ادعای مضحک غرب پس از شکست در همه‌پرسی ترکیه

hemmat27

عضو جدید

دیپلمات‏های غربی پس از شکست هم‏پیمانان سکولارشان در همه‏پرسی قانون اساسی ترکیه شروع به فرافکنی پیروزی اسلام‏گرایان با طرح ادعاهای واهی کرده‏اند.
به گزارش شبکه ایران، پس از شکست لائیک‏های کمالیست ترکیه در همه‌پرسی این کشور از حزب اسلام‏گرای عدالت و توسعه و رای 58 درصدی مردم این کشور به اصلاحات 26 بندی مدنظر اسلامگرایان، روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف در تشریح توهمات سکولارهای غربی مدعی شد که ایران قول کمک 25 میلیون دلاری به حزب عدالت و توسعه داده است!
غرب نگران چیست؟
به نوشته دیلی تلگراف "دیپلمات‏های غربی از اخباری که بیانگر مذاکرات رجب طیب اردوغان با رئیس جمهور ایران در خصوص کمک به هزینه‏های تبلیغاتی این حزب در همه‌پرسی قانون اساسی این کشور است، ابراز نگرانی کرده‏اند."
این نشریه انگلیسی مدعی شد که ایران موافقت کرده است تا 12 میلیون دلار بدوا به حزب مذکور پرداخت کرده و این مبلغ را تا آخر سال به 25 میلیون دلار برساند.
در پی انتشار این اخبار دولت ترکیه ادعای رسانه‏های غربی را رد و تصریح کرد: اصلاحات قانون اساسی این کشور برای عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا ضروری است اما سکولارهای ترکیه ابراز نگرانی کرده‏اند که این اصلاحات راه را برای تبدیل شدن ترکیه به کشوری اسلام‌گرا هموار خواهد کرد.
یک دیپلمات غربی نیز در اظهار نظری عجیب مدعی شد که این خبر بیانگر صحت نگرانی‏های گروه کثیری از مردم ترکیه است که از نسبت به روابط کشورشان با کشورهای اسلامی بدبین هستند.
شکستی برای لائیک‌های ترکیه یا جهان ملحد غرب؟
این در حالی‌ست که بیش از 90 درصد مردم ترکیه مسلمان بوده و رای اکثریت آنها به نفع حزب اسلام‌گرای عدالت و توسعه بیانگر نفرت آنها از سکولاریسمی است که حتی زنان و دخترانشان را از داشتن حجاب اسلامی در مدارس و دانشگاه‏ها منع می‏کند.
کارشناسان شکست سکولارها در ترکیه را نه تنها شکست ژنرال‏های لائیک این کشور بلکه شکستی برای غرب در مواجهه با اسلام ارزیابی می‏کنند.
تا پیش از جنگ اول جهانی ترکیه در قالب امپراطوری بزرگ عثمانی در کنار ایران بزرگ‌ترین ممالک اسلامی جهان محسوب می‏شدند. عثمانی حتی در برهه‏ای از زمان بخش‏هایی از اروپا را تحت سیطره خود داشت. پس از جنگ اول جهانی و تجزیه این امپراطوری غربگرایان بر بخشی از این کشور که ترکیه نام گرفته بود مسلط شدند.
"مصطفی کمال پاشا" معروف به آتاتورک رهبری این غربگرایان را بر عهده داشت و در غربگرایی تا بدانجا پیش رفت که حتی رسم‏الخط مردم ترکیه را به لاتین تغییر داد اما از آنجا که هرگز نمی‏توان مردمی را برای درازمدت از ریشه‏های خود دور نگاه داشت، اسلام‌گرایی به انحای مختلف در ترکیه رشد کرد و سرانجام کار به حزب اسلامگرای عدالت و توسعه رسید.
عملکرد اسلامگرایان در ترکیه
رهبران این حزب در عملکرد خود تا بدانجا پیش رفتند که کشوری را که بزرگ‌ترین متحد رژیم صهیونیستی محسوب می‏شد، به مخالف این رژیم بدل ساختند و سرانجام با جلب نظر مردم ترکیه طومار قانون اساسی کمالیستی این کشور را در هم پیچیدند.
بدیهی است که غرب که سال‏ها این متحد خود را در انتظار برای ورود به اتحادیه اروپا نگاه داشته و موجبات سرخوردگی مردم این کشور را فراهم آورد، تحمل این تغییرات گسترده را نداشته و با ایراد چنین اتهاماتی قصد لوث کردن این پیروزی بزرگ اسلامگرایان را خواهد کرد.
به نظر می‏رسد که این اولین اتهامی نخواهد بود که اسلام‏گرایان ترک مجبور به تحمل آن خواهند بود.

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
غیرت لی تورک میلت وار اولسون

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
به امیدی که روزی اجازه فعالیت و حظور در سیاست برای همه اقشار جامعه داده بشه در ایران.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من که بیشتر نگران خودمون هستم. اول داخل خونه بعد بیرون خونه . خونه خودمون که از پای بست ویران است. شما اینو دریاب.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من که بیشتر نگران خودمون هستم. اول داخل خونه بعد بیرون خونه . خونه خودمون که از پای بست ویران است. شما اینو دریاب.
بی ربط نیست، داخل خونه و بیرون خونه به هم مربوطه، و رابطه مستقیم داره، هر کدومش هم در جای خودش مهمه، نمیشه به بهانه یکی دیگری رو بی خیال شد....

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بی ربط نیست، داخل خونه و بیرون خونه به هم مربوطه، و رابطه مستقیم داره، هر کدومش هم در جای خودش مهمه، نمیشه به بهانه یکی دیگری رو بی خیال شد....
من با شما تو این موضوع موافق نیستم. چون ما هنوز از بطن و علت غائی این اتفاقات بیخبریم و فکر نمیکنم اینا سودی به ما داشته باشه. ترکیه هم مثل روسیه است. با یک تلفن اوباما به رجب طایب اردوغان همه چی میتونه عوض بشه و ترکیه میتونه عکس این رفتار ها را هم انجام بده. شما به این آدما دلخوش مباش. اینا به فکر منافع خودشونن و هر رفتار و تغییر رفتار را اگه بسودشون باشه براحتی انجام میدن.
خانه را باید آباد کرد و بس.
کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من. :gol:

___

عضو جدید
تا دیروز که وبلاگ شاهزاده دیکتاتور کوچولو طرح حمله به ترکیه و مزمت ترکها رو تو دستور کارش داشت الان چی شد یه شبه عاشق چشم وابروی ترکها شدن؟
بهتره یکی هم یه دستور العمل یک بندی رعایت مفاد انسانیت رو به خورد اینا بده!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با شما تو این موضوع موافق نیستم. چون ما هنوز از بطن و علت غائی این اتفاقات بیخبریم و فکر نمیکنم اینا سودی به ما داشته باشه. ترکیه هم مثل روسیه است. با یک تلفن اوباما به رجب طایب اردوغان همه چی میتونه عوض بشه و ترکیه میتونه عکس این رفتار ها را هم انجام بده. شما به این آدما دلخوش مباش. اینا به فکر منافع خودشونن و هر رفتار و تغییر رفتار را اگه بسودشون باشه براحتی انجام میدن.
خانه را باید آباد کرد و بس.
کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من. :gol:
بله حرف شما متین و درست:gol:
منتها صحبت از بی خیال شدن از بیرون خونه شد، گفتم نمیشه بی خیال بیرون خونه شد، بلاخره روابط بین کشورها هم برای داخل خود کشورها مفیده... نباید به طور 100 درصد دلخوش کرد به کسی، ولی در حد نسبی با در نظر گرفتن همه جوانب، ناگزیریم اعتماد کنیم، در روابط بین انسانها هم همینطوره، اعتماد 100 درصد نه، ولی اعتماد نسبی آدم ناگزیره داشته باشه....

این "ما" که گفتید خبر نداره از بطن و علت این اتفاقا کیا هستند؟
مسلماً مسوولین کشور و سیاستمداران از بطن این اتفاقات باخبر هستن، بیشتر از من و شما...

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که شنیدیم تو این اصلاحات چیزایی مثل ازادی تظاهرات و اعتصابات و ... بود برای پیوستن به اتحادیه اروپا (یعنی رهایی واقعی از قوانین اسلامی مثل اعدام و ...) حالا کجای این پیروزی اسلامی بود الله اعلم

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که شنیدیم تو این اصلاحات چیزایی مثل ازادی تظاهرات و اعتصابات و ... بود برای پیوستن به اتحادیه اروپا (یعنی رهایی واقعی از قوانین اسلامی مثل اعدام و ...) حالا کجای این پیروزی اسلامی بود الله اعلم
ولش كن بابا
ما كه رسانه تركيه برامون حرومه (ممنوعيت ماهواره)از كجا بدونيم اخه؟؟
گير زيادي نده حالا

*Essi*

اخراجی موقت
اسلام اردوغان یک اسلام آمریکایی است.

