محققان راز دو نیم کردن دریا توسط حضرت موسی را یافتند

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیمانه: پژوهشگران آمریكایی روز سه شنبه اعلام كردند كه دو نیمه شدن دریا برای عبور پیروان حضرت موسی (ع) از تعقیب لشكریان فرعون مبتنی بر قوانین فیزیكی است .
گروه فرهنگی ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس از واشنگتن گزارش داد، یك باد شرقی كه در آن شب می وزید، می تواند همانطور كه در تورات و قرآن آمده است، سبب دو نیمه شدن دریا شده باشد.

این محققان این نتیجه را با استفاده از طرح های رایانه ای به دست آورده اند.این دستاورد بخشی از تحقیقات این دانشمندان در ارتباط با اثر باد بر آب است.

'كارل دروز' كه سرپرستی این تحقیق را برعهده داشته است، گفت كه تصاویر رایانه ای تقریبا با آنچه كه در كتاب 'سفر خروج' در كتاب مقدس مطرح شده، مطابقت دارد.

در این گزارش یادآوری می شود، بر اساس دینامیك مایعات می توان این مطلب را درك كرد. باد به گونه ای آب را به حركت در می‌آورد كه براساس قوانین فیزیك یك گذرگاه امن ایجاد می كند كه آب در دو طرف قرار می گیرد و ناگهان آب به جای خود برمی گردد.

داستان ها در كتابهای مذهبی با كمی اختلاف همگی حكایت از آن دارد كه در سه هزار سال پیش حضرت موسی (ع) و پیروانش تحت تعقیب نیروهای فرعون به سمت دریا حركت می كنند. دریای سرخ در مقابل نیروهای پیشرو به دو نیمه تبدیل می شود و پس از آنكه این نیروها از دریا عبور می كنند دریا به حال اول برمی گردد و لشگریان فرعون غرق می شوند.

'دروز' و همكارانش درحال تحقیق درباره اثر باد در عمق آبهای اقیانوس و چگونگی تاثیر توفان های اقیانوس آرام و حركت امواج بر اعماق دریا هستند.

گروه زیر نظر 'دروز' به نقطه ای در جنوب دریای مدیترانه اشاره می كنند و مدل خود را بر اساس شكل زمین ها در سه هزار پیش ترسیم كرده اند كه باعث نقل این داستان شده است.

بر اساس این طرح رایانه ای ، اگر بادی با سرعت 65 مایل در ساعت در آن شب به مدت 12 ساعت وزیده باشد، امكان دو نیمه شدن دریا تا عمق دو متر امكان پدیر بوده است.

در پایان پژوهش گروه تحقیق 'دروز' آمده است: مردم جهان قرن هاست كه از داستان عبور حضرت موسی از دریا شگفت زده شده اند و از خود پرسیده اند كه آیا این امر حقیقت تاریخی دارد. آنچه كه این تحقیق نشان می دهد این است كه توصیف دو نیمه شدن دریا اساسی در قوانین فیزیكی دارد.

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
..........................

..........................

ممنون از تاپیک مفید واطلاع رسانی شما دوستعزیز :gol:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم مثل همون تایپیک شکافته شدن ماه محلی برای درگیری و خنده و مسخره بازی میشه

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم مثل همون تایپیک شکافته شدن ماه محلی برای درگیری و خنده و مسخره بازی میشه

امیدوارم اینطور نشه
اما در صورتیکه بشه از خود خبر انگلیسیش استفاده میکنم
به هر حال این رو آمریکایی ها اثبات کردن نه ایرانی ها
ای یکیش یکم مهمه

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
////////////////////

////////////////////

من آخرش متوجه نشدم چرا بعضی ها دوست دارن همه چیز رو یا باهاش مخالفت کنن یا مسخره کنن مثلا" چند روز پیش یکی عکسهایی از مراسم عزاداری آقا ابا عبدالله الحسین در استان ما (لرستان ) رو گذاشته بود و هزران تاسف خورده بود از این نوع عزاداری واون رو تحجرو و... خونده بود من متوجه نشدم و با خودم فکر کردم که چی ؟یعنی هرمراسم وسنتی رو به راحتی باید به باد انتقاد گرفت ومسخره کرد؟ فقط به خاطر اینکه مذهبیه ؟یا فقط برای اینکه باب میل مانیست .

