پیر فرزانه، کاش این روزها بودی . . .

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه ی شهریورهر سال مان شده بود.دو خانواده بودیم و 10نفر. بچه و بزرگ. شال وکلاه می کردیم به قصد مشهد با دو دستگاه پیکان ساخت ایران ناسیونال. از غرب می آمدیم و عازم شرق بودیم خوش خوشان. از قزوین می پیچیدیم سمت رشت و سرازیر می شدیم از شهر های شمالی تا گرگان و بعد مشهد. سه روز در راه رفت بودیم و سه روز در راه بازگشت. یک هفته ای هم اطراق می کردیم در مشهد.

سال 58 بود و صبح 18 شهریور که راهی شدیم طبق معمول . 7 یا 8 شب بود که رسیدیم به رشت . جای خواب مان که معلوم شد . ساکها را گذاشتیم و راهی خیابانهای شهر شدیم برای تفرج . شور و حالی بر پا بود آن سرش ناپیدا . بوی زندگی بود که از آن سوی شهر می پیچید ومی رقصید و تا این سو دامن می گستراند در دلهای مردم شهر.

هم دوره های من ، حال و هوای آن روزها را خوب می فهمند. آن روزها همه ی شهرها آکنده بودند از رقص نور و آوای ترانه و نَفَس آزادی . شهرها پر بود از همه جور آدم با همه نوع عقیده و باور . شهرها زنده بود از هوای شادمانه ی دلهای این آدمها و خنده معنا داشت در رگ های جاری مردم . هم دوره های من ، حال و هوای آن روزها را خوب می شناسند.

دیر وقت بود که از دل هیجان و صدا بازگشتیم و خوابیدیم . 7 صبح بود که با آوای تلاوت قرآن بیدار شدیم و هوای سنگین شهر را در سینه هامان حبس کردیم .شهر یکپارچه عزادار بود و پر از پرچم های سیاه بر سر در مغازه ها وتن درختان خیابانها. همه ی آدمهای شبِ گذشته غمگین بودند و سیاه پوش . همه ی آدمها با همه جور عقیده و باور.

باروبندیل بستیم وراهی شدیم .در مسیرمان جزدسته های عزاداری ندیدیم مردمی و جز سیاه ندیدیم رنگی.

شهر های ایران از این رو به آن رو شده بود . در اوج شادمانی فضای غم رنگ سیاه پاشیده بود بر دلها و مردمان ما تجربه می کردند روزهای سخت غمبار را وغمگین بودند از رفتن مردی که انسان بود ، که محترم بود ، که معتبر بود ،که مجتهد بود ، که عالم بود ،که مبارز بود، که وارسته بود، که عزیز بود ، که پدر بود، که بزرگ بود ، که عادل بود ، که مهربان بود ، که سید محمود طالقانی بود.

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه ی شهریورهر سال مان شده بود.دو خانواده بودیم و 10نفر. بچه و بزرگ. شال وکلاه می کردیم به قصد مشهد با دو دستگاه پیکان ساخت ایران ناسیونال. از غرب می آمدیم و عازم شرق بودیم خوش خوشان. از قزوین می پیچیدیم سمت رشت و سرازیر می شدیم از شهر های شمالی تا گرگان و بعد مشهد. سه روز در راه رفت بودیم و سه روز در راه بازگشت. یک هفته ای هم اطراق می کردیم در مشهد.

سال 58 بود و صبح 18 شهریور که راهی شدیم طبق معمول . 7 یا 8 شب بود که رسیدیم به رشت . جای خواب مان که معلوم شد . ساکها را گذاشتیم و راهی خیابانهای شهر شدیم برای تفرج . شور و حالی بر پا بود آن سرش ناپیدا . بوی زندگی بود که از آن سوی شهر می پیچید ومی رقصید و تا این سو دامن می گستراند در دلهای مردم شهر.

هم دوره های من ، حال و هوای آن روزها را خوب می فهمند. آن روزها همه ی شهرها آکنده بودند از رقص نور و آوای ترانه و نَفَس آزادی . شهرها پر بود از همه جور آدم با همه نوع عقیده و باور . شهرها زنده بود از هوای شادمانه ی دلهای این آدمها و خنده معنا داشت در رگ های جاری مردم . هم دوره های من ، حال و هوای آن روزها را خوب می شناسند.

دیر وقت بود که از دل هیجان و صدا بازگشتیم و خوابیدیم . 7 صبح بود که با آوای تلاوت قرآن بیدار شدیم و هوای سنگین شهر را در سینه هامان حبس کردیم .شهر یکپارچه عزادار بود و پر از پرچم های سیاه بر سر در مغازه ها وتن درختان خیابانها. همه ی آدمهای شبِ گذشته غمگین بودند و سیاه پوش . همه ی آدمها با همه جور عقیده و باور.

باروبندیل بستیم وراهی شدیم .در مسیرمان جزدسته های عزاداری ندیدیم مردمی و جز سیاه ندیدیم رنگی.

شهر های ایران از این رو به آن رو شده بود . در اوج شادمانی فضای غم رنگ سیاه پاشیده بود بر دلها و مردمان ما تجربه می کردند روزهای سخت غمبار را وغمگین بودند از رفتن مردی که انسان بود ، که محترم بود ، که معتبر بود ،که مجتهد بود ، که عالم بود ،که مبارز بود، که وارسته بود، که عزیز بود ، که پدر بود، که بزرگ بود ، که عادل بود ، که مهربان بود ، که سید محمود طالقانی بود.
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

apasai

عضو جدید
طالقانی

طالقانی

طالقانی مرد خوبی بود . درسته که من یکی با بسیاری لز افکارش موافق نبودم ولی اون مرد شرافت این رو داشت که اعلام کنه حجاب اجباری نیست و زور تو هیچ کاری خوب نیست . بازرگان و طالقانی تفکر اسلامی داشتند ولی مانند امثال آخوند هایی که امروز قدرت رو تو دست دارند --- تفکر خودشون رو به جامعه تحمیل نکردند ... طالقانی یکی از تنها افرادی بود که تفکر اسلامی داشت و اون موقع میتونست جلوی بسیاری از بخش های مسخره قانون اساسی رو بگیره --- یادش گرامی

• .
  • .
  • .
  • .

#AREZOO#

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقصیر ما ملته که گذاشتیم این آخوندا اینقد .....هیچی ولش باز یه چیز میگی زود اخطار!!!!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طالقانی مرد خوبی بود . درسته که من یکی با بسیاری لز افکارش موافق نبودم ولی اون مرد شرافت این رو داشت که اعلام کنه حجاب اجباری نیست و زور تو هیچ کاری خوب نیست . بازرگان و طالقانی تفکر اسلامی داشتند ولی مانند امثال آخوند هایی که امروز قدرت رو تو دست دارند --- تفکر خودشون رو به جامعه تحمیل نکردند ... طالقانی یکی از تنها افرادی بود که تفکر اسلامی داشت و اون موقع میتونست جلوی بسیاری از بخش های مسخره قانون اساسی رو بگیره --- یادش گرامی

• .
  • .
  • .
  • .
طالقانی بله، مرد خوبی بود ولی متاسفانه برخی امروزی از حرف هاش اونجوری که دوست دارن برداشت میکنن نه آنکه واقعیت صحبت هایش را ببینند و تامل کنند، در مورد همین مسئله حجاب اجباری ، نظارتی رو داد آیت الله طالقانی که فرداش توسط امام تایید و تاکید شد و امام از نظراتش دفاع کرد و البته آن چیزی که شما از مخالفت ایشان با حجاب اجباری سخن میگویید کمی دور از حقیقت صحبت های ایشان است. بیشتر دقت کنید...

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز

عجب پس شما با آیت الله طالقانی موافقید
یعنی شما با روحانیت موافقید...!
این شبها آدم چه جیزها که نمی بینه
دیشب که شما منکر خدا بودید
حالا میایید تاپیک در مورد این آقا می زنید

mohammad 87 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
طالقانی هم اگه زنده بود الان مثل خیلیای دیگه گوشه زندون بود...
در جنگل گرگها انسانم آرزوست...

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز

مهم دین و عقیده و شغل یک انسان نیست.
مهم کردارش هست.
ربطی نداره که مسلمان باشی ولی از مارتین لوتر کینگ که کار بزرگی کرد بدت بیاد.
مهم عمل افراد هست.
یعنی به نظرتون یک مسلمان نباید درباره مارتین لوتر کینگ تاپیک بزنه
چون مسیحی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

#AREZOO#

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین اگه همه ی آخوندا یکم اخلاق داشتن هیشکی باهاشون مخالفت نمیکردبلکه همراهیشونم میکردن....فقط باید جنبه ی قدرتو داشته باشن

ricardo

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آرزو حرفات خیلی نقطه چین داره هاااااااا ، پرشون میکنماااااااااااااااا....

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهم دین و عقیده و شغل یک انسان نیست.
مهم کردارش هست.
ربطی نداره که مسلمان باشی ولی از مارتین لوتر کینگ که کار بزرگی کرد بدت بیاد.
مهم عمل افراد هست.
یعنی به نظرتون یک مسلمان نباید درباره مارتین لوتر کینگ تاپیک بزنه
چون مسیحی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آقای محترم این حرف شما با حرف من زمین تا آسمون فرق می کنه
شما بکل مبانی طیف روحانی رو قبول نداری و بعدش میایی فقط برای اینکه به ظاهر این آقا اون حرفی رو که شما دوست دارید رو می زنه واسش تاپیک می زنید
نه آقای محترم ما رو ..... فرض نکن

ببین اگه همه ی آخوندا یکم اخلاق داشتن هیشکی باهاشون مخالفت نمیکردبلکه همراهیشونم میکردن....فقط باید جنبه ی قدرتو داشته باشن