اگه اردوغان تو ساحل های ترکیه، گشت ارشاد میذاشت،نظام ولایت مطـــلقه میتوانست بگه ما هم پیروز شدیم.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگم شما این چیز ها رو از کجا شنیدید؟
آزادی تظاهرات
آزادی اعتصابات
کنار گذاشتن قوانین اسلامی مثل اعدام و ....
:question::question::question:

تا جایی که ما شنیدیم، پیشنهاد دهنده این اصلاحات حزب عدالت و توسعه ترکیه یا همون اسلامگراها بوده که بیشتر به منظور کوتاه کردن دست ارتش این کشور که لاییک اند، از قدرت بوده، اصلاحات شامل:
1)برداشتن ممنوعیت محاکمه کودتاگران سال 1980 (کودتاگران ارتش ترکیه چیزی رو در قانون اساسی گذاشتند که کسی حق ندارد ارتشیان شرکت کننده در اون اتفاق رو محاکمه کنه)
2)اصلاح ساختار دادگاه قانون اساسی (که تعداد اعضای دادگاه قانون اساسی ترکیه زیادتر شود و مجلس این کشور نقش بیشتری در انتخاب افراد این دادگاه داشته باشد)
3)اصلاح ساختار شورای عالی قضاوت و دادستانها

مخالفین این اصلاحات حزب جبهه خلق و حزب حرکت ملی بودند که جفتشون سکولار هستند و با تلاشهایی می خواستند مردم ترکیه رو بترسونند از اینکه اسلامگراها نظراتشون رو اعمال کنند و از اینکه ترکیه اسلامیزه بشه (اسلامیزه با تعریف غربی یعنی همان اسلام خشونت و ...)
که نا موفق بودند و مردم ترکیه انگار با 61 درصد رای مثبت قبول کردند.

http://www.bbc.co.uk/persian/world/2010/09/100912_an_turkey_reform_referandum.shtml
تورج اتابکی اضافه می کند: "چنین وضعیتی، نوعی نگرانی احزاب سیاسی سنتی را به دنبال داشته است، چون آنها به "اراده مردم" آنگونه که در نظام های پارلمانی هست، اعتقادی ندارند و معتقدند که مردم ترکیه "صغیر" هستند و این نخبگان و خبرگان، به ویژه ارتش ترکیه، است که می تواند حافظ و نگهدار سنت "کمالیسم" در این کشور باشد."

حالا قضاوت با شما که این پیروزی لاییک ها بوده یا اسلامگراها;):gol:

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم شما این چیز ها رو از کجا شنیدید؟
آزادی تظاهرات
آزادی اعتصابات
کنار گذاشتن قوانین اسلامی مثل اعدام و ....
:question::question::question:

تا جایی که ما شنیدیم، پیشنهاد دهنده این اصلاحات حزب عدالت و توسعه ترکیه یا همون اسلامگراها بوده که بیشتر به منظور کوتاه کردن دست ارتش این کشور که لاییک اند، از قدرت بوده، اصلاحات شامل:
1)برداشتن ممنوعیت محاکمه کودتاگران سال 1980 (کودتاگران ارتش ترکیه چیزی رو در قانون اساسی گذاشتند که کسی حق ندارد ارتشیان شرکت کننده در اون اتفاق رو محاکمه کنه)
2)اصلاح ساختار دادگاه قانون اساسی (که تعداد اعضای دادگاه قانون اساسی ترکیه زیادتر شود و مجلس این کشور نقش بیشتری در انتخاب افراد این دادگاه داشته باشد)
3)اصلاح ساختار شورای عالی قضاوت و دادستانها

مخالفین این اصلاحات حزب جبهه خلق و حزب حرکت ملی بودند که جفتشون سکولار هستند و با تلاشهایی می خواستند مردم ترکیه رو بترسونند از اینکه اسلامگراها نظراتشون رو اعمال کنند و از اینکه ترکیه اسلامیزه بشه (اسلامیزه با تعریف غربی یعنی همان اسلام خشونت و ...)
که نا موفق بودند و مردم ترکیه انگار با 61 درصد رای مثبت قبول کردند.

http://www.bbc.co.uk/persian/world/2010/09/100912_an_turkey_reform_referandum.shtml

