آیا شیطان وجود دارد؟ و آیا خدا شیطان را خلق کرد؟

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد دانشگاه با این سوال ها شاگردانش را به یک چالش ذهنی کشاند.

آیا خدا هر چیزی که وجود دارد را خلق کرد؟

شاگردی با قاطعیت پاسخ داد:"بله او خلق کرد"

استاد پرسید: "آیا خدا همه چیز را خلق کرد؟"

شاگرد پاسخ داد: "بله, آقا"

استاد گفت: "اگر خدا همه چیز را خلق کرد, پس او شیطان را نیز خلق کرد. چون شیطان نیز وجود دارد و مطابق قانون که کردار ما نمایانگر صفات ماست , خدا نیز شیطان است"

شاگرد آرام نشست و پاسخی نداد. استاد با رضایت از خودش خیال کرد بار دیگر توانست ثابت کند که عقیده به مذهب افسانه و خرافه ای بیش نیست.

شاگرد دیگری دستش را بلند کرد و گفت: "استاد میتوانم از شما سوالی بپرسم؟"

استاد پاسخ داد: "البته"

شاگرد ایستاد و پرسید: "استاد, سرما وجود دارد؟"

استاد پاسخ داد: "این چه سوالی است البته که وجود دارد. آیا تا کنون حسش نکرده ای؟ "

شاگردان به سوال مرد جوان خندیدند.

مرد جوان گفت: "در واقع آقا, سرما وجود ندارد. مطابق قانون فیزیک چیزی که ما از آن به سرما یاد می کنیم در حقیقت نبودن گرماست. هر موجود یا شی را میتوان مطالعه و آزمایش کرد وقتیکه انرژی داشته باشد یا آنرا انتقال دهد. و گرما چیزی است که باعث میشود بدن یا هر شی انرژی را انتقال دهد یا آنرا دارا باشد. صفر مطلق (460- F) نبود کامل گرماست. تمام مواد در این درجه بدون حیات و بازده میشوند. سرما وجود ندارد. این کلمه را بشر برای اینکه از نبودن گرما توصیفی داشته باشد خلق کرد." شاگرد ادامه داد: "استاد تاریکی وجود دارد؟"

استاد پاسخ داد: "البته که وجود دارد"

شاگرد گفت: "دوباره اشتباه کردید آقا! تاریکی هم وجود ندارد. تاریکی در حقیقت نبودن نور است. نور چیزی است که میتوان آنرا مطالعه و آزمایش کرد. اما تاریکی را نمیتوان. در واقع با استفاده از قانون نیوتن میتوان نور را به رنگهای مختلف شکست و طول موج هر رنگ را جداگانه مطالعه کرد. اما شما نمی توانید تاریکی را اندازه بگیرید. یک پرتو بسیار کوچک نور دنیایی از تاریکی را می شکند و آنرا روشن می سازد. شما چطور می توانید تعیین کنید که یک فضای به خصوص چه میزان تاریکی دارد؟ تنها کاری که می کنید این است که میزان وجود نور را در آن فضا اندازه بگیرید. درست است؟ تاریکی واژه ای است که بشر برای توصیف زمانی که نور وجود ندارد بکار ببرد."

در آخر مرد جوان از استاد پرسید: "آقا، شیطان وجود دارد؟"

زیاد مطمئن نبود. استاد پاسخ داد: "البته همانطور که قبلا هم گفتم. ما او را هر روز می بینیم.... او هر روز در مثال هایی از رفتارهای غیر انسانی بشر به همنوع خود دیده میشود. او در جنایتها و خشونت های بی شماری که در سراسر دنیا اتفاق می افتد وجود دارد. اینها نمایانگر هیچ چیزی به جز شیطان نیست."

و آن شاگرد پاسخ داد: شیطان وجود ندارد آقا. یا حداقل در نوع خود وجود ندارد. شیطان را به سادگی میتوان نبود خدا دانست. درست مثل تاریکی و سرما. کلمه ای که بشر خلق کرد تا توصیفی از نبود خدا داشته باشد. خدا شیطان را خلق نکرد. شیطان نتیجه آن چیزی است که وقتی بشر عشق به خدا را در قلب خودش حاضر نبیند. مثل سرما که وقتی اثری از گرما نیست خود به خود می آید و تاریکی که در نبود نور می آید.

