سوراخ سوراخ كردن گوش به چه قيمتی؟

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

خطرات یک مد گرایی وحشيانه
این روزها موج مد و چشم وهم چشمی چنان وحشیانه به جان جوانان و نوجوانان هجوم می آورد. ایجاد چند سوراخ در گوش و گاه استفاده از 20 گوشواره یا بیشتر یکی از جدیدترین مدهای رایج به شمار می رود که خطرات جبران ناپذيري را به دنبال دارد.
این روزها موج مد و چشم وهم چشمی چنان وحشیانه به جان جوانان و نوجوانان هجوم می آورد که محال است در این بازارآشفته اتفاق جدیدی رخ دهد و ازدید افراددر گروه های سنی مختلف پنهان بماند.سخن ازهر آن چه به تازگی مد می شود دهان به دهان می چرخد و افراد گاه بدون لحظه ای تامل به این موج می پیوندند . ایجاد چند سوراخ در گوش و گاه استفاده از 20 گوشواره یا بیشتر یکی از جدیدترین مدهای رایج به شمار می رود که خالی از خطر نیست .

به گزارش خبرنگار اجتماعي «فردا»، سوراخ کردن گوش از کودکی میان دختران خانواده مرسوم بوده است. در گذشته مادربزرگ ها با وسایل بسیار ابتدایی گوش دختربچه ها را سوارخ می کرده اند . معمولا یک تکه نخ تا مدتی در گوش بچه می ماند و بعدازمدتی گوشواره جای نخ را می گرفت . اما طی چند سال اخیر خانمهای جوان کم کم به انداختن دو گوشواره درهر گوش تمایل نشان دادند .

ازسوی دیگر تنوع طلبی خانم ها و در برخی از موارد پسران جوان تا آن جا پیش رفت که امروزه افرادی دیده می شوند که از ابتدا تا انتهای گوش خود را سوراخ کرده و مدل به مدل و رنگ به رنگ گوشواره از آن آویخته اند . سوراخ کردن دیگر اجزای بدن نیز از این دست مدهای جدید به شمار می روند .

این در حالیست که دکتر محسن نراقی ، راینولوژیست و رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی در گفتگو با خبرنگار اجتماعي «فردا» با اشاره به ریسک سوراخ کردن گوش ، ناف ، بینی و ...تاکید کرد : چنانچه برای این کار وسایل غیر استریل استفاده شود عفونت ها به سرعت منتقل خواهند شد .

فوق تخصص جراحی بینی و فلوی رسمی جامعه جراحی بینی امریکا خاطرنشان کرد : ایجاد سوراخ های متعدد در گوش به ویژه در بخش های غضروفی ، این ناحیه را مستعد عفونت های خطرناک می کند .

عضو دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد :سیستم دفاعی بدن بسیاری از مراجعه کنندگان از طریق تعداد زیاد سوراخ در گوش به ویژه در بخش های غضروفی دچار اختلال شده و در آن ناحیه عفونت هایی ایجادو بیمار مجبور به خارج کردن اجسام خارجی از گوش خود شده اند .

فوق تخصص جراحی بینی و فلوی رسمی جامعه جراحان بینی امریکا یاد آورشد : دربسیاری از موارد واکنش های حساسیتی نسبت به نوع فلزگوشواره ها موجب تحریک گوشت و پوست ، لاله گوش می شود و در صورت انتقال عفونت نیز دچار آسیب جدی خواهد شد .

نراقی درمان بیماری های پدید آمده از سوراخ های بیش از حد گوش را مشکل عنوان کرد و افزود : میکروب های در این حالت مقاوم شده و افراد به شدت دچار درد می شوند .

رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی، استفاده بیش از یک گوشواره را در گوش مورد انتقادعلمی قرارداد و اضافه کرد : افراد برای استفاده یک گوشواره نیز باید به مراکزی مراجعه کنند که دارای شرایط استریل و لوازم یک بار مصرف باشند .

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز

خطرات یک مد گرایی وحشيانه
این روزها موج مد و چشم وهم چشمی چنان وحشیانه به جان جوانان و نوجوانان هجوم می آورد. ایجاد چند سوراخ در گوش و گاه استفاده از 20 گوشواره یا بیشتر یکی از جدیدترین مدهای رایج به شمار می رود که خطرات جبران ناپذيري را به دنبال دارد.
این روزها موج مد و چشم وهم چشمی چنان وحشیانه به جان جوانان و نوجوانان هجوم می آورد که محال است در این بازارآشفته اتفاق جدیدی رخ دهد و ازدید افراددر گروه های سنی مختلف پنهان بماند.سخن ازهر آن چه به تازگی مد می شود دهان به دهان می چرخد و افراد گاه بدون لحظه ای تامل به این موج می پیوندند . ایجاد چند سوراخ در گوش و گاه استفاده از 20 گوشواره یا بیشتر یکی از جدیدترین مدهای رایج به شمار می رود که خالی از خطر نیست .

به گزارش خبرنگار اجتماعي «فردا»، سوراخ کردن گوش از کودکی میان دختران خانواده مرسوم بوده است. در گذشته مادربزرگ ها با وسایل بسیار ابتدایی گوش دختربچه ها را سوارخ می کرده اند . معمولا یک تکه نخ تا مدتی در گوش بچه می ماند و بعدازمدتی گوشواره جای نخ را می گرفت . اما طی چند سال اخیر خانمهای جوان کم کم به انداختن دو گوشواره درهر گوش تمایل نشان دادند .

ازسوی دیگر تنوع طلبی خانم ها و در برخی از موارد پسران جوان تا آن جا پیش رفت که امروزه افرادی دیده می شوند که از ابتدا تا انتهای گوش خود را سوراخ کرده و مدل به مدل و رنگ به رنگ گوشواره از آن آویخته اند . سوراخ کردن دیگر اجزای بدن نیز از این دست مدهای جدید به شمار می روند .

این در حالیست که دکتر محسن نراقی ، راینولوژیست و رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی در گفتگو با خبرنگار اجتماعي «فردا» با اشاره به ریسک سوراخ کردن گوش ، ناف ، بینی و ...تاکید کرد : چنانچه برای این کار وسایل غیر استریل استفاده شود عفونت ها به سرعت منتقل خواهند شد .

فوق تخصص جراحی بینی و فلوی رسمی جامعه جراحی بینی امریکا خاطرنشان کرد : ایجاد سوراخ های متعدد در گوش به ویژه در بخش های غضروفی ، این ناحیه را مستعد عفونت های خطرناک می کند .

عضو دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد :سیستم دفاعی بدن بسیاری از مراجعه کنندگان از طریق تعداد زیاد سوراخ در گوش به ویژه در بخش های غضروفی دچار اختلال شده و در آن ناحیه عفونت هایی ایجادو بیمار مجبور به خارج کردن اجسام خارجی از گوش خود شده اند .

فوق تخصص جراحی بینی و فلوی رسمی جامعه جراحان بینی امریکا یاد آورشد : دربسیاری از موارد واکنش های حساسیتی نسبت به نوع فلزگوشواره ها موجب تحریک گوشت و پوست ، لاله گوش می شود و در صورت انتقال عفونت نیز دچار آسیب جدی خواهد شد .

نراقی درمان بیماری های پدید آمده از سوراخ های بیش از حد گوش را مشکل عنوان کرد و افزود : میکروب های در این حالت مقاوم شده و افراد به شدت دچار درد می شوند .

رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی، استفاده بیش از یک گوشواره را در گوش مورد انتقادعلمی قرارداد و اضافه کرد : افراد برای استفاده یک گوشواره نیز باید به مراکزی مراجعه کنند که دارای شرایط استریل و لوازم یک بار مصرف باشند .
ممنون از مطالب جالبت
ولی چطوره که همش میگن بیشتر از یک سوراخ ضرر داره؟؟؟؟؟؟؟؟ چون بیشتر جلوه میکنه؟؟؟؟؟

در صورتی که با دستگاههای استریل سوراخ کردن گوش صورت بگیره و بعد از اون هم تا یک هفته مراقبت و شستشو و ضد عفونی کردن محل سوراخ رو رعایت کنن مشکلی پیش نمیاد

همه ی اینا به مراقبت های خودمون به بعد از سوراخ کردن گوش بستگی داره

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
من کوچولو که بودم خودم به مامانم میگم بریم گوشامو سوراخ کنیم:D
نمیدونستم که چه بلایی قراره سرم بیاد:w22:

دکتر اولیشو سوراخ میکنه دیگه دوم:D

بعدشم یه نفر به مامانم میگه نخ رو چند لا بکن با سوزن بکن تو گوشش مدام چربش کن تا هم زخمش خوب بشه هم اینکه راهش بسته نشه:w16:

الانم این قدر عادت کردم به گوشوار که اگه تو گوشم نباشه انگار یه چیزیم کم شده:w12:

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کوچولو که بودم خودم به مامانم میگم بریم گوشامو سوراخ کنیم:D
نمیدونستم که چه بلایی قراره سرم بیاد:w22:

دکتر اولیشو سوراخ میکنه دیگه دوم:D

بعدشم یه نفر به مامانم میگه نخ رو چند لا بکن با سوزن بکن تو گوشش مدام چربش کن تا هم زخمش خوب بشه هم اینکه راهش بسته نشه:w16:

الانم این قدر عادت کردم به گوشوار که اگه تو گوشم نباشه انگار یه چیزیم کم شده:w12:
من کلاً دیوانه ی گوشواره ام

باورت نمیشه اگه بگم حدود 30 جفت گوشواره دارم
ولی یکی از قشنگترین گوشواره هامو گم کردم
امیدوارم خونه ی دوستام جا گذاشته باشم

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من يكي از گوشواره هام هفته پيش افتاد تو راه آب حموم
انقدر ناراحت شدم كه نگو:(

afsoon6282

مدیر تالار

منم گوشواره خیلی دوست داره ولی یه مشکل بزرگ هست اونم اینکه بدن من با بدلیجات حساسیت داره البته الان بهتر شده ولی کوچکتر که بودم گوشوار بدل تو گوشم میکردم زخم میشد منم مجبورم همیشه طلا تو گوشم باشه

به یه دکتری گفتم اولش فکر کرد مسخره میکنم گفت خانوما کلا با بدل حساسیت دارن ولی بعد که متوجه شد راست میگم گفت بیچاره شوهرت:w15:

نمیدونم چرا این جوری عکس العمل نشون میده:D

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای من اصلا دوس ندارم گوشواره... فقط عاشق دست بندم... نمی دونم چرا... الانم چون یه مدته استفاده نکردم دیگه راه گوشام بسته شده :دی

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم گوشواره خیلی دوست داره ولی یه مشکل بزرگ هست اونم اینکه بدن من با بدلیجات حساسیت داره البته الان بهتر شده ولی کوچکتر که بودم گوشوار بدل تو گوشم میکردم زخم میشد منم مجبورم همیشه طلا تو گوشم باشه

به یه دکتری گفتم اولش فکر کرد مسخره میکنم گفت خانوما کلا با بدل حساسیت دارن ولی بعد که متوجه شد راست میگم گفت بیچاره شوهرت:w15:

نمیدونم چرا این جوری عکس العمل نشون میده:D
منم بچه بودم حساسیت داشتم
هرچی دکتر رفتم فایده نداشت
طلا هم که همش تکراری بود
یه رو تصمیم گرفتم باهاش مقابله کنم
گوشواره ی بدلی استفاده کردم ، گوشم عفونت کردم
اما یه سره با الکل تمیزش می کردم و شب به شب پماد تتراسایکلین میزدم
اما گوشواره رو در نیاوردم
بعد از 2-3 هفته خوب شد

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طلا هم که همش تکراری بود
بعد از 2-3 هفته خوب شد