حالا قضاوت با شما که این پیروزی لاییک ها بوده یا اسلامگراها;):gol:
درسته پیشنهاد دهنده حزب اردوغان بود ولی اصلی ترین هدفش ورود به اتحادیه اروپا بود
این اصلاحات فکر کنم 26 بند داشت اگه کلش رو گیر بیاری و بذاری اینجا خوب میشه
ضمنا فکر کنم بعد 30 سال دیگه از اون کودتاچی ها کسی نمونه که بخوان محاکمه کنن یعنی یه چیزی نوشتن واسه خالی نبودن عریضه

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته پیشنهاد دهنده حزب اردوغان بود ولی اصلی ترین هدفش ورود به اتحادیه اروپا بود
این اصلاحات فکر کنم 26 بند داشت اگه کلش رو گیر بیاری و بذاری اینجا خوب میشه
ضمنا فکر کنم بعد 30 سال دیگه از اون کودتاچی ها کسی نمونه که بخوان محاکمه کنن یعنی یه چیزی نوشتن واسه خالی نبودن عریضه
چرا نمونده؟ هنوز ارتش این کشور هست و اتفاقاً مخالفت احزاب لاییک هم بیشتر به همین خاطره، انقلاب ما هم 30 سال پیش بود ولی هنوز هستندشون انقلابیون....

اوکی گیر آوردم میزارم:gol:

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس از حدود 60 سال نظام لائیک و سکولار در ترکیه به قدرت رسیدن یک دولت اسلامگرا که پشتیبانی عظیم مردمی رو هم داره نشون میده که این تبلیغات 60 ساله هرچند به برخی آموزه های اسلامی خدشه وارد کرد اما نتوانست منجر به ریشه کن شدن اسلام در این کشور شود .

computer-engi

عضو جدید

دیپلمات‏های غربی پس از شکست هم‏پیمانان سکولارشان در همه‏پرسی قانون اساسی ترکیه شروع به فرافکنی پیروزی اسلام‏گرایان با طرح ادعاهای واهی کرده‏اند.
به گزارش شبکه ایران، پس از شکست لائیک‏های کمالیست ترکیه در همه‌پرسی این کشور از حزب اسلام‏گرای عدالت و توسعه و رای 58 درصدی مردم این کشور به اصلاحات 26 بندی مدنظر اسلامگرایان، روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف در تشریح توهمات سکولارهای غربی مدعی شد که ایران قول کمک 25 میلیون دلاری به حزب عدالت و توسعه داده است!
غرب نگران چیست؟
به نوشته دیلی تلگراف "دیپلمات‏های غربی از اخباری که بیانگر مذاکرات رجب طیب اردوغان با رئیس جمهور ایران در خصوص کمک به هزینه‏های تبلیغاتی این حزب در همه‌پرسی قانون اساسی این کشور است، ابراز نگرانی کرده‏اند."
این نشریه انگلیسی مدعی شد که ایران موافقت کرده است تا 12 میلیون دلار بدوا به حزب مذکور پرداخت کرده و این مبلغ را تا آخر سال به 25 میلیون دلار برساند.
در پی انتشار این اخبار دولت ترکیه ادعای رسانه‏های غربی را رد و تصریح کرد: اصلاحات قانون اساسی این کشور برای عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا ضروری است اما سکولارهای ترکیه ابراز نگرانی کرده‏اند که این اصلاحات راه را برای تبدیل شدن ترکیه به کشوری اسلام‌گرا هموار خواهد کرد.
یک دیپلمات غربی نیز در اظهار نظری عجیب مدعی شد که این خبر بیانگر صحت نگرانی‏های گروه کثیری از مردم ترکیه است که از نسبت به روابط کشورشان با کشورهای اسلامی بدبین هستند.
شکستی برای لائیک‌های ترکیه یا جهان ملحد غرب؟
این در حالی‌ست که بیش از 90 درصد مردم ترکیه مسلمان بوده و رای اکثریت آنها به نفع حزب اسلام‌گرای عدالت و توسعه بیانگر نفرت آنها از سکولاریسمی است که حتی زنان و دخترانشان را از داشتن حجاب اسلامی در مدارس و دانشگاه‏ها منع می‏کند.
کارشناسان شکست سکولارها در ترکیه را نه تنها شکست ژنرال‏های لائیک این کشور بلکه شکستی برای غرب در مواجهه با اسلام ارزیابی می‏کنند.
تا پیش از جنگ اول جهانی ترکیه در قالب امپراطوری بزرگ عثمانی در کنار ایران بزرگ‌ترین ممالک اسلامی جهان محسوب می‏شدند. عثمانی حتی در برهه‏ای از زمان بخش‏هایی از اروپا را تحت سیطره خود داشت. پس از جنگ اول جهانی و تجزیه این امپراطوری غربگرایان بر بخشی از این کشور که ترکیه نام گرفته بود مسلط شدند.
"مصطفی کمال پاشا" معروف به آتاتورک رهبری این غربگرایان را بر عهده داشت و در غربگرایی تا بدانجا پیش رفت که حتی رسم‏الخط مردم ترکیه را به لاتین تغییر داد اما از آنجا که هرگز نمی‏توان مردمی را برای درازمدت از ریشه‏های خود دور نگاه داشت، اسلام‌گرایی به انحای مختلف در ترکیه رشد کرد و سرانجام کار به حزب اسلامگرای عدالت و توسعه رسید.
عملکرد اسلامگرایان در ترکیه
رهبران این حزب در عملکرد خود تا بدانجا پیش رفتند که کشوری را که بزرگ‌ترین متحد رژیم صهیونیستی محسوب می‏شد، به مخالف این رژیم بدل ساختند و سرانجام با جلب نظر مردم ترکیه طومار قانون اساسی کمالیستی این کشور را در هم پیچیدند.
بدیهی است که غرب که سال‏ها این متحد خود را در انتظار برای ورود به اتحادیه اروپا نگاه داشته و موجبات سرخوردگی مردم این کشور را فراهم آورد، تحمل این تغییرات گسترده را نداشته و با ایراد چنین اتهاماتی قصد لوث کردن این پیروزی بزرگ اسلامگرایان را خواهد کرد.
به نظر می‏رسد که این اولین اتهامی نخواهد بود که اسلام‏گرایان ترک مجبور به تحمل آن خواهند بود.

