اموزش و رفع اشکال مربوط به:ARTLANTIS

many_sheyton

عضو جدید
;)سلام دوستان:heart:
1 نرم افزار به نام آرتلانتیس هست که مثل ویری 3دی مکس ولی مخصوص آرشی کد و میگن رندر آرشیکدو در حد مکس بالا میبره;)
من خریدم ولی کسی هست کار باهاش رو بگه؟:(

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی بابت راهنمایی اما خواهش میکنم هررررر جایه دیگه ای که میدونین اموزش ارتلانتیس رو داره بگین و اگه امکان داره خواهشا اگه کسی بلده اموزش بده (بالاخره فارسی باشه راحت تره منم بد لازم دارم سریعا یادش بگیرم:cry::heart::gol:

mlarchitect

کاربر فعال
1 نرم افزار به نام آرتلانتیس هست که مثل ویری 3دی مکس ولی مخصوص آرشی کد و میگن رندر آرشیکدو در حد مکس بالا میبره;)
من خریدم ولی کسی هست کار باهاش رو بگه؟:([/QUOTE

سلام...
راحت پیدا میشه؟؟؟....
جایی نیست مفتکی دانلود داشته باشه؟؟؟....
بعد اونوقت نسخه استدیو یا رندرش بیشتر به درد ما میخوره؟

multiman

عضو جدید
من خریدم ولی کسی هست کار باهاش رو بگه؟:([/QUOTE

سلام...
راحت پیدا میشه؟؟؟....
جایی نیست مفتکی دانلود داشته باشه؟؟؟....
بعد اونوقت نسخه استدیو یا رندرش بیشتر به درد ما میخوره؟

سلام دوست عزيز شما بi اينجا سر بزنيد مهم نرم افزار با كرك است هم متريال اين نرم افزار
iranengin.com

masoud memar

عضو جدید
آموزش آرتلانتیس

آموزش آرتلانتیس

باید خدمت دوستانم عرض کنم که آرتلانتیس نرم افزاری هستش که فایلهای آرشیکد رو حمایت یا ساپرت میکنه. که تقریباً میشه گفت مثل ویری مکس میمونه.
ما از اینجایی شروع میکنیم که فایل وارد آرتلانتیس میشه. وقتی فایل آرشیکد به طور کامل تموم و نهایی شد، در حالت 3بعدی قرار گرفته و save as آرتلانتیس از اون فایل میگیریم. باید توجه بشه که برای طراحی های داخلی شدت نور لامپ را در آرشیکد بر روی 10-15 درصد بذاریم چون که در آرتلانتیس شدت نور بالاتر از این حالت کار رو خراب میکنه. باز بستگی به نوع کار و طراحی افراد داره.
این تا اینجای کار، در ادامه وارد برنامه ی آرتلانتیس میشیم و از اونجا توضیح میدیم.
فایل تموم شده ی آرشیکد ما وارد آرتلانتیس میشه. اولین کاری که ما باید انجام بدیم. در قسمت camera باید depth of field و show و Activate رو فعال کرد. و پایین تر از قسمت camera بخش lighting اگر ما لامپی داریم که میخواییم روشنایی اش رو تنظیم کنیم باید گزینه ی light group را انتخاب کنیم. و ادامه ی کار.

نکته ی بعدی تنظیم نور طبیعی هستش که باید بهش توجه بشه. که در قسمت sun light گزینه هایی برای تنظیم نور خورشید هست که location=خودکار manual=دستی و خورشید با زاویه 45 درجه. گزینه ی power هم برای اینه که درصد گرد غبار هوا رو مشخص میکنه که هوا در روز تاریکه یا روشن. قسمت sky light هم برای تنظیم آسمان و ابر می باشد و عملکردی شبیه به sun light دارد.

برای تنظیمات نور لامپ باید بگم که از طریق گزینه ی 2d view لامپهای مورد نظر را با داشتن دکمه ی ctrl تک تک انتخاب نموده و بقیه ی تنظیمات را انجام میدهیم. لامپهایی که در پلان رنگ زرد داشته باشند هنوز انتخاب نشده اند و لامپهای قرمز انتخاب شده و فعال هستند.