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
حس میکنم تکراریه اقا مجید . :(
تو اون یکی یه جنگایی شد ایشاالله تو این نشه .

fatemeh2010

عضو جدید
خیلی جالب بود............ ممنون......
این دلایل علمی واسه معجزات شاید یه جور دیگه از خداشناسیه که فردای قیامت دیگه واقعا هیچ کس بهانه ای نداشته باشه......... بگه امکان نداره همچین چیزی......
دلایل علمی شاید بیان دیگه ای از این معجزات باشه واسه مردم این دوره زمونه.!!

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من آخرش متوجه نشدم چرا بعضی ها دوست دارن همه چیز رو یا باهاش مخالفت کنن یا مسخره کنن مثلا" چند روز پیش یکی عکسهایی از مراسم عزاداری آقا ابا عبدالله الحسین در استان ما (لرستان ) رو گذاشته بود و هزران تاسف خورده بود از این نوع عزاداری واون رو تحجرو و... خونده بود من متوجه نشدم و با خودم فکر کردم که چی ؟یعنی هرمراسم وسنتی رو به راحتی باید به باد انتقاد گرفت ومسخره کرد؟ فقط به خاطر اینکه مذهبیه ؟یا فقط برای اینکه باب میل مانیست .
کلا کشور طوری شده بین دیندار و بی دین حرمتی وجود نداره
چون دیندارش در جایی وارد شد که نباید میشد( حضور روحانیون در عرصه شدید اقتصادی نظامی سیاسی) و دین ندار هم زیاد شده
این حرمت هم وقتی از بین بره......این میشه
حس میکنم تکراریه اقا مجید . :(
تو اون یکی یه جنگایی شد ایشاالله تو این نشه .

نمی دونم...من تازه توی خبررسانی ها خوندم
و اخبارشم به روز بود
ایشالا

paeeizan

اخراجی موقت
پناه بر خدا دليل علمي براي معجزه خداوند ............!!!!!!! واي بر شما ..جهنم گوارايتان باد....

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
همانطور که تاپیک های مسلمان ها تاپیک زده میشه که دانشمندان ناسا شق القمر را تایید کردند و اینقدر تکرار میشه که قابل باور میشه.
تو مسیحیا هم از این جور ادم ها زیاده.
قضیه که اصلا تو تاریخ نیست یک دفعه از نظر علمی اثبات و امکان پذیر میشه.
کاش کمی خرد داشتیم که تا هر چی باب میل ماست باور نکنیم

►♀☼♀◄

عضو جدید
پیمانه: پژوهشگران آمریكایی روز سه شنبه اعلام كردند كه دو نیمه شدن دریا برای عبور پیروان حضرت موسی (ع) از تعقیب لشكریان فرعون مبتنی بر قوانین فیزیكی است .
گروه فرهنگی ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس از واشنگتن گزارش داد، یك باد شرقی كه در آن شب می وزید، می تواند همانطور كه در تورات و قرآن آمده است، سبب دو نیمه شدن دریا شده باشد.

این محققان این نتیجه را با استفاده از طرح های رایانه ای به دست آورده اند.این دستاورد بخشی از تحقیقات این دانشمندان در ارتباط با اثر باد بر آب است.

'كارل دروز' كه سرپرستی این تحقیق را برعهده داشته است، گفت كه تصاویر رایانه ای تقریبا با آنچه كه در كتاب 'سفر خروج' در كتاب مقدس مطرح شده، مطابقت دارد.

در این گزارش یادآوری می شود، بر اساس دینامیك مایعات می توان این مطلب را درك كرد. باد به گونه ای آب را به حركت در می‌آورد كه براساس قوانین فیزیك یك گذرگاه امن ایجاد می كند كه آب در دو طرف قرار می گیرد و ناگهان آب به جای خود برمی گردد.

داستان ها در كتابهای مذهبی با كمی اختلاف همگی حكایت از آن دارد كه در سه هزار سال پیش حضرت موسی (ع) و پیروانش تحت تعقیب نیروهای فرعون به سمت دریا حركت می كنند. دریای سرخ در مقابل نیروهای پیشرو به دو نیمه تبدیل می شود و پس از آنكه این نیروها از دریا عبور می كنند دریا به حال اول برمی گردد و لشگریان فرعون غرق می شوند.

'دروز' و همكارانش درحال تحقیق درباره اثر باد در عمق آبهای اقیانوس و چگونگی تاثیر توفان های اقیانوس آرام و حركت امواج بر اعماق دریا هستند.

