تصویب قاطعانه لایحه چن همسری برتمام زنان و دختران ایران زمین مبارک

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیشتر از 40 تا فقط رسمیهاش هستند
اسمی و مشخصاتشون موجوده
کمی تحقیق کنید میبینید خودتون...(برای تحقیق نرید از کلم به سر سر کوچتون سوال کنید)

:surprised:عزیزم زیر 20 تاس،دیگه عمرا به 40 تا برسه . بعدش همشون دلیل داشته . شما نمیتونید پیامبر یه دینو با مردان عادی مقایسه کنید . حالا اسلام نه مسیحیت ، مگه شما میتونید بگین چون میگن مسیح ازدواج نکرده مردان مسیحی نباید ازدواج کنن؟

BAW705

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شخصا به قضیه خدا یکی زن یکی یکی بسیار اعتقاد دارم :D

Savant

کاربر بیش فعال
یه نکته تاریخی که شما الان گفتی و ما قبول نکردیم رو لطفا بیار :surprised:

اتفاقا ما داریم همش از تاریخ میگیم شما چون تعصب داری قبول نمیکنی
مثلا اسم زن های پیامبر تو کتتابای تاریخی اومده
بیشتر از 40 تاست
شما قبول نمیکنی

خوبه واللا
مردم حرفی ندارند بزنند طرف مقابل رو کوچیک میکنند و قیافه حق به جانب میگیرن :smile:

باشه برو

بر میگردیم سر بحث:
پیامبر فرمود :
النکاح السنتی

سوره ی گاو:

زنان شما کشتزار شمایند...پس برای کشت به آنان نزدیک شوید

:smile:

داشتیم از قوانین اسلامی سخن میگفتیم
که اجرا شدنشون باعث رنج و ناراحتی مردم میشه
من میگم یه سرچ بکنید تو نت الان ماشالله همه چیز پیدا میشه توش. شما میگی دلیل بیار میگم تاریخ . حتی تاریخی که غرب روایت میکند. حالا من به شما میگم مدرک بیار که شخصی به اسم اسکندر وجود داشته !! بعدشم این کتابا ساخته و پرداخنه ذهن تعدادی ......ه . بهتره به 2 -3 تا کتاب اکتفا نکنی اگر اهل تحقیقی !!

Savant

کاربر بیش فعال
شما همینجوری رو هوا میای میگی 20 تاست
من رفتم اسم همشونو دروردم
رسمیش....یعنی اونا که ثبت شده بیشتر از 40 تاست
از منابع معتبر تاریخی

بیکار بودم..یه زمانی اینجا بحث میکردین درباره همین..لازم بود که مدرک داشته باشم..رفتم دروردم اسماشونو

مسیح نگفته ازدواج نکردن سنت منه شما هم ازدواج نکنید
ولی پیامبر اسلام گفته سنت منو اجرا کنید
دستور مستقیم قرآن هم هست
نکنه از این سنت بدت میاد ؟
در ضمن من شما رو روشنفکر وتحصیلکرده به حساب نمیارم چون علنا به قصد توهین جملاتی رو به کار میبرید که بعضا برای برخی رنج آوره !!

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما همینجوری رو هوا میای میگی 20 تاست
من رفتم اسم همشونو دروردم
رسمیش....یعنی اونا که ثبت شده بیشتر از 40 تاست
از منابع معتبر تاریخی

بیکار بودم..یه زمانی اینجا بحث میکردین درباره همین..لازم بود که مدرک داشته باشم..رفتم دروردم اسماشونو

مسیح نگفته ازدواج نکردن سنت منه شما هم ازدواج نکنید
ولی پیامبر اسلام گفته سنت منو اجرا کنید
دستور مستقیم قرآن هم هست

منم اسم اونا رو بگم ؟؟ از کجا میدونی رو هواس ؟ شما فقط سواد داری کتاب بخونی ؟؟
پیامبر گفته ازدواج نگفته چند همسری. قرانم دعوت به چند همسری نکرده ، گفته در صورت عدالت و در ادامه شم گفته نمیتونین عدالت داشته باشین . از این واضح تر ؟؟

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
با شنیدن این خبر احساس می کنم که همه ی مشکلات کشورمون حل شده ... !

