دری: نمایشگاه کتاب عروسی نیست!

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
رییس بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اعلام نارضایتی از وضعیت حجاب در نمایشگاه تصریح کرد: برخی افراد ناآگاه با پوشش بد، مردم را به نمایشگاه بدبین می‌کنند.
رییس بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در پاسخ به سوالی در مورد گشت ارشاد در نمایشگاه کتاب و هم‌چنین ارزیابی‌اش از وضعیت رعایت حجاب در این دوره از نمایشگاه گفت: از مساله پوشش در نمایشگاه راضی نیستم. البته از همه‌ی کسانی که با رعایت عفاف و حجاب در نمایشگاه حاضر شده‌اند تشکر می‌کنم.
دری اخوی تصریح کرد: آن‌چه مسلم است نمایشگاه کتاب تهران، نمایشگاه جمهوری اسلامی است و ضرورت دارد حریم آن رعایت شود و باید بر اساس ضوابط قانونی جمهوری اسلامی فعالیت کنیم و اگر قرار باشد بستری فراهم شود که قوانین و مقررات نظام مورد تخطی قرار گیرد باید برخورد شود. نمایشگاه باید یک آوردگاه فرهنگی باشد.
وی تاکید کرد: این‌جا محل عروسی یا بزم نیست که عده‌ای با آرایش‌های وحشتناک حضور داشته باشند که من هم از دیدن آنها شرم دارم. تعداد معدودی از بازدیدکنندگان با وضعیت نامناسبی در نمایشگاه حاضر شدند که شخصا راضی نیستم و نباید هم راضی باشم. البته غرفه‌داران و متصدیان غرفه‌ها مساله‌ حجاب را رعایت کرده‌اند و افرادی هم بودند که این مساله را رعایت نمی‌کردند و به آنها تذکر دادیم و خوشبختانه رعایت شد. البته برخی افراد ناآگاه هم هستند که فقط برای تفریح به نمایشگاه می‌آیند؛ در حالی که نمایشگاه کتاب صرفا محلی برای تفریح نیست و رعایت عفاف یک شرط اصلی است.

وی افزود: من برای نمایشگاه همان قداستی را قائلم که برای شبستان‌ها و صحن‌های بارگاه امام رضا (ع) که در مشهد است. در مشهد و قم اگر افرادی بخواهند بدحجاب وارد حرم شوند به آنها چادر می‌دهند تا بپوشند و من قداست نمایشگاه کتاب را به این شکل می‌بینم. برخی که ناآگاه هستند متاسفانه به شکلی در نمایشگاه می‌آیند که حتی در خانه‌ خودشان هم آن‌جور نیستند و مردم و افراد حزب‌اللهی را نسبت به نمایشگاه کتاب بدبین می‌کنند.

دری اخوی یادآور شد: روشن است که مراجع ذی‌ربط باید به وظایفشان عمل کنند و گشت ارشاد هم به وظیفه‌ی خودشان عمل می‌کند.

وی هم‌چنین در پاسخ به سوالی که آیا برای حضور ناشرانی که در سال گذشته تخلفاتی را مرتکب شده‌اند در این دوره تنبیهاتی در نظر گرفته شده است؟ گفت: اگر قرار بود تخلفات سال گذشته‌ ناشران مورد نظر قرار گیرد در این دوره 50 ناشر نمی‌بایست در نمایشگاه حضور داشته باشند؛ در حالی که این‌طور نیست.
وی همچنین درباره‌ی میزان بازدیدکنندگان در این دوره از نمایشگاه گفت: من اسیر آمار نیستم اما بر اساس رصدهای انجام شده و و هم‌چنین مانیتورینگ نمایشگاه،شاهد افزایش قابل توجه بازدیدکنندگان نسبت به دوره‌های گذشته هستیم.
دری اخوی در پایان اظهار کرد: ما غیر از دو میلیارد تومانی که برای اعطای یارانه به دانشجویان اختصاص داده‌ایم نزدیک به سه میلیارد تومان هم از طریق اداره‌های کل ارشاد در استان‌ها در هماهنگی با دانشگاه‌ها به دانشجویان برای خرید کتاب تسهیلات ارائه شده است.
منبع:http://www.tabnak.ir/fa/news/163188/دری-نمایشگاه-کتاب-عروسی-نیست!

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرچی بیشتر روی این قضیه حجاب پافشاری میکنند نتیجه بدتر میشه!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
الان داره تو یکی از کانالهای آزربایجان نشون میده
تو یه میدان و فضای باز خواننده ها یکی یکی میرن رو سن و یه ترانه اجرا میکنن
ملت هم دور سن رو گرفتند و کف و سوت و . . .!!

ایران هم ملت به جای این میدان میرن نمایشگاه
مهم هم نیست موضوع نمایشگاه چی باشه

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز

درسته
وقتی ملتی جایی ندارن از هر فرصتی استفاده می کنن............................

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدرسه، دانشگاه ، خیابان ، تلویزیون و ...محلی همیشگی برای عزاداری نیست!

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز

بابک بدم حذفت کنن!!!
بابک، ماهواره نگاه میکنی؟؟؟

باید یه پیشنهاد بدم که برای نمایشگاه هم حراست بزارن.....

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
وی تاکید کرد: این‌جا محل عروسی یا بزم نیست که عده‌ای با آرایش‌های وحشتناک حضور داشته باشند که من هم از دیدن آنها شرم دارم.

خیلی ببخشیدا مگه مردم تو عروسی ارایش وحشتناک میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:surprised:

بالا