معجزه قرآن در علم اختر شناسی!

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط خواستم بگم اگه دیندارنیستم دلیل این نمیشه که قرآن رو قبول نداشته باشم
قرآن مسلما سراسر معجزه هست

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
فاذا انشقت السماء فكانت وردة كالدهان

يعنى ناگهان آسمان شكافته مى شود، و چون چرمى سرخ رنگ قرمز مى شود.

تفسیر همین آیه از کتاب تفسیر علامه طباطبایی

shahedeh

عضو جدید
قرآن بخوانید و در آن تفکر کنید ، اما در آن غلو نکنید !!!!!!!!!!!!! (حضرت محمد (ص))

معنی دقیق این آیه اینه :

فَإِذَا انْشَقَّتِ السَّمَاءُ فَكَانَتْ وَرْدَةً كَالدِّهَانِ(الرحمن/37)
در آن هنگام که آسمان شکافته شود و همچون روغن مذاب گلگون گردد (حوادث هولناکي رخ مي‌دهد که تاب تحمل آن را نخواهيد داشت)!

هر مطلبی رو دیدید سریع کپی پیست نکنید !!!!!!!!!!!!

همیشه یه نفر پیدا میشه که زود قضاوت کنه. به قول دوستان به اهلش رجوع کنید لطفا

hosseinassar

مدیر ارشد
خیلی ممنون از تاپیک خوبتون
ان شاءالله که همشه قرآن در زندگی ما وجود داشته باشه

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم قران چند بطن داره ممکن با تفسیرای مختلف حرف هردو درست باشه .باید به اهلش رجوع داد .سریع موضع نگیر

عزیز این که عذر بدتر از گناست ........... موضع رو اون بابایی گرفته که تا یه گل فضایی میبینه میگه همون روغن داغست :دی

همیشه یه نفر پیدا میشه که زود قضاوت کنه. به قول دوستان به اهلش رجوع کنید لطفا

تو هم که فقط بلدی حرفای اینو اونو کپی کنی ..... یه چیزی از خودت بگو !!

یه بار دیگه پست منو بخونین .... زود موضع نگیرید ......

راستی یه سوال دارم ...... چقدر از قرآن یاد گرفتین و تو زندگیتون استفاده میکنید !؟؟؟؟ اونقدی ازشش یاد گرفتین که الان به این چیزا دقت میکنین !؟

قرآن بخوانید و در آن تفکر کنید ، اما در آن غلو نکنید !!!!!!!!!!!!! (حضرت محمد (ص))

معنی دقیق این آیه اینه :

فَإِذَا انْشَقَّتِ السَّمَاءُ فَكَانَتْ وَرْدَةً كَالدِّهَانِ(الرحمن/37)
در آن هنگام که آسمان شکافته شود و همچون روغن مذاب گلگون گردد (حوادث هولناکي رخ مي‌دهد که تاب تحمل آن را نخواهيد داشت)!

هر مطلبی رو دیدید سریع کپی پیست نکنید !!!!!!!!!!!!

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا اینجا بحث اعتقادی راه نندازین ضمن تشکر از
eder عزیز و دوست خوبم که این تاپیکو ایجاد کردن
ممنون میشم این بحث ادامه پیدا نکنه چون به جایی نمیرسه

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا اینجا بحث اعتقادی راه نندازین ضمن تشکر از
eder عزیز و دوست خوبم که این تاپیکو ایجاد کردن
ممنون میشم این بحث ادامه پیدا نکنه چون به جایی نمیرسه

:gol::gol::gol:

ما به سکوت عادت کردیم دوست عزیز ........ با دروغ و تحریف چییزی به قرآن اضاف نمیشه که هیچ , ازش کم هم میکنه .....این راه به ترکستانه

shahedeh

عضو جدید
عزیز این که عذر بدتر از گناست ........... موضع رو اون بابایی گرفته که تا یه گل فضایی میبینه میگه همون روغن داغست :دی

تو هم که فقط بلدی حرفای اینو اونو کپی کنی ..... یه چیزی از خودت بگو !!

یه بار دیگه پست منو بخونین .... زود موضع نگیرید ......

