چرا بعضی از خانواده های ایرانی،بچه های خردسالشان را محجبه میکنند؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

*Essi*

اخراجی موقت

به نظر شما داشتن حجاب برای بچه های خردسال، سبب علاقمندی آنها به حجاب در آینده میشود،یا آنها را از حجاب، زده خواهد کرد؟

آخرین ویرایش:

won-a-pa-lei

عضو جدید
به نظر من هیچ نتیجه ی خوبی نخواهد داشت و کار مسخرهایه کلا! من که مخالفم!

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
از لحاظ تزئین و آراسته کردن برای شوخی،منظورم نبود.

بلکه به خاطر یک اعتقاد واقعی،چادر سر بچه کنند.
من که خودم بشدت مخالف چادر هستم
بچه بیچاره وقت رشد باید دور سرش پارچه بپیچه و عوض کارهای مهم دیگه هی باید حواسش باشه یه وقت موهاش نریزه بیرون:thumbsdown:

won-a-pa-lei

عضو جدید
بازم چادر گل گلی! من بچه هایی رو دیدم که خانواده هاشون چادر مشکی سرشون میکنن! یکی رو هم دیدم که مامانش دستش یه صلوات شمارم داده بود! من فکر می کنم این بچه ها ممکنه در آینده بچه های نرمالی نباشن!

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان اين كارارو ميكنند در آينده بچه هه دين زده ميشه
هر چيزي زوري باشه آدم ازش تنفر پيدا ميكنه

As@di

عضو جدید
الان اين كارارو ميكنند در آينده بچه هه دين زده ميشه
هر چيزي زوري باشه آدم ازش تنفر پيدا ميكنه

خيرالعمور اوسطها .يكي از دوستام ميگه ازبچگي مجبور به نماز خوندن بودم .الان تارك الصلاه شده

vafaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسائل اجباری باعث فرار از اون مسائل در آینده میشه هرچی که باشه

من برعکسشم دیدم

بچه هایی که تو خانواده مجبور میشدن که بی حجاب باشن و نماز میخوندن مسخره میشدن ولی بزرگ شدن رفتن سمت دین:gol::gol::gol:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه بچه باید از حالا به چاقچول عادت کنه...چه معنی داره؟فردا تو رویه مامان باباش وایسه بگه نمیکنم؟!!!نمیخوام؟!!!نه عزیزم از بچگی هر چیو تو مخه بچه فرو کردی که کردی نکردی فردا واست شاخ میشه

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
دو روز پیش فیلم دموکراسی تو روز روشن رو دیدم
از ضعف های این فیلم و کلا فیلم ایرانی که بگذریم حرف خوبی توش زنده شد
حاجی مرده بود بردنش اون دنیا بعد فرشته ی مسئول سوال و جواب به حاجی گفت:
اونوقت که چادر سر دختر 6 سالت کردی و باعث شدی بخوره زمین یادته!
مگر قرارمون 9 سالگی نبود؟چرا کاسه داغ تر از آش شدی؟

حالا این حکایت کشور ما و روحانیون محترم اونه!

moein_rnd

عضو جدید
به نظر من نباید این کارو بکنن....
:w10:از قدیم گفتن که اگه به بچه بگی یکارو نکن اصرار داره که اونکارو انحام بده و بالعکس..

HesamSH

عضو جدید
بازم چادر گل گلی! من بچه هایی رو دیدم که خانواده هاشون چادر مشکی سرشون میکنن! یکی رو هم دیدم که مامانش دستش یه صلوات شمارم داده بود! من فکر می کنم این بچه ها ممکنه در آینده بچه های نرمالی نباشن!
میشه بگی چرا نرمال نمیشن؟ :gol:

apasai

عضو جدید
من یه روز تو یکی از شهر ها یه صحنه دیدم که حال آدم بهم میزد -- دختری حدود 7 ساله داشت با بچه ها بازی میکرد و روسری هم داشت . باباش یه 20 متری باهاش فاصله داشت . یه باره روسری از سر دختره تو حین بازی افتاد .. باباش عین دیوونه چنان فریادی بر سر این دختر زد و چنان حرکت کرد به سمتش که ..... . برای خاطر اینکه چرا روسریش رو محکم نبسته که از سرش نیفته. این رفتارها و رفتارهایی از این دست چه کودکی دخترانی رو که به نابودی نکشونده ........ ادامه این رفتارهای عصر حجری زود شوهر دادن دخترا هست . حتما کلیپ اون آخوندی که میگه من نتیجه گرفتم که دخترا باید تو پیش دبستانی شوهر داد!!!
من یکی به شدت با این رفتار ضد انسانی و ضد حقوق اولیه انسان در زمینه آزادی مخالفم و به هیچ وجه نمیتونم بپذیرم که تا سن 15 سالگی که به بلوغ فکری نسبی که برای انتخاب نرسیده به اندازه ذره ای اجبار به کار گرفته شود ...........زنده یاد دکتر محمد مصدق در جواب پیشنهاد یکی از دوستاش که وزارت آموزش و پرورش رو به مهندس بازرگان بدهند گفته بود :<< من هرگز کسی رو نمی فرستم که فردا بره لچک سر دخترا بکنه >>..... گو اینکه مرحوم بازرگان هرگز هم چنین افکاری رو نداشت ..... یه کم مذهبی بود و به این خاطر زنده یاد دکتر مصدق بهش در این زمینه اعتماد نداشت.

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
از کجا میدونی زوریه؟
ما در مورد زوریش صحبت می کنیم نه اینکه خودشون بخوان من بچه هاییو دیدم که برای اینکه بخوان بزرگ خودشونو جلوه بدن روسری و گاهی چادر هم سر می کنن اما اینجا در مورد خونواده هایی حرف می زنیم که به بچشون زور می کنن

Farez 132

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به نظر شما داشتن حجاب برای بچه های خردسال، سبب علاقمندی آنها به حجاب در آینده میشود،یا آنها را از حجاب، زده خواهد کرد؟
اقا جان ناموسش هست دوست داره چادر سرش کنه .

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه روز تو یکی از شهر ها یه صحنه دیدم که حال آدم بهم میزد -- دختری حدود 7 ساله داشت با بچه ها بازی میکرد و روسری هم داشت . باباش یه 20 متری باهاش فاصله داشت . یه باره روسری از سر دختره تو حین بازی افتاد .. باباش عین دیوونه چنان فریادی بر سر این دختر زد و چنان حرکت کرد به سمتش که ..... . برای خاطر اینکه چرا روسریش رو محکم نبسته که از سرش نیفته. این رفتارها و رفتارهایی از این دست چه کودکی دخترانی رو که به نابودی نکشونده .........
منم این مدلی زیاد دیدم چند سال پیش 2 تا دختر دوقلو دیدم که مادرشون فقط دماغشون پیدا بود این بچه ها هم حداکثر سنشون 5 بود هم مانتو پوشیده بودن و هم روسری داشتن یکشون یه مقدار کمی از موهاش اومده بود بیرون مامانش دعوا کید موهاشو بذار تو انقدر هم بد دعوا کرد من ترسیدم:cry:
چند شب پیش هم یه بچه 5 6 ساله دیدم تو اون گرما چادر سرش کردن:surprised: هی خواستم یه چی به مامانش بگم گفتم الان زن فحش میده میگه به تو چه اصلا خودش خواسته

این رفتارها نتیجه ی عکس داره هر چیزیو در کودکی به بچه ها زور کنی بزرگ بشن ازش زده میشن

apasai

عضو جدید
اقا جان ناموسش هست دوست داره چادر سرش کنه .
این جمله مثل جمله آدم هایی که کم آورده باشند .... همین ناموس ناموس کردن امثال شما ملت رو تو این لجنزار فرهنگی انداخته که انسان از شنیدن آمارهای طلاق و خیانت و قتل شوهر و ... مغزش سوت میکشه ..... به جای یه آموزش صحیح ، به جای آشنا کردن دختران مدرسه ای با پیشینه درخشان تمدنی اجدادشون و به جای دادن آزادی در انتخاب پوشش در سن مناسب ..... یک مشت اوهام و خرافات رو به اسم حقیقت به خورد دختران مردم دادن نتیجه اش این میشه که امروز شاهد از هم پاشیدن بنیان های خانواده ها در سراسر شهر های ایران هستیم .

