الكترونيك

tetisstar

عضو جدید
سلام من ميخواو امسال كنكورارشدالكترونيك شركت كنم اما نميدونم ازكجا بايد شروع كنم چه طوربخونم خواهش ميكنم كمكم كنيد:cry:

hossein1987

عضو جدید
خوب گرایشت چیه دوست من؟!!یک خورده بیشتر توضیح بده...
خیلی کلی!قبلا ضریب الکترونیک 5 بود ولی الان ضریبش توی ارشد 4 شد و سیگنال هم 4 شد.برای اینکه بتونی توی ارشد الکترونیک موفق باشی باید در درس الکترونیک کاملا مسلط باشی(واقعا مسلط باشی) البته این را هم در نظر داشته باش که درس الکترونیک در امتحان ارشد فوق العاده سخت هستش!!از درس سیگنال هم با توجه به اینکه ضریبش افزایش پیدا کرده باید ماکسیمم استفاده را بکنی....

tetisstar

عضو جدید
گرايشم الكترونيكه،من ازدرسهاي سيگنال ومغناطيس متنفرم يادشونم نميگيرم،سردرگمم نميدنم چه كتابايي رو بخونم بيشترروچه مباحثي تاكيد كنم زبان چي وچطوري بخونم خواهش ميكنم منوراهنمايي كنيدشما خودتون تاچه مقطعي خونديد گرايشتون چيه ميتونيد كمكم كنيد؟

hossein1987

عضو جدید
دوست عزیز یک مهندس برق باید به تمام دروس برق مسلط باشه وعلاقه هم داشته باشه.ولی راستش من خودم هم از ماشین حالم بهم می خوره!!:confused:
جدا از شوخی:
اگر از یک درس حالت بهم می خوره مشکل خودت هست باید بهر حال برای خودت یک جوری انگیزه درست کنی. مثلا به کاربرد های اون درس دقت کن یا اینکه دانشمند های ایرانی که تخصصشون توی اون درس هست.بالاخره باید برای خودت انگیزه درست کنی!:warn:
در مورد درس سیگنال بهترین منبع(تاکید می کنم بهترین منبع) کتاب اپنهایم هستش با یک سری تمرین عالی
در مورد درس مغناطیس علما می گن چنگ خوبه.ولی راستش به دل من نمی چسبه!:redface:
در مورد زبان اینطور که به بنظر می اد زبانت خوب نیست!!اگر وقت نداری فقط سوال های کنکور قبل را بخون .ولی در غیر اینصورت غیر از سوال های قبل کتاب های زبان انگلیسی عمومی و تخصصی برق چاپ سمت را هم حتما بخون.تا جایی هم که می شه مقالات تخصصی برق را بخون و تمام کلمات نا اشنا را یک جا یادداشت کن.انشا الله که کارساز شود:surprised:
در مورد زبان زیادنگران نباش.زبان اکثریت ضعیف هستش!!
موفق باشی...

mary83

عضو جدید
سلام من ميخواو امسال كنكورارشدالكترونيك شركت كنم اما نميدونم ازكجا بايد شروع كنم چه طوربخونم خواهش ميكنم كمكم كنيد:cry:
شما سال چند هستی؟ مهر واحد داری چند تا؟ آزمایشی می خواهی شرکت کنی یا کنکور اصلیته؟
سیگنال رو از رو اپنهایم بخون بعد از روی جزوه پارسه بخون ;) و( سعی کن جواب های تست های آخرشو از یکی بگیری) بعد سوال های اپنهایم و حل کن خودت حل کنی ها!! . مطمئین باش خوب می فهمی . ;) ( در ضمن 3 بار باید تستهای سیگنال و حل کنی و سعی کن از چند تا روش حل کنی )
مغناطیس و نمی دونم چون خودمم نمی فهمم:D:biggrin::biggrin::cry:

mary83

عضو جدید
گرايشم الكترونيكه،من ازدرسهاي سيگنال ومغناطيس متنفرم يادشونم نميگيرم،سردرگمم نميدنم چه كتابايي رو بخونم بيشترروچه مباحثي تاكيد كنم زبان چي وچطوري بخونم خواهش ميكنم منوراهنمايي كنيدشما خودتون تاچه مقطعي خونديد گرايشتون چيه ميتونيد كمكم كنيد؟
برای زبان کتا ب 504 و کتاب essential word toefl بعدش باید تست کار کنی کتاب راهیان ارشد زبان عمومی شو بگیر .خوبه فکر کنم ;) در ضمن بهتره روزی 60-30 دقیقه کار کنی روز زبان ولی هر روز این کار رو انجام بده :) هرروز:) واسه زبان تخصصی باید متن زیاد بخونی اما فکر می کنم اگه reading های تافل و کار کنی که به نحوه تست زدن آشنا بشی بهتره .

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز اگه به تابیک بچه هایی که میخوان کنکور ارشد... یه سری بزنی
و همه ی بست های بچه ها رو بادقت بخونی و نکات مهمشو بنویسی برا خودت
بهت یقین میدیم به جواب تمام سوالات برسی و یه برنامه ریزی خوب هم بکنی

daneshpajooh

عضو جدید
سلام
براتون يه پيشنهاد دارم . اگه وقت و فرصتش رو داريد زبان اصلي يكي از كتاب ها ( مثلا الكترو مغناطيس يا سيگنال ) رو بخريد و خط به خطش رو بخونيد و يه ديكشنري تخصصي هم كنارتون بذاريد . با اين كار قول ميدم كه ديگه لازم نيست براي مطالعه ي زبان كنكور حتي يك ساعت هم وقت جداگانه اختصاص بديد .
ضمنا حواستون باشه كه سيگنال رو از دست نديد . به نظر من يكي از شيرين ترين درس هاست .
موفق باشيد

tetisstar

عضو جدید
ازراهنماييتون ممنونم ولي با شيرين بودن سيگنال اصلا موافق نيستم خيلي هم تلخه

tetisstar

عضو جدید
ميشه به جاي الكترومغناطيس يا سيگنال يه كتاب ديگه رو به انگليسي بخونم