راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

pashang

عضو جدید
با درود

آیا می شه باندهای معروف به بیضی که روی خودروها نصب می شه رو به رایانه وصل کرد ازش بهره برد؟

این باند های بیضی در خودروها دوتا سیم از پخش بهشون وصل می شه و به همین سادگی می شه ازشون بهره برد. ولی روی رایانه اگر بخوایم ازش بهره بگیریم اونوقت تکلیف برق خود باند چی می شه؟ در حالی که ما تنها یک سیم خروجی صدا از پشت کیس رایانه داریم

این عکس از باندها

به جز همین دو ورودی چیز دیگه ای نداره این باند ها..(البته کیفیتشون برخلاف ظاهرشون خیلی خوبه!!)

با سپاس

سومیتا

عضو جدید
سلام دوست عزیز

اینکه گرایش تخصیلیت چی باشه خیلی مهمه؛ مخصوصاً با توجه به اینکه درسهای از ترم 5 به بعد بیشتر تخصصی میشن.

با این حال سعی کن همیشه پایه ریاضیت رو قوی نگه داری که تو هر مرحله از تحصیل بهش نیاز داری، سعی کن با نرم افزارهای تخصصی بیشتر کار کنی، خصوصاً نرم افزار MatLAB رو از یاد نبر.

لطفاً گرایشت رو بگین تا با توجه به شرایطتون راهکار ارائه بدیم.
من گرایشم الکترونیکه.بازم ممنون از راهنماییتون

asaaal

عضو جدید
سلام. من یک سوال داشتم نمیدونم میتونید جواب بدی یا نه!!!!
من درباره کاهش مصرف انرژی ماشین های تزریق پلاستیک مشکل دارم. شما میتونید کمکم کنید. درباره کنترل دور موتور یا دبی و سروو موتور یه چیزایی دارم. میخوام یه چیزی درباره کاهش مصرف هیتر ها بدونم. مثلا استفاده از PWM در هیترها. میتونید کمکم کنید؟؟؟
با تشکر

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گرایشم الکترونیکه.بازم ممنون از راهنماییتون

با توجه به اینکه گرایشت الکترونیک هست، مهارت در نرم افزارهای آنالیز مدارهای دیجیتال و آنالوگ و کار با نرم افزارهای طراحی PCB جزو ملزومات رشته شما هست، بسته به علاقتون در آینده می تونید نرم افزارها و فیلدهای جدید برای آموزش را نیز مورد بررسی قرار بدید.

invincible

عضو جدید
آفرین ;)
دقیقا اسمش جرقه زن پیزو الکتریک هستش.;)
فقط می خوام بدونم مکانیزم کارش چطوریه؟؟:confused:
:gol::heart::warn::que:

اثر پیزو الکتریک ، قابلیت بعضی مواد است برای تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی و تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی.

تولید اختلاف پتانسیل الکتریکی در برخی بلورهای نارسانا مثل کوارتز تحت کشش یا فشار. علامت پتانسیل های دو وجه بلور در دو حالت فشردگی یا کشیدگی معکوس هم ارزند و هر چه میزان فشار کشش بیشتر باشد، اختلاف پتانسیل تولید شده بیشتر است.

اثر معکوس پیزو الکتریک نیز در این معنی تغییر شکل آنها بر اثر اعمال اختلاف پتانسیل الکتریکی بین دو وجه روبروی آنهاست. اگر دو وجه روبرویی در یک هر یک از این بلورها را به اختلاف پتانسیل متناوب الکتریکی وصل کنیم، تغییر شکل متناوبی در آن رخ می‌دهد و به ارتعاش در می‌آید.

به عبارت دیگر خاصیت پیزوالکتریک عبارت است از ایجاد اختلاف پتاسیل الکتریکی در دو طرف یک بلور هنگامی که آن بلور تحت فشار یا کشش قرارگیرد و نیز انبساط و انقباض آن بلور هنگامی که تحت تأثیر یک میدان الکتریکی واقع شود.

پدیده پیزوالکتریک که در سال 1880 توسط پیرکوری کشف شد، نه تنها در تولید ارتعاشات ماورای صوت مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه در بسیاری دیگر از ابزارها از جمله در میکروفون های کریستالی ، پیک آپ گرامافون ، تولید نوسانهای الکتریکی و فندک بکار می‌رود.

خاصیت پیزو الکتریک در بلورهای کوارتز ، تورمالین ، تاتارات سدیم و پتاسیم و تیتانات باریم مشاهده شده است.

invincible

عضو جدید
مکانیزم استفاده شده در اینجور فندک ها هم از اثر پیزو الکتریک استفاده می کنه. که نمونه هاشو در شیر کنترل گاز بخاری هم میشه دید.
این شیر ها اکثرا مجهز به مکانیزم جرقه زن هستن که از دو قسمت اصلی : پیزو الکتریک و چکشی جرقه تشکیل شدن.
اگه ولوم رو پاد ساعتگرد بچرخونیم چکشی جرقه با پیزو الکتریک برخورد کرده و جرقه لازم برای روشن کردن شمعک پیلوت رو تامین می کنه بدون اینکه جریان گاز وارد خروجی اصلی بشه. ;)

mr.rohalamin

اخراجی موقت
حالا یه سوال دیگه.
میشه در مورد سورس(منبع) تولید امواج ماکرویو توضیح بدین.(از چه موادی ساخته شدن،چطوری کار می کنن، چوری میشه ساختشون و ...)

mohammad3010

عضو جدید
یه مشکلی دارم گفتم شاید شما اساتید بتونید کمکم کنید
یه step 7 داریم با مشخصات cpu زیر:
6ES7 313 5BF03 0AB0
که احتمالاً چینی هست
من نرم افزار step7 دانلود کردم اما سی پیو 313 5BF03 رو ساپورت نمیکند چند تا دیگه هم نرم افزار STEP 7 دارم اما هیچکدوم این CPU را با این شماره ندارند
1- آیا راهی هست من از این بتونم استفاده کنم؟
2- یا ورژن خاصی رو سراغ دارید که این CPU رو ساپورت کند
با تشکر از لطفتون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مشکلی دارم گفتم شاید شما اساتید بتونید کمکم کنید
یه step 7 داریم با مشخصات cpu زیر:
6ES7 313 5BF03 0AB0
که احتمالاً چینی هست
من نرم افزار step7 دانلود کردم اما سی پیو 313 5BF03 رو ساپورت نمیکند چند تا دیگه هم نرم افزار STEP 7 دارم اما هیچکدوم این CPU را با این شماره ندارند
1- آیا راهی هست من از این بتونم استفاده کنم؟
2- یا ورژن خاصی رو سراغ دارید که این CPU رو ساپورت کند
با تشکر از لطفتون

اگه این Part Number واقعی باشه می تونید با مراجعه به سایت زیمنس جدیدترین کاتالوگ ها رو برای نرم افزار Step 7 دانلود نمایید، رایگان هست.

picher_s

عضو جدید
مدارات داخلی رسیور ماهواره

مدارات داخلی رسیور ماهواره

درود به همه

دوستان محترم کسی در مورده مدارات داخلی رسیور های ماهواره چیزی میدونه؟!! یا سایتی بلده؟

اینو به عنوان پروژه به پسر مدیره دوستم دادن و مدیرم به دوستم گفته باید پیداش کنه!!!!

ممنون میشم کسی راهنماییم کنه.

با تشکر رفقا.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود به همه

دوستان محترم کسی در مورده مدارات داخلی رسیور های ماهواره چیزی میدونه؟!! یا سایتی بلده؟

اینو به عنوان پروژه به پسر مدیره دوستم دادن و مدیرم به دوستم گفته باید پیداش کنه!!!!

با تشکر رفقا.

اگه به سایت های تخصصی در زمینه ماهواره مراجعه کنی می تونی اطلاعات بهتری پیدا کنی، معمولاً یه بخش تعمیرات دارند که اونجا مدار هم قرار می دهند.

sang9111

عضو جدید
مشاوره علمی و تحصیلی

مشاوره علمی و تحصیلی

با سلام
من از شما مهندسین برق یه سوالاتی داشتم که اگه لطف کنید جواب بدید ممنون میشم
من دانشجوی مهندسی عمرانم و دارم تموم می کنم 1 ترم مونده ولی می خوام بعد از تموم شدن عمرانم برق(الکترونیک یا کنترل بخونم چون از رو مجبوری اومدم به عمران با وجو اینکه عمران جایگاه شغلی خوبی داره ولی من زیاد دوست ندارم می خواستم از شما بپرسم من در دوزران سربازی تا موقعی که بیام و برق بخونم چه مباحثی رو مطالعه کنم تا بتونم این عقب موندگی چند سالرو جبران کنم و برسم به حدی که باید بشه و تخصص خوبی روی کامپیوتر و زبان های برنامه نویسی دارم و در شرکت برنامه نویسی می کردم می خوام بدنم چطور مدارهای التریکی رو طراحی می کنن و بتونم یک مدار هر چند ابتدایی تحلیل کنم یهنی سطحم بره بالا از این وضع در بیام لطفا منو راهنمایی کنید که واقعا این روزا روحیم خرابه و به یک کمک نیاز دارم ممنون

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درود به همه

با تشکر رفقا.
سلام دوست عزیز
من جایی دیدم یکی از دوستان گفته بودن که توی کتاب های مدارات الکترونیک برای جوانان جلد 3 یا 4 نوشته محمود بخت اور مدار یه رسیور آمده بوده یه سر بزنید
انشالله که پیدا کنید :gol:

picher_s

عضو جدید
اگه به سایت های تخصصی در زمینه ماهواره مراجعه کنی می تونی اطلاعات بهتری پیدا کنی، معمولاً یه بخش تعمیرات دارند که اونجا مدار هم قرار می دهند.