فقط و فقط واسه اینکه این آقا به ظاهر حرف شما رو زده این حرف رو می زنید
امثال بهجت ها و فاضل ها و ..... بی اخلاق بودند به نظر شما
این ها که هیچ دستی در قدرت و سیاست نداشتند

#AREZOO#

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط و فقط واسه اینکه این آقا به ظاهر حرف شما رو زده این حرف رو می زنید
امثال بهجت ها و فاضل ها و ..... بی اخلاق بودند به نظر شما
این ها که هیچ دستی در قدرت و سیاست نداشتند
من نمیگم بی اخلاق بودن...خودتم داری میگی دستی در سیاست نداشتن پس چطورمیشد باهاشون همراه شد یا نشد!!! منظورم برخی دیگره

tatu_lover1366

عضو جدید
طالقانی بله، مرد خوبی بود ولی متاسفانه برخی امروزی از حرف هاش اونجوری که دوست دارن برداشت میکنن نه آنکه واقعیت صحبت هایش را ببینند و تامل کنند
با این قسمت از صحبتهاتون موافقم
کاملا از ته دل بنده و جناب کاپلو گفتید

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
طالقانی هم اگه زنده بود الان مثل خیلیای دیگه گوشه زندون بود...
در جنگل گرگها انسانم آرزوست...
شاید هم به جرم طرفداری نکردن از جریانات "خاص" در حال فحش و ناسزا خردن بود!
اینطور نیست محمد عزیزم؟!
در کل
بنده افتخار میکنم که اقای طالقانی یکی از اقوام مادری بنده هستن و هر وقت به بهشت زهرا میرم به سراغشون میرم.
اقای طالقانی برای بنده و خانواده ی بنده همیشه یک بزرگ مرد بود.
خوشحالم که در دل همه جا داره این بزرگمرد.:gol:

mohammad 87 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید هم به جرم طرفداری نکردن از جریانات "خاص" در حال فحش و ناسزا خردن بود!
اینطور نیست محمد عزیزم؟!
در کل
بنده افتخار میکنم که اقای طالقانی یکی از اقوام مادری بنده هستن و هر وقت به بهشت زهرا میرم به سراغشون میرم.
اقای طالقانی برای بنده و خانواده ی بنده همیشه یک بزرگ مرد بود.
خوشحالم که در دل همه جا داره این بزرگمرد.:gol:
جریانات خاص به نظرت یعنی یک جریان کوچیک و محدود دیگه با عمق کم اگه منظورت اینه که من نظرم باهات فرق میکنه!!
البته بحث مفصلی داره جایگاه روحانیت درشرایط فعلی!!
منم خوشحالم...
همه رو نمیشه بایک چشم دید:gol:

apasai

عضو جدید
خمینی و طالقانی

خمینی و طالقانی

طالقانی بله، مرد خوبی بود ولی متاسفانه برخی امروزی از حرف هاش اونجوری که دوست دارن برداشت میکنن نه آنکه واقعیت صحبت هایش را ببینند و تامل کنند، در مورد همین مسئله حجاب اجباری ، نظارتی رو داد آیت الله طالقانی که فرداش توسط امام تایید و تاکید شد و امام از نظراتش دفاع کرد و البته آن چیزی که شما از مخالفت ایشان با حجاب اجباری سخن میگویید کمی دور از حقیقت صحبت های ایشان است. بیشتر دقت کنید...
برید و اون تیتر بزرگ روزنامه اطلاعات اون زمان رو ببینید ... طالقانی قبل و بعد از انقلاب تغییر چندانی نداشت و مثل خمینی نبود که در پاریس چه وعده هایی که به ملت نداد و بعد که در تهران قدرت رو قبضه کرد گفت اگر 35 میلیون بگویند بله من میگویم نه .( سخنرانی 25 خرداد 60 ) این اوج دیکتاتوری بود

• خودش در تو جیح این گونه دوگانگیش در کمال پررویی میگه که

<<ما می خواهیم اسلام را پیاده کنیم .پس ممکن است من دیروز یک حرفی زده باشم و امروز حرف دیگری را و فردا حرف دیگری را. این معنا ندارد که من بگویم چون دیروز حرفی زده ام باید روی همان حرف باقی بمانم!!!!! >>

• سخنرانی 1362/9/20 صحیفه نور جلد 18
    صفحه 178

این هم چند نمونه از صحبت های گهربار در پاریس

• بشر در اظهار نظر خودش آزاد است.
گفتگو با خبرنگاران 11 آبان 57 ، پاریس

• اولین چیزی که برای انسان ها است آزادی بیان است
سخنرانی 5 آبان 57 ، پاریس

• مطبوعات در نشر همه حقایق و واقعیات آزادند
مصاحبه با پائزه سرا ایتالیایی ، 11 آبان 1357 ، صحیفه نور ، جلد 4 صفحه 266

• در جمهوری اسلامی کمونیست ها هم در بیان عقاید خود آزادند .
مصاحبه با روزنامه هلندی دی ولکرانت ، 7 نوامبر 1978 ، صحیفه نور جلد 4 صفحه 364