راستی یه سوال دارم ...... چقدر از قرآن یاد گرفتین و تو زندگیتون استفاده میکنید !؟؟؟؟ اونقدی ازشش یاد گرفتین که الان به این چیزا دقت میکنین !؟

واقعا این حرفا خجالت آوره تمومش کنین لطفا. شما نگران ما نباشین حداقل اینو میدونیم که به مفسرانش احترام بذاریم. از حرفایی که زدین واقعا متاسف شدم متاسفم که هیچی از قرآن نمی دونین.

shahedeh

عضو جدید
:gol::gol::gol:

ما به سکوت عادت کردیم دوست عزیز ........ با دروغ و تحریف چییزی به قرآن اضاف نمیشه که هیچ , ازش کم هم میکنه .....این راه به ترکستانه

معنی سکوتم فهمیدیم یادتون باشه که چقدر توهین کردین

آنچه گنجش تو توهم کرده ای
از توهم گنج را گم کرده ای

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا این حرفا خجالت آوره تمومش کنین لطفا. شما نگران ما نباشین حداقل اینو میدونیم که به مفسرانش احترام بذاریم. از حرفایی که زدین واقعا متاسف شدم متاسفم که هیچی از قرآن نمی دونین.

معنی سکوتم فهمیدیم یادتون باشه که چقدر توهین کردین

آنچه گنجش تو توهم کرده ای
از توهم گنج را گم کرده ای
;);););)

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من در مورد چیزی رو قبول نمیکنم. قرآن 14 قرن پیش اینو گفته و انسان حداقل 25 قرن آسمونو نگاه کرده و اینا رو میدونسته. معجزه به این شکل رو قبول ندارم. دست خودم نیست.

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشید . امیدوارم خداوند هدایتتون کنه

شب بخیر
دوست عزیز از تاپیکتون ممنون ولی شما واقعا فکر کردی با خدا در ارتباطی که بقیه رو گمراه میدونی؟؟؟؟کوتاه بیاین خواهش میکنم شما هم یه آدمی مثل بقیه انقدر معنوی صحبت نکنید

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معجزه‌ای از قرآن کریم + عکس

معجزه‌ای از قرآن کریم + عکس

شبکه ایران: به لحاظ علمی ثابت شده ‌است که هنگام انفجار و فروپاشی ستارگان، گازها و موج‌های حاصل، ترکیبی بسیار زیبا به مانند گل رُز ایجاد می‌کنند. این مساله هرچند شاید برای آنها که با دیدگاهی مادی‌گرایانه به همه چیز می‌نگرند، اندکی عجیب باشد اما مساله‌ای است که قرنها پیش از این در کتاب آسمانی ما مسلمانان یعنی قرآن مجید به آن اشاره شده بود.
عکسی از فروپاشی ستارگان که توسط تلسکوپ هابل گرفته شده‌است

در قرآن مجید در سوره الرحمن آیه 37 بیان گردیده است: «فإذا انشقت السماء فکانت وردة کالدهان» که معنای آن چنین است: «هنگامی که آسمان از هم پاشیده شود و مانند رنگ سرخی رُز(گلگون) درآید»
اینها تنها بخشی از معجزه قرآن هستند؛ کتابی که نه فقط برنامه عملی زندگی مسلمانان است بلکه مفاهیم ارائه شده در آن حتی لائیک‌ترین دانشمندان جهان را نیز به تعظیم وامی‌دارد. برای لحظه‌ای هم که شده در این عظیم‌ترین معجزه خلقت، بیندیشیم!

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز از تاپیکتون ممنون ولی شما واقعا فکر کردی با خدا در ارتباطی که بقیه رو گمراه میدونی؟؟؟؟کوتاه بیاین خواهش میکنم شما هم یه آدمی مثل بقیه انقدر معنوی صحبت نکنید

بابا طرف راه تالار اسلام و قرآن رو گم کرده اومده تو بخش آزاد .... چه انتظاراتی داری شما :دیییییي

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
1 - تکراری

2 - تالار قرآن دو تا کوچه اونور تره

3 - معنی درست آیه روغن سرخ ، نه گل سرخ (با توجه به معنی آیات قبل و بعد که در مورد قیامته)

vahedh

عضو
به اين که نميگن معجزه

به اين که نميگن معجزه

به اين که نميگن معجزه
تو تاريخ خدمون تقريبا 1500 سال قبل از اسلام و قرآن از لحاظ علمي و فرهنگي خيلي پيشرفته تر بوديم.
که بدلايلي که خدتون هم ميدونين الان تاريخمون داره تحريف ميشه بدست خدمون.
عوض اينکه بري تو سايتا بگردي يه مطلبي که شايد دروغ هم باشه پيدا کني بياي قرآن رو به بقيه اثبات کني دنبال يه ذره فکر کن ببين خودت اصلا چيزي ازش فهميدي!!!؟؟;)

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای کاش بعضیا کمی منصف بودن و هر چی دلشون میخاد نمیگفتن به بقیه
اگه از موضوع تاپیک خوشتون نمیاد لازم نیست تاپیکو خراب کنین

vahedh

عضو
ای کاش بعضیا کمی منصف بودن و هر چی دلشون میخاد نمیگفتن به بقیه
اگه از موضوع تاپیک خوشتون نمیاد لازم نیست تاپیکو خراب کنین

فکرکنم الان شما داري به بقيه توهين ميکني
دوستان فقط دارن نظرشون روميگن دليلي ندارا با شما که از تايپيک خوشت اومده هم نظر باشن

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکرکنم الان شما داري به بقيه توهين ميکني
دوستان فقط دارن نظرشون روميگن دليلي ندارا با شما که از تايپيک خوشت اومده هم نظر باشن

شما مطمئن باش بیشتر از این توهین نیست
بابا طرف راه تالار اسلام و قرآن رو گم کرده اومده تو بخش آزاد .... چه انتظاراتی داری شما :دیییییي

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
شبکه ایران: به لحاظ علمی ثابت شده ‌است که هنگام انفجار و فروپاشی ستارگان، گازها و موج‌های حاصل، ترکیبی بسیار زیبا به مانند گل رُز ایجاد می‌کنند. این مساله هرچند شاید برای آنها که با دیدگاهی مادی‌گرایانه به همه چیز می‌نگرند، اندکی عجیب باشد اما مساله‌ای است که قرنها پیش از این در کتاب آسمانی ما مسلمانان یعنی قرآن مجید به آن اشاره شده بود.
عکسی از فروپاشی ستارگان که توسط تلسکوپ هابل گرفته شده‌است

در قرآن مجید در سوره الرحمن آیه 37 بیان گردیده است: «فإذا انشقت السماء فکانت وردة کالدهان» که معنای آن چنین است: «هنگامی که آسمان از هم پاشیده شود و مانند رنگ سرخی رُز(گلگون) درآید»
اینها تنها بخشی از معجزه قرآن هستند؛ کتابی که نه فقط برنامه عملی زندگی مسلمانان است بلکه مفاهیم ارائه شده در آن حتی لائیک‌ترین دانشمندان جهان را نیز به تعظیم وامی‌دارد. برای لحظه‌ای هم که شده در این عظیم‌ترین معجزه خلقت، بیندیشیم!

کمی اندیشه و تفکر کافی هست که به این ادعا بخندید .
شاید به راستی کمبودی در اسام وجود داره و بخ قول معروف اسلام شاید در خطر هست که ...........
دیگه ادامه نمیدم چون تعصب بسیار بالایی وجود داره در سایت و ممکن هست اخراج بشم.

shahedeh

عضو جدید

من خودمو انسان معنوی نمی دونم اصلا . ولی حداقل به آیات قرآن احترام میذارم . نمیتونم توهین به اون رو بشنوم و ساکت بمونم

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودمو انسان معنوی نمی دونم اصلا . ولی حداقل به آیات قرآن احترام میذارم . نمیتونم توهین به اون رو بشنوم و ساکت بمونم

آفرین دختر خوب ..... باریکلا .... الان خدا یه صد آفرین زد تو کارنامت!!!!!!!!!!!!

توهین رو شماها میکنین که دارین غلو میکنین ........ اینجا به غیر از تو کسی به قرآن توهین نمیکنه .....

iman1989

عضو جدید

شما داری نطرتو میگی بقیه هم دارن همون کارو میکنن ولی چون بقیه نطر شما را در مورد قران رو تایید نمکنن میگی توهین!