نام مرد جوان یا آن شاگرد تیز هوش کسی نبود

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شیطان وجود ندارد. چون نه من و نه هیچکس دیگر تا بحال اونو ندیده. ولی انسان شیطان صفت وجود داره. همه مونم دیدیم.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هم بازی با کلماته
این که شیطان وجود داره یا نه یه بحث دیگست ولی این نوع لثبات کردن خیلی بچگانست!!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید! لطف کن علقتو به من نشون بده!!!

من عقل ندارم. چون در ایران بدنیا اومدم. آنقدر چیز های عجیب تو مخم فرو کردن که عقل از سرم پرید و دیگه هم باز نگشت. آنقدر بی عقل شدم که فکر میکنم عقل نشون دادنیه.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیطان وجود ندارد. چون نه من و نه هیچکس دیگر تا بحال اونو ندیده. ولی انسان شیطان صفت وجود داره. همه مونم دیدیم.

خوب شاید موجود دیدنیی نیست.این دلیل خوبی نبود.
کلا مجردات را هم نمیتوان با چشم دید پس بگیم وجود ندارند؟

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم شيطان عام.اگه ذات ادمي پست بشه شيطان ظهور ميكنه.

eye to eye

عضو جدید
اگه اینجوری که شما میگید باشه پس خدا هم وجود نداره چون تا حالا کسی ندیدش.اما همه ما میدونیم که هست از روی نشونه هاش هر چیزی که دیده نمیشه دلیل بر نبودنش نیست

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیطان وجود نداره.جن هم وجود نداره.روح هم وجود نداره.
این را دانشمندان میگن.به 90 درصد ادعاهایی که در این زمینه مطرح میشه پاسخ دادند و اون 10 درصد باقیمانده هم به زودی و با پیشرفت علم پاسخ داده میشه.
روزی همین شما ها برای اثبات جن از اون پدیده های علمی نام میبردید که در خواب برایتون اتفاق میوفتاد.از ال میگفتید.

من دارم بحث میکنم تو یک سایتی.میگم روح وجود نداره. طرف میگه پس خوشحالی چیه .ناراحتی چیه.از کجا میاد.طرف مهندس مملکت هم هست.ولی فقط کافی بود بره از پزشک عمومی محلشون بپرسه که این از کجا میاد و کسی که 2 واحد مغز پاس کرده باشه تو دانشگاه این را میدونه.
حالا تازه این را بهش میگم.بحث را عوض میکنه و میگه شما به جن اعتقاد ندارید.
اینقدر صبح تا شب تو کله ما فرو شده که واقعا باورمون شده.
من نمیدونم این مردم چطوری اجازه میدن به خرافات پیشنیان بخندند؟؟؟!!!!

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
روح وجود داره

شماها رو نمی دونم ولی من دارم

جن هم با چشمای خودم دیدم !!!

مرتاض های هندی با رو حشون این همه اسرار رو کشف میکنن

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدارو هم من ندیدم س میتونم بگم نیست:surprised:
شیطان وجود نداره.جن هم وجود نداره.روح هم وجود نداره.
این را دانشمندان میگن.به 90 درصد ادعاهایی که در این زمینه مطرح میشه پاسخ دادند و اون 10 درصد باقیمانده هم به زودی و با پیشرفت علم پاسخ داده میشه.
روزی همین شما ها برای اثبات جن از اون پدیده های علمی نام میبردید که در خواب برایتون اتفاق میوفتاد.از ال میگفتید.

من دارم بحث میکنم تو یک سایتی.میگم روح وجود نداره. طرف میگه پس خوشحالی چیه .ناراحتی چیه.از کجا میاد.طرف مهندس مملکت هم هست.ولی فقط کافی بود بره از پزشک عمومی محلشون بپرسه که این از کجا میاد و کسی که 2 واحد مغز پاس کرده باشه تو دانشگاه این را میدونه.
حالا تازه این را بهش میگم.بحث را عوض میکنه و میگه شما به جن اعتقاد ندارید.
اینقدر صبح تا شب تو کله ما فرو شده که واقعا باورمون شده.
من نمیدونم این مردم چطوری اجازه میدن به خرافات پیشنیان بخندند؟؟؟!!!!
من میتونم ازتون خواهش کنم یه سری از دلایلی رو که میگین شیطان،روح و جن وجود نداره رو بگین چون من معتقدم که همه اینا هست البته مطالعات زیادی نداشتم

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
روح وجود داره

شماها رو نمی دونم ولی من دارم

جن هم با چشمای خودم دیدم !!!