• یکی از بنیان های اسلام آزادی است ..... بنیاد دیگر اسلام اصل استقلال ملی است.
مصاحبه با خبرنگار روزنامه لاکروا ، 10 آبان 1357 ، پاریس ، صحیفه نور جلد 4 صفحه 242

• من هیچ سمت دولتی را نخواهم پذیرفت .
مصاحبه با خبرنگاران 12 آبان 57

• علما خود حکومت نخواهند کرد . آنان ناظر و هادی مجریان امور می باشند . این حکومت در همه مراتب خود متکی به آرای مردم و تحت نظارت و ارزیابی و انتقاد عمومی خواهد بود.
مصاحبه با رویترز ، 14 آبان 1357 ، پاریس صحیفه نور جلد 4 صفحه 160

• من چنین چیزی نگفته ام که روحانیون متکفل حکومت خواهند شد. روحانیون شغلشان چیز دیگری است.
26 دی ماه 1357 ، صحیفه نور جلد 3 صفحه 140

• حکومت اسلامی ما اساس کار خود را بر بحث و مبارزه با هر نوع سانسور می گذارد.
مصاحبه با رویترز 4 آبان 1357 پاریس

• ما حکومتی را می خواهیم که برای اینکه یکدسته میگویند مرگ بر فلان کس ، آنها را نکشند .
مصاحبه با خبرنگاران 12 آبان 1357 پاریس

• حکومت اسلامی ، حکومت ملی است. حکومت مستند به قانون الهی و به آراء ملت است . این طور نیست که با قلدری آمده باشد که بخواهد حفظ کند خودش را . با آراء ملت می آید و ملت او را حفظ می کند و هر روز هم که بر خلاف آراء ملت عمل بکند قهراً ساقط است.
صحیفه نور جلد 4 صفحه 58

• در حکومت اسلامی همه افراد دارای آزادی در بیان هرگونه عقیده ای هستند.
مصاحبه با سازمان عفو بین الملل 19 آبان 1357 ، پاریس

• .
و اما تغییر در تهران

• یک نفر آدمی که یک مملکت یا گروه را فاسد میکند، قابل اصلاح نیست . این را باید برای تهذیب جامعه نابود کرد . این غده سرطانی را باید از جامعه دور کرد و دور کردنش هم به این است که اعدامش کنند
سخنرانی 19 تیر 58 امام و ... ، گردآورنده : منصور دوستکام و هایده جلالی ، انتشارات پیام آزادی ، چاپ سوم ، 1358 صفحه 96

• این جنایتکار ها که در بازداشت هستند متهم نیستند ، بلکه جرمشان محرز است ; باید فقط هویت آنها را ثابت کرد و بعد آنها را کشت . اصلا احتیاج به محاکمه آنها نیست. هیچگونه ترحمی در مورد آنها مورد ندارد. اگر ما این ها رو نکشیم ، هر یکیشان که میاید بیرون میرود آدم میکشد . با چند سال زندان کار درست نمی شود . این عواطف بچه گانه را کنار بگذارید .
سخنرانی به مناسبت سالروز تولد پیامبر اسلام ، 9 تیر 1359

• آن هایی که به اسم دموکراسی ، با اسم دموکرات می خواهند مملکت را به فساد و تباهی بکشند ، این ها باید سرکوب شوند. ملت آن ها را سرکوب خواهند کرد . کاری نکنید که باب غضب باز شود
صحیفه نور ، جلد 9 صفحه 372

• آنهایی که فریاد میزنند باید دموکراسی باشد ، این ها مسیرشان غلط است. مسیر ما مسیر نفت نیست . ملی کردن نفت پیش ما مطرح نیست . ما اسلام می خواهیم.
سخنرانی در جمع دانشجویان اهواز ، کیهان 1358/3/3

• در انقلابی که در ایران حاصل شد در سرتاسر این مملکت فریاد مردم این بود که ما اسلام می خواهیم. این مردم قیام نکردند که مملکتشان دموکراسی باشد.
سخنرانی 19 آذر 1358

• مردم باید پند بگیرند از آن مادری که پسر خود را آورد و به دست محاکمه سپرد و آن پسر اعدام شد. این یکی از نمونه های اسلام است و دیگران هم باید همینطور باشند. اولاد ها و برادران و فرزندان خودشان را اگر نصیحت نپذیرفتند معرفی کنند تا به مجازات خود برسند.
سخنرانی شهریور 1360

• دانش آموزان عزیز باید با کمال دقت اعمال و کردار دبیران و معلمین را زیر نظر بگیرند که خدایی ناکرده در یکی از انها انحرافی ببینند بلافاصله به مقامات مسئول گزارش نمایند.... فرزندان عزیزم در صورتی که مشاهده کردند که بعضی از دشمنان در لباس دوست و همشاگردی میخواهند آنان را جذب گروه خود کنند به مقامات مسئول معرفی نمایند و سعی کنند این کار خود را به صورت مخفی انجام دهند .
پیام به مناسبت بازگشایی مدارس ، 1 مهر 1361 ، صحیفه نور ، جلد 17 ص 2

• اسلام را همه باید حفظ کنیم .... یک بیچاره ای به من نوشته بود که شما گفتید همه این ها را باید تجسس کنید ، خوب در قرآن که می فرماید لا تجسسوا ..... وقتی که اسلام در خطر است همه شما موظفید با جاسوسی حفظ کنید اسلام را .
صحیفه نور جلد 15 ، صفحه 100-101

• مسئله کشتن و اعدام برای خمینی عادی شده بود که زمانی در یک مصاحبه مردمی ،( در اوج پخش سریال اوشین ) خبرنگار از خانمی پرسید الگوی شما در زندگی کیست؟ و آن زن جواب داد : اوشین!! آقای خمینی به راحتی حکم اعدام او را صادر کرد.
  • او در نامه ای به رییس سازمان صدا و سیما نوشت:
  • << آقای محمد هاشمی، مدیر عامل صدا و سیمای جمهوری اسلامی
  • با کمال تاسف و تاثر روز گذشته از صدای جمهوری اسلامی مطلبی در مورد الگوی زن پخش گردیده است که انسان شرم دارد بازگو نماید. فردی که این مطلب را پخش کرده است تعزیر و اخراج می گردد ، و دست اندرکاران آن تعزیر خواهند شد. در صورتی که ثابت شود قصد تو هین در کار بوده است، بلاشک فرد توهین کننده محکوم به اعدام است . اگر بار دیگر از این گونه قضایا تکرار گردد ، موجب تنبیه و توبیخ و مجازات شدید و جدی مسئولین بالای صدا و سیما خواهد شد.>> ..

نامه آقای خمینی به مدیر عامل صدا و سیما مورخه 9 بهمن 1367 ، صحیفه نور جلد 21 صفحه 76...... این حکم باعث زندانی و تعزیر دست اندرکاران آن برنامه شد اما حکم اعدام درباره آن زن اجرا نگشت

• هر که به رسول خدا اهانت کند ، هر که به ائمه هدی اهانت کند ، واجب القتل است.
سخنرانی در جمع گروهی از بانوان لنگرود، 2 تیر 1358 ، صحیفه نور جلد 7، صفحه 182

• قیام کردن بر خلاف حکومت اسلامی جزایش جزای بزرگی است . قیام بر ضد حکومت اسلامی در حکم کفر است ، بالاتر از همه معاصی است ، همان بود که معاویه قیام کرد ، حضرت امیر قتلش را واجب میدانست .
سخنرانی مورخه 29 مهر 1358 ، صحیفه نور جلد 10 صفحه 15

• آن که مکتبی را مسخره می کند، اسلام را مسخره می کند . اگر متعمد باشد ، مرتد فطری است . زنش برایش حرام است . مالش هم باید به ورثه داده شود. خودش هم باید مقتول شود.
صحیفه نور جلد 14 صفحه 376

• ملی گرایی مخالف اسلام است .
سخنرانی در جمع دانشجویان و طلاب ، روزنامه جمهوری اسلامی ، 5 خرداد 1359

• ملی گرایی بر خلاف اسلام است این بر خلاف دستور خداست و بر خلاف قرآن مجید است .
سخنرانی در جمع دانشجویان و طلاب ، روزنامه جمهوری اسلامی 5 خرداد 1359

• ملی گرائی اساس بدبختی مسلمین است .
سخنرانی در کنگره قدس ، صبح آزادگان ، 19 مرداد 1359

• ما از این ملی ها هیچ ندیدیم جز خرابکاری .
روزنامه جمهوری اسلامی 5 خرداد 1359

• آنهایی که می گویند ما می خواهیم ملت را احیا کنیم ، مقابل اسلام ایستاده اند.
پیام به مناسبت روز قدس ، سروش ، شماره 63، 25 مرداد 1359 صفحه 6

• ما چقدر از این ملیت سیلی خوردیم . من نمی خواهم بگویم که در زمان ملیت ، در زمان آن کس که آن قدر ازش تعریف میکنند ( مصدق) چه سیلی به ما زدند. من نمی خواهم بگویم که مدرسه فیضیه را به مسلسل بستند . بروند کنار اینها ، بروند گم شوند. ما از آنها ضربه خوردیم.
سخنرانی در جمع شورای عالی قضایی ، 31 تیر 1359 صحیفه نور جلد 13 صفحه 51

• او تحمل مردی محبوب در کنار خودش را نداشت که 2 مورد زیر اشاره می شود
  • 1 - طالقانی
خمینی بعد از فوت طالقانی و اجتماع 2 میلیون نفری که به صورت خودجوش بر جنازه او گرد آمده بودند ، آن را برای اسلام و خدا دانست و اظهار و گفت :
مردم با آن شور خودشان ریختند به خیابان ها و به سر و سینه خودشان زدند و گفتند این عالم و نائب پیغمبر ما از دنیا رفت . این برای اسلام بود . مردم هیاهویشان برای خداست.
  • سخنرانی 28 شهریور 58 ، صحیفه نور جلد 5 صفحه 31
  • 2- زنده یاد دکتر محمد مصدق
او خطاب به یک میلیون نفری که در اولین ساگرد درگذشت زنده یاد دکتر محمد مصدق در احمد آباد جمع شده بودند گفت : ول کنید این استخوان پوسیده را.

• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

حالا هر که از این پستی که زدم خوشش اومده لااقل یه تشکری کنه تا زحمت 1 ساعت و نیم تایپم هدر نره ---------- اینا مطالبی هستند که باید همه میدونستند .مخصوصا کسانی که ادعای سبز بودن میکنند ولی هنوز سنگ خمینی رو به سینه میزنند.

آخرین ویرایش:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
جریانات خاص به نظرت یعنی یک جریان کوچیک و محدود دیگه با عمق کم اگه منظورت اینه که من نظرم باهات فرق میکنه!!
البته بحث مفصلی داره جایگاه روحانیت درشرایط فعلی!!
منم خوشحالم...
همه رو نمیشه بایک چشم دید:gol:
نکته ایی بود که گفتم محمد.
مطمئنم منظورم رو متوجه شدی. :gol:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا هر که از این پستی که زدم خوشش اومده لااقل یه تشکری کنه تا زحمت 1 ساعت و نیم تایپم هدر نره ---------- اینا مطالبی هستند که باید همه میدونستند --- مخصوصا کسانی که ادعای سبز بودن میکنند ولی هنوز سنگ خمینی رو به سینه میزنند.
دوست من!
اکثر صحبتهای امام درسته و در اول انقلاب بهشون عمل شد! (البته هنوز ادس هایی که از صحیفه دادید رو چک نکردم و حتما فردا اینکارو میکنم!)
تا جایی که گروهک ها دست به اسلحه بردند.
اول شما سن خودتون رو بفرمائید تا بیشتر اشنا بشیم.
دوم
حزب کمونیست در پی گرفتن صدا و سیما و توطئه بود که سران حزب هم اعترافات لازم رو کرده اند.
با وجود اون مسائل باهاشون برخورد شد.
مجاهدین خلق زمانی برخورد باهاشون شروع شد که رهبرشون دستور مبارزه ی مسلحانه رو داد.
هر گروهی با هر عقیده ایی ازاده حرف بزنه تا جایی که امنیت ملی رو زیر سوال نبره.
این جزو قوانین بین المللی هستش.
یادتون باشه توی خوده امریکا کمونیست هارو دستگیر میکردن!!!!
یادتون باشه زندانی ترین کشور برای کمونیست ها امریکا بود!!!!!
یادتون باشه توی هر کشوری یه حزب اسلحه دست بگیره و در پی اختلال در امنیت و یکپارچی اون کشور باشه به شدیدترین حالت باهاش برخورد میشه.

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیانیه ای در پاسخ به دوست مان

بیانیه ای در پاسخ به دوست مان

<<ما می خواهیم اسلام را پیاده کنیم .پس ممکن است من دیروز یک حرفی زده باشم و امروز حرف دیگری را و فردا حرف دیگری را. این معنا ندارد که من بگویم چون دیروز حرفی زده ام باید روی همان حرف باقی بمانم!!!!! >>

• سخنرانی 1362/9/20 صحیفه نور جلد 18
    صفحه 178

کجای این حرف اشکال دارد
مگر به این اعتقاد ندارید که ملاک انسان حال او است!

• بشر در اظهار نظر خودش آزاد است.
گفتگو با خبرنگاران 11 آبان 57 ، پاریس

• اولین چیزی که برای انسان ها است آزادی بیان است
سخنرانی 5 آبان 57 ، پاریس

• مطبوعات در نشر همه حقایق و واقعیات آزادند
مصاحبه با پائزه سرا ایتالیایی ، 11 آبان 1357 ، صحیفه نور ، جلد 4 صفحه 266

• در جمهوری اسلامی کمونیست ها هم در بیان عقاید خود آزادند .
مصاحبه با روزنامه هلندی دی ولکرانت ، 7 نوامبر 1978 ، صحیفه نور جلد 4 صفحه 364

• یکی از بنیان های اسلام آزادی است ..... بنیاد دیگر اسلام اصل استقلال ملی است.
مصاحبه با خبرنگار روزنامه لاکروا ، 10 آبان 1357 ، پاریس ، صحیفه نور جلد 4 صفحه 242

سخنانی در مورد آزادی
موردی در آن می بینید
حدود آزادی تعریف می شود..!
دقت فرمایید حدود آزادی!
  • من هیچ سمت دولتی را نخواهم پذیرفت .
مصاحبه با خبرنگاران 12 آبان 57

• علما خود حکومت نخواهند کرد . آنان ناظر و هادی مجریان امور می باشند . این حکومت در همه مراتب خود متکی به آرای مردم و تحت نظارت و ارزیابی و انتقاد عمومی خواهد بود.
مصاحبه با رویترز ، 14 آبان 1357 ، پاریس صحیفه نور جلد 4 صفحه 160

