حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
چيه؟؟؟؟؟؟؟؟ حالا فكر كردي با گذاشتن امضاي thixoشريف قبولي؟:lol:
جداي از شوخي از صميم قلب آرزوي قبوليتو دارم!:lol: البته اول حميده خانم!!!!;)

فعلا كه تنها كساني كه نيستن شماهاييد!!!
عكس؟؟؟؟؟؟؟ اين همه خودمونو خفه كرديم، فقط ميخواهيد عكس بذاريد! قرار بذار فردا بياييم تهران شيريني بخوريم! :w16::w16::w16::w16:خوبه nimitzo؟:lol:

آقا ما مخلصیم داداشی

بابا یه جعبه شیرینی که چیزی نیس. هر وقت خواستین بگید من و مرضیه نداریم:)

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستي منم 5 ستاره شدم!;)
باشگاه مهندسين ايران: آقاي m4material ورود شما رو به جرگه 5 ستاره ها تبريگ ميگيم!
m4material: ممنون! حالا چكار ميكنم؟
باشگاه مهندسين ايران: هيچي، علافي!!!
m4material: خييليييييييي ممنونم! گلي ، شيريني بهم نميديد؟
باشگاه مهندسين ايران: آقا رو ، يه چيزي هم بايد بدي كه شدي 5 ستاره!
m4material::surprised::surprised::surprised::surprised:

(نكته اخلاقي، اينجا با هم برابرند، (البته از نظر مهندس بودن:lol:) و براد و خواهر! پس دست به دست هم دهيم به مهر، تالار خويش را كنيم پر پست);)

تبریک میگمممممم:gol::gol::gol:

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب ديگه برم! اللهم صلي علي محمد وآل محمد!
ولي خب خيلي ازتون دلگيرم!
امشب به اندازه يه دنيا غم نشسته رو دلم ، اومدم اينجا باز شه، بيشتر غمم زياد شد!:mad: شانس اوردم آقا رضا و مهدي عزيز اينجا بودن! وگرنه ديگه اينجا رو به آتيش ميكشيدم!:w00:
شب خوش!!!
:redface::lol:

وای چه خشنی ی ی ی ی ی :cry:

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سلام پررنگ و چند تا نقطه چین و چند لحظه سکوت....
به احترام تمام لحظه هایی که رفتن تا بمانند......

(حال من یه کمی گرفته است ... شرمنده....)

چرا حال همه یه طوریه؟
مال هوای پاییزه شاید!
یه خدا بیامرزی می گفت یه ماههایی از سال مردم روحیه اشون رو می بازن مثه بهمن ماه!
باید بگم به لیستش آخر مهر رو هم اضافه کنه ....

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w20::w20::w20::w20::w20::w20:
راسشتو بخواهيد از حرفتون يه ذره دلگير شدم! خدا كنه اون برداشتي كه من از حرفاتون گرفتم رو نداشته باشيد! نمي دونم بعد اين مدت در مورد من چه برداشتي كرديد؟؟؟؟؟؟؟
ديشب نمي خواستم حرفشو بكشم وسط، اصلا براي اينكه يه ذره آروم بشم،‌اومده بودم تالار، وگرنه خيلي اوضام داغون بود!
حالا كه حرفش اومد وسط ميگم!
خاله من 6 ماه بود كه باردار بود! بنا به مسايل كه پيش اومد مجبور شد زودتر بچه رو به دنيا بياره! تا دو روزپيش تو دستگاه بود، ولي الان ديگه نيست! باور كنيد الان كه دارم اين حرفا رو ميزنم بغض نميذاره ادامه بدم! فردا من دانشگاه دارم، وگرنه با پدر و مادرم بايد ميرفتيم تبريز كه محل سكونته خالا ام هست تا خاله ام رو دلداري بديم! از طرف ديگه اون دختر 12-13 فاميلمون هنوز پيدا نشده! از طرف ديگه اون رفيقم كه بهمون خيانت كرده بود و پول تمام بچه هاي خوابگاه رو دزديده ( ما ازش شكايت كرديم) پيامك زده كه تا سه شنبه كه كميته انضباطيه دانشگاه حكم ميده از شكايتتون اگه برنگرديد خودكشي مي كنم!
اميدوارم سوءتفاهمات برطرف شده باشه! ديگه نمي تونم اينجا بمونم! شب خوش

تسلیت میگم:cry: اون رفته بهشت و منتظر خاله ات می مونه ...

خدا گره از کار همه باز کنه .

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . چه عجب از اين طرفا :w30:

معلومه كه خونه مرضيه خوش ميگذره كه مونديا :w16::w16:

شايد هم غذاهاشون خوشمزه است كه دل نميكني از اونجا :w18::w18:

وای آره!
پیش دوس جونم خیلی خوش میگذره...غذاهاشونم خیلی خوش مزه است. کلی زحمت دادم بهشون:gol:

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پس اگه قبول شین نمیتونید از شیرین فرار کنین.....:biggrin:
امار استادا هم مثل بنز دستمه:biggrin:
انشاالله اونی میشه که میخواید.

شناسایی بعد خوردگی هر جا جز دانشگاه تهران.(خسته شدم ازش.البته اینم بگم که فقط چند تا استادش بودن که واقعا باهاشون حال کردم تو این دانشگاه).البته بگم شریف برو هم نیستم.

چرا؟؟؟
چون thixo شیرینی نداده نمیری؟:biggrin:

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
گزارش این که:
من سه شب از تهران رفتم و نیمه شب رسیدم به مشهد مقدس. 4شنبه رو در حرم بودم صبح و بعد از ظهر. سر شب هم رفتم با یکی از دوستام که مشهده بیرون.
5شنبه صبح رفتیم بازار برای خرید و از اونجایی که در بازار و مغازه ها گذر زمان رو حس نکردیم یهو دیدیم 2 ساعت مونده به پرواز و ما هنوز داریم می چرخیم! به سرعت برگشتیم هتل و من اومدم فرودگاه و پدر و مادرم همونجا من رو ترک کردن:cry: گفتن برو پیش مرضیه
منم 5شنبه شب رفتم خونه مرضیه اینا، جمعه و شنبه هم اونجا مزاحمشون بودم و پس از زلزله 4 ریشتری به منزل عزیمت کردم...
این بود انشای من در مورد ......:biggrin:

یعنی با همین انشا نوشتنات منو دیونه خودت کردی دیگه!!!!!!
عاشششششششششششقتم حمیده (مگی)
همش قابل تو رو نداشت،خوشحالم که کنارم بودی،نخ سوزن شب تولدم خیییییلی بهم خوش گذشت! دوست دارم دوست جوجو!
:w27:

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w20::w20::w20::w20::w20::w20:
راسشتو بخواهيد از حرفتون يه ذره دلگير شدم! خدا كنه اون برداشتي كه من از حرفاتون گرفتم رو نداشته باشيد! نمي دونم بعد اين مدت در مورد من چه برداشتي كرديد؟؟؟؟؟؟؟
ديشب نمي خواستم حرفشو بكشم وسط، اصلا براي اينكه يه ذره آروم بشم،‌اومده بودم تالار، وگرنه خيلي اوضام داغون بود!
حالا كه حرفش اومد وسط ميگم!
خاله من 6 ماه بود كه باردار بود! بنا به مسايل كه پيش اومد مجبور شد زودتر بچه رو به دنيا بياره! تا دو روزپيش تو دستگاه بود، ولي الان ديگه نيست! باور كنيد الان كه دارم اين حرفا رو ميزنم بغض نميذاره ادامه بدم! فردا من دانشگاه دارم، وگرنه با پدر و مادرم بايد ميرفتيم تبريز كه محل سكونته خالا ام هست تا خاله ام رو دلداري بديم! از طرف ديگه اون دختر 12-13 فاميلمون هنوز پيدا نشده! از طرف ديگه اون رفيقم كه بهمون خيانت كرده بود و پول تمام بچه هاي خوابگاه رو دزديده ( ما ازش شكايت كرديم) پيامك زده كه تا سه شنبه كه كميته انضباطيه دانشگاه حكم ميده از شكايتتون اگه برنگرديد خودكشي مي كنم!
اميدوارم سوءتفاهمات برطرف شده باشه! ديگه نمي تونم اينجا بمونم! شب خوش
مهدي جون كاري بجز همدردي از ما بر نمي ياد.
فقط دعا مي كنم خداوند به همه صبر در سختي ها رو بده .

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . چه عجب از اين طرفا :w30:

معلومه كه خونه مرضيه خوش ميگذره كه مونديا :w16::w16:

شايد هم غذاهاشون خوشمزه است كه دل نميكني از اونجا :w18::w18:

ای بابا! منو حمیده مثل دو روحیم دقیقا در دو جسم!
خودمونم هنوز نمیدونیم که چرا تو بیمارستان در بدو تولد عوضمون کردن؟!!!!:w19::w19::w19::w11::w06:

فرهنگ

مدیر بازنشسته
چرا حال همه یه طوریه؟
مال هوای پاییزه شاید!
یه خدا بیامرزی می گفت یه ماههایی از سال مردم روحیه اشون رو می بازن مثه بهمن ماه!
باید بگم به لیستش آخر مهر رو هم اضافه کنه ....

بابا شایعه پرامنی نکن
کی گفته بهمن روحیتونو میبازین؟؟؟؟ خدا یه روحیه مث من به دنبا راه داده:D

S.HOSSAIN

عضو جدید
سلام
راستش منم دنبال جزوه ی کریستالوگرافی میگردم
اومدم تا باهم داد بزنیم شاید یکی شنید و به ما کمکی کرد:cry::(:(:w06::crying:
سلام من هم کتاب ترمودینامیک گسکل رو میخوام.اگه کسی داره برام بفرسته یا راهنماییم کنه از کجا باید بگیرم.با هیچ کدوم از این لینک ها ی دانلود داخل سایت که نمی شد گرفت.ممنون.s.hossain.a@gmail.com

sosmar

کاربر بیش فعال
سلام.
مرسی بخاطر گزارش.
دعا کردین برامون ؟؟؟ محتاج دعا هستیم زیادددددددددددددددد.
مرسی .

hamideh vf

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی با همین انشا نوشتنات منو دیونه خودت کردی دیگه!!!!!!
عاشششششششششششقتم حمیده (مگی)
همش قابل تو رو نداشت،خوشحالم که کنارم بودی،نخ سوزن شب تولدم خیییییلی بهم خوش گذشت! دوست دارم دوست جوجو!
:w27:

قابلی نداشت آلفرد:gol:

Maany Emo

عضو جدید
سلام،چطوری؟ ای ول! پس شمام از طرفدارای این توجه ها! شدی؟! خوشالم
بلهههههههههههههه
بریم سر اصل مطلب!
یه روز این بساط خونه ما اتاق منه که به عبارتی از اتاقم شروع و به پذیرایی خونه ختم میشه و روز بعد خونه حمیده ایناس! نظرت چیه؟ جوش شریف قبولیم نه؟؟؟؟؟ :w42::w42::w42:

خوب البته که هستیم البته سر کاریییییییییییییی...;)

بستگی به اون قسمت پذیراییش هم داره :biggrin::biggrin::biggrin: راستی جوش نخورید به همدیگه:cool:

راستی شما دو تا سرامین یا متالی؟

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب البته که هستیم البته سر کاریییییییییییییی...;)

بستگی به اون قسمت پذیراییش هم داره :biggrin::biggrin::biggrin: راستی جوش نخورید به همدیگه:cool:

