تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
عملکرد جدول درستی مدار تفریق کننده کامل را میشه لطف کنید توضیح دهید

sina666

عضو
سلام دوستان من ميخواستم دستگاهي بسازم كه با فشار دادن كليد هاي مختلف پيغام هاي صوتي مختلفي رو پخش كنه لطفا كمكم كنيد چطور شروع كنم.
با تشكر

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من ميخواستم دستگاهي بسازم كه با فشار دادن كليد هاي مختلف پيغام هاي صوتي مختلفي رو پخش كنه لطفا كمكم كنيد چطور شروع كنم.
با تشكر

در مورد اینکه با زدن دکمه ها مختلف آهنگ های مختلفی پخش بشه، نوشتن برنامش با میکرو کاری نداره، ولی اینکه یه پیغتم خاص پخش بشه باید چک کنم ببینم با میکرو چه سیستمهای صوتی رو میشه فعال کرد.

sina666

عضو
در مورد اینکه با زدن دکمه ها مختلف آهنگ های مختلفی پخش بشه، نوشتن برنامش با میکرو کاری نداره، ولی اینکه یه پیغتم خاص پخش بشه باید چک کنم ببینم با میکرو چه سیستمهای صوتی رو میشه فعال کرد.
ممنون مثلن ميخوام وقتي يه دكمه رو فشار ميدي بگه كلروپلاست كه يه اسم تو زيسته بازم اگه چك كنيد ممنون ميشم.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون مثلن ميخوام وقتي يه دكمه رو فشار ميدي بگه كلروپلاست كه يه اسم تو زيسته بازم اگه چك كنيد ممنون ميشم.
با یک آی سی ضبط صدا می تونید
برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید
ولی اگر آشنایی با برنامه نویسی میکرو ندارین وقت و هزینه ای که بخواید صرف یادگیری و ساختش کنید فکر کنم به صرف باشه بیرون براتون بسازن
دقیقا این دستگاه چند تا دکمه می خواید داشته باشه و فقط می خواین یه اسم را بگه ؟
مثلا 100 تا دکمه برای گفتن صدتا اسم ؟
همچین چیزی منظورتون هست ؟

آخرین ویرایش:

parsagri

عضو جدید
دوست عزیز

رله کار قطع و وصل رو برات انجام میده ولی برای اینکار چند راه پیش روت هست:

1- استفاده از سیستمهای کنترل قدیمی و استفاده از تایمر + رله و کنتاکت
2- استفاده از میکرو کنترلر + رله کنتاکت
3- و در صورتی که محیط کاملاً صنعتی هست استفاده از PLC های کوچک

شما قبلش باید بگین چقدر می خواهید هزینه کنید و در ضمن شرایط محیطی به چه صورتی هست.

البته ظاهر عمر نشون میده گزینه دوم بهترین برای شما هست.

من میخوام مثلا یک پمپ آب کولر رو وصل کنم به این وسیله ... خرجش رو هم نمیدونم چقدر در میاد شما بگین

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بخوای پمپ کولر رو کنترل کنی تنها نیاز به میکرو ورله داری که فکر نکنم ماکزیم 10 هزار تومن هم هزینه ات بشه. بهترین راه استفاده از میکرو کنترلر است.

setare soheyl

عضو جدید
اگه بخوای پمپ کولر رو کنترل کنی تنها نیاز به میکرو ورله داری که فکر نکنم ماکزیم 10 هزار تومن هم هزینه ات بشه. بهترین راه استفاده از میکرو کنترلر است.
سلام. من جزوه الکترونیک1 ومدار 2 میخوام !!!! ممنان میباشم!

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:que:سلام فازهای منبع 3فاز همیشه 0 و120و 240 هست ؟و چرا؟
سلام
اختلاف فاز های منبع متعادل 0و120و 240 هست در صورت نامتعادل بودن اختلاف فاز حتما 120 نیست
سلام. من جزوه الکترونیک1 ومدار 2 میخوام !!!! ممنان میباشم!
در قسمت جزوات ین جزوه ها وجود دارن با یه جست و جوی ساده می تونید پیدا کنید
موفق باشید

sina666

عضو
با یک آی سی ضبط صدا می تونید
برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید
ولی اگر آشنایی با برنامه نویسی میکرو ندارین وقت و هزینه ای که بخواