سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
پس مثلا آنتی ویروس ند به درد نمی خوره؟چه آنتی ویروسی دقیقا؟
اگر این جوریم حل نشد یعنی مشکل سخت افزاریه دیگه، درسته؟
من سیستم های زیادی دیدم که Eset داشتن و این مشکل رو هم داشتن! تقریباً می تونید مطمئن باشید که مشکل سخت افزاری نیست، اما از اون جایی که فایل اصلی بدافزار ممکنه توی درایوهای دیگه یا مثلاً فلش تون وجود داشته باشه، باید بعد از نصب ویندوز بدون این که سراغ اون ها برید یه آنتی ویروس نصب کنید و اسکن کنید تا اگه چیزی هست از بین بره! انتخاب آنتی ویروس هم به سیستم تون بستگی داره، اگه ضعیفه بهتره از چیزی مثل AVG، AVIRA یا AVAST استفاده کنید! البته فایل نصب آنتی ویروس رو باید توی سی دی یا فلشی که از پاک بودنش مطمئن هستید، کپی کنید!

panomera

عضو جدید
آره دیگه اسمش همینه...
آنتی تروجان.
مگه آنتی ویروس نیست؟:w20:
:biggrin:

سلام دوستان
زبان کیبرد من با shift+ctrl
تغییر میکنه چجوری میتونم تغییرش بدم

وقتی هم برای اولین بار ویندوز بالا میام اولین باری که ctrl رو میزنم یه بوق میزنه و کار نمیکنه ولی بعدش کار میکنه:biggrin:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
آره دیگه اسمش همینه...
آنتی تروجان.
آنتی تروجان، یه ابزار امنیتی هستش برای مقابله با نوع خاصی از بدافزارها که تروجان نام دارن، بنابراین نمی شه به عنوان تنها ابزار امنیتی ازش استفاده کرد! اگه از ویندوز 8 استفاده می کنید، به نظر می رسه آنتی ویروس و فایروالش به اندازه ی کافی قوی هستن و نیازی به نرم افزار اضافی نیست!

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:biggrin:سلام دوستان زبان کیبرد من با shift+ctrl تغییر میکنه چجوری میتونم تغییرش بدم وقتی هم برای اولین بار ویندوز بالا میام اولین باری که ctrl رو میزنم یه بوق میزنه و کار نمیکنه ولی بعدش کار میکنه:biggrin:
چیز خنده داری دیدین اینجا ؟:huh:

آخرین ویرایش:

Arman 512™

عضو جدید
آره دیگه اسمش همینه...
آنتی تروجان.

حتی اگه کاربر ساده ی اینترنت باشین،بازم هکر های حرفه ای همه جا هستن.
امنیت ویندوز به تنهایی کافی نیست ...
اینو به عنوان یه پیشنهاد ازمن داشته باش ... یه آنتی ویروس تپل مپل نصب کن

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتی اگه کاربر ساده ی اینترنت باشین،بازم هکر های حرفه ای همه جا هستن.
امنیت ویندوز به تنهایی کافی نیست ...
اینو به عنوان یه پیشنهاد ازمن داشته باش ... یه آنتی ویروس تپل مپل نصب کن

تپل مپل؟!:D
باشه ممنون;)

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنتی تروجان، یه ابزار امنیتی هستش برای مقابله با نوع خاصی از بدافزارها که تروجان نام دارن، بنابراین نمی شه به عنوان تنها ابزار امنیتی ازش استفاده کرد! اگه از ویندوز 8 استفاده می کنید، به نظر می رسه آنتی ویروس و فایروالش به اندازه ی کافی قوی هستن و نیازی به نرم افزار اضافی نیست!

فایروالش انگلیسیش چطوری نوشته میشه؟

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
یعنی چی؟
یعنی نمیخواد نصب میشه خودش تو یندوز هست؟؟
بله خودش نصیه
ولی فایروال اجازه ورود ویروس ها و بدافزارها رو به سیستم نمیده ولی اگه به هر دلیلی اینا وارد سیستم بشن دیگه فایروالتون کاری نمیتونه بکنه و باید حتما یه آنتی ویروس داشته باشین

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله خودش نصیه
ولی فایروال اجازه ورود ویروس ها و بدافزارها رو به سیستم نمیده ولی اگه به هر دلیلی اینا وارد سیستم بشن دیگه فایروالتون کاری نمیتونه بکنه و باید حتما یه آنتی ویروس داشته باشین

