رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
من ریویت 2011 را در اختیار دارم باید خود برنامه در و پنجره داشته باشه یا باید دانلود کنیم؟
آبجک های ریویت مثل در و پنجره را چگونه باید دانلود کنیم ؟
باتشکر. :gol:
سلام
باید داشته باشه ولی اگه نداره باید دانلود کنید
به همه سایتا سفارش اینترنتی دادم همه گفتن 4 زوطه اما الان که 9 روزه هنوز خبری نیست.یکی بهم قول داده مه بگیره منتظر اونم
آره اصلا نتوستم با 9 کار کنم
تازه وقتی آورد اول چکش کنید
یه بار واسه من به جا رویت اتوکد فرستادن اونم رایتی بود:razz:

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
مرسی رسول جان که پاسخ دوستمون رو دادید .
من راستش یه چهار روز هست که کمر درد بدی گرفتم و داز به دراز تو خونه افتادم . الان هم خیلی خسته شدم از این وضع گفتم یه سری بیام ببینم چه خبری هست .
البته این درد قدیمیه ولی ایندفعه خیلی لوس شده . بد تر از همه کلی کار دارم که نمیرسم انجام بدم .
حالا شده دیگه . شما و اقای رضاییان و سایر دوستان هوای اینجا رو داشته باشید .;)

rasool.civil

مدیر بازنشسته
مرسی رسول جان که پاسخ دوستمون رو دادید .
من راستش یه چهار روز هست که کمر درد بدی گرفتم و داز به دراز تو خونه افتادم . الان هم خیلی خسته شدم از این وضع گفتم یه سری بیام ببینم چه خبری هست .
البته این درد قدیمیه ولی ایندفعه خیلی لوس شده . بد تر از همه کلی کار دارم که نمیرسم انجام بدم .
حالا شده دیگه . شما و اقای رضاییان و سایر دوستان هوای اینجا رو داشته باشید .;)
سلام مهندس ،بلا به دور:gol:واسه کاراتون کمک نمیخواید من revit بلدما:D(اعتماد به نفسو دارید...)اتوکدم بلدم
یه استاد خوب داریم همه چیز یادمون داده:)
منم چوب کبریت میذارم بین پلکام و میام تو باشگاه:D
مهندس این بحث جدیده که میخواید شروع کنید شدیدا مورد نیازه و اوون شیت بندی و اینها راحت بود
یه بار انجام دادم البته ازین کادر آماده ها استفاده کردم و فرت فرت برشو نما و پلان رو میکشیدم روی کادر و ولش میکردم:Dهمینه دیگه نه؟؟مهندس نکته هاشو بگید لطفا،اگه چیز خاصی داره

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام مهندس ،بلا به دور:gol:واسه کاراتون کمک نمیخواید من revit بلدما:D(اعتماد به نفسو دارید...)اتوکدم بلدم
یه استاد خوب داریم همه چیز یادمون داده:)
منم چوب کبریت میذارم بین پلکام و میام تو باشگاه:D
مهندس این بحث جدیده که میخواید شروع کنید شدیدا مورد نیازه و اوون شیت بندی و اینها راحت بود
یه بار انجام دادم البته ازین کادر آماده ها استفاده کردم و فرت فرت برشو نما و پلان رو میکشیدم روی کادر و ولش میکردم:Dهمینه دیگه نه؟؟مهندس نکته هاشو بگید لطفا،اگه چیز خاصی داره

اتوکد رو که بلد بودید قربان . رویت رو هم هر چی بیشتر بدونید بنده رو خوشحالتر میکنید .
اون چوب کبریت هم ترفند شوفر هاس که بابا
این بحث جدید در واقع ادامه همون جزییات هست و به نظر منم خیلی خوبه هم توی طراحی داخلی کمک میکنه
کادر هم همونه که کردید فقط لیبل ها رو باید سر جاهاشون بگذارید که توی یه پست مختصر میگم تا بیشتر بدونید

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
من چند تا اشکال دارم!