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نکنه از این سنت بدت میاد ؟
در ضمن من شما رو روشنفکر وتحصیلکرده به حساب نمیارم چون علنا به قصد توهین جملاتی رو به کار میبرید که بعضا برای برخی رنج آوره !!
نه بابا رنج آور کجا بود، می تونید برای فرح ذاتتون از این نظریات استفاده کنید:smile:
سابقه مشخصی دارند...

Savant

کاربر بیش فعال
اساساً اسلام با تعدد زوجات جز در شرایط استثنائی که بعلل مثلاً بروز جنگ ها و... تعداد زنان بیشتر می شود،مخالف است و بعنوان یکی از پدیده های ناسالم اجتماعی در پی درمان تدریجی آنست. منتهی اگر مثلاً مشروب خواری را در چند مرحله و در نهایت تحریم می کند،پدیده هائی مانند برده داری و تعدد زوجات و اساساً فرودست دانستن آنان را که در ارتباط با اوضاع اقتصادی، اجتماعی و حتی اخلاقی است و پیشینه ای تاریخی دارد،در روندی طولانی تر درمان می کند.با مراجعه به قرآن و تاریخ صدر اسلام متوجه روش حکیمانۀ درمان این بیماریها خواهید شد .باید دانست که پیش از اسلام زن نیز مانند برده و کنیز جز ثروت مرد بحساب می آمد و هیچ محدودیتی در تعداد زنان نبود و بسته به توانائی مالی ممکن بود مثلاً رئیس قبیله ده ها زن داشته باشد،طرفه آنکه این زنان بعنوان ارث بعد از مرگ مرد همانند شتران و سایر اموال به پسر بزرگ می رسید و او در هر گونه تصرف آنها از قبیل ،خرید و فروش و معاوضه یا تصاحب،کاملاً آزاد بود.در چنین شرایط ریشه دار اجتماعی،قرآن با آشکار ساختن وحدت انسان ها در خلقت و حقوق انسانی شان خط بطلان بر تمام نا برابریها می کشد.امّا برای پیاده کردن این اصل به آماده سازی زمینه هم در درون انسان ها –که شرط اساسی برای هر تحول و ماندگاری آنست-و هم بدنبال آن در میان جامعه – با به رسمیت شناختن و اعمال حقوق اقتصادی آنان در ابعاد گوناگون - می پردازد و بستر مناسب برای احراز هویت مستقل اقتصادی اجتماعی این طبقات مظلوم فراهم می سازد. اگر کودتای اشرافیت علیه حکومت شورائی اسلام که موجب پس رفت اسفبار و تبدیل این حکومت کاملاً مردمی-دینی به حکومتی خودکامه شد؛روی نمی داد جامعه مسیر تکاملیش را می پیمود،در اندک زمانی این نابرابریها نیز محو می شد. اگر در قرآن تدبر کنید، اساساً مسأله تعدد زوجات به عنوان فرعی بر نحوۀ رفتار با یتیمان ذکر شده ، آنهم احالۀ به شرطی شده که غیرممکن می نماید.بقول حکما«احاله به محال» شده است.یعنی شرط رفتار عادلانه با زنان از هر نظر و بلافاصله می افزاید:اگر نگران هستید که نتوانید رعایت عدالت کنید،فقط یک همسر برگزینیند.می بینید در شرایطی که هنوز جامعه یارای پیاده کردن قانون تک همسری را ندارد قرآن زمینۀ فکری و قلبی مؤمنین را برای این کار آماده می کند.لازم به ذکر است،ممکن است شرایطی در جامعه پیش آید که مجدداً برای جلوگیری از محرومیت زنان بی شوهر از داشتن کانون خانواده،درمان مقطعی تعدد زوجات بکار گرفته شود.این کار باید در یک شکل منظم و تحت نظارت مدیریت ارشد اجتماعی و نه برای هوس بازی و سوء استفاده از زنان-صورت گیرد.
امّا اینکه چرا به زنان اجازۀ چند شوهری نداده است؟واضح است در آن جامعه اساساً مرض چند شوهری وجود نداشته تا اسلام با محدود کردن به 2 و یا 3 و یا 4 شوهر به درمان آن به روشی که برای چند همسری موجود در آن جامعه ذکر شد بپردازد،علاوه بر این امروز نیک می دانیم که چند شوهری بهیچ وجه با سلامت روانی و جسمی زن و مرد- ولو در شرایط استثنائی –سازگاری ندارد.

