كمك نشتي آب موتور سمند از كجاست كه من پيدا نميكنم؟

dieas

عضو جدید
سلام اساتيد

دوستان من يه سمند معمولي دارم (83)تازه خريدم كه ضد يخ نداشته قبلا و چند وقت پيش به دليل عمل نكردن ترموستات واشر سوزوند
بعد از تراش و تعويض واشر وريختن ضد يخ و تعويض ترموستات وهواگيري شروع كرد به كم كردن آب
وقتي زير ماشين رو نگا ميكنم چكه ميكنه.......سمت چپ موتور كه البته سيني داره معلوم نميشه از كجاست
تازه دست كه انداختم تو اونجا كه ميخوره به بخاري لولش كلي روغني بود
من نفهميدم خيس عم بود يانه...چون خيلي روغني بود...فكر ميكنيد كجاشه؟ ممكنه واتر پمپ باشه؟يا..؟

با تشكر

برزگر حسینی

عضو جدید
سلام اساتيد

دوستان من يه سمند معمولي دارم (83)تازه خريدم كه ضد يخ نداشته قبلا و چند وقت پيش به دليل عمل نكردن ترموستات واشر سوزوند
بعد از تراش و تعويض واشر وريختن ضد يخ و تعويض ترموستات وهواگيري شروع كرد به كم كردن آب
وقتي زير ماشين رو نگا ميكنم چكه ميكنه.......سمت چپ موتور كه البته سيني داره معلوم نميشه از كجاست
تازه دست كه انداختم تو اونجا كه ميخوره به بخاري لولش كلي روغني بود
من نفهميدم خيس عم بود يانه...چون خيلي روغني بود...فكر ميكنيد كجاشه؟ ممكنه واتر پمپ باشه؟يا..؟

با تشكر
سلام
توی سمند از سمت چپ موتور یه شلنگ رد شده همینطور واتر پمپ و پولک سر سیلندر هم میتونه باشه. شما به هر حال باید سینی رو باز کنید.. بعدش با نور چراغ شلنگ رو چک کنید... اگر از شلنگ نبود میرسیم به واتر پمپ
واترپمپ وقتی که نشتی آب پیدا می کنه معمولا موقع خاموش بودن موتور به صورت چکه های منطم از زیر موتور مشاهده میشه ولی پولکی بیشتر موقع خاموش بودن موتور نشتی داره...