کسی از عالم زر چیزی میدونه؟

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شنیدم ما یک بار در عالم زر زندگی کردیم و عاقبت مون تقریبا با این دنیا مون در ارتباطه
ولی بیشتر از این نمی دونم
شما میدونی؟؟؟؟

bahareh s

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شنیدم ما یک بار در عالم زر زندگی کردیم و عاقبت مون تقریبا با این دنیا مون در ارتباطه
شما میدونی؟؟؟؟

منم نميدونم يعني بعضي وتها ديدي يه كاري يا چيزي رو قبلا انجام دادي تو همون دنياي زر انجامش دادي:smile:

nena_921

عضو جدید
کسی که واسم تعریف میکرد،گفت:رابطه عالم زر و این دنیا،مثل این دنیا و برزخه
من شنیدمکه : ما اول تویه عالم زر زندگی میکنیم و قبل از اینکه به این دنیا بیایم همه چیو میبینیم از بهشت گرفته تا جهنم و برزخ . اما بعد که به این دنیا میایم همه چیو فراموش می کنیم البته یه وقتایی به قول دوستمون یکیو میبینیم که انگار قبلا میشناختیمش یا یه اتفاقی می افته که انگار قبلا تجربش کردیم
و یه چیز دیگه اینکه وقتی به دریا ،رودخانه و باغ و جنگل نگاه می کنیم احساس خیلی خوبی داریم و وقتی یه جا آتش یا ذغال یا کلا حرارت و میبینیم احساس بدی بهمون دست میده ، این به این خاطر که ما بهشت و جهنم و دیدیم.
من اینجوری شنیدم

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم نميدونم يعني بعضي وتها ديدي يه كاري يا چيزي رو قبلا انجام دادي تو همون دنياي زر انجامش دادي:smile:
سلام
من دقيقا تمام اين ارو توي خواب شب قبلش يا فوقش چن د شب قبلش ديدم
مطمئن مطمئنم

ولي در كل اعتقادي به اين حرف ندارم

nena_921

عضو جدید
یه چیز جالب دیگه : چینیا یه افسانه قدیمی دارن که میگه: خدا هرکسیو توبهشت با جفتش آفرید اما بعد که به خاطر اشتباهمون از بهشت بیرونمون کردن هرکسی افتاد یه جایی و به خاطر همینه که هر آدمی میگرده تا جفتشو پیدا کنه.
جالبه نه؟

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
شما میدونی؟؟؟؟

منم از چیزایی که دوستان گفتن بیشتر نمی دونم
ولی اسمشو سرچ زدم درستش این جوریه: عالم ذر

یه چیز جالب دیگه : چینیا یه افسانه قدیمی دارن که میگه: خدا هرکسیو توبهشت با جفتش آفرید اما بعد که به خاطر اشتباهمون از بهشت بیرونمون کردن هرکسی افتاد یه جایی و به خاطر همینه که هر آدمی میگرده تا جفتشو پیدا کنه.
جالبه نه؟

فلسفه جالبیه
اون وقت من میگم اصل دین و مذهب چینی ها خدایی هست اسی میگه نه

rozan

عضو جدید
ای بابا یکی دیگه میره سیب میخوره
منو اقامونو شما و اقاتونو از بشهت میندازن بیرون چه وضعیه
اگه اشتباه نکنم یونانی ها میگن که جسم زن و مرد بهم چسبیده بوده بعد به دلیلی ازهم جدا میشن حالا اینقدر باید دنبال هم بگردن تا دوباره همدیگرو بجورن بچسبن بهم

hamid king

عضو جدید
چي هست اين عالم زر ؟ زر و سكه ميدن ؟ اگه خوبه مام بريم :D
هنوز كسي از ماهيت واقعي عالم زر خبري نداره ... ولي ميگن عالمي هست كه ما قبلا به اونجا متولد شديم و دعوت خداوند رو لبيك گفتيم ... براي همين شرك گناه بزرگيه ... چون يه جورايي انگار زدي زيرحرفت و خيانت كردي

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه قدر جالبه تمام این صفحه همینو میدونستم و همه هم مجبور نبودن پست بدن که
خوب منم همین قدرم نمیدونستم.(شبیه تناسخ نیست؟)

MAHSA3+*

عضو جدید
من یاد این آیه افتادم :
الست بربکم. قالوا بلی

و یک بیت از مولانا
آمد موج الست ،کشتی قالب ببست باز چو کشتی شکست نوبت وصل و لقاست

shotgun

عضو جدید
اول. منظور از این عالم و این پیمان «عالم استعدادها» و «پیمان فطرت» است؛ به این معنی که هر گاه فرزندان آدم به صورت نطفه از صلب (پشت و کمر) پدران به رحم مادران که بیش از یک ذره نیستند، منتقل می‌شوند، خداوند استعداد و آمادگی فهم و شناخت ربوبیّت و توحید را به آنها می‌دهد؛ یعنی هم در نهاد و فطرتشان این سرّ الهی به صورت یک حس درون ذاتی به ودیعه گذارده می‌شود و هم در عقل و خردشان به صورت یک حقیقت خود آگاه.
خداوند در طول زندگی دنیایی آثار صنع و نشانه‌های یگانگی خود را به انسان نشان می‌دهد و آنان را بر این امر گواه می‌‌گیرد. گویا می‌فرماید: ]أَ لَسْتُ بِرَبِّکُمْ[ و انسانها با زبان حال پاسخ می­دهند: ]بَلی شَهِدْنا[. پس در اینجا پیمان تکوینی است و سخن گفتن مانند خبر دادن رنگ رخساره از وضعیت درونی شخص است.[5]
بنا بر این بیان، مراد از عالم ذر همان فطرت انسانی است. انسانهای بدوی و متکامل در این احساس مشترکند که همه مربوب و خداوند ربّ آنهاست.[6]
پس انسانها هرگز از این پیمان و شناخت غافل نبوده و نیستند؛ لذا خداوند در قیامت علیه همة انسانها احتجاج می‌کند. برخی روایات موافق این نظر است.[7]
دوم. مرحوم علامه طباطبایی نظریة خویش را این گونه تبیین می‌کند: «عالم «ذر» روح این عالم است که آن را «عالَم غیب» نیز می‌گویند. توضیح اینکه هر موجودی دو وجه (صورت و جنبه) دارد: وجهی به سوی خدا که زمان و تدریج در آن راه ندارد و وجهی به سوی دیگر که در آن تدریج و زمان راه دارد. خداوند متعال می‌فرماید: ]إِذا أَرادَ شَیْئاً أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُون[ ؛[8] «[خداوند] وقتی بخواهد چیزی را ایجاد کند، به آن می‌گوید: موجود شو! بی‌درنگ به وجود می‌آید.» «کُن» هم امر (دستور) است و هم مخاطب درست کن. پس کلمة «کُن» از طرفی وجود شیء و از طرفی ایجاد شیء است و این موجود منبسط یک وجه‌ الی الله دارد که عالم ذرّ است و همان موجود یک وجه دیگر دارد که همین دنیای ظاهر است. بنابراین، عالم ذرّ این عالم مسلوب نیست.»[9]

elyas1212

عضو جدید
با درود فراوان

من در مورد جهان هستی و چگونگی وجود انسان و از این قبیل مسائل تحقیقاتی انجام دادم که به بقیه خوانندگان منتقل می کنم.

ابتدا عالم ذر

این یه عالمه که خدا در اونجا روح های ما رو درست کرده و اونها رو در قالب یک جسم وارد یکی از 7 آسمانش می کنه،ما در این عالم همه چیز رو می بینیم مثل بهشت و جهنم و زمین آسمونها و... و به قول یکی از دوستان به همین خاطره که از طبیعت و درخت رودخانه دل نمی کنیم اما از آتش و چیزهای سیاه و امثال آن بی زاریم،و اینکه روح های ما در عالم ذر با هم در ارتباطند و حتی در اونجا ازدواج هم صورت می گیره ، به همین دلیله که می گن تا ببینیم قسمتش چی باشه یا هر چی قسمتش باشه و عقد فلانی و فلانی رو تو آسمون ها بستن.واگر دقت کنید مثلا رفتیم تو یه پارک نشستیم بعد یکی میاد میشینه پیشت که نمی شناسیش اما یه جوری با هم رفتار می کنید که انگار از قبل یه شناخت رو هم دارین و اصطلاحا میگیم خونمون به هم جوش خورده.بعد خداوند ما رو روانه ی یکی از دنیاهاش می کنه ، که در این مورد اختلاف نظرهایی بین یعضی از فلاسفه وجود داره ، فلاسفه هایی مانند سقراط ، مولانا ، افلاطون ، ابن سینا و...، بعضی بر این معتقدند که بین خدا و روح گفتگویی صورت گرفته بدین ترتیب که خدا از روح می پرسه که تو دنیا رو داری میبینی و بهشت و جهنم رو داری میبینی و منو خدای خودت می دونی آیا حاضری بری تو این دنیا؟و اگر جواب روح مثبت باشد به انتخاب خودش وارد یکی از دنیاهای خداوند می شه.و بعضی دیگر بر این باورند که هیچ گفتوگویی صورت نگرفته و خداوند به خواست خودش روح ها رو می فرسته اینورو اونور :دی به این دلیل که تمام روح ها با هم برابرند و همه چیز رو می دونن و این دنیا یا اون دنیا فرقی نمی کنه، البته به نظر من دلیل اول محکمتره.

من حرفای جالبی براتون دارم فقط اگر ببینم به این حرفایی که زدم اهمیتی داده می شه براتون خواهم گفت در بیشتر زمینه ها.

شاد و خرم.
الیاس نصرتی.

گیتار باران

عضو جدید
کاربر ممتاز
از عالم زر نباید چیزی بدونی یا یادت باشه وگرنه اجازه زندگی تو این دنیارو نداری به عبارتی برات بی معنی میشه
من پرسیدم این حرفا گفته شده ولی مدرکی ندارم . میگن حتی آدمایی که رفتن کما چیزی یادشن نمیاد شاید در اون عالم بودن