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسم 40 تاشونو خودم میدونم..نمیخواد تو بگی:smile:

نگفته..ولی عمل کرده...شده سنت...بعد هم گفته سنت رو اجر اکنید:smile:

برای قرآن که همسر معنی نداشته اصلا...گفته کشتزار
یعنی یکی نمیتونه در یه زمان 2 تا کشتزار داشته باشه برای بذرافشانی؟

حالا که میبینی میتوند
پیامبر هم تونست...در یه زمان چندین همسر داشت همه هم راضی بودند...یعنی عدالت بود:smile:

یعنی مشکل شما عدالته؟
یعنی حاظری شوهرت به جز تو 2 تا زن دیگه هم دشاته باشه ول یعدالت هم داشته باشه؟

شعار ندین
مشکل من عدالت نیست . خدای من تو کتابش گفته اقای مرد این کار نیستی نکن و بر این اساس شوهر منم این کاره نیس. بعدش کجای حرفای من تایید چند همسریه ؟؟
برداشت شما اینه پس بر اساس کشت زار عمل کن من بر اساس نظر خودم . بعدش به نظرت من عقایدمو احترام به دینمو با 4 تا حرف تو از دست بدم دیگه شعار بده نیستم ؟

به غیر از ایات شیطانی کتاب در مورد پیامبر زیاده عزیزم اونارم بخون

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
با شنیدن این خبر احساس می کنم که همه ی مشکلات کشورمون حل شده ... !

اره دیگه اون وقت میبینی مردم چه حق نشناسن؟! اینهمه به فکرن میشینن چند ماه وقت صرف این مسائل میکنن مگه مثل غربیا بیکارن بشینن رو مسائله پیشه پا افتاده مثله بی کاری گشنگی و حقوقه بشر کار کنن؟! بعد مردمه ما............ استغفرالله!

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره دیگه اون وقت میبینی مردم چه حق نشناسن؟! اینهمه به فکرن میشینن چند ماه وقت صرف این مسائل میکنن مگه مثل غربیا بیکارن بشینن رو مسائله پیشه پا افتاده مثله بی کاری گشنگی و حقوقه بشر کار کنن؟! بعد مردمه ما............ استغفرالله!
حقا که زیر دست خودم بزرگ شدی :lol:

rozan

عضو جدید
هرچیزی که بنفع اقا زاده ها(همونهایی که گردنشونو تبر نمیزنه)باشه میشه قانون ...میشه عدالت ...میشه وحی منزل... میشه کلاه شرعی میشه...:w39::w39::w39:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز کتاب "نظام حقوقی زن در اسلام" تالیف استاد شهید مطهری رو بهتون توصیه می کنم، خیلی مفید میتونه باشه در این مبحث چند همسری...

اشون هم معتقدند مردان امروز هیچ ترسی از رعایت عدالت نسبت به همسرانشون دارند و به همین خاطر از این قانون سوء استفاده هایی میشه و این برداشت بد از این سنت به خاطر سوء استفاده مردان هوس باز است... و در جای جای کتاب گفته اند تک همسری در اسلام توصیه شده است وچند همسری برای مواقع ضروری و خاص می باشد نه برای زوجین عادی و در شرایط عادی...

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که مسلمون نیستم
اون کتاب مسلموناست که گفته زنان گشتزارند
منم میگم به این عمل نمیکنم دیگه

پس لطف کنید در مورد دین بقیه صحبت نکن . میگن عیسی به دین خود ، موسی به دین خود قضیه شماس . کسی شما رو به اسلام دعوت نکرده. خوشت نمیاد ، مهم نیست . کسی به دوست داشتن شما احتیاج نداره . رک میگم چون داری به به صورت تابلویی به اعتقادات توهین میکنی . غرض ورزی

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالارو بخون بعد برو.
چرندياتي كه واسه توجيه كردن ساخته شده كم نيست :smile:

مثلا"
پيامبر و رفيقاش رييس قبيله خيبرو كشتن بعد شوهر ِ دختر رييس قبليه رو هم كشتن بعد دخترش يعني صفيه رو دادن به پيامبر ...حالا ميگن صفيه خودش دوست داشت با پيامبر ازدواج كنه !!! :w15: آخه كدوم احمقي مياد با قاتل پدرش و شوهرش به ميل خودش ازدواج كنه ؟!!! :w15:

در ضمن صفيه زيباترين دختر قبليه هم بوده ، قابل توجه شما كه ميگي زناي پيامبر همه شون زشت بودن! :smile:

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرندياتي كه واسه توجيه كردن ساخته شده كم نيست :smile:

مثلا"
پيامبر و رفيقاش رييس قبيله خيبرو كشتن بعد شوهر ِ دختر رييس قبليه رو هم كشتن بعد دخترش يعني صفيه رو دادن به پيامبر ...حالا ميگن صفيه خودش دوست داشت با پيامبر ازدواج كنه !!! :w15: آخه كدوم احمقي مياد با قاتل پدرش و شوهرش به ميل خودش ازدواج كنه ؟!!! :w15:

در ضمن صفيه زيباترين دختر قبليه هم بوده ، قابل توجه شما كه ميگي زناي پيامبر همه شون زشت بودن! :smile:

اووووووووووووووه پسره رو .... :D:D
عکست بک گراند مانیتورمه ... :D:D

rozan

عضو جدید
باید این قانونها وضع بشه تا خدایی نکرده اسلام به خطر نیفته
بابا هرچی بگین این قوم مغلطه گر کلاه شرعی میذاره روش چرا خودتونو اذیت میکنیین
اقا شادمهر برادر من شما خون خودتو کثیف نکن مگه نمیدونی
اینجا ایران است

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا میدونم انقدر فروتنی که حتی اضافه حقوق هم بابت کارات نمیخوای!:crying2::biggrin::whistle:
اصلا این حرفا رو نززززززززززززن مگه میشه من اضافه حقوقتو ندددددددم ؟ :cry:
تو یکی یدونه ای :crying2:

(استخدام کارگر جدید نداریم) :lol:
شادمهر دوست داری؟!:w05:
شادمهر منو دوست داره :w02:

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

اووووووووووووووه پسره رو .... :D:D
عکست بک گراند مانیتورمه ... :D:D
بميري ...! :d
خالي نبند اينقزه

باید این قانونها وضع بشه تا خدایی نکرده اسلام به خطر نیفته
بابا هرچی بگین این قوم مغلطه گر کلاه شرعی میذاره روش چرا خودتونو اذیت میکنیین
اقا شادمهر برادر من شما خون خودتو کثیف نکن مگه نمیدونی
اینجا ایران است

نه بابا من واسه سرگرمي ميام تو اين تاپيكا بلكه 4 نفرم اين وسط يكم به چيزايي كه بهشون باورونده شده فكر كنن
مخلصيم :gol:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا این حرفا رو نززززززززززززن مگه میشه من اضافه حقوقتو ندددددددم ؟ :cry:
تو یکی یدونه ای :crying2:

(استخدام کارگر جدید نداریم) :lol:

شادمهر منو دوست داره :w02:

به کی؟! یعنی انقدر از کارت راضی هستی و حقوقت خوبه که میتونی واسه زنه پیرت خدمتکار بیاری؟!:cry: چه مدیره شایسته ایم من!!!!!!!!!!!!:crying2::whistle:
(با وجوده تو نیازی هم نداریم!:lol::biggrin:)

چه بد سلیقه است!:whistle::w05::biggrin:

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
بميري ...! :d
خالي نبند اينقزه
دارم جون تو ...
اگه می خوای الان نشونت میدم :D:D

به کی؟! یعنی انقدر از کارت راضی هستی و حقوقت خوبه که میتونی واسه زنه پیرت خدمتکار بیاری؟!:cry: چه مدیره شایسته ایم من!!!!!!!!!!!!:crying2::whistle:
(با وجوده تو نیازی هم نداریم!:lol::biggrin:)

چه بد سلیقه است!:whistle::w05::biggrin:
با نه ، به :w02:

k2_h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی هم پیدا شده بخواد از این غلطا بکنه ؟ ( ببقچید)

بالا