ادامه ی تنظیمات بدین طریق است که در قسمت lighting و بستگی به نوع نور مورد نظر برای کار در روز یا شب تنظیمات را انجام میدهیم.
موضوع بعدی اینه که ما میخواییم به احجام و اشکال متریال مورد نظر رو بدیم. که در پایین و در نوار catalog در بخش shaders انواع متریال های مربوط وجود داره که میتونیم ازشون استفاده کنیم.

به عنوان مثال ما میزی چوبی داریم که میخواهیم متریال چوب بافت دار رو به اون بدیم. به این طریق عمل میکنیم که متریال مورد نظر رو کشیده و بر روی قسمت مورد قرار میدهیم و به صورت خودکار عمل متریال دهی انجام میشود.

و حالا میخواییم برای شما تنظیمات متریال داده شده رو مطرح کنیم که به چه صورت هستش.
در قسمت shader که علامت سطل رنگ می باشد تنظیمات انعکاس نور ، جلا ، نقش و نگار و برآمدگی و فرورفتگی بر روی جسم وجود دارد. وقتی ما گزینه shader را انتخاب میکنیم با حرکت دادن نشانگر مأوس بر روی جسم مورد نظر و انتخاب آن، گزینه های فوق فعال شده و آماده ی تنظیمات ما می باشد که بستگی به نوع جنس و جسم ما داره که چطور تنظیم بشه.

حالا ما در اینجا برای شما چگونگی تنظیم نور آفتاب به صورت دستی رو توضیح بدیم.
به این صورت هستش که شما اول گزینه ی sun light را انتخاب نمونه و بعد به صفحه ی 2D View رفته . مانند شکل خورشید را گرفته و جابجا میکنیم. تا به محل مورد نظر و دلخواه خودمون ببریم. و با تغییر محدوده از بالا به چپ و راست و... میتونیم آفتاب رو خیلی راحت به نقطه ی مورد نظر خودمون ببریم.

نکته ی بعدی که میخوام خدمت دوستان عزیزم مطرح کنم راجع به جانمایی چند دوربین در کار هستش. وقتی کار ما در آرشیکد به پایان رسید و نهایی شد ما چند دوربین در جهات و قسمتهای مختلف و مهم کار خودمون قرار میدیم که همین دوربین ها در آرتلانتیس حائز اهمیته. به این ترتیب که کار ما تمام شد و به آرتلانتیس اومدیم مانند شکل زیر با کلیک بر روی گزینه ی perspektives یا همان دوربین و سپس با کلیک بر روی گزینه ی list ما میتونیم در جهات مختلف و بدون اینکه جای دوربین اولیه رو تغییر بدیم بر محیط کار خودمون تسلط داشته باشیم.

نکته ی بعدی اضافه کردن آبجکت ها و متریالها هستش. ما میتونیم آبجکتها و متریالهای مختلف رو که از نرم افزارهای دیگه بدست آوردیم رو به اینجا منتقل کنیم و ازشون استفاده کنیم. به این صورت که با زدن دکمه ی + در پایین صفحه ی catalog ما میتونیم آبجکتها و متریالهای دیگر رو هم انتقال بدیم اینجا.

آموزش از راه دور نقشه کشی با آرشیکد و آرتلانتیس. دو بعدی و سه بعدی. (ما آموزش را درست آموزش میدهیم).
http://myprodesigner.mihanblog.com E-mail:masoudmahdipour@yahoo.com

rezatara

عضو جدید
سلام دوستان چقدر این رندر آرتلانتیس عالی بود ؟!!! مرسی محمد فقط یه سوال آرت لانتیس فقط با آرشیکد کار می کنه ؟ یعنی همه این ها رو تو آشیکد مدل کردن؟! توی آرشیکد می شه پوسته ای درست کرد که دور یک مکعب یا مکعب مستطیل می چرخه؟

raziarchitect

عضو جدید
salam mohandes
mamnun k yektane b bacheha komak mikonid .
manam dar rabete ba nahveye kar kardane ba artlantis soal dashtam.
chetori mitunam karhaii dar hadde vagheii dashte basham?
mamnun misham age yari dahid.
سلام دوست عزیز حقیقت من خودم 3سال با آرشیکد کار میکنم و جدیدا با آرت لانتیس کار کردم
شما بایستی تمام نور ها رو داخل آرشیکد قرار بدین داخل آرت لانتیس یکم ساعت روز و ابر و.... تنظیم کنید:))
دوست عزیز برای بهتر شدن کارتون بایستی: رزولیشن کارتون بالا ببرین و سایز عکستون بالا ببرین
این کار انجام بدین ببین بهتر میشه؟:)

آخرین ویرایش:

lili1122

عضو جدید
334.jpg356.jpg
اینا نمونه کارا ایه که با خود ارشیکد رندر شده...
اون نرم افزاری که میگید کیفیتو از اینم بهتر میکنه؟
آخه تو اون ادرسی که دادین نمونه ها اونقدر که ازشون تعریف شده بود هم قوی نبودن :cry:
(منظورم اینه که به مکس نمیرسیدن)
حالا سوال اینه که به نظر دوستان ما فایل ارشیکدو ببریم تو مکس رندر کنیم بهتره یا از این نرم افزار استفاده کنیم؟!
ببخشی که طولانی شد....:gol:

wildshadow

عضو جدید
آموزش

آموزش

دوستان اگر مایل باشید آموزش آرتلانتیس رو می تونم براتون بزارم

در ضمن مفتکی هم هست

wildshadow

عضو جدید
برای کار با ارتلانتیس ابتدا باید اینو بگم که تمام طراحی ها و تغییرات رو باید توی آرشیکد انجام بدید بعد از اتمام کار میارید توی آرتلانتیس
خوب از اینجا به بعد اینجوری من توی تاپیک ها خوندم اکثرا محیط نرم افزار رو دیدیدا
گر دیدید و کمی آشنایی دارید آموزش رو محدود می کنم به سوالات و مشکلات شما
ولی اگر اصلا هیچی بلد نیستید باید از اول اموزش بدم
خوب این قسمت بر می گرده به نیاز شما پس منتظر جواباتون هستم

• :gol:;)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر من اگه فرصتشو دارین از اول شروع کنید به گفتنش و اموزشش عالیه حتی اگه بشه تاپیکو قفل کنیم که فقط شما اموزشا رو بزارید و بینظمی پیش نیاد

wildshadow

عضو جدید
آموزش ارتلانتیس

آموزش ارتلانتیس

خوب با اجازه شروع می کنیم

برای شروع کار با آرتلانتیس باید از کاری که در آرکیکد انجام دادید یه Save asبا فرمت آرتلانتیس بگیرید
زمانی که save as گرفتید فایل رو باز می کنید زمانی که فایل رو باز میکنید نرم افزار ازشما می پرشه که آیا می خواید از این فایل کپی گرفته بشه ؟
این بستگی داره خود شما که کپی بخواید یا نه

در این نرم افزار طبق روتین تمام نرم افزار ها تعدادی منو و تعدادی دکمه وجوداره که دونه به دوه براتون آموزش میدم

اولین دکمه ای که توی این برنامه خیلی به کارتون میاد دکمه متغیر و چند کاربردی هست که در حالت اولیه زیرش نوشته perspective وعکس یک دوربین عکاسی رو داره وکاربردهای فراوانی داره
از جمله انیمیشن
پانوراما
دید آکزونومتریک یا موازی
و..........
برای تغییر حالت این دکمه باید روی دکمه ای که روش عکس فلش به سمت پایین هست و به همون دکمه چسبیده کلیک کنید تا لیست براتون باز بشه

زمانی که این دکمه رو در هر کدام از حالت ها ی تعریف شده برای این دکمه انتخاب کرده باشید بوسیله کلیک راست زاویه دید تغییر می کنه و کلیک چپ تصویر رو حول یه نقطه می چرخونه و دکمه وسط هم مثل همیشه نقش pan رو داره

زمانی که این دکمه رو در حالت animation قرار می دید یک تایم لاین (time line) ظاهر میشه که بعد ها روی این موضوع کاملا توضیح داده میشه

دکمه بعدی دکمه ی object هست که برای تنظیمات آبجکت هاییی که قرار میدید به کار میاد و عکس یک مکعب روش قرار داره

دکمه بعد دکمه heliodon می باشد که برای تنظیمانی از جمله تنظیمات نور آسمان ، تغییر فصل ، تغییر ابر های آسمان ، نوع سایه و تغییر مکان جغرافیایی کار هست