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی از این صحنه ها دیدم . یکیش شمال بوود با چادر تاپ بازی میکرد :surprised: یا
با چادر میرفت تو اب :surprised: با یه حسرتی به اب نگاه میکرد وقتی مامانش میگفت نرو جلو چادرت خیس میشه :eek: ، واقعا دلم سوخت . فهمیدم وای ما چقدر بی بندو باریم:whistle:
در توجیح این حرفام میکن تا 9 سالگی باید عادت کنه ، اگه بی بند و بار بار اومد دیگه نمیشه جمش کرد.یعنی 9 سالگی تکلیفه ، قبلشم دوران عادته !!!
فقط چرا این پروسه برای پسرا نیست ؟؟؟ :question:

SARBAZ_313

عضو جدید
اینکه به زور سر بچه کوچیک چادر کنند کار درستی نیست...بلکه باید کودک رو با این لباس مقدس آشنا کنند و از ارزش ها این لباسرا براش بگند...به نحوی که که کودک وقتی به ارزش والای اون پی ببره خودش مشتاق به پوشیدن اون بشه...این لباس برای ماشیعیان لباس مقدسی هست چون این لباس لباس حضرت فاطمه زهرا (س) هستش...بچه از کودکی (6 یا هفت سالگی بهترین موقع هست ) باید با این لباس آشنا بشه و به ارزش والای اون پی ببره.

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جمله مثل جمله آدم هایی که کم آورده باشند .... همین ناموس ناموس کردن امثال شما ملت رو تو این لجنزار فرهنگی انداخته که انسان از شنیدن آمارهای طلاق و خیانت و قتل شوهر و ... مغزش سوت میکشه ..... به جای یه آموزش صحیح ، به جای آشنا کردن دختران مدرسه ای با پیشینه درخشان تمدنی اجدادشون و به جای دادن آزادی در انتخاب پوشش در سن مناسب ..... یک مشت اوهام و خرافات رو به اسم حقیقت به خورد دختران مردم دادن نتیجه اش این میشه که امروز شاهد از هم پاشیدن بنیان های خانواده ها در سراسر شهر های ایران هستیم .

بچه الکی حرف نزن دیگه

اوضاع حجاب که اون موقع ها فلاکت بار بوده توی انواع و اقسام کتابهای تاریخی هم قابل پیگرد هست. دوما پیشینه درخشان تمدن چه به حجاب؟چه ربطی به ازدواج داره؟ چه طلاقی؟ نکنه میخوای دوران برگرده عقب و برگرده زمان زنان قبل از اسلام؟

Farez 132

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این اوهام و توهمات اسمش غیرت هست که فکر کنم تا حالا این کلمه برای تو تعریف نشده باشه

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ذهنش الان قابلیت یادگیری و پرورش داره، چه بهتره که از الان شروع بشه ، و نباید از دو طرف افراط کرد که زده شه، در ضمن مساله شخصیت و دین و حجاب بستگی به خانواده داره که در بزرگسالی در بچه نمایان میشه

NEGARi2

عضو جدید
in kar az nazare ensani ham ghalate ye joor aziat kardane bachehas khob gonah dare bache bayad bazi kone na roosario chadpresho jam kone

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اوهام و توهمات اسمش غیرت هست که فکر کنم تا حالا این کلمه برای تو تعریف نشده باشه

غیرت نشون دادن واسه یه بچه ی 5 ساله یک نوع بیماری روانی محسوب میشه.

راستی از بین عکسا عکس اولی نکته ی انحرافی داشت ها. :whistle:

وضعیت
موضوع بسته شده است.