گروه زیر نظر 'دروز' به نقطه ای در جنوب دریای مدیترانه اشاره می كنند و مدل خود را بر اساس شكل زمین ها در سه هزار پیش ترسیم كرده اند كه باعث نقل این داستان شده است.

بر اساس این طرح رایانه ای ، اگر بادی با سرعت 65 مایل در ساعت در آن شب به مدت 12 ساعت وزیده باشد، امكان دو نیمه شدن دریا تا عمق دو متر امكان پدیر بوده است.

در پایان پژوهش گروه تحقیق 'دروز' آمده است: مردم جهان قرن هاست كه از داستان عبور حضرت موسی از دریا شگفت زده شده اند و از خود پرسیده اند كه آیا این امر حقیقت تاریخی دارد. آنچه كه این تحقیق نشان می دهد این است كه توصیف دو نیمه شدن دریا اساسی در قوانین فیزیكی دارد.

:دي
--
اول منبع انگليسيتون رو بزاريد يكم بهش ور بريم...!البته با اجازه ي دل انگيزان محترم..
دوم بيايد يكم اين گزاره ها رو نگاه كنيد يعني چي..
1-بر اساس دینامیك مایعات می توان این مطلب را درك كرد. باد به گونه ای آب را به حركت در می‌آورد كه براساس قوانین فیزیك یك گذرگاه امن ایجاد می كند كه آب در دو طرف قرار می گیرد و ناگهان آب به جای خود برمی گردد.
2-بر اساس این طرح رایانه ای ، اگر بادی با سرعت 65 مایل در ساعت در آن شب به مدت 12 ساعت وزیده باشد، امكان دو نیمه شدن دریا تا عمق دو متر امكان پدیر بوده است.
ببنيد مهندساي دل انگيزه..
از توي اين متن فقط دو پاراگراف هست كه به قولي علمي هستند و بقيه اش همون شيوه ي مذهبيون براي بيان ادعاي خويش هستند...
در گزاره ي دو در طرح رايانه اي ميگويند باد با سرعت 65 مايل در ساعت..يعني به زبان بهتر
104607.36 متر بر ساعت..
اگر بخواهيم آن رو بر اساس متر بر ثانيه تعين كنيم. تقريبا مي شود 29 متر بر ثانيه!
كه طبق گزاره ي دوم بايد به مدت 12 ساعت وزيده باشد و آن وقت دريايي!!! با عمق "2 متر" رو بشكافت...
حال به گزاره ي اول بخوانيد كه آب با اين سرعت بادي يعني 29 متر بر ثانيه وزيده و به قول اين محقق حالا گذر گاهي "امن" پديد آمده است...
بايد دقت كرد كه اين باد كه ما فرض رو بر اين ميگذاريم به صورت "عرض" "وزيده" (كه فك نكنم غير اين باشد)...
بادي با چنين سرعتي تقريبا شبيه يه گردباد مخوف است چطور گذرگاهي امن ميشود! كه باز بايد به اين اشاره داشت كه هوا با اين سرعت زياد بايد مثل اژكتور عمل كرده باشد و آب رو به همراه خود برده است!
چيزي كه ميشود براي اين توجيهات گفت...به نظر من..كه معقول باشد :دي
اين است كه هوا با سرعت زياد دور خودش بچرخد و جريانش ثابت شود و در مدتي طولاني آب شكافته شود!!!! كه با در نظر گرفتن سرعت مهيب باد كسي قادر وارد شدن به اين باد نيست! (مرگ) يا اگر بشود!!!(كسي به دورن باد برود) به علت چرخش بايد يا به دور خود برگرد (جاي اول) و..
حالت ديگر هم وجود دارد كه اب عمودي بر آب وارد شودو باعث ايجاد خلائ شود كه باز در اين حالت بحث مرگ در اثر فشار وارد آمد است...
بماند كه در داستان موسي و.. بحث كان فيكون مطرح است نه خدايي كه بايد 12 ساعت باد بوزد آن هم با 29 متر بر ثانيه در عمق 2 متر تا گذرگاهي امن حاصل شود!!!!!
در كل مذهبيون به جاي اين حرفا بگويند..
كان فيكون شده! ما بهتر قبول ميكنيم تا بخواهيم چنين حرفاي عجيبي كه به غرابتشان كمك ميكند گوش دهيم و اشكالات ديگر بگيريم..
---
نكته انحرافي: خدايي كه باد رو با چنين شرايط اين محقق به جريان درآورد همان بهتر شنا كردن به ياد آن قوم ميداد يامياد آب رو فريز ميكرد يا....
گاهي عقلانيت در كار مهندسي هم لازم است..(البته نه گاهي بلكه هميشه!)