مرتاض های هندی با رو حشون این همه اسرار رو کشف میکنن

راست میگی؟؟
چه شکلی بود؟خوشگل بود؟شاخ داشت؟حرف میزد؟
2 حالت داره یا دروغ میگی
یا اینکه دچار توهم شدی.
مثلا خیلی ها وقتی اون حالت تو خواب بهشون دست میده و نمیتونند حرکت کنند ولی همه جا را میبینند.
خیلی ها تو خیالشون جن هم میبینند

اون ها همه توانایی های ویژه مغز هست.
برای اکثرشون هم دلیل علمی وجود داره.
یکی از کاربرد های مرتاض ها تغییر در فرمان های مغز هست.
ببینید مثلا الان بدون بیهوشی و بی حسی و با یک هیپتونیزم ساده دندان پزشکان دردناک ترین عمل ها را انجام میدهند .
از این هم مرتاض ها استفاده میکنند.کلا همش به مغز مربوطه.و برای اکثرشون دلایل علمی وجود داره.

شما را نمیدونم ولی من دارم.

این جمله شما مرا یاد اون امریکایی های دوران جاهلیت هست که وقتی داروین از تکامل حرف میزد .اون را مسخره میکردند و بهش میگفتند نسل شما از میمون هست به دیگران نسبت ندید.
در حالیکه الان اکثریت دانشمندان دنیا به تکامل و هم نیایی انسان شامپانزه و معتقد هستند و در تمام دانشگاه های جهان {البته نه همه جهان سوم} تدریس میشه.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدارو هم من ندیدم س میتونم بگم نیست:surprised:

من میتونم ازتون خواهش کنم یه سری از دلایلی رو که میگین شیطان،روح و جن وجود نداره رو بگین چون من معتقدم که همه اینا هست البته مطالعات زیادی نداشتم

کسی که به روح اعتقاد نداره میخوایی به خدا معتقد باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز

راست میگی؟؟
چه شکلی بود؟خوشگل بود؟شاخ داشت؟حرف میزد؟
2 حالت داره یا دروغ میگی
یا اینکه دچار توهم شدی.
مثلا خیلی ها وقتی اون حالت تو خواب بهشون دست میده و نمیتونند حرکت کنند ولی همه جا را میبینند.
خیلی ها تو خیالشون جن هم میبینند

اون ها همه توانایی های ویژه مغز هست.
برای اکثرشون هم دلیل علمی وجود داره.
یکی از کاربرد های مرتاض ها تغییر در فرمان های مغز هست.
ببینید مثلا الان بدون بیهوشی و بی حسی و با یک هیپتونیزم ساده دندان پزشکان دردناک ترین عمل ها را انجام میدهند .
از این هم مرتاض ها استفاده میکنند.کلا همش به مغز مربوطه.و برای اکثرشون دلایل علمی وجود داره.

شما را نمیدونم ولی من دارم.

این جمله شما مرا یاد اون امریکایی های دوران جاهلیت هست که وقتی داروین از تکامل حرف میزد .اون را مسخره میکردند و بهش میگفتند نسل شما از میمون هست به دیگران نسبت ندید.
در حالیکه الان اکثریت دانشمندان دنیا به تکامل و هم نیایی انسان شامپانزه و معتقد هستند و در تمام دانشگاه های جهان {البته نه همه جهان سوم} تدریس میشه.

