چه کسی حاضره اعتراف بکنه که حسوده؟

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایکاش دوستان بیشترتوضیح میدادن درچه مواردی حسادت دارن

آخرین ویرایش:

RoyaL3

اخراجی موقت
حسادت خصلت وحشتناکی نیست.توی هر سنی برای هر کسی هست که بعدا" متوجه میشه اشتباه کرده که به خاطر موضوعی حسادت میکرده...

هر کسی حسود هست ولی توی یه سنی بیشتر وتوی یه سنی کمتر...زیربنای حسادت هم که مشخصه.اگه بشینیم یه تراز از خودمون بگیریم میبینیم چقدر بیخود وقت گذاشتیم واسه یه موضوع پوچ.

زیربنای حسادت:کنترل شرایط و وضعیت کارهای بقیه،مقایسه ی اونا با خودمون و بعد از اون حسادت هست که به همین جا ختم نمیشه...

ادامه ش غبطه،ناراحتی،احساس خودکم بینی،احساس تنهایی و ... سراغ آدم میاد که در نهایت اگه یکم زرنگ باشه میفهمه داره خودش رو داغون میکنه.همین.

mandana_f

عضو جدید
البته به این خصلت غیرت گفته میشه چه در زن و چه در مرد..
و بالعکس خصلت غیرت را در مرد به حسادت تعبیر شده که امری طبیعیه و باید باشه (اینو از زبان کارشناسی مذهبی شنیدم)
جامعه مردان همیشه خواسته هر رفتار خوب زن را هم به شکل منفی جلوه بده و غیرت زن را به حسادت که امری ناپسند است تغیر نام داده

درسته ، تایید می کنم .

غیرت یا به قولی حسادت در خانمها در خیلی از موارد پسندیده هست و این برای نگه داشتن بنیاد خانواده اس نه چیزی که آقایون انگ میزنن به خانومها !!
منم از کارشناس مذهبی و توی یه بحث خیلی مفصل به این چیزا رسیدم .

حسادت زن نشان دهنده علاقه به همسرش هست و این حسادت بد نیس در واقع همون غیرت مردانه هست ولی از نوع زنانه اش . و اگر درست هدایت بشه

به محکم تر شدن روابط منجر میشه .

=========

من اعتراف می کنم که حسودم !! البته از نوع غبطه اش بیشتر !!

عمدتا در مورد تحصیلات .

به نظر من حسادت گاهی می تونه خوب باشه وقتی که آدم با دیدنه یه چیز بهتر که کسی داره دنبال این بیوفته که خودش هم کسب کنه

و نه اینکه بخواد اون طرف رو به پایین بکشه اینجاست که معنی بده حسادت خودش رو نشون میده .

و صد البته شاید معنیه خوب حسادت یه چیز دیگه باشه که من نمی دونم چه واژه ای رو میشه مساوی با حسادت خوب دونست !!!!

فرحناز MWM

عضو جدید
تقريبا همه ادما حسادتو دارن.منم حتما دارم ولي وقتي گل ميكنه سعي ميكنم به زيردستا و اونايي كه موقعيتشون از من بدتره فكركنم و حسادتم رو كنترل كنم.
اينو بدونيد هو كس همه چي داره و بيشتر وقتا به هرچي ميخواد ميرسه حتما حسوده.........

JavadMessi

مدیر بازنشسته
درچه موردی حسادته؟ممکنه برام مثال بزنید داداش جواد
خودتون گفتین حسود میشین:دی
مثلا تو ارتباط مرد با مادر و خواهرش!!!
البته نقطه مقابلش هم غیرت مردان همیشه نمیتونه درست باشه
غیرت اگه موجب انکار عملی حکم خداوند و شک و بدبینی نشه خوبه

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"حسادت به معني آرزو کردن زوال نعمت از کسي است که آن را به دست آورده است."

هرگز حسادت نمی کنم، اولا دلم نمیاد، دوما به نظرم خیلی باید حقیر باشم که حسادت کنم...

مثل خیلی از دوستان در مورد کسی که دوس داشته باشم حساس هستم ، به این معنی که دلم می گیره کمتر از حدی که باید ، بهم توجه کنه... اما این باعث نمی شه به روابط دیگرش حسادت کنم...اگر هم ببینم کسی باعث شده به من کمتر توجه کنه، براش آرزوی خوبی دارم (خیانت مساله جدایی هست و منظور من غیر از اونه)

drippy*

عضو جدید
حسادت که نه ولی گاهی واقعا به بعضیا غبطه میخورم
مثلا کسی که نوازنده خوبیه یا کسی که به زبان انگلیسی خیلی مسلطه...چون خودم نصفه ونیمه رهاش کردم به کسایی که تو این زمینه ها موفقن غبطه میخورم ولی حسادت هرگز

آفرودیته

عضو جدید
من آدم حسودیم شاید به پول و سرمایه یا تحصیلات یکی دیگه حسودیم بشه ولی این حسادت خیلی کمه.

بیشتر نسبت به احساس آدما و عشق احساس حسادت میکنم.

تو این مورد خاص میتونم بگم که خیلی خیلی حسودم.

آفرودیته

عضو جدید
[QUOTE=*Chakavak*;4008297]"حسادت به معني آرزو کردن زوال نعمت از کسي است که آن را به دست آورده است."

اگه حسادت اینه که من واقعا آدم حسودی نیستم.

خدای من شاهده که هیچ وقت نخواستم نعمت کسی از دستش بره.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حسودم نسبت به کسی که بهم ابراز علاقه میکنه
حسود به حد مرگ:surprised:

hiva13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضی وقتا حسودیم میشه شدید
ولی سریع تا طرف نفهمیده جمع وجورش میکنم وزود به خاطر موفقیتی که بدست آورده تبریک می گم

shabnam777

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم یه کمی حسودم
البته نه زیاد
بچه که بودم وقتی میدیدم کسی درس میخونه حتی اگه نصف شبم بود بازم می رفتم یه کتاب میآوردم و میخوندم
ولی حالا فقط به آرامش آدما حسودیم میشه

!!!masoud

عضو جدید
چرا شما همتون عضو فعالين ولي من تازه واردم؟ تشكراتونم زياده:redface::razz:

parastoo kh

عضو جدید
کاربر ممتاز