کنترل کیفیت در سازمانهای خدماتی

Prosperous

عضو جدید
دوستان عزیز یکی از مسائلی که در سازمان های خدماتی بیداد میکنه مسئله توجه به مشتری به عنوان یک قسمت از محصول است.
فکر می کنم بحث کاربرد کنترل کیفیت و بوجود آوردن شاخصهایی جهت کنترل و اندازه گیری کیفیت در سازمانهای خدماتی می تواند تاثیر بسیار زیادی در نوع نگاه ما و مردم به مسئله کیفیت در سازمانهای خدماتی از جمله آژانسهای مسافرتی، هتلها، بیمه، بانکها و ... داشته باشد.
از شما مهندسان گرامی خواهشمندم نظرات و تجارب خود را در اختیار دیگر دوستان قرار دهید تا بیشتر با مبحث کنترل کیفیت در این شاخه از صنایع آشنا شویم

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
وا... ما کنترل کیفیتیم ولی در زمینه فنی

Prosperous

عضو جدید
وا... ما کنترل کیفیتیم ولی در زمینه فنی
به نظر من مشکل همینه که ما که جزئ از معرفی کنندگان کیفیت به جامعه ایرانی هستیم، کیفیت رو فقط از زاویه صنعت و محصولات صنعتی بررسی کرده ایم. و به این نکته توجه نمیشه که مشتری یک رستوران هم به خدمات اون رستوران به چشم یک محصول نگاه می گنه و توقع کیفیت از اون محصول داره ...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مشکل همینه که ما که جزئ از معرفی کنندگان کیفیت به جامعه ایرانی هستیم، کیفیت رو فقط از زاویه صنعت و محصولات صنعتی بررسی کرده ایم. و به این نکته توجه نمیشه که مشتری یک رستوران هم به خدمات اون رستوران به چشم یک محصول نگاه می گنه و توقع کیفیت از اون محصول داره ...

فکر کنم تضمین کیفیت مواد غذایی به خصوص در رستورانها، قدمت بیشتری داره نسبت به تصمین کیفیت قطعات!!!
کسی که در ارائه غذای بهداشتی و لذیذ ومتنوع و ... دقت نکنه، مطمئنا مشتری خودش رو از دست خواهد داد!