كه بر برهان ممكن و وجوب آوردم، جوابش رو داشتم. گفتم شايد با دادن جواب، اشتياق دوستان براي بحث كم بشه.

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک خرد گرا در علم فلسفه کاری به این ندارد که همچون پیشگویان و رمل و استرلاب اندازان بگوید جهان همینجوری پیداش شده یا خدا همینجوری پیداش شده و جهان را آفریده این تصورات متعلق به قرون وسطی است چرا که با این اشتباه در ایجاد سوال و اشتباه ننگین تر در پاسخ به ان فقط اتلاف وقت خواهید کرد در دوره جدید بررسی چگونگی وجود و عدم وجود آفریدگار روشهای بسیار کارامد تر از روش های حوزوی وارد دیالوک اندیشمندان و دگر اندیشان شده است از جمله امروز در کتاب توهوم خدا ،آقای داوکینز نیز به مقابله با سنتت گرایی پرداخته و از طریق "عدم امکان وجود عدم" هستی را ابدی و ازلی معرفی مینماید بعبارتی همانطور که همه بر این باورند که نابودی کامل هستی در آینده ای بسیار دور غیر ممکن است به همین علت نابودی انرا در بینهایت دور از زمان فعلی را نیز غیر ممکن میدانند کما اینکه در زمان حال نیز کهکشانهایی وجود دارند که عمرشان به میلیارد ها سال نوری می رسد و شما که حتی نمیتواند وقایع 300 سال قبل را بدرستی بیان کرده و انرا باور بدارید بدنبال این هستید که به بینهاین دور از زمان فعلی سفر کرده اثبات کنید که یکی داره جهان را خلق میکند .البته اطلاعات شما با فرضیات مسلمین که معتقدند عمر زمین 6000 سال است انطباق دارد .اگر زمین 6000 سال قبل بدست توانمند خدا ساخته شده در اینصورت باور دارم که امام زمان در راه است.
آقاي عراقي،
پيش از اين هم ميزان سواد شما در عربي براي من اثبات شده بود و الان هم بار خوب وقتي جهان به اين بزرگي همين جوري بوجود اومده، چرا ساير چيزهاي اون همين جوري به وجود نيومده باشن؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
این همان روش خداشناسی از اعطای صفات سلبیه است خوب نگاه کنید :
در ک نشود "سلبیه"
مدحش عاجزند"سلبیه"
نعمتهايش رااحصاء نتوانند كرد،"سلبیه"
حقش را ادا نتوانند"سلبیه"
ذاتش رادرك نكنند"سلبیه"
اوصاف كمالش را توصيف‏نتوان كرد،"سلبیه"
برای تعریف نیستی هم مجبورید یکسزی صفات سلبیه به ان بدهید مثلا بگویید حجم ندارد ،وزن ندارد،دیده نمیشود،نفس نمیکشد،نمیزاید ،نمیزایاند،و کلا وجود ندارد

هرگز كنه ذاتش درك نشود:
ستايش مخصوص خداوندى است كه ستايشگران از مدحش عاجزند[1]و حسابگران‏زبردست نعمتهايش را

احصاء نتوانند كرد،و كوشش كنندگان هر چند خويش را خسته‏كنند حقش را ادا نتوانند نمود،هم او است كه

افكار بلند ژرف انديش،كنه ذاتش رادرك نكنند.و غواصان درياى علوم و دانشها،دستشان را از پى بردن به

كمال هستيش‏كوتاه گردد،يعنى آنكس كه براى صفاتش حدى نيست و اوصاف كمالش را توصيف‏نتوان كرد،

و براى ذاتش وقتى معين،و سرآمدى مشخص نتوان تعيين نمود،مخلوقات‏را با قدرتش آفريد،بادها را با

رحمتش به حركت آورد،و اضطراب و لرزش زمين‏را به وسيله كوهها،آرامش بخشيد.

javaza

عضو جدید
ادعای بی پایه

ادعای بی پایه

از نظر من خدا وجود نداره و این حرفها همش ساختگی تا آدمارو به زندگی امیدوار کنن ... البته این نظر شخصی منه و هدف توهین به کسی نیست اما خدایی که هر وقت ازش کمک خواستم و بهش احتیاج داشتم نبوده چطور قبولش کنم.چطور وقتی بینیازم از کمک ازش یاد کنم اون که موقع نیاز نیستو بهم کمک نمی کنه . این تاپیک و زدم تا هر کسی میاد نظر شخصی خودشو در مورد خدا ( وجود خدا ) بگه البته با دلیل. خدا وجود داره یا نه؟ ممنون.
درود. نفری گفت:کی توان هستی رب اثبات کنی //گفتم به جواب:همین بس که نتوان انکار کنی. اول درست و حسابی خدا را انکار کن ،بعد از ما بخواه که آن را اثبات کنیم. در ضمن به این پست هم می تونید یه سری بزنید. http://www.www.www.iran-eng.ir/show...انشمند؟؟؟!!!?p=3977115&highlight=#post3977115

آخرین ویرایش:

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود. نفری گفت:کی توان هستی رب اثبات کنی گفتم به جواب:همین بس که نتوان انکار کنی. اول درست و حساب خدا را انکار کن ،بعد از ما بخواه که آن را اثبات کند. در ضمن به این پست هم می تونید یه سری بزنید. http://www.www.www.iran-eng.ir/show...انشمند؟؟؟!!!?p=3977115&highlight=#post3977115

خیلی خیلی قشنگ گفتی ایول

آخه بنده ی خدا اگه خدا وجود نداره پس خود تو از زیر بوته به عمل اومدی؟ بوته از کجا به عمل اومده؟ اصلا......
اینارو بیخیال شیطون که شیطونه خدارو قبول داره و فقط تو کار خدا دخالت کرده وگرنه حتی قسم خورده که خدا و آخرت و ....هست و قسم خورده که تا اون روز مارو فریب بده
اون وقت شما از شیطونم کمتری؟؟!!!

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر من خدا وجود نداره و این حرفها همش ساختگی تا آدمارو به زندگی امیدوار کنن ... البته این نظر شخصی منه و هدف توهین به کسی نیست اما خدایی که هر وقت ازش کمک خواستم و بهش احتیاج داشتم نبوده چطور قبولش کنم.چطور وقتی بینیازم از کمک ازش یاد کنم اون که موقع نیاز نیستو بهم کمک نمی کنه .
این تاپیک و زدم تا هر کسی میاد نظر شخصی خودشو در مورد خدا ( وجود خدا ) بگه البته با دلیل.
خدا وجود داره یا نه؟
ممنون
.
احتیاج به دلایل فلسفی نیست
فقط به بدن انسان نگاه کنید وببنید چطورهمه جیزسرجای خود قرارگرفته واگرکوچکترین حابجایی ایجادمیشد چه مشکلاتی پیش می امد

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر من خدا وجود نداره و این حرفها همش ساختگی تا آدمارو به زندگی امیدوار کنن ... البته این نظر شخصی منه و هدف توهین به کسی نیست اما خدایی که هر وقت ازش کمک خواستم و بهش احتیاج داشتم نبوده چطور قبولش کنم.چطور وقتی بینیازم از کمک ازش یاد کنم اون که موقع نیاز نیستو بهم کمک نمی کنه .
این تاپیک و زدم تا هر کسی میاد نظر شخصی خودشو در مورد خدا ( وجود خدا ) بگه البته با دلیل.
خدا وجود داره یا نه؟
ممنون
.

اینو زدم که یادم باشه وقتی از برزخ برگشتی ادت کنم
همون تو کمی تو تیم ماااااااااا:biggrin:

المینا

عضو جدید
خدا وجود داره یا نه؟
ممنون
.