دکمه بعد دکمه light هست که برای تنظیمات لامپ های که توی کار قرار دادین هستش

دکمه بعد دکمه shader هست که برای نتظیمات متریال و مصالحی هست که در کار به کار بردین

در آخر باید بگم که تمام این دکمه ها برای خودشون کنتل پنل جداگانه ومنحصر خودشون رو دارن که دونه به دونه هرکدوم رو توضیح می دم تا :)

wildshadow

عضو جدید
آموزش ارتلانتیس

آموزش ارتلانتیس

خوب تاینجا به سری از دکمه ها ی اصلی رو آموزش دادیم
می ریم سراغ کار با همون دکمه ها

دکمه اول پرسکتیو
زمانی که این دکمه رو فعال می کنید و روی حالت پرسپکتیو قرار میدید تنظیمات ندر گیری برای شما فعال میشه که شما میتونید تنظیماتی مثل درجه باز یا بسته بودن دیاگرام رو که به شما کمک می کنه که تعیین کنید تا دوربین شما چه اندازه زاویه دید داشته باشه که همون نوار غلطکی اول هستش
نوار غلطکی زیرش برای اینه که روی تصویر یه حالتی مثلف ***** های فتوشاپ رو اجرا کنه و تصویر رو محو نشون میده که خودش یجور افکته ولی من اصلا نمی پسندمش
بخش بعدی از همون کنترل پنل قسمت لایت یا نور کاره که اگر شما غیر از منابع نوری که در آرکیکد برای کار تعریف کردید مثل خورشید و لامپ هایی که تو آرکیکد قرار میدید دارید رو انتخاب کنید مثلا زمانی که در حالت Archicad heliodon باشه نور هایی در کار دیده میشه که شما در ارکیکد قرار داید که این بخش هم چون منبع نوری دیگری تو کار نیست روی heliodon یا archicad heliodon باشه
قسمت بعدی visible layer هست که برای اینکه شما لایه های که در آرتلانیس قرار میدید روبتونید off یا on کنید
قسمت بعدی environment هست
که می تونید از طریق این قسمت برای کار بک گراند در نظر بگیرید و یا بک گراند ها رو تنظیم کنید که این قسمت شامل
heliodon sky: همون آسمان و خورشید اولیه خود نرم افزاره که به عنوان پیش فرض در نظر گرفته شده است
2D image : تصاویر تخت و معمولی که شما بای کار در نظر میگیرید
3D cubic & 3D image :تصاویر پانوراما
gradient :این قسمت زمانی مورد استفاده قرار می گیره که شما بخواهید برای بک گراند کار رنگ و تونالیته رنگی قرار بدهید

قسمت بعدی این منو قسمت coordinates :این قسمت زمانی به کار شما میاد که کارتون رو در آکیکد به صورت آی دار و بر روی مختصات خاص انجام شده باشد که از این طریق با دادن مختصات نقطه ای خاص از کارتون می تونید اون نقطه رو ببنید
پایین همون قسمت roll camera هست که می تونید راویه عموری دوربین رو تغییر بدید

امیداوارم به کارتون اومده باشه

پیوست ها

• Untitled2.jpg
    Untitled2.jpg
    15.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Untitled3.jpg
    Untitled3.jpg
    21.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

wildshadow

عضو جدید
آموزش ارتلانتیس

آموزش ارتلانتیس

قسمت سوم کنترل پنل object
اول از همه یه در خواست داشتم اگر برای کسی سوالی در مورد آموزش دارن یا اگر آرتلانتیس بلدن مشکلی دارن سوالشون رو تو صفحه من بنویسن من تا جایی که بتونم جواب می دم صفحه ام رو هم باز میذارم تا سوالات همدیگرو ببینین و سوال تکراری نپرسین

