آیا در sketch up میتوان نور پردازی کرد؟ چگونه؟

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خسته نباشید من میخواستم بدونم توی این برنامه میشه نور داد بهش مثلا من نور مصنوعی داشته باشم؟;)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اسکچ به تنهایی نور و رندر نداره .. فقط با وی ری میشه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چی بگم آخه ... گفتم که فقط با وی ری میتونی نور بدی .. وی ری هم یه برنامه هستش که نصب میکنید و توی نور داره و رندر تو 14 15 رو سخت میتونی یادش بگیری ولی نصب کن باهاش ور برو تا حدی بلد میشی

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید من تونستم نور پردازی تو وی ری اسکچ آپ یاد بگیرم فقط یه مشکل دارم وقتی GI خاموش میکنم که شب بشه نمیشه و یه حالت دم غروب داره و هنوز روشن
مشکل کجاست؟

Hooman_F

عضو جدید
وی ری پلاگینی هست که بدون اطلاعات اولیه نمیشه به سادگی یاد گرفت اگر عجله دارید از پودیوم استفاده کنید که نسبت به تنظیمات کم نتیجه خوبی ارائه میکنه در مورد این سوال باید بگم برای این کار باید در فسمت enviroment پارامترهای BG و GI ور هم زمان تغییر بدید ....

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
وی ری پلاگینی هست که بدون اطلاعات اولیه نمیشه به سادگی یاد گرفت اگر عجله دارید از پودیوم استفاده کنید که نسبت به تنظیمات کم نتیجه خوبی ارائه میکنه در مورد این سوال باید بگم برای این کار باید در فسمت enviroment پارامترهای BG و GI ور هم زمان تغییر بدید ....
سلام میشه بگبد gi و bg و چه جوری تنظیم کنم این که سادست یه توضیح کوچولو بدبد میخوام شب بشه قشنگ

H.SHafiee

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه بگبد gi و bg و چه جوری تنظیم کنم این که سادست یه توضیح کوچولو بدبد میخوام شب بشه قشنگ

سلام اگه با sketchup 6 کار میکنی در قسمت environment باید GI COLOR رو به 0.2 برسونی وباید رنگش سفید باشه BG COLOR هم 1 وبه رنگ مشکی حالا شب شد رندر بگیر.اگه 8 یکم بیشتر تنظیمات داره اگه این طوره بگو که بازم توضیح بدم.

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اگه با sketchup 6 کار میکنی در قسمت environment باید GI COLOR رو به 0.2 برسونی وباید رنگش سفید باشه BG COLOR هم 1 وبه رنگ مشکی حالا شب شد رندر بگیر.اگه 8 یکم بیشتر تنظیمات داره اگه این طوره بگو که بازم توضیح بدم.
سلام دوست عزیز آره sketch up 8 و با این که گفتی شب نشد میشه بیشتر راهنماییم کنی؟

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی خود وی ری اسکچ آپ متریال داره؟
آخه من با وی ری متریال اسکچ آپ ادیت میکنم
متریالایی که تو اسکچ آپ هست محدوده من از سایت خودشم گرفتم اما انگار متریالاش مردن
از کجا میتونم متریال و کامپونت های خوب عالی پیدا کنم؟

amin_120

عضو جدید
تنظیمان وی ری

تنظیمان وی ری

سلام این تنظیمات برای شب هستش فقط کافیه از قسمت ..

Presentation1.jpg

موفق باشی سوالی اگه بود تو صفحه من بگو توستم جواب میدم:redface:

پیوست ها

• Studio noor shab.rar
    592 بایت · بازدیدها: 0

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام این تنظیمات برای شب هستش فقط کافیه از قسمت ..

مشاهده پیوست 58134

موفق باشی سوالی اگه بود تو صفحه من بگو توستم جواب میدم:redface:

واقعا مرسی دوست عزیز خیلی خیلی لطف کردی

یه سوال من یه سیو از آپشن ویری میگیرم ببین چی کم و کسر داره تو تنظیمات وی ری ممنون میشم این کارو واسم بکنی
میخوام کارام واقعی به نظر بیاد
من از متریال آماده استفاده میکنم مترالام خوبن تنظیماتم خوب نیست آخه

اینم از تنظیمات

پیوست ها

• gi_irmap_very_high 12.rar
    5.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amin_120

عضو جدید
واقعا مرسی دوست عزیز خیلی خیلی لطف کردی

یه سوال من یه سیو از آپشن ویری میگیرم ببین چی کم و کسر داره تو تنظیمات وی ری ممنون میشم این کارو واسم بکنی
میخوام کارام واقعی به نظر بیاد
من از متریال آماده استفاده میکنم مترالام خوبن تنظیماتم خوب نیست آخه

اینم از تنظیمات

فایلت ارور میده از کدوم وی ری استفاده میکنی ؟

رودبرده

عضو جدید
سلام میشه لطفا بگین از کدوم نورها و با چه تنظیماتی می تونم واسه رندر خارجی تو روز استفاده کنم؟

معساران

عضو جدید

nashodddddddddd ke??