1) اردوغان گدای 25 میلیون دلار ایران نیست!!!
همین دیروز به اعضای تیم ملی بسکتبال 28 میلیون دلار + خونه و 500 سکه طلا برای هرکدام از بازیکنان به خاطر نائب قهرمانی جهان جایزه داد .
2) ولی پیروزی در رفراندوم پیروزی بزرگی برای اسلامگرایان بود چون دادگاه قانون اساس(شورای نگهبان ما) + قوه قضائیه به دست اسلام گرایان افتاد . از این به بعد هرکاری بخوان می کنند.

computer-engi

عضو جدید
اسلام اردوغان یک اسلام آمریکایی است.

اگه اردوغان تو ساحل های ترکیه، گشت ارشاد میذاشت،نظام ولایت مطـــلقه میتوانست بگه ما هم پیروز شدیم.

1) در اسلام چیزی به نام گشت ارشاد نیست! که اردوغان با گذاشتن گشت ارشاد مسلمان بشه!
2) اردوغان از همین سواحل 30 میلیارد دلار برای مسامانان کشورش درآمد جمع می کنه!
3)اردوغان به دنبال افزایش قدرت ترکیه به عنوان کشوری با جمعیت مسلمان ,حکومت لائیک است.
که خواهان ایفای نقش نئوعثمانی در دنیاست.
4) برخی معتقدند اردوغان از موضوع اتحادیه اروپا برای کاهش قدرت ارتش استفاده میکنه و در زمان خودش با عضویت در اروپای مسیحی مخالفت خواهد کرد.

electricalpapa

عضو جدید
غیرت لی تورک میلت وار اولسون

چیه چند وقته پانترکیسما فعالیتشون زیاد شده..........
من به عنوان یک ترک از هرگونه فعالیت پانترکیسمی اعلام نفرت و انزجار میکنم......
اون شعری رو هم که به عنوان امضات گذاشتی واقعا مزخرفه.

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
عزیز حمایت از تغیر قانون اساسی ترکیه وظیفه شرعی است این برادری هم که این تاپیک رو زده میخواسته خوشحالیش رو نشون بده
پرچم کشور دوست و برادر ترکیه شما رو اینجوری آشفته کرده ؟
این رو انداختم که به زبون ترکی بهشون پیروزی اسلام بر کفر رو تبریک بگم آخه اونا به پرچمشون افتخار میکنن
حالا مشکل چیه ؟
امضا هم شخصیه به خود آدم مربوطه
این شعر نیست سه تا جمله مجزاست

آخرین ویرایش:

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
بنده هم اعلام انزجار میکنم

بالا