درمورد بودن یا نبودن خدا.....
یه مشت خاک رو بذار رو زمین....آب بذار کنارش....دستگاه سفالگری هم کنارش بذار....بعد بشین نگاش کن....به نظرت چند وقت بعد این تبدیل میشه به یه کوزه؟؟؟؟!!!!
حالا یه بسته گوشت و سبزی و لیمو و...بذار کنار هم...بعد نگاشون کن....چقدر طول میکشه تا تبدیل بشه به قرمه سبزی؟؟؟؟!!!!
اگه صدسال هم صبر کنی تا کسی نیاد و اینا رو باهم قاطی کنه و بشینه پای دستگاه سفالگری و....نه قرمه سبزی خواهی داشت و نه کوزه!!!
خب حالا یه نگاه به دور و برت بنداز.....نمیدونم چه چیزی توی این دنیا برات قشنگتر ازهمه چیزه!!!...به اون نگاه کن...
اصلا به خودت نگاه کن...به خودت فکر کن....به چشمت...به قلبت...به مغزت..به رگهات....به ااستخونات....به کلیه ات...به بزاق دهانت....
بازم برگرد عقبتر...به طریقه به وجود امدنت نگاه کن...به اینکه اول یه نطفه بودی...بعد یه لخته گوشت...بعد کم کم استخوان دورشو گرفت...
به رحم مادرت فکر کن...
به مرغ مگس خوار فکر کن.....
به پلانکتون ها فکر کن.....
به خورشید وماه و ...منظومه شمسی و.........فکر کن.
خدا نیست؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
اگه نیست چه کسی به این دقت وظرافت این همه موجود فوق العاده خلق کرده؟؟؟!!!!!
من که میگم کسی که منکر خداست در حقیقت منکر خودشه.....
من میگم کسی که منکر خداست سرشو کرده زیر برف....
من میگم کسی که منکر خداست خودشو به خواب زده!
این درمورد بود ونبود خدا.
اما درمورد کمک کردن یا نکردنش:
بستگی داره تو به کمک به چه دیدی نگاه کنی!
فکرکن:من الان به پول احتیاج دارم....قرضمو باید پس بدم...طلبکارم تهدیدم کرده....خب تو الان انتظار داری هرطور شده خدا یه پولی برات جور کنه تاتو بتونی قرضتو بدی....اینطوری به نظرت خدا صداتو شنیده و به دادت رسیده....اما من میگم اینکه طلبکارت راضی میشه که تو قرضتو دیرتر بدی هم کمک خداست...نشونه شنیدن صداته....نشونه اینه که خدا به فکرته....شاید به این دلیل پولو الان برات جور نمیکنه که قراره تو برای بدست آوردن پول بری دنبال یه کار جدید و توی اون شغل موفق بشی....شاید چون میدونه اگه همینجوری بهت پول بده تو رشد نمیکنی....شاید چون قراره توی راه پیدا کردن پول تو یه چیز بهتر پیدا کنی.....
خود من یه زمانی انتظار داشتم خدا توی شرایط سخت عینا خودشو بهم نشون بده....
یه روز حالم خیلی بد بود.....کسی هم خونمون نبود....بلند بلند گریه میکردم....همش میگفتم تو که این همه ادعات میشه پس کجایی؟؟؟؟/...الان من بهت احتیاج دارم...(منظورم خدابود)
همون موقع تلفن خونمون زنگ زد...یه دوست قدیمی که مدتها بود ازش بیخبر بودم.
زنگ زد....باهام حرف زد....
آروم شدم.....
من میدونم این از خدا بود که توی اون لحظه...اون ادم سر راه من قرار داه شد.
گاهی خدا توی شرایط سخت میشه یه تلفن...میشه یه پیام...میشه یه جمله که توی تلویزیون میشنوی....اما اغلب ما اینو از خدا نمیبینیم....درواقع خدا رو توی این نمیبینیم.
خداهمیشه هست...همیشه کنارته.....همیشه میشنوه صداتو وهمیشه بهت جواب میده.
این ماییم که نمیبینیمش...نمیشنویمش و حسش نمیکنیم....
وگرنه دیده نشدن دلیل برنبودن نیست...
اگه غیر از این بود باید اکسیژن قابل روئت ترین چیز توی دنیا میبود!!!!

elyana

عضو جدید
بچه که بودم از یه نفر پرسیدم از کجا بدونم خدا وجود داره؟
گفت:یه نیرویی هست که ما رو ساخته،زمین رو ساخته،آسمونو دریاها رو ساخته،ما اسم اون نیرو رو میذاریم خدا.

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
یه فرازی در دعای ابوحمزه حضرت زین العابدین سیدالساجدین این طور می فرمایند :

«بِکَ عَرَفْتُکَ وَ اَنْتَ دَلَلْتَنى عَلَیْکَ وَ دَعَوْتَنى اِلَیْکَ وَ لَوْلا اَنْتَ لَمْ اَدْرِ ما اَنْتَ؛

به‌ وسیله خودت من ترا شناختم، تو مرا بر خود راهنمایى کردى و به‌سوى خود خواندى و اگر تو نبودى من ندانستم که تو کیستى»

به این مقاله هم که در رابطه با برهان صدیقین است نگاهی بندازید خوبه :
http://kalami.nashriyat.ir/node/667

یاعلی