1) چه جوری باید دیروار مورب( نیم دایراه) بکشم؟

2) ارتفاع دیوار رو باید از توی properts انتخاب کنیم دیگه؟

3) سئوالم رو یادم رفت! :surprised:

خب معلومه داری یه کارهایی میکنی یا .
1 - مورب یا نیم دایره . برای دیوار قوسی در پلان که از همون ابزار ترسیمی میتونی استفاده کنی و دایره یا کمان رو انتخاب کن . وقتی دیوار رو میزنی توی منوی بالا سمت چپ این ابزار هست .
دیوار مورب در مقطع یه کمی فرق میکنه . به شکل معمول نمیتونید باید از دستور inplace استفاده کنید که نگفتم هنوز و توی این بحث تکمیلی براتون توضیح میدم .
2 - ارتفاع رو توی منوی instance باید تغییر بدید . دیوار رو انتخاب کن و توی منوی instance برو که میتونی از پایین و بالا ارتفاع رو کنترل کنید . اینکه چقدر از سقف فاصله بگیره یا از کف .
3 -

جاش خالیه هر وقت یادت اومد پرش میکنم

:gol:سلام آقا مهندس
انشا الله که کمردرد جنابعالی خوبشده باشه
بابا ما منتظریم
///////////////////:gol:
زیر پامون علف سبز شد
کی ادامه می دی:gol:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
:gol:سلام آقا مهندس
انشا الله که کمردرد جنابعالی خوبشده باشه
بابا ما منتظریم
///////////////////:gol:
زیر پامون علف سبز شد
کی ادامه می دی:gol:

میدونم عزیزم ولی باور کن نشستن سخته برام . ولی امروز بهترم وفکر کنم شنبه یه چیرایی رو اماده کنم و براتون بگذارم . تمام کارهام هم مونده والا .
اخ که چقدر دوست دارم روی اون علف های تازه که زیر پای شماست دراز میکشیدم :smile:

-:mad: هیچی نمیگم هی دارید اسپم میدید

خداییش ایندفعه رو حق داره عصبانی بشه . بابا صد دفعه گفتم این چیزا توی رفع اشکال جانم

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام. با اجازه استاد همه پستهای رفع اشکال و بحث های متفرقه (نزدیک به 200 پست:confused:) از تاپیک آموزش به این تاپیک انتقال داده شد. موفق باشید.

مرسی رهای نازنینم خیلی خوب شد;)

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
امروز بعد از 10 روز رفتم سر کار و خواستم یه کارهایی بکنم که روی میزم یه خروار نامه و ارجاعات بود که به طرز زننده ای منتظر من بودن راستش خواستم فقط بگم خدای نکرده حمل به بی توجهی من به شما نیست که کمتر میام انصافا فرصت نداشتم .
اگه اجازه بدید دوشنبه به بعد یه جورایی جبران میکنم .

-:mad: اجازه ندیم چی میشه داداش ؟

-حالا شما اجازه بدید چی میشه جانم ؟

yagob2009

عضو جدید
سلام
باید داشته باشه ولی اگه نداره باید دانلود کنید

تازه وقتی آورد اول چکش کنید
یه بار واسه من به جا رویت اتوکد فرستادن اونم رایتی بود:razz:
با سلام
اگر امکان دارد نحوه دانلود کردن ابجک های ریویت 2011
با تشکر از شما.

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
با سلام
اگر امکان دارد نحوه دانلود کردن ابجک های ریویت 2011
با تشکر از شما.

من راستش متوجه نمیشم . یعنی شما نرم افزارتون هیچ در و پنجره و چیزی نداره ؟؟؟؟

در هر صورت به نظر من دانلودش نحوه خاصی نداره و خود اتودسک که توی قسمت support بری برای دانلود همه چیز داره .
توی revitcity هم هست ولی اونا خیلی موردی هست مثلا پله برقی ولی اگه نرم افزارت این ابجکت های اصلی رو نداره به نظرم یکی دیگه تهیه کن .

c_me

عضو جدید
سلام!!