عجب كار خطرناكي :confused:
يعني اگه خوب نميشد عفونت تو تنت پخش ميشد و بعد مسافر آخرت ميشدي ولي دست از مقابله بر نميداشتي:surprised:

afsoon6282

مدیر تالار
طلا هم که همش تکراری بود
بعد از 2-3 هفته خوب شد

چقدر شبیه من هستی پس:D:D:D

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب كار خطرناكي :confused:
يعني اگه خوب نميشد عفونت تو تنت پخش ميشد و بعد مسافر آخرت ميشدي ولي دست از مقابله بر نميداشتي:surprised:
وقتی دم به دقیقه با الکل تمیزش کنی دیگه اون اتفاقاتی که میگی نمیوفته

زخم شمشیر و نیش افعی نبوده که .....یه سوراخ گوش بوده

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوش به حال خودم كه از اين بلاها سرم نيومده :biggrin:;)
چون من اصلا گوشم سوراخ نكردم :surprised:

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعاً؟؟؟؟؟؟
یعنی اصلاً گوشواره استفاده نمی کنی؟؟
اره عزيزم
باورت ميشه اتوسا جان؟
بمچه كه بودم مامانم خواست ببره سوراخ كنه خودم نذاشتم .......... كلا با اخلاقم جور در نميومد .....:cool::smile:
الان كه ميبينم افسوس مي خورم كه چرا گوشم سوراخ نكردم ......... چون خودم الان گوشواره خيلي دوست دارم و برا خواهرم و دوستام گوشواره هديه ميخرم :surprised:

afsoon6282

مدیر تالار
الان خوب شدی؟؟ یا هنوز به بدل حساسیت داری؟
الانم تا حدودی هست هنوز

ساعت که زیاد رو دستم باشه روی دستم دونه های ریز قرمز میریزه بیرون خارش داره ادامه پیدا کنه زخم هم میشه
دستبند هم باشه بازم همین جور

حساسیت نشون میده ولی خفیف تر

afsoon6282

مدیر تالار
اره عزيزم
باورت ميشه اتوسا جان؟
بمچه كه بودم مامانم خواست ببره سوراخ كنه خودم نذاشتم .......... كلا با اخلاقم جور در نميومد .....:cool::smile:
الان كه ميبينم افسوس مي خورم كه چرا گوشم سوراخ نكردم ......... چون خودم الان گوشواره خيلي دوست دارم و برا خواهرم و دوستام گوشواره هديه ميخرم :surprised:
خوب الان برو سوراخش کن
مشکلی که نداره

حتما که نباید تو بچگی باشه

تازه الان خیلی بهتر ازاون موقع های ما شده
اگه دوست داری حتما برو این کارو بکن

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب الان برو سوراخش کن
مشکلی که نداره

حتما که نباید تو بچگی باشه

تازه الان خیلی بهتر ازاون موقع های ما شده
اگه دوست داری حتما برو این کارو بکن
اخه دلم نمياد گوش نازنيم رو ازار بدم :biggrin::biggrin::D

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره عزيزم
باورت ميشه اتوسا جان؟
خب الان برو سوراخ کنن
بیشتر دکترای پوست و داروخونه ها انجام میدن
اون قسمت گوش هم اصلاً درد نداره
خرجش هم میشه 6000 تومن

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
الانم تا حدودی هست هنوز

ساعت که زیاد رو دستم باشه روی دستم دونه های ریز قرمز میریزه بیرون خارش داره ادامه پیدا کنه زخم هم میشه
دستبند هم باشه بازم همین جور

حساسیت نشون میده ولی خفیف تر
منم قبلاً اینجوری بود
تمام قسمت تماس انگشتر و دستبند و گردنبند با پوستم جوش می زد

اما خب ... الان بیشتر چیزای سنگی و چوبی و اینجور چیزا استفاده میکنم

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب الان برو سوراخ کنن
بیشتر دکترای پوست و داروخونه ها انجام میدن
اون قسمت گوش هم اصلاً درد نداره
خرجش هم میشه 6000 تومن