سوال و درخواست مطالب گیاهان داروئی

سوال و درخواست مطالب گیاهان داروئی

• برای عموم بازدیدکنندگان سایت مهندسان مطرح شده است

رای: 0 0.0%
  • میوه کجای ایران کشت می شود.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

elahe80

عضو جدید
.

دوستان گرامی :

آیا اضافه کردن آب سرد به چای گرم ( چای آبسردی) برای بدن ضرر دارد ؟ چرا ؟ این ضرر متحمل کدام قسمت می شود ؟

.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
.

دوستان گرامی :

آیا اضافه کردن آب سرد به چای گرم ( چای آبسردی) برای بدن ضرر دارد ؟ چرا ؟ این ضرر متحمل کدام قسمت می شود ؟

.

سلام دوست عزیزم ... من اطلاعی در این زمینه ندارم :gol:

ali_131025

عضو جدید
سلام دوست عزیز آقای محمد ح اگه مشکلتون حل نشده بگین تا بعد پرسیدن اطلاعات مورد نیاز طرح را تقدیم کنم مرسی

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز آقای محمد ح اگه مشکلتون حل نشده بگین تا بعد پرسیدن اطلاعات مورد نیاز طرح را تقدیم کنم مرسی

عي جان ممنون ميشم اگه توضيحاتي دارين همينجا بگذاريد تا بقيه دوستان هم استفاده كنن :surprised:

_باران_

عضو جدید
گیاهان دارویی

گیاهان دارویی

سلام
من قصد راه اندازی يک کارخانه بسته بندی گیاهان دارویی در خراسان رضوی را دارم اما منبع اطلاعاتی کافی در زمینه خشک کردن و مناطق تامین مواد اولیه ندارم ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره به من کمک کنه:redface:

"Pejman"

سلام
من قصد راه اندازی يک کارخانه بسته بندی گیاهان دارویی در خراسان رضوی را دارم اما منبع اطلاعاتی کافی در زمینه خشک کردن و مناطق تامین مواد اولیه ندارم ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره به من کمک کنه:redface:

سلام دوست عزیزم ... بسته بندی گیاه به صورت خشک یا بسته بندی به صورت عصاره و پودر ؟

کتاب های 3 جلدی امید بیگی ..... رو بگیرید و بخونید ... جلد اولش به کار شما میاد :gol:

در مود دستگاه های خشک کن صحبت شده ... به راحتی میتونید این دستگاه ها رو گیر بیارید :gol:

sara.sh

عضو جدید
سلام:
من کارشناسی شیمی دارم و برای ارشد می خوام مهندسی کشاورزی -گیاهان دارویی امتحان بدم.اگه ممکنه در مورد این رشته منو راهنمایی کنید.آیا با خوندن این رشته خواص همه گیاهان دارویی رو می شناسیم و می تونیم به درستی از اونها استفاده کنیم؟یا فقط روش کاشت و برداشت اونها رو به ما آموزش میدن؟

باتشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rhd

عضو
بچه های دارویی کمممممممممممممممککککک

بچه های دارویی کمممممممممممممممککککک

سلام خدمت همه دوستان گل.من دانشجوی ترم 2 ارشد زراعت دانشگاه تربیت مدرس هستم.موضوع پایان نامه من گیاه سرخارگل است.واسه بررسی منابع ازتون کمک میخوام.ممنون میشم:cry:

"Pejman"

سلام خدمت همه دوستان گل.من دانشجوی ترم 2 ارشد زراعت دانشگاه تربیت مدرس هستم.موضوع پایان نامه من گیاه سرخارگل است.واسه بررسی منابع ازتون کمک میخوام.ممنون میشم:cry:

خوب در چه زمینه ای میخواین فعالیت کنید ؟

"Pejman"

سلام:
من کارشناسی شیمی دارم و برای ارشد می خوام مهندسی کشاورزی -گیاهان دارویی امتحان بدم.اگه ممکنه در مورد این رشته منو راهنمایی کنید.آیا با خوندن این رشته خواص همه گیاهان دارویی رو می شناسیم و می تونیم به درستی از اونها استفاده کنیم؟یا فقط روش کاشت و برداشت اونها رو به ما آموزش میدن؟

باتشکر
دوست عزیزم این رشته بیشتر به مسائل زراعی می پردازه تا خواص اون گیاهان .... :gol:

rhd

عضو
اول در مورد خود گیاه واسه بررسی منابع میخوام.موضوع منم محلول پاشی اسیدهای آمینه است

e.m.z

عضو جدید
ppt انگلیسی

ppt انگلیسی

سلام دوستان ، من دانشجوی رشته زراعت هستم ، ارشد میخونم این ترم درس مباحث نوین دارم ، این ترم درگیر پایان نامم وقت ندارم ،کسی میتونه در مورد گیاه تره تیزک ( شاهی ) یه ppt انگلیسی واسم پیدا کنه !!!!!!!!!!1
ممنون:gol::gol:

"Pejman"

سلام دوستان ، من دانشجوی رشته زراعت هستم ، ارشد میخونم این ترم درس مباحث نوین دارم ، این ترم درگیر پایان نامم وقت ندارم ،کسی میتونه در مورد گیاه تره تیزک ( شاهی ) یه ppt انگلیسی واسم پیدا کنه !!!!!!!!!!1
ممنون:gol::gol:
سلام دوست عزیز

ببینید این بدردتون میخوره :gol:

پیوست ها

• lec05w.zip
    628.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sholeh_rezai

عضو جدید
كشت آلوئه وا

كشت آلوئه وا

آلوئه ورا گياه مخصوص مناطق گرمسيري ، در خاكهاي لومي شني بهتر جواب ميده و هر 10 روز يكبار به آبياري نياز داره و به سرما شديدا حساسه.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
اتفاقا تو شمال هم خوب جواب ميده ما تو حياط همسايمون داريم:surprised:

پروانه سفید

عضو جدید
کمک دانلود کتاب از سایت برای تحقیق

کمک دانلود کتاب از سایت برای تحقیق

سلام به من لطفا دانلود مقاله گل رز برای پروزه ام معرفی کننین.ممنون

سایه سار

عضو جدید
سلام

سلام

.

دوستان گرامی :

سلام
آره منم اینو از مادرم شنیدم که میگن اگر آب سرد رو به چای گرم اضافه کنید باعث نفخ شکم میشه..... ا.نم تو بچه ها بیشتره
بهتره آب جوش رو بذارید ولرم بشه بعد توش بریزید!!!! همین در همین حد میدونم...

ورهرام

عضو جدید
کاربر ممتاز
از همین باشگاه :gol: :thumbsup2:
سلام سلام من عضو جدیدم کلاسهای گیاهان دارویی یک سری آموزشها داره مثل درست کردن کرمها و پمادها و انواع داروهای ترکیبی حالا به جز اطلاعات تئوری،اطلاعات و دوره های عملی رو چیکار کنیم؟

"Pejman"

نه متاسفانه من نمیدونم ... شبیه یک گیاه هست که بهش سرخدار میگن .. البته این باید شبیه سرخدار های ارمنستان باشه ...

البته روی سرخدار بودنش هم شک دارم .... چون برگاش اینجوری نیست .. شایدم شبیهش باشهخودتون جستجو کنین ببینین عکس سرخدار شبیه این هست ؟

shirin.agro

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه متاسفانه من نمیدونم ... شبیه یک گیاه هست که بهش سرخدار میگن .. البته این باید شبیه سرخدار های ارمنستان باشه ...

البته روی سرخدار بودنش هم شک دارم .... چون برگاش اینجوری نیست .. شایدم شبیهش باشهخودتون جستجو کنین ببینین عکس سرخدار شبیه این هست ؟

جوابش در قسمت كي اين گياه دارويي رو مي شناسه هست

کامران شکری

عضو جدید
پژمان جان منبعش درست یادم نیست ولی مطمئنم که با این کار قیمت آلوئه رو در مقطعی خیلی کاهش داد که گفتن دلیلش همینه. اگه مطلب جدیدی باشه حتماٌ عرض خواهم کرد. الان با دوستان داریم روی کشت بافت آلوئه کار می کنیم در مرکز تحقیقات کرمانشاه

براى توليد گياهان دارويى چه راهكارهايى ميشناسيد؟

براى توليد گياهان دارويى چه راهكارهايى ميشناسيد؟

با سلام من در نظر دارم در مرحله اول براى شروع كار اولين مرحله يعنى توليد گياهان دارويى شروع به فعاليت كنم و ممنون ميشم كه در اين زمينه به من كمك كنيد ، انتخاب انوع گياه مورد نظر (كاشت ، داشت ، برداشت ، نياز اكولوژيكى ، و فصل مناسب آن )براى شروع چه گياهانى را انتخاب كنم ؟:smile:

"Pejman"

سلام به دوست عزیزم معصومه خانوم .. ببینین کجای ایران هستین ؟

.آیسا

عضو جدید
ببخشید اصلاح میکنم :
چه گیاهانی بکارم که زود بازده باشه وکمترین هزینه رو داشته باشه و بازار فروش و قیمت خووبی داشته باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.