سلام!!

سلام!!!
من تازه اومدم. می دونم که خیلی عقبم ولی سعی می کنم خودمو بهتون برسونم!;)
یه چیزایی از مکس می دونم می خواستم بدونم کار کردن با مکس بهتره یا رویت؟!
ببخشید دیگه اگه سوالم خیلی چرته!!:razz:دیگه گفتم منم یه چیزی پرسیده باشم:biggrin:

من راستش متوجه نمیشم . یعنی شما نرم افزارتون هیچ در و پنجره و چیزی نداره ؟؟؟؟

در هر صورت به نظر من دانلودش نحوه خاصی نداره و خود اتودسک که توی قسمت support بری برای دانلود همه چیز داره .
توی revitcity هم هست ولی اونا خیلی موردی هست مثلا پله برقی ولی اگه نرم افزارت این ابجکت های اصلی رو نداره به نظرم یکی دیگه تهیه کن .

:( اره برنامه من هم که از اینترنت دانلود کردم در و پنجره نداره و وقتی روی در میزنم این اروور میده :

[Window Title]
Revit
[Main Instruction]
No Doors family is loaded in the project. Would you like to load one now?
[Yes] [No]
اگه نو بزنم بیخیال میشه و اگر یس بزنم لود فامیلی میاد که داخل فولدر
C:\Program Files\Autodesk\Revit Architecture 2011\Journals خالی هست باید چکار کنم ؟
راستی هروقت
برنامه را که باز میکنم یه پیغام میده مگه که فامیلی تمپلت ها وجود نداره و می خواد دانلود کنه به اینترنت هم که وصلم ولی دانلود نمی کند و اروور میده بعد باید اوکی بزنم و تا بتونم با برنامه کار کنم ورزن 2011 هست
لطفاً کمک کنید (ببخشید طولانی شد.):que:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام!!!
ببخشید دیگه اگه سوالم خیلی چرته!!:razz:دیگه گفتم منم یه چیزی پرسیده باشم:biggrin:
سلام ،خوش اومدید
پست هارو مرور کنید بیاید جلو جواب سوالتون رو میگیرید
:( اره برنامه من هم که از اینترنت دانلود کردم در و پنجره نداره و وقتی روی در میزنم این اروور میده :

[Window Title]
Revit
[Main Instruction]
No Doors family is loaded in the project. Would you like to load one now?
[Yes] [No]
اگه نو بزنم بیخیال میشه و اگر یس بزنم لود فامیلی میاد که داخل فولدر
C:\Program Files\Autodesk\Revit Architecture 2011\Journals خالی هست باید چکار کنم ؟
راستی هروقت
برنامه را که باز میکنم یه پیغام میده مگه که فامیلی تمپلت ها وجود نداره و می خواد دانلود کنه به اینترنت هم که وصلم ولی دانلود نمی کند و اروور میده بعد باید اوکی بزنم و تا بتونم با برنامه کار کنم ورزن 2011 هست
لطفاً کمک کنید (ببخشید طولانی شد.):que:
آقا کاریش نمیشه کرد چون به غیر تمپلیت ها شما الان هلپ برنامه رو ندارید درسته؟
موقع باز کردن برنامه چندتا پیغام از همینا که گفتید میده
فقط باید یکی دیگه بخریدو خودتونو راحت کنید

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام مهندس
اینا که میگید هموناس که دنبالش بودم واسه همین مجددا اکتیو شدم:d
شما خودتون هم با همین ابعاد کشیدید یا بزرگتر کشیدید
ازمن انگار خیلی کوچیکتر شد

مهندس اگه بخوایم یه قاب بندازیم دور دیوار مثلا توی نما همینجوریه؟
یا مثلا یه برجستگی توی طول دیوار مثل همین قرنیز ولی بالاتر اجرا بشه مثل موج باشه مثلا(نمیدونم منظورمو رسوندم؟)

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام!!!