مرسی از راهنماییت;)

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام . من با این مشکل چیکار کنم؟؟؟
آنتی ویروسم نود هستش ولی اصلا نمیتونه پاکش کنه . پیغام ارور میده
مشاهده پیوست w.JPG

و چطور میشه از تمام ظرفیت رم استفاده کرد ؟؟
qqqqqqqqqqqq.JPG

آخرین ویرایش:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . من با این مشکل چیکار کنم؟؟؟
آنتی ویروسم نود هستش ولی اصلا نمیتونه پاکش کنه . پیغام ارور میده
مشاهده پیوست 133345

و چطور میشه از تمام ظرفیت رم استفاده کرد ؟؟
مشاهده پیوست 133349

با سلام
دوست عزیز
در خصوص استفاده از رم :
سیستم عامل 32 بیتی توانایی آدرس دهی حداکثر 4 گیگابایت رم را دارد .
که یک گیگا بایت آن در اختیار گرافیک است .
برای استفاده از رم بایستی سیستم عامل 64 بیتی استفاده کنید .
البته برای کارایی بهتر و استفاده از سیستم عامل 64 بیتی بهتر است از میزان رم بیشتری استفاده کنید . تا تفاوت سرعت سیستم عامل 32 بیتی و 64بیتی را حس کنید .

در خصوص آنتی ویروس :
ببینید آنتی ویروس شما به روز است یا خیر ؟
ضمنا در زمان اسکن سیستم توسط آنتی ویروس ، حتی الامکان از وصل کردن فلش مموری یا کارت حافظه های دیگر خودداری کنید .
بعد از اسکن کامل سیستم ، آنها را اسکن کنید .
با تشکر - سیستم 32

rabkayalea

عضو جدید
شما مطمینی درایوری که نصب میکنی مخصوص ویندوز 8 هستش ؟

سلام بله درایور مخصوص ویندوز 8 هست ولی چون مدل لپتاپم از شرکت سازنده دیگه پشتیبانی نمیشه درایو رو بر اساس مدل کارت گرافیک دانلود کردم و از سایت های متفرقه ولی به هر حال کارت گرافیک شناسایی میشه فقط آپشن های اتصال به مانیتور و تلویزیون یعنی پورتهای vga , svideo موجود نیست خواهش میکنم هرکدوم از دوستان که اطلاعاتی دارن کمک کنن
برای سهولت سئوالم رو دوباره در اینجا میارم :

با عرض سلام خدمت مدیر محترم و سایر دوستان عزیز
بعد از نصب ویندوز 8 رو لپتاپم مشکلی دارم که کاملا کلافم کرده و برای حلش به هر دری میزنم به نتیجه نمیرسم وقتی این فروم رو دیدم کمی امیدوار شدم که شاید بتونم از تجربیات شما استفاده کنم
مشکلم اینه که خروجی s-vidio غیر فعاله و تو تنظیمات گرافیگ هم نیست. تمام ورژن های درایور گرافیک لپتاپم رو امتحان کردم درست نشد. ضمنا در ویندوز xp و ویندوز 7 هیچ مشکلی نداشت و فعال بود. درایور گرافیک کاملا نصب میشه وکارت گرافیک رو میشناسه ولی خروجی های کارت تصویر در قسمت graphics properties موجود نیست. لطفا کمکم کنید. مدل لپتاپ توشیبا satellite a100 و مدل کارت گرافیک mobile intel(r) 945gm express chipset family
پیشاپیش متشکرم.

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بله درایور مخصوص ویندوز 8 هست ولی چون مدل لپتاپم از شرکت سازنده دیگه پشتیبانی نمیشه درایو رو بر اساس مدل کارت گرافیک دانلود کردم و از سایت های متفرقه ولی به هر حال کارت گرافیک شناسایی میشه فقط آپشن های اتصال به مانیتور و تلویزیون یعنی پورتهای vga , svideo موجود نیست خواهش میکنم هرکدوم از دوستان که اطلاعاتی دارن کمک کننبرای سهولت سئوالم رو دوباره در اینجا میارم :با عرض سلام خدمت مدیر محترم و سایر دوستان عزیزبعد از نصب ویندوز 8 رو لپتاپم مشکلی دارم که کاملا کلافم کرده و برای حلش به هر دری میزنم به نتیجه نمیرسم وقتی این فروم رو دیدم کمی امیدوار شدم که شاید بتونم از تجربیات شما استفاده کنممشکلم اینه که خروجی s-vidio غیر فعاله و تو تنظیمات گرافیگ هم نیست. تمام ورژن های درایور گرافیک لپتاپم رو امتحان کردم درست نشد. ضمنا در ویندوز xp و ویندوز 7 هیچ مشکلی نداشت و فعال بود. درایور گرافیک کاملا نصب میشه وکارت گرافیک رو میشناسه ولی خروجی های کارت تصویر در قسمت graphics properties موجود نیست. لطفا کمکم کنید. مدل لپتاپ توشیبا satellite a100 و مدل کارت گرافیک mobile intel(r) 945gm express chipset familyپیشاپیش متشکرم.
اگه تو ویندوزهای دیگه مشکلی نداره پس ایراد از همون درایوره ..یه نکته چرا 8 نصب کردین ؟ 7 که برای سیستمایی مثل شما خیلی بهتره

