بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

smsman

عضو جدید
دوستان ، من تو ریاضی مشکل دارم:redface:. یعنی اینکه وقتی دارم درس رو می خونم ، همش رو یاد می گیرم ،اما وقتی تست می زنم ، نمیتونم جواب بدم. بعد که به راه حل نگاه می کنم ، می بینم که چه قدر ساده است!!!!
کسی پیشنهادی برای من داره که چیکار کنم؟؟

شما میتونی جواب بدی . اما یه چیزی تو وجودته که میگی برم جواب رو ببینم !! بعضی از مسائل ریاضی واقعآ نیاز به فکر کردن داره . اما فکر میکنم شما مدت کمی برای درک مسئله میزاری و تمام توجهت رو روی جواب متمرکز کردی . البته با فکر کردن بیشتر روی مسئله و تمرین بیشتر ان شالله مشکل شما برطرف خواهد شد ;)

eghbal63

عضو جدید
شما میتونی جواب بدی . اما یه چیزی تو وجودته که میگی برم جواب رو ببینم !! بعضی از مسائل ریاضی واقعآ نیاز به فکر کردن داره . اما فکر میکنم شما مدت کمی برای درک مسئله میزاری و تمام توجهت رو روی جواب متمرکز کردی . البته با فکر کردن بیشتر روی مسئله و تمرین بیشتر ان شالله مشکل شما برطرف خواهد شد ;)

بچه ها واسه خوندن ریاضی از کتاب فرزین جمشیدی استفاده کنید کتاب خوبیه
یکی از دوستانم سال گذشته با خوندن کتابهای فرزین جمشیدی(پوران پژوهش) در رشته فیزیک پزشکی ریاضی حدود 70% زده.
;)

ali125

عضو جدید
بچه ها واسه خوندن ریاضی از کتاب فرزین جمشیدی استفاده کنید کتاب خوبیه

یکی از دوستانم سال گذشته با خوندن کتابهای فرزین جمشیدی(پوران پژوهش) در رشته فیزیک پزشکی ریاضی حدود 70% زده.

;)

کتاب های ریاضی ارشد دکتر نیکوکار چطوره؟؟؟؟؟

hana.s

عضو جدید
کنکوری

کنکوری

منم هستم فقط تازه میخوام شروع کنم:smile::smile:میشه راهنمایی کنید که بعد از خوندن هر مبحث همون موقع تستشو بزنیم یا نه؟؟ممنون:);)

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین یک ماه یک ماه صبر کردن آخر سر پیر میشیم :wallbash::razz::cry:

حالا خدا این همه صبر کردن یه نتیجه ی خوب در بر داشته باشه:(

آخ گفتی .... البته 100نفر که فکر نکنم درست باشه اما امیدوارم 50تا بگیرن :redface: ..بلکه ما هم قبول شیم ... ;)

پیمان کبیری

عضو جدید
سلام به همه مهندسین محترم.
من در حال خواندن برای کنکور ارشد مکانیک گرایش تبدیل انرژِی هستم.
مسئله ای که ذهن منو خیلی به خودش مشغول کرده و اجازه تمرکز زیاد رو بهم نمیده اینه که چطور درسا رو مرور کنم؟
هر کتاب بعد از اینکه تموم شد مرور کنم یا اینکه هر جلسه مطالعم باید مرور کنم؟
چه زمانی برای اینکار اختصاص بدم و هر چند روز باید مرور کنم؟
اگه خودم اینقدر درگیر مرور کنم چطور به مطالعه دروسم برسم و اگه اینکار مرور نکنم اکثر مطالب فراموش می کنم و چه سود از مطالعه؟
از همه دوستان تقاضا میکنم در این مورد نظر بدید که به یک جمع بندی کامل برسیم تا سایرین هم استفاده کنند چرا که مطمئنم که این دغدغه خیلی از عزیزان هستش.
با تشکر

kingi

عضو جدید
منم هستم فقط تازه میخوام شروع کنم:smile::smile:میشه راهنمایی کنید که بعد از خوندن هر مبحث همون موقع تستشو بزنیم یا نه؟؟ممنون:);)
اره هیچ مشکلی نداره.اون برای دروس عمومی دوره کارشناسی که باید چند روز بعد تست زد.;):cool::cool::cool:

ea_mecs

عضو جدید
سلام به همه مهندسین محترم.
من در حال خواندن برای کنکور ارشد مکانیک گرایش تبدیل انرژِی هستم.
مسئله ای که ذهن منو خیلی به خودش مشغول کرده و اجازه تمرکز زیاد رو بهم نمیده اینه که چطور درسا رو مرور کنم؟
هر کتاب بعد از اینکه تموم شد مرور کنم یا اینکه هر جلسه مطالعم باید مرور کنم؟
چه زمانی برای اینکار اختصاص بدم و هر چند روز باید مرور کنم؟
اگه خودم اینقدر درگیر مرور کنم چطور به مطالعه دروسم برسم و اگه اینکار مرور نکنم اکثر مطالب فراموش می کنم و چه سود از مطالعه؟
از همه دوستان تقاضا میکنم در این مورد نظر بدید که به یک جمع بندی کامل برسیم تا سایرین هم استفاده کنند چرا که مطمئنم که این دغدغه خیلی از عزیزان هستش.
با تشکر

دوست عزیز ، بستگی به این داره که چطور می خونید. یعنی اینکه می خواین یه درس رو تموم کنید و بعد برید سراغ درس دیگه ، یا اینکه چند تا درس رو با هم جلو می برید.
من خودم هم همین مشکل رو داشتم. البته من چند درس رو با هم جلو می برم، (حدود 6 درس). یه نیم روز در هر هفته رو اختصاص به این دادم که مباحثی رو که طی هفته خونده ام رو مرور کنم. قطعا استفاده از نت های خلاصی برداری شده ، به این عمل ، سرعت می بخشه. خب حالا فرض کنیم که مباحث هفته 1 ، روز آخر هفته مرور شد . روز آخر هفته 2 ، هم مباحث هفته 2 مرور می شه و هم اینکه قسمت هایی از مباحث هفته 1 که مهم اند و یا برام کمی مشکله رو با تست زدن مرور می کنم. این کار رو ادامه می دم تا اینکه این 6 درسی رو که با هم می خوندم تموم کنم. خب حالا همین روال رو برای گروه دیگه ای از دروس که مونده هم تکرار می کنم . در این دوره هم زمان هایی تعیین می کنم که درس های گروه 1 رو به صورت کلی و نه مبحثی با تست زدن مرور کنم.

hasanpogc

عضو جدید
آخ گفتی .... البته 100نفر که فکر نکنم درست باشه اما امیدوارم 50تا بگیرن :redface: ..بلکه ما هم قبول شیم ... ;)

والا ظرفيت كه خوبه اما سهميه ها خيلي بالاست حالا اميدواريم همه به كرم دانشگاه ازاد ببينيم كه چي ميشه

vito_1988

عضو جدید
حالا نظر شما در ازمون ازمایش چیه کدوم رو باید ثبت نام کرد .
گاج .... پارسه.... ماهان
میگن پارسال ازمون اخر ماهان 6000 نفر بودن در حالی که پارسه 4000 تا !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
گاج هم امسال اومده با یه گروه قوی

respina_518

کاربر فعال
حالا نظر شما در ازمون ازمایش چیه کدوم رو باید ثبت نام کرد .
گاج .... پارسه.... ماهان
میگن پارسال ازمون اخر ماهان 6000 نفر بودن در حالی که پارسه 4000 تا !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
گاج هم امسال اومده با یه گروه قوی

من شاید دوتا آزمون جامع آخر سنجش رو شرکت کنم
فقط واسه استاندارد تر بودنش فقط!!!

respina_518

کاربر فعال
اعتراض

اعتراض

چرا اینقدر تاپیک خلوته
هیچکی نظر نمیده؟؟
موضوع چیه؟

siavash_m689

عضو جدید
سلام 3 تا سوال داشتم هر کدومو اگر بشه جواب بدید خوشحال و ممنون میشم

من یک کتاب تست ریاضی خوب برای ریاضی 2 می خوام بجز پارسه چون دارمشونو تموم شده کتابهای ریاضی دکتر نیکوکار از چه انتشاراتی هست تست ِ یا نه اموزشه!؟

یک کتاب هم در خصوص طراحی اجزا برای تست هم برای اموزش می خوام یه چی تو مایه های کتاب نائی ؛ پوران پژوهش