من تنها نبودم ما دونفر بودیم که باهم دیدیم در ضمن نه شاخ داشت نه شبیه چالز.......بود

در مورد تکامل چه ربطی داره منم قبول دارم انسان تکامل یافته واجداد آنها با شامپانزه یکی هست

من مثل بعضی ها بیسواد نیستم رشته دانشگاهی من هم در مورد زیست شناسی هست

شما بعد از مرگ کجا میرین چی میشین به این فکر کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی که به روح اعتقاد نداره میخوایی به خدا معتقد باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
الیساجون من نمیخوام که به خدا معتقد باشه این به خودش مربوطه و منم اینقدر قدرت اثبات ندارم که دلایل برای اثبات خدا بیارم فقط میخوام دلایلشو بدونم.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رفتم بیرون و شب برمیگردم .بای

تو هروقت که محکوم میشی به یه چیزه دیگه متوسل میشی

دروغ من دروغ نمیگم حقیقت رو میگم خیلی ها مثل شما ها فکر میکنن ولی این نهایت بیسوادی هست

شما که به خدا ایمان ندارین دلیل نمیشه به عقاید کسی توهین کنی

باید در مورد چیزی حرف بزنی که تخصصش رو داری

pune

عضو جدید
مگه خداهمه جا نيست؟پس شيطان كجاست؟!
اگه هست كجاست اگه نيست پس كيه؟
فكر نمي كنم اثباتتون دراين مورد درست باشه!نمي دونم !!!

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه خداهمه جا نيست؟پس شيطان كجاست؟!
اگه هست كجاست اگه نيست پس كيه؟
فكر نمي كنم اثباتتون دراين مورد درست باشه!نمي دونم !!!

شیطان رو نمیدونم شاید یه تمثیل باشه همون نفس خبیس انسان (به قول بامشاد)هست

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تنها نبودم ما دونفر بودیم که باهم دیدیم در ضمن نه شاخ داشت نه شبیه چالز.......بود

در مورد تکامل چه ربطی داره منم قبول دارم انسان تکامل یافته واجداد آنها با شامپانزه یکی هست

من مثل بعضی ها بیسواد نیستم رشته دانشگاهی من هم در مورد زیست شناسی هست

شما بعد از مرگ کجا میرین چی میشین به این فکر کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من تکامل را مثال زدم به خاطر اون پست شما .وکلا موضوع تکامل منظورم نبود
ولی
در ضمن هنوز مطمئنم یا شما دروغ میگید یا دچار توهم شدید یا اینگه کسی شما را گول زده.
من هم یکبار تو بچگیم فکر کردم جن دیدم.ولی وقتی تعصب را گذاشتم کنار.فهمیدم که توهمی بیش نبوده.

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو هروقت که محکوم میشی به یه چیزه دیگه متوسل میشی

دروغ من دروغ نمیگم حقیقت رو میگم خیلی ها مثل شما ها فکر میکنن ولی این نهایت بیسوادی هست

شما که به خدا ایمان ندارین دلیل نمیشه به عقاید کسی توهین کنی

باید در مورد چیزی حرف بزنی که تخصصش رو داری

الان چی شد.عطسه کنیم.میگید توهین میکنید.
من نمیدونم الان کجا به عقاید شما توهین شده؟؟؟؟

hemmat27

عضو جدید
من عقل ندارم. چون در ایران بدنیا اومدم. آنقدر چیز های عجیب تو مخم فرو کردن که عقل از سرم پرید و دیگه هم باز نگشت. آنقدر بی عقل شدم که فکر میکنم عقل نشون دادنیه.

قسمت های اول حرفتون که فقط سفسطه بود کاری با اونها ندارم!!!
اما راجع قسمت قرمز رنگ!
معلوم که قبول دارید عقل نشون دادنی نیست!!!
پس چیزی رو که نمیشه نشون داد دلیل میشه که وجود نداشته باشه؟!

hemmat27

عضو جدید
من تکامل را مثال زدم به خاطر اون پست شما .وکلا موضوع تکامل منظورم نبود
ولی
در ضمن هنوز مطمئنم یا شما دروغ میگید یا دچار توهم شدید یا اینگه کسی شما را گول زده.
من هم یکبار تو بچگیم فکر کردم جن دیدم.ولی وقتی تعصب را گذاشتم کنار.فهمیدم که توهمی بیش نبوده.

می بینم که کاپلو با یوزر جدید هنر نمایی می کنه!!!

لطف میکنی تکامل رو برای من توضیح بدی؟!