alimka

عضو جدید
salam be hamey firends.
to win 8 paint kojast?
man ke peyda nakardam
سلام دوست عزیز نیاز به جستجو نه در 8 نه در هیچ ویندوز دیگری ندارید البته من با 8 کار نکردم شاید تفاوتی وجود داشته باشه اما به راحتی می تونید با فشرن کلید ترکیبی Win + R برنامه Run کامپیوتر رو فراخوانی کنید بعد در اونجا paint.exe رو تایپ کنید برنامه براتون اجرا میشه !

22adel

اخراجی موقت
سلام خواهشا اگه براتون مقدوره راهنمایی کنید من برا همایش هرچی مقالمو ارسال می کنم یا باز نمیشه یا پوشه خالی میره راه چارش چیه درصورتی که برا همایشهای دیگه مقاله فرستادم فورا رسیده حتی برا دوستامم ایمیل می فرستم همیشه رسیده ولی ایراد کارمو نمیدونم البته یه دفعه دیگم مقالمو برا استادم می فرستادم می گفت نمیرسه مجبور میشدم به دوستم مقاله رو بفرستم تا اون برا استادم بفرسته مشکل کارمن کجاست؟

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خواهشا اگه براتون مقدوره راهنمایی کنید من برا همایش هرچی مقالمو ارسال می کنم یا باز نمیشه یا پوشه خالی میره راه چارش چیه درصورتی که برا همایشهای دیگه مقاله فرستادم فورا رسیده حتی برا دوستامم ایمیل می فرستم همیشه رسیده ولی ایراد کارمو نمیدونم البته یه دفعه دیگم مقالمو برا استادم می فرستادم می گفت نمیرسه مجبور میشدم به دوستم مقاله رو بفرستم تا اون برا استادم بفرسته مشکل کارمن کجاست؟

خود ایمیلتون مشکل نداره

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
salam be hamey firends.
to win 8 paint kojast?
man ke peyda nakardam
با سلام،
به Start برید. برای این کار باید موس رو به گوشه ی بالا راست ببرید و به آرامی به سمت چپ برگردید تا منوی جدیدی بیاد که Start هم داره!
حالا روی یه جای خالی از Start، کلیک راست کنید و از پایین صفحه، All app رو انتخاب کنید.
به انتهای لیست برید، به سمت راست! اونجا می تونید چیزهایی که قبلاً توی Accessories بوده رو پیدا کنید که Paint هم هست!
این راه کلی! اما برای دسترسی سریع تر، توی همون محیط Start و بدون کلیک روی چیزی، شروع به تایپ Paint کنید، یه سری گزینه پیشنهاد می ده که Paint هم جزوشونه!

عشق کامپیوتر

اخراجی موقت
با سلام
بعد از نصب برنامه ی adobe captivate همه ی فایل ها ی کامپیوتر تبدیل به فایل هایی با پسوند lnk شدن و باز نمیشدن الان برنامه رو حذف کردم و لی باز هم فایل های برنامه رو دسکتای و استارت منو همون شکلی هستن ولی فایل ها در درایوها درست هستن.
راه حلش چیه؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام
بعد از نصب برنامه ی adobe captivate همه ی فایل ها ی کامپیوتر تبدیل به فایل هایی با پسوند lnk شدن و باز نمیشدن الان برنامه رو حذف کردم و لی باز هم فایل های برنامه رو دسکتای و استارت منو همون شکلی هستن ولی فایل ها در درایوها درست هستن.
راه حلش چیه؟

با سلام،از چه ویندوزی استفاده می کنید؟

بالا