استاتیکم دنبال یه کتاب خوبم. کتاب نائی انتشارات پوران بعد از دو سال هنوز در حال چاپه معلوم نیست چند سال دیگه این کتابو میاد بیرون!

ea_mecs

عضو جدید
سلام 3 تا سوال داشتم هر کدومو اگر بشه جواب بدید خوشحال و ممنون میشم

من یک کتاب تست ریاضی خوب برای ریاضی 2 می خوام بجز پارسه چون دارمشونو تموم شده کتابهای ریاضی دکتر نیکوکار از چه انتشاراتی هست تست ِ یا نه اموزشه!؟

یک کتاب هم در خصوص طراحی اجزا برای تست هم برای اموزش می خوام یه چی تو مایه های کتاب نائی ؛ پوران پژوهش

استاتیکم دنبال یه کتاب خوبم. کتاب نائی انتشارات پوران بعد از دو سال هنوز در حال چاپه معلوم نیست چند سال دیگه این کتابو میاد بیرون!

ریاضی 2 هم آقاسی و هم نیکوکار . مال نیکوکار از انتشارات آزاده است. من ریاضی 1 اش رو دارم که نصفش درسه و بقیه اش تست.
اجزا رو اگه از من می شنوی ، جزوه شریعت پناهی رو پیدا کن بخون. گرچه من از مدرسان شریف می خونم.
استاتیک هم مریام . کتاب نائی که فکر کنم با این اوضاع به دست ما نرسه.

siavash_m689

عضو جدید
ریاضی 2 هم آقاسی و هم نیکوکار . مال نیکوکار از انتشارات آزاده است. من ریاضی 1 اش رو دارم که نصفش درسه و بقیه اش تست.
اجزا رو اگه از من می شنوی ، جزوه شریعت پناهی رو پیدا کن بخون. گرچه من از مدرسان شریف می خونم.
استاتیک هم مریام . کتاب نائی که فکر کنم با این اوضاع به دست ما نرسه.

کتاب آقاسی از چه انتشاراتی هست؟ اونم درس داره یا فقط تسته؟ من فقط تست میخوام

<p>
آزمون های سنجش رو که می گن کاملا غیر استاندارده!!!!
</p>
<p> </p>
سنجشو من خبر ندارم
اما در خصوص پارسه چی؟؟؟؟! شما شرکت کردید؟؟؟؟ من رشتم ساخته فقط 3-4 تا از تستای درس ساخت شاید با جزوه ی پارسه حل میشد

ehsan890

عضو جدید
یه سوال!دوستان همه واسه ریاضی پارسه رو پیشنهاد می کنن!بعد من شنیدم که واسه هر درس یه کتاب هست که درسه یکیم تسته!ریاضیات مهندسی معادلات پیدا کردم اما ریاضی 1و2 فقط واسه انسانی هست می خواستم ببینم واسه مهندسیم هست یا نه؟اگه کسی ریاضی آقاسیو پارسه رو با هم مقایسه کرده بگه کدوم یکی بهتره؟مرسی;):smile:

respina_518

کاربر فعال
لطفا جواب بدید.

لطفا جواب بدید.

یه سوال!دوستان همه واسه ریاضی پارسه رو پیشنهاد می کنن!بعد من شنیدم که واسه هر درس یه کتاب هست که درسه یکیم تسته!ریاضیات مهندسی معادلات پیدا کردم اما ریاضی 1و2 فقط واسه انسانی هست می خواستم ببینم واسه مهندسیم هست یا نه؟اگه کسی ریاضی آقاسیو پارسه رو با هم مقایسه کرده بگه کدوم یکی بهتره؟مرسی;):smile:

آقا هر کی اطلاعات کامل در مورد جزوات ریاضی پارسه داره بزاره با عکس روی جلد کتابها و همچنین تعداد صفحات کتاب

negar_1986

عضو جدید
آقا هر کی اطلاعات کامل در مورد جزوات ریاضی پارسه داره بزاره با عکس روی جلد کتابها و همچنین تعداد صفحات کتاب
پارسه واسه هر درس رياضي دو جلد كتاب داره جلد اولش درس و تست تاليفي جلد دومش مجموعه تست هاي سال هاي قبل همه رشته ها ...حتي تست هاي مهندسي برق هم داره ...كتاب هاي نيكوكار هم داشتم ولي تست هاش طبقه بندي نيست من اصلا نخوندم از روش ..به نظر من كتاب هاي پارسه عاليه ...اگه تهران باشيد كتاب فروشي فلاح تو انقلاب هر دو جلدشو مي فروشه ...واسه هر چهار تا درس رياضي هم كتاب داره ....اما دوستم كه شهرستانه از نمايندگي پارسه كتاب هارو خريد ...فقط جلد اول رو دادن و گفتن تست ها فقط ماله خود بچه هاي پارسه هست