این کنترل پنل کاربرد های فراوانی داره که نسبت به خواص هر object متغیره و تغییر میکنه
و شما باید نسبت به هر دستوری که در اون فعال می شه کارکنید
برای مثال ما یک مکعب رو توی کار قرار می دیم
البته این نکته رو باید بگم که آرتلانتیس اجسام رو نسبت به سطحی که جسم رو drag می کنید قرار میده مثلا اگر توی کار 2 سطح وجوداشته باشه که مثلا 30 cm باهم اختلاف داشته باشن جسم نسبت به هموم سطحی قرار می گیره که شما روی اون drag می کنید
خوب برگردیم سر موضوع اصلی
مکعبی رو که ما قرار می دیم براش 4 دستور فعال میشه animation parameters . edit materials .coordinates . dimension.
بخش edit material به شما کمک می کنه که مصالح کار رو به دلخواه تغییر بدین که در این مورد به که به نظرم چند جلسه طول می کشه مفصل توضیح میدم

coordinates این قسمت خودش شامل دو بخش position , rotation میشه
position به شما کمک می کنه تا اجسام رو در مخصاتی که مورد نظرتون در سه محو x y z قرار بدین
بخش rotation به شما کمک می کنه تا زوایای جسم رو به دلخواه تغییر بدین از چپ به راست دو غلطک اول زوایای عمودی و غلطک آخر زاویه افقی رو تغییر میده

قسمت بعدی dimension
این قسمت به شما کمکم میکنه که اگر با مقیاس کار میکنید ایعاد رو طبق اندازه ای که شما وارد می کنید تغییر میده

و قسمت آخر که تو بحث انیمیشن حتما در بارش توضیح می دم

• :warn:نکات:

در بعضی آبجکت ها مانند گیاهان و انسانها قسمت دیگری اضافه میشه که برای تغییر قد و ارتفاع جسم هست که به صورت یک نوار غلطکی هست که جلوش نوشته شده height

امید وارم به کارتون اومد باشه

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    46 کیلوبایت · بازدیدها: 0

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امممممممممممم دیه سوال من از ارشیکد خروجی ارتلانتیس میگیرم تو ارتلانتیس باز میکنم بعضی متریالام نمیخونه و سفید میگیره واکه بخوام از متریالهای ارتلانتیس هم استفاده کنم قبول نمیکنه چیکا کنم؟مثلا اینجا اون نرده افق ها چوب و ستون ها استیل بودن ولی سفید گرفت:eek::mad:
10.jpg

wildshadow

عضو جدید
خوب برای این کار شما بعد از اینکه متریال دادین باید دکمه shaders که علامتش یه سطل رنگ هست رو انتخاب کنید یا کنترل پنل shaders براتون باز شه اونوقت تو همون منو گزینه transparency تا انتها بکشید اون موفق متريالی که تو آرشیکد اجرا کردین محو می شه و متریال آرتلانتیس معلوم میشه

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    19.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مرسی از زحمات خیلی خوبتون:)
یه سوال میسه یکم بیشتر راجع به نورپردازی صحبت کنین من هرچی لامپ تو ارشیکد میذارم میخوام تو ارتلانتیس رندر بگیرم اصلا خوب درنمیاد و فضاهای داخلی تاریک میشه ممکنه در این ضمینه کمک بکنید:( رندر شب چظور بگیرم؟
خوب دوستان فکر کنم دیگه الان تو فاز پرسش و پاسخیم
منتظر سوالات هستم
بپرسید تا پاسخ بدم

wildshadow

عضو جدید
سلام به همه
خوب برای نور پردازی باید خدمتون عرض کنم که یکی از امکانات خوب آرتلانتیس در مورد نور پردازی هست

برای شروع باید روی دکمه light کلیک کنید تا کنترل پنل براتون باز بشه .
تو این قسمت بسیار بسیار زیاد به 2D view نیاز دارید

پس برای این کار منو ی windows رو باز می کنید و گزینه 2D view انتخاب می کنید
یک پنجره برای شما باز می شه که پروژه رو به صورت 2 بعدی و لاین مشاهده می کنید
زمانی که دکمه light انتخاب شده باشد یک سری نفاط زرد رنگ رو توی همون پنجره 2D View مبینیم که همون لامپ هاییه که شما در پروژه قرار دادین
با انتخاب هرکدوم از این نقاط در حقیقت یکی از همون لامپ ها رو انتخاب کردین
خوب زمانی که رو هر کدوم کلیک می کنید تو کنترل پنل light تنظیمات لامپ براتون فعال میشه
که تو قسمت اول این کنترل پنل قسمتی هست که نوع تابش نور خاموش یا روشن بودن لامپ، رنگ نور لامپ ، وسعت زاویه تابش نور و نوع سایه ایجاد شده برای اجسام رو براتون تعریف می کنه
در قسمت دوم این کنترل پنل نوع شکست نور در لنز رو تعریف می کنه
و در قسمت سوم مختصات XYZ لامپ رو نشون میده
که تو این کنترل پنل شما تمام نتظیمات رو برای نور لامپ می تونید انجام بدین