راستی شما دو تا سرامین یا متالی؟

نگران نباش! اگه با اون همه کاکائو و شکلاتی که میخوریم جوش نزنیم جوش نمیخوریم!
ما دو تا متال صنعتی ایم و شما؟:cool:

marziye-joOjoO

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی، می شه یکی یکم بیشتر در موردش توضیح بده یا یه لینکی چیزی واسم بذارید؟؟؟ تا جایی که من می دونم این واحده فشاره، ساعت فشار چی رو می سنجه؟ طرز کارش چطوریه؟ واسه چی اصطحکام قالب باید بین یه سری عددای خاص باشه؟؟؟ (فکر کنم حدوده 50 تا 70 kg/cm2 بود!) خب مگه هرچی بیشتر باشه بهتر نیست؟؟؟ واسه چی اصطحکام درجه ی بالایی باید کمتر از درجه ی پایینی باشه؟؟؟
و....
از هر کی که اطلاعات بیشتری در اختیارم بذاره ممنون می شم.

سلام ،نمیدونم سوالتون چی بوده،فقط این پست رو خوندم
فکر کنم!
اولا تلورانس استحکام قالب متناسب با نوع ماده ریختگیه که هر چهدمای مذاب بیشتر باشه استحکام باید بالاتر باشه و این علت برای بازه با بازه های مواد مذاب مختلف قابل توجیه! قالب ها اگه ماسه ای باشن شرایط دیرگدازی دارن و باید جوانه زنی ترک توشون به تعویق بیفته که همین استحکام بالا بهش کمک میکنه!
در قالب های فلزی استحکام درجه بالایی به خاطر این کمتر از درجه پایینیه که هم ماده زیر پرس و ورق دچار چروکیدگی و پارگی نشه هم ماتریس یا همون قالب پایینی دیر تر فرسوده شه و هم اینکه انژی ضربه رو بتونه توی خودش دمپ کنه و همینطور طول لبه برش کوچیک باشهفنمیدونم منظورتونو درست متوجه شده بودم یا نه؟ و یا اینکه اصلا حرفام کمکی بهتون میکنه یا نه،به هر حال اگه سوالتون راجع به قالب های فلزی بود با درس طراحی قالب کارتون راه میفته!

nano.gemini

عضو جدید
سلام ،نمیدونم سوالتون چی بوده،فقط این پست رو خوندم
فکر کنم!
اولا تلورانس استحکام قالب متناسب با نوع ماده ریختگیه که هر چهدمای مذاب بیشتر باشه استحکام باید بالاتر باشه و این علت برای بازه با بازه های مواد مذاب مختلف قابل توجیه! قالب ها اگه ماسه ای باشن شرایط دیرگدازی دارن و باید جوانه زنی ترک توشون به تعویق بیفته که همین استحکام بالا بهش کمک میکنه!
در قالب های فلزی استحکام درجه بالایی به خاطر این کمتر از درجه پایینیه که هم ماده زیر پرس و ورق دچار چروکیدگی و پارگی نشه هم ماتریس یا همون قالب پایینی دیر تر فرسوده شه و هم اینکه انژی ضربه رو بتونه توی خودش دمپ کنه و همینطور طول لبه برش کوچیک باشهفنمیدونم منظورتونو درست متوجه شده بودم یا نه؟ و یا اینکه اصلا حرفام کمکی بهتون میکنه یا نه،به هر حال اگه سوالتون راجع به قالب های فلزی بود با درس طراحی قالب کارتون راه میفته!
واقعاً عالی بود. مرسی عزیزم، خیلی بهم کمک کرد.:gol:

nano.gemini

عضو جدید
دوستان گرامی، به دلیل اینکه سرعت سایت دانشگاه ما مثل سرعت یک بچه حلزونه که تازه تاتی تاتی یاد گرفته، من از خوندن پست ها و پاسخگویی به اون ها معذورم.:razz::mad: همین جا از همه پوزش می طلبم. :(
ان شاءالله آخر هفته با حضوری پرشور خدمت می رسم...;):gol:

بالا