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اي ول به دانشمندان

پس خدا براي هر معجزه يه دليل علمي هم قرار داده

تا مردم رو ازمايش كنه كه ببينن
نگاه خوشبینانه اش اینه که میگی اما نگاه واقع بینانش اینه:

سیاستی وجود داره که یواش یواش میخواد وجود خدا رو کمرنگ تر کنه و با دلایل به ظاهر علمی و تحقیقاتی قدرت خدا رو روز به روز کمتر کنه و علم رو جایگزین خدا کنه.

تحقیقاتهای دروغین هم شامل این قضیه میشه
این جور خبرها بیشتر میخواد بگه هر چیزی که خدا انجام داده رو ما (علم )میتونه انجام بده.
این سیاست دنیای دنیاپرستانه ولی نمیدونن که
دست خدا بالاتر از همه دستهاست

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نگاه خوشبینانه اش اینه که میگی اما نگاه واقع بینانش اینه:

سیاستی وجود داره که یواش یواش میخواد وجود خدا رو کمرنگ تر کنه و با دلایل به ظاهر علمی و تحقیقاتی قدرت خدا رو روز به روز کمتر کنه و علم رو جایگزین خدا کنه.

تحقیقاتهای دروغین هم شامل این قضیه میشه
این جور خبرها بیشتر میخواد بگه هر چیزی که خدا انجام داده رو ما (علم )میتونه انجام بده.
این سیاست دنیای دنیاپرستانه ولی نمیدونن که
دست خدا بالاتر از همه دستهاست

میتونین معجزه ای رو از خداوند بگین که خارج از قوانین طبیعی باشه؟
دوست عزیز...معجزات در قوانین دنیوی اما با شدتی که امکانش نیست برای بشر اتفاق میافته
یعنی بارون با شدتی که سیل بشه
زنده شدن مردگان
اینا همه بر طبق قوانین همین دنیا با شدتی بیشتر انجام میشه که از دست بشر خارجه...ربطی هم به دید دنیوی نداره

apasai

عضو جدید

خوب تو که گفتی باد بوده . این کجاش معجزه بود . :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب تو که گفتی باد بوده . این کجاش معجزه بود . :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

بارون زمان نوح پیامبر هم بارون بوده
قران محمد رسول الله هم کتاب بوده

همچین سرعتی از باد و همچین حالتی برای طبیعت امکان پذیر نیست

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من همه معجزات دلیل علمی ندارن
معجزه چیزیه که خداوند غیر طبیعی باشه و به خواست خداوند اتفاق بیفته
مثلا وقتی یه شتر از داخل تخته سنگ میاد بیرون چه دلیل علمی میتونه داشته باشه؟
یا وقتی که عصا تبدیل به مار بزرگی میشه در صورتی که هیچ جادویی در کار نیست.
این دانشمندا هر چیو بگن دلیل علمی داره دیگه اینارو نمیتونن بگن که.

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من همه معجزات دلیل علمی ندارن
معجزه چیزیه که خداوند غیر طبیعی باشه و به خواست خداوند اتفاق بیفته
مثلا وقتی یه شتر از داخل تخته سنگ میاد بیرون چه دلیل علمی میتونه داشته باشه؟
یا وقتی که عصا تبدیل به مار بزرگی میشه در صورتی که هیچ جادویی در کار نیست.
این دانشمندا هر چیو بگن دلیل علمی داره دیگه اینارو نمیتونن بگن که.

درسته
یه مجموعه ای از فراعلم میشه معجزه
اما فکر نمی کنم از قوانین خارجه
کلمه فرا علم به معنیه عدم دسترسی بشر به این علم هستش ولی خارج از قوانین به نظر خودم امکان پذیر نیست
نه اینکه خداوند توانایی اینکارو نداره(اعوذبالله) منظورم اینه که در غیر اینصورت برای بشر قابل فهم نیست
اینکه دلایل علمی آورده شده نه اینکه بخواد بگه اتفاق بوده
میخواسته بگه همچین کاری در این صورت انجام میشده
ولی که این صورت شکل بگیره در طبیعت به شکل معمول نمی تونه اتفاق بیافته
بادی بیاد با سرعت 29 متر بر ثانیه یکم که چی بگم...خیلی وحشتناکه

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته
یه مجموعه ای از فراعلم میشه معجزه
اما فکر نمی کنم از قوانین خارجه
کلمه فرا علم به معنیه عدم دسترسی بشر به این علم هستش ولی خارج از قوانین به نظر خودم امکان پذیر نیست
نه اینکه خداوند توانایی اینکارو نداره(اعوذبالله) منظورم اینه که در غیر اینصورت برای بشر قابل فهم نیست
اینکه دلایل علمی آورده شده نه اینکه بخواد بگه اتفاق بوده
میخواسته بگه همچین کاری در این صورت انجام میشده
ولی که این صورت شکل بگیره در طبیعت به شکل معمول نمی تونه اتفاق بیافته
بادی بیاد با سرعت 29 متر بر ثانیه یکم که چی بگم...خیلی وحشتناکه
خوب اینم هست
ولی این باد خودشم یه معجزست دیگه،خودشم وقتی همه دارن در میرن.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونین معجزه ای رو از خداوند بگین که خارج از قوانین طبیعی باشه؟
دوست عزیز...معجزات در قوانین دنیوی اما با شدتی که امکانش نیست برای بشر اتفاق میافته
یعنی بارون با شدتی که سیل بشه
زنده شدن مردگان
اینا همه بر طبق قوانین همین دنیا با شدتی بیشتر انجام میشه که از دست بشر خارجه...ربطی هم به دید دنیوی نداره
دوست عزیز حرف شما تا حدودی درست.منم تقریبا تا حدودی همین عقیده رو دارم.اما اونایی که این تحقیق رو میکنن و این تحقیقا رو پخش میکنن فکر نکنم نیتشون و فکرشون مثل شما باشه

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصولا اشکال داره همچین نظریه ای
باد بیاد اونم با سرعت 65 مایل و بیشتر به مدت 12 ساعت، حالا یک ساعت بیاد که چی؟
تو دریا که نیست بگیم باد اومده موج ایجاد کرده و شکاف
یک رودخونه هست و از دوطرف محصور در خشکیه، باد هم فوقش بتونه از وسطای رودخونه تا یک منها الیه اون رو شکاف بزنه، نه سرتاسرش رو البته بنا به این نظریه.
پس این نظریه بنا به برهان خلف رد میگردد:surprised::surprised::surprised::cool::smile:

بعدشم تو اون باد شدید لشکر رو حرکت میدن واسه گرفتن یه عده
تو اون باد کی حاضره تو اون غبار شدید در بره و راهش رو پیدا کنه و گم نشه:surprised::surprised::surprised:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما یه استادی داشتیم میگفت الان مثلا واسه خوبی روزه دلیل علمی میارن یا واسه نماز یا ... (اون موقع هنوز دلیل علمی شکافتن ماه و شکافتن نیل کشف نشده بود) خب چرا خودتون و بقیه رو مسخره می کنید ؟ کسی که عقیده داره خدا قادر و تواناست و هر کاری می تونه بکنه دیگه شکافتن ماه و دریا و ... واسش کاری نداره وقتی هم که گفت روزه بگیر دیگه نیازی نیست بگردی ببینی دلیل علمیش چیست کسی هم که به توانایی یا کلا وجود خدا اعتقاد نداره چه شما دلیل علمی بیاری که ماه یا نیل شکافته شد چه نیاری تاثیری در او نخواهد داشت

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبلا یه اطلاعات بوده که موقعیت نیل رو شرح میداده که مکانی که این اتفاق میافته قابلیتی داره که نمی دونم چطوره
البته با کمی سرچ متوجه میشین
وقتی این دو عامل کنار هم باشن
به همچین سرعتی نیازی نیست
و اینکه دوست من...جناب جوهر عزیز
این یک امر رایانه ای هستش
با خطای بسیار زیاد
البته توی مبحث مکانیک سیالات بیشتر بررسی میشه و بیشتر محسوس برای ما که بدونیم چی میگن
اما این ارقام دقیق نیستن
و البته که عاملی که گفتم هم موجب این امر میشده