اما در مورد رندر شب
برای این کار باید دکمه heliodon رو انتخاب کنید تا کنترل پنل براتون باز بشه بعد روی نوار غلطکی که رو بروش یک عدد عکس ساعت موجود می باشد کلیک کنید و اون رو روی ساعت مودر نظر قرار بدین تا شب خوشی رو در آرتلانتیس به سر به ببرید :biggrin:Capture.JPG

پیوست ها

• Capture1.jpg
    Capture1.jpg
    17.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

omidali821

عضو جدید
سلام به دوستان من مقداری بلدم حدود 2سال با این نرم افزار کار میکنمونرم افزار فوق العادهای هستش.اما سیستم بالایی میخواد

fereshte1111

عضو جدید
سلام به همه
خوب برای نور پردازی باید خدمتون عرض کنم که یکی از امکانات خوب آرتلانتیس در مورد نور پردازی هست

برای شروع باید روی دکمه light کلیک کنید تا کنترل پنل براتون باز بشه .
تو این قسمت بسیار بسیار زیاد به 2D view نیاز دارید

پس برای این کار منو ی windows رو باز می کنید و گزینه 2D view انتخاب می کنید
یک پنجره برای شما باز می شه که پروژه رو به صورت 2 بعدی و لاین مشاهده می کنید
زمانی که دکمه light انتخاب شده باشد یک سری نفاط زرد رنگ رو توی همون پنجره 2D View مبینیم که همون لامپ هاییه که شما در پروژه قرار دادین
با انتخاب هرکدوم از این نقاط در حقیقت یکی از همون لامپ ها رو انتخاب کردین
خوب زمانی که رو هر کدوم کلیک می کنید تو کنترل پنل light تنظیمات لامپ براتون فعال میشه
که تو قسمت اول این کنترل پنل قسمتی هست که نوع تابش نور خاموش یا روشن بودن لامپ، رنگ نور لامپ ، وسعت زاویه تابش نور و نوع سایه ایجاد شده برای اجسام رو براتون تعریف می کنه
در قسمت دوم این کنترل پنل نوع شکست نور در لنز رو تعریف می کنه
و در قسمت سوم مختصات XYZ لامپ رو نشون میده
که تو این کنترل پنل شما تمام نتظیمات رو برای نور لامپ می تونید انجام بدین

اما در مورد رندر شب
برای این کار باید دکمه heliodon رو انتخاب کنید تا کنترل پنل براتون باز بشه بعد روی نوار غلطکی که رو بروش یک عدد عکس ساعت موجود می باشد کلیک کنید و اون رو روی ساعت مودر نظر قرار بدین تا شب خوشی رو در آرتلانتیس به سر به ببرید :biggrin:مشاهده پیوست 74683

سلام دوست خوبم. مرسی از راهنماییات. یه سوال. من تو ارشیکد بتن رو واسه متریال انتخاب کردم اوردمش تو ارتلانتیس که تغییر بدم متریالو ولی خیلی تغییر محسوسی ندیدم مثلا تقریبا همون رنگ بتن میشد یا بیشتر مه دقت کردم دیدم متریال ارتلانتیس روی اون متریال قرار میگیره قبلی رو محو نمیکنه. دلیلش چیه؟ چی کار کنم؟

wildshadow

عضو جدید
خوب سلام بر همه و تشکر از همه دوستان
خوب برای اینکار باید روی دکمه shader (همون سطل رنگ) کلیک کنید و بعد روی اون قسمتی که توی ارتلانتیس بهش متریال دادین رو کلیک کنید و در کنترل پنل shader نوار غلطکی transparency رو تا ته ببرید اون وقت می بینید که متریال آرشیکد محو می شه و متریال آرتلانتیس معلوم میشه
Capture.jpg

بعد در ضمن عرض کنم که اینجا جای جواب دادن به سوالاته نه اینکه کسی بیاد بگه من بلدم و از این حرفا اینجا جای جواب دادن به سوالات دوستانه من هم هرچی بلد باشم به دوستان گلم می گم و اینکه یک باید یه تشکر هم ار 3D Art عزیز داشته باشم