• من چنین چیزی نگفته ام که روحانیون متکفل حکومت خواهند شد. روحانیون شغلشان چیز دیگری است.
26 دی ماه 1357 ، صحیفه نور جلد 3 صفحه 140

امام در اوایل تشکیل حکومت این دستورات را نیز داده بودند تا جایی که کارد به استخون رسیده بود و نظام در حال متلاشی شدن

• حکومت اسلامی ما اساس کار خود را بر بحث و مبارزه با هر نوع سانسور می گذارد.
مصاحبه با رویترز 4 آبان 1357 پاریس

• ما حکومتی را می خواهیم که برای اینکه یکدسته میگویند مرگ بر فلان کس ، آنها را نکشند .
مصاحبه با خبرنگاران 12 آبان 1357 پاریس

• حکومت اسلامی ، حکومت ملی است. حکومت مستند به قانون الهی و به آراء ملت است . این طور نیست که با قلدری آمده باشد که بخواهد حفظ کند خودش را . با آراء ملت می آید و ملت او را حفظ می کند و هر روز هم که بر خلاف آراء ملت عمل بکند قهراً ساقط است.

• حدود مملکتی...!
صحیفه نور جلد 4 صفحه 58

• در حکومت اسلامی همه افراد دارای آزادی در بیان هرگونه عقیده ای هستند.
مصاحبه با سازمان عفو بین الملل 19 آبان 1357 ، پاریس

حدود آزادی

• .
و اما تغییر در تهران

• یک نفر آدمی که یک مملکت یا گروه را فاسد میکند، قابل اصلاح نیست . این را باید برای تهذیب جامعه نابود کرد . این غده سرطانی را باید از جامعه دور کرد و دور کردنش هم به این است که اعدامش کنند
سخنرانی 19 تیر 58 امام و ... ، گردآورنده : منصور دوستکام و هایده جلالی ، انتشارات پیام آزادی ، چاپ سوم ، 1358 صفحه 96

• این جنایتکار ها که در بازداشت هستند متهم نیستند ، بلکه جرمشان محرز است ; باید فقط هویت آنها را ثابت کرد و بعد آنها را کشت . اصلا احتیاج به محاکمه آنها نیست. هیچگونه ترحمی در مورد آنها مورد ندارد. اگر ما این ها رو نکشیم ، هر یکیشان که میاید بیرون میرود آدم میکشد . با چند سال زندان کار درست نمی شود . این عواطف بچه گانه را کنار بگذارید .
سخنرانی به مناسبت سالروز تولد پیامبر اسلام ، 9 تیر 1359

• آن هایی که به اسم دموکراسی ، با اسم دموکرات می خواهند مملکت را به فساد و تباهی بکشند ، این ها باید سرکوب شوند. ملت آن ها را سرکوب خواهند کرد . کاری نکنید که باب غضب باز شود
صحیفه نور ، جلد 9 صفحه 372

• آنهایی که فریاد میزنند باید دموکراسی باشد ، این ها مسیرشان غلط است. مسیر ما مسیر نفت نیست . ملی کردن نفت پیش ما مطرح نیست . ما اسلام می خواهیم.

این سخنان در مورد حدود قانون می باشد و در مورد فساد
دوست عزیز حتما می دونی که فساد با آزادی بیان و آزادی متفاوته

سخنرانی در جمع دانشجویان اهواز ، کیهان 1358/3/3

• در انقلابی که در ایران حاصل شد در سرتاسر این مملکت فریاد مردم این بود که ما اسلام می خواهیم. این مردم قیام نکردند که مملکتشان دموکراسی باشد.
سخنرانی 19 آذر 1358

• مردم باید پند بگیرند از آن مادری که پسر خود را آورد و به دست محاکمه سپرد و آن پسر اعدام شد. این یکی از نمونه های اسلام است و دیگران هم باید همینطور باشند. اولاد ها و برادران و فرزندان خودشان را اگر نصیحت نپذیرفتند معرفی کنند تا به مجازات خود برسند.
سخنرانی شهریور 1360

• دانش آموزان عزیز باید با کمال دقت اعمال و کردار دبیران و معلمین را زیر نظر بگیرند که خدایی ناکرده در یکی از انها انحرافی ببینند بلافاصله به مقامات مسئول گزارش نمایند.... فرزندان عزیزم در صورتی که مشاهده کردند که بعضی از دشمنان در لباس دوست و همشاگردی میخواهند آنان را جذب گروه خود کنند به مقامات مسئول معرفی نمایند و سعی کنند این کار خود را به صورت مخفی انجام دهند .

منظور از دموکراسی دموکراسی غیر دینی یا همون جمهوری ایرانی بود که مردم هم مخالف بودند و هستند
سر سپردن یک مادر به قانون را نشان می دهد و اوج پزیرایی یک فرد به قانون مملکت

کجای آن حرف مشکل دارد
حلاف قانون می باشد
پیام به مناسبت بازگشایی مدارس ، 1 مهر 1361 ، صحیفه نور ، جلد 17 ص 2

• اسلام را همه باید حفظ کنیم .... یک بیچاره ای به من نوشته بود که شما گفتید همه این ها را باید تجسس کنید ، خوب در قرآن که می فرماید لا تجسسوا ..... وقتی که اسلام در خطر است همه شما موظفید با جاسوسی حفظ کنید اسلام را .
صحیفه نور جلد 15 ، صفحه 100-101

حفظ نظام از اوجب واجبات هست
در صورت خواست مردم

در آخر باید دوست عزیز
شما مفاهیم آزادی و قانون را با هم نمی بینی یا ممکن است حدود برای شما آن حدود نباشد
تا زمانی که حدود شما حدود الهی نباشد این صحبتها برای شما گنگ خواهد بود
بعبارتی شما به سخنان امام توهین نمی کنی
به قوانین الهی توهین می کنی
موفق باشید

apasai

عضو جدید
قضاوت با کاربران!!!!

قضاوت با کاربران!!!!

کجای این حرف اشکال دارد
مگر به این اعتقاد ندارید که ملاک انسان حال او است!

سخنانی در مورد آزادی
موردی در آن می بینید
حدود آزادی تعریف می شود..!
دقت فرمایید حدود آزادی!

امام در اوایل تشکیل حکومت این دستورات را نیز داده بودند تا جایی که کارد به استخون رسیده بود و نظام در حال متلاشی شدن

حدود مملکتی...!

حدود آزادی

• .
و اما تغییر در تهران

این سخنان در مورد حدود قانون می باشد و در مورد فساد
دوست عزیز حتما می دونی که فساد با آزادی بیان و آزادی متفاوته

منظور از دموکراسی دموکراسی غیر دینی یا همون جمهوری ایرانی بود که مردم هم مخالف بودند و هستند
سر سپردن یک مادر به قانون را نشان می دهد و اوج پزیرایی یک فرد به قانون مملکت

کجای آن حرف مشکل دارد
حلاف قانون می باشد

حفظ نظام از اوجب واجبات هست
در صورت خواست مردم

در آخر باید دوست عزیز
شما مفاهیم آزادی و قانون را با هم نمی بینی یا ممکن است حدود برای شما آن حدود نباشد
تا زمانی که حدود شما حدود الهی نباشد این صحبتها برای شما گنگ خواهد بود
بعبارتی شما به سخنان امام توهین نمی کنی
به قوانین الهی توهین می کنی
موفق باشید

بسیار ممنون که صحبت ها رو تایید کردید .

• من از همه دوستان عزیز میخواهم که هر 2 تا پست من و خیبر رو با هم مقایسه کنند و خودشون با عقل خودشون در مورد این قضیه تصمیم بگیرند

در مورد اون داستان زنی که گفته بود الگوی من اوشین چی؟:cry:

• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز

• من از همه دوستان عزیز میخواهم که هر 2 تا پست من و خیبر رو با هم مقایسه کنند و خودشون با عقل خودشون در مورد این قضیه تصمیم بگیرند

دوست من اگر بنا بر کامیون نویسی است که بنده هم میتوانم!

شما حرف زدید و بنده هم جواب دادم!
انشالله بزودی منابعی که دادید رو چک میکنم!
انشالله که منابعتون درست باشه.

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز

• .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .
  • .

دوست عزیز
در مورد تصمیم دوستان باید بگم هر که هر چه باید می گیرد
اما به احتمال بسیار زیاد تاثیری روی دوستان ندارد و هر که که هست همان می ماند
در مورد اون خانم هم متن کامل رو بزارید لطفا دوست عزیز
تا دوستان دچار شبهه نشوند
امیدوارم دیگر منابعتان هم به این نگونه نباشد
متن کامل
بسمه تعالى‏

آقاى محمد هاشمى، مدير عامل صدا و سيماى جمهورى اسلامى‏

با كمال تأسف و تأثر روز گذشته «1» از صداى جمهورى اسلامى مطلبى در مورد الگوى زن پخش گرديده است كه انسان شرم دارد بازگو نمايد. فردى كه اين مطلب را پخش كرده است تعزير و اخراج مى‏گردد، و دست‏اندركاران آن تعزير خواهند شد. در صورتى كه ثابت شود قصد توهين در كار بوده است، بلاشك فرد توهين‏كننده محكوم به اعدام است. اگر بار ديگر از اين گونه قضايا تكرار گردد، موجب تنبيه و توبيخ و مجازات شديد و جدى مسئولين بالاى صدا و سيما خواهد شد. البته در تمامى زمينه‏ها قوه قضاييه اقدام مى‏نمايد. «2»

- 9/ 11/ 67

روح اللَّه الموسوي الخمينى
امیدوارم متن را کامل بخونی و متوجه منطور امام بشوی

:gol:

ساقي كوير

عضو جدید
دمت گرم