من جایی دیدم یکی از دوستان گفته بودن که توی کتاب های مدارات الکترونیک برای جوانان جلد 3 یا 4 نوشته محمود بخت اور مدار یه رسیور آمده بوده یه سر بزنید

کمککککککککککککککککککککککک.....

h.a.85

عضو جدید
سلام دوستان
من یه تحقیق در موردساختار های جدید impatt diode دارم. هر چی تو اینترنت جستجو می کنم چیز بدرد بخوری گیر نمی یاد. اگه از دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم کمکم کنن.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه تحقیق در موردساختار های جدید impatt diode دارم. هر چی تو اینترنت جستجو می کنم چیز بدرد بخوری گیر نمی یاد. اگه از دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم کمکم کنن.

منظورتون اینه که اطلاعات به زبان فارسی نبود؟؟

چون به زبان انگلیسی که اطلاعات فراوانی وجود داره.

h.a.85

عضو جدید
منظورتون اینه که اطلاعات به زبان فارسی نبود؟؟

چون به زبان انگلیسی که اطلاعات فراوانی وجود داره.
نه دوست عزیز
منظورم مقاله جدید با محتوای علمی قابل قبول از ساختار های این diode بود اگه شما مقاله خوب سراغ دارید(که قابلیت دانلود کردن داشته باشه)ممنون میشم آدرسشون رو برام بزارین. این دسته مقالات اصلا منبع فارسی ندارن. ;):surprised::gol:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دوست عزیز
منظورم مقاله جدید با محتوای علمی قابل قبول از ساختار های این diode بود اگه شما مقاله خوب سراغ دارید(که قابلیت دانلود کردن داشته باشه)ممنون میشم آدرسشون رو برام بزارین. این دسته مقالات اصلا منبع فارسی ندارن. ;):surprised::gol:

منم تعجبم از این بود، که دنبال مطلب فارسی هستی.

شما به سایتهای IEEE , Elsevier و ... مراجعه کنید، مقالتون رو پیدا کنید بعد اینجا مطرح کنید تهیه اش کار دشواری نیست.

h.a.85

عضو جدید
منم تعجبم از این بود، که دنبال مطلب فارسی هستی.

شما به سایتهای IEEE , Elsevier و ... مراجعه کنید، مقالتون رو پیدا کنید بعد اینجا مطرح کنید تهیه اش کار دشواری نیست.
سلام
این دوتا از بهترین مقاله ها در این زمینه هستند .ولی از ieee هستند که من نمی تونم ازش دانلود کنم. اگه تونستید کمکم کنید لطف زیادی به من میکنید.
A modified GaAs IMPATT structure for high-efficiency operation
Low-noise silicon IMPATT structure

سومیتا

عضو جدید
سلام میشه بگین واسه الکترونیک 2 چه کتابایی هستش؟خوب و رون باشه ادم واسه خوندنش نیاز به دیکشنری فارسی به فارسی نداشته باشه!منظورمو که متوجه میشین

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
این دوتا از بهترین مقاله ها در این زمینه هستند .ولی از ieee هستند که من نمی تونم ازش دانلود کنم. اگه تونستید کمکم کنید لطف زیادی به من میکنید.
A modified GaAs IMPATT structure for high-efficiency operation
Low-noise silicon IMPATT structure
سلام دوست عزیز
اسم مقاله و لینک کامل را در قسمت در خواست مقالات ارائه بدید تا براتون بزارن
موفق باشید
سلام میشه بگین واسه الکترونیک 2 چه کتابایی هستش؟خوب و رون باشه ادم واسه خوندنش نیاز به دیکشنری فارسی به فارسی نداشته باشه!منظورمو که متوجه میشین
سلام
نظر ها مختلفه
هر کس یه کتاب را قبول داره
مثلا بعضی ها سادگی نشلسکی و می پسندن بعضی ها هم جامع بودن
بعضیا هم میر عشقی
man mikham az 1 ta 2000 b andazeye barabar 1400 ta dade besazam.
dastooresh too matlab chie?
merc
سلام دوست عزیز
linspace(1,2000,1400)
این پرانتز بعد از 1400 بسته می شه ولی متاسفانه اینجا نمی دونم چرا می ره قبل ار دستور
فرم کلی به این صورت هست که دستور linspace در پرانتز اول ابتدا ، انتها ، تعداد مورد نیاز بعد هم پرانتز بسته
دقت کنید که از ، استفاده کنید بین اعداد
موفق باشید

محمد پروانه

عضو جدید
همونطور که دوستم گفتن میرعشقی خوبه نشلسکی هم خوبه مرجع کاملین

zebel 619

عضو جدید
چطور برق تولید کنم؟

چطور برق تولید کنم؟

سلام به همه ی رفقا
می خواهم در مورد نحوه تولید برق به وسیله نیروی باد اطلاعاتی داشته باشم و همین طور در مورد ذخیره کردن برق و انواع مولد های برق.
لطفا اگر اطلاعاتی دارید در اختیار من هم بگذارید

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه ی رفقا
می خواهم در مورد نحوه تولید برق به وسیله نیروی باد اطلاعاتی داشته باشم و همین طور در مورد ذخیره کردن برق و انواع مولد های برق.
لطفا اگر اطلاعاتی دارید در اختیار من هم بگذارید

سلام
کلیک کن :
http://nutron.mihanblog.com/post/64

• Like
واکنش ها: sh85