negar_1986

عضو جدید
آزمون های سنجش رو که می گن کاملا غیر استاندارده!!!!
من سال قبل سنجش شركت كردم شايد حق با شما باشه و استاندارد نباشه ولي پارسه و بقيه موسسه ها هم آزموناشون غير استاندارده ...حتي خود كنكور هم غير استاندارده...در ضمن شركت تو آزمون آزمايشي اونقدا مهم نيست مي تونم بگم اصلا مهم نيست فقط مد شده ... بين هم كلاسيام كسايي بودن كه هميشه رتبه پارسشون دو رقمي بوده اونوقت تو كنكور رتبشون خيلي بالا شده اصلا نميشه رو رتبش حساب باز كرد ....در ضمن فاصله دو هفته بين آزمونا و كلي مبحث كه واسه اون آزمون تعيين مي كنه نتيجش فقط اضطراب سردرگمي و در نهايت از دست دادن همون زمانيه كه با آرامش مي تونستين درسارو مرور كنيد ...حداقل سنجش اين مشكل رو نداره...هزينش هم نسبت به پارسه خيلي كمتره

mohammadkarami

عضو جدید
شما می تونین دفترچه آزمون های پارسه از کسانی که ثبت نام کردن بگیرین و از خودتون امتحان بگیرین و درصد هایی که زدین با دوستتون مقایسه کنین.
در باره آزمون های پارسه:( به نظر من!!!)
ریاضیش خیلی خوب بود
جامدات خیلی بد بود ، اصلاً سئوال های که داده بودن ربطی به کنکور نداشت
سیالاتش:بد نبود
دینامیک: خوب بود
ولی نسبت به پولی که می گیرن اصلاً نمی صرفه!!! 300 هزارتومن چه خبره!!!!!
با توجه به اینکه دو هفته برای آزمون ها فرصت دارین ، احتمال اینکه برای یک آزمون آمادگی کامل پیدا کنین کم هست و نتیجتاً آزمون ممکن خراب کنین که باعث ضعیف شدن روحیه میشه و مجموع ساعتهای مطالعه در روز کم میشه.
این تجربه من از آزمون های پارسه بود.امیدوارم مفید واقع بشه.

respina_518

کاربر فعال
من سال قبل سنجش شركت كردم شايد حق با شما باشه و استاندارد نباشه ولي پارسه و بقيه موسسه ها هم آزموناشون غير استاندارده ...حتي خود كنكور هم غير استاندارده...در ضمن شركت تو آزمون آزمايشي اونقدا مهم نيست مي تونم بگم اصلا مهم نيست فقط مد شده ... بين هم كلاسيام كسايي بودن كه هميشه رتبه پارسشون دو رقمي بوده اونوقت تو كنكور رتبشون خيلي بالا شده اصلا نميشه رو رتبش حساب باز كرد ....در ضمن فاصله دو هفته بين آزمونا و كلي مبحث كه واسه اون آزمون تعيين مي كنه نتيجش فقط اضطراب سردرگمي و در نهايت از دست دادن همون زمانيه كه با آرامش مي تونستين درسارو مرور كنيد ...حداقل سنجش اين مشكل رو نداره...هزينش هم نسبت به پارسه خيلي كمتره
با سلام خدمت همه دوستان مخصوصا خانوم نگار
که همچنان تو بحثها شرکت می کنند و نظر میدن.
خانوم نگار من منتظرم خبر قبولیتونو تو شریف بشنوم
از سایر دوستان که در تاپیک 89 نظر میدادن خواهش میکنم که دوباره تو این تاپیک بیان و نظر بدن
با آرزوی موفقیت برای همتون

بیگلی

عضو جدید
سلام .اگر امکان داره منابع مفیدی که برای ساخت و تولید لازمه معرفی کنید.متشکر.

pm1

عضو جدید
سلام .کسی جزوه شریعت پناهی رو داره؟!؟من شدیدا میخوامش

بالا