خوش اومدی مام همچین جلو نیستیم
هر کدوم یه کار خاصی میکنن و به نظر من مقایسه نمیشه کرد مکس حجم و رندر قوی داره ولی رویت نقشه میده پلان و مقطع و نما و از این چیزا ولی خب رندر و حجم قابل قبولی هم داره .
مام گقتیم یه جوابی داده باشیم

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام مهندس
اینا که میگید هموناس که دنبالش بودم واسه همین مجددا اکتیو شدم:d
شما خودتون هم با همین ابعاد کشیدید یا بزرگتر کشیدید
ازمن انگار خیلی کوچیکتر شد

مهندس اگه بخوایم یه قاب بندازیم دور دیوار مثلا توی نما همینجوریه؟
یا مثلا یه برجستگی توی طول دیوار مثل همین قرنیز ولی بالاتر اجرا بشه مثل موج باشه مثلا(نمیدونم منظورمو رسوندم؟)

راستش درست متوجه نشدم ولی هنوز دیوار مونده . هنوز چفت و بر امدگی تک رو نگفتم که توی پست بعدی میگم .
یه دیوار هم مونده که اصلا نگفتم stacked wall که میشه گفت دیوار ترکیبی هست .
بیسیک وال که کامل شد اونم یه صفحه بگم تمومه ;)

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
این هیچ ربطی به رویت نداره

راستش مدتی پیش به بعضی ها که این برنامه رو دوست داشتن یاد بگیرن اینجا رو معرفی کردم . حالا عده ای از دوستان بعضی وقتها با کنایه میخواهند بگن میدونن ولکن کیه یه جوری که انگار فهمیدن " دن دیه گو دلاوگا " همون زورو هست . :smile:
بابا ما که زورو نیستیم که مخفی باشیم . گفتیم یه عده ای که علاقمند هستند و مخصوصا توی شهر های دیگه بتونن یه جورایی با این اشنا بشن . همین . تمام سعی خودم رو هم میکنم . نه ابایی دارم نه خجالت میکشم تازه بدم هم نمیاد . اگه ادامه بدن اسم velkon رو که خیلی هم دوسش دارم رو عوض میکنم به اسم خودم .

اینو نوشتم چون میدونم اینا رو میخونید . :smile:

سلام ،خوش اومدید
پست هارو مرور کنید بیاید جلو جواب سوالتون رو میگیرید

آقا کاریش نمیشه کرد چون به غیر تمپلیت ها شما الان هلپ برنامه رو ندارید درسته؟
موقع باز کردن برنامه چندتا پیغام از همینا که گفتید میده
فقط باید یکی دیگه بخریدو خودتونو راحت کنید

درسته هلپ ندارم
ممنون از جواب خوبتان:)

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام! خسته نباشید مهندسین عزیز!! :D

می خواستم بدونم Revit structure با Architecture فرق داره یا این که ما هم می تونیم از structure استفاده کنیم؟:)
سلام
اسمش روشه دیگه،architectr واسه طرح معماری و structure واسه طرح سازه خوبه
حالا اگه نقشه های سازه هم رسم میکنید از structure هم استفاده کنید دیگه

مهندس کجایی؟؟؟:gol:ادامه دیوارو بگو برامون لطفا:gol:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام
اسمش روشه دیگه،architectr واسه طرح معماری و structure واسه طرح سازه خوبه
حالا اگه نقشه های سازه هم رسم میکنید از structure هم استفاده کنید دیگه

مهندس کجایی؟؟؟:gol:ادامه دیوارو بگو برامون لطفا:gol:

به خدا گرفتار کارم رسول
الان ساعت یک ربع به چهار صبحه و من نیم ساعته از سر کار اومدم و تازه دوش گرفتم یه کم خوابم پریده اومدم اینجا .
تا اخر مهر وضع من همبنه تازه اگه طبق برنامه زمان بندی جلو بریم .

حواسم به دیوار هست وقت نیست قربان :smile:
به خدا خیلی تو فشار کارم . بابا قبلا خوب مینوشتم که. الانم فرصت نیست والا وگرنه که حرفی نیست اینم کامپیوتر دخترمه که فارسی هم نداره ( ولی بازی تا دلتون بخاد داره ) وگرنه همین الان ادامه میدادم . روش رویت نیست :smile:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
مثلا این از نمونه تمرینهای اولیه ای هست که تو جلسات اول کار میکنیم با بچه ها و واقعا بسیار سریع می تونید کارهاتون رو به حجم تبدیل کنین . نرم افزار واقعا فوق العادس و کاربردی . هر چی تو ذهنته رو میتونی به راحتی پیاده کنی

:smile: اینجا هر چی دلت میخواد از این بحث ها کن عزیزم
شما درست میگید اینم اموزشه . موافقم
در ضمن با mass هم خیلی خوب کار کردید . یه سری بحث ناتموم مونده برامون که تموم کنیم باید اینم یاد بگیریم .

میتونید شما کمک کنید و یه چند تا پست اینو برای همکاران اینده تون توضیح بدید . راستش تابستونه و دوستانتون فرصت زیاد دارن درست برعکس بنده . اگر هم براتون مقدور نیست که خودمون یه کاریش میکنیم قربان .
در هر صورت موفق باشید .;)

rozhann

مدیر بازنشسته
با اجازه اقا ناصر پستهای اضافی این تاپیک برای نظم و روند اموزشها حذف شد.
جناب mvmvm به شما تذکر داده بودم که اینجا جای این بحثها نیست.
ممنون میشم که توجه کنید و تکرار نشود.

mvmvm

عضو جدید
با اجازه اقا ناصر پستهای اضافی این تاپیک برای نظم و روند اموزشها حذف شد.
جناب mvmvm به شما تذکر داده بودم که اینجا جای این بحثها نیست.
ممنون میشم که توجه کنید و تکرار نشود.

چشم آبجی معمار . این پست آخر رو واسه توضیحات گذاشتم . ولی کاش این پست آخر رو میذاشتین آقا ناصر هم بخونن . عذر میخوام اگه باعث بی نظمی تاپیک شدم .دیگه مزاحم شما و آقا ناصر نمیشیم و زحمتمون رو کم میکنیم:gol:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
چشم آبجی معمار . این پست آخر رو واسه توضیحات گذاشتم . ولی کاش این پست آخر رو میذاشتین آقا ناصر هم بخونن . عذر میخوام اگه باعث بی نظمی تاپیک شدم .دیگه مزاحم شما و آقا ناصر نمیشیم و زحمتمون رو کم میکنیم:gol:

ما که نرسیدیم بخونیم قربان . ولی توضیحات شما قبول . کاش مزاحم من میشدید و زحمت رو کم نمیکردید جانم و چیزی به دوستانتون یاد میداید . ولی خب عیبی هم نداره خودمون یه کاریش میکنیم .
موفق باشید ;)

اقای سهیلی عزیز شما رو تازه دیدم توی اون تاپیک و ظاهرا میخونید مطالب من رو . یاد گرفتی چیزی یا نه جانم ؟؟ این برنامه خوبیه و قبول دارم که خیلی کامل نگفتم همه چیز رو ولی شما باید زیاد تر از چیزی که من میگم کار کنید تا مسلط بشید .

اگه دوستان تجربه بهتری پیدا کردن خواهش میکنم اینجا مطرح کنن تا مام چیزی یاد بگیریم خوبه ها

rozhann

مدیر بازنشسته
نوشتار اخرین پستتون رو که حذف کردم در پروفایل اقا ناصر کپی میکنم.تا ایشون در جریان باشن.لطف کنین اگه موردی هست با خصوصی یا در صفحه شخصی بیان کنید.
خوشحال میشیم بتونیم از اموزشهای شما هم در تالار بهره بگیریم،البته با توجه به قوانین تالار.
بودن دوستان فرهیخته ای چون شما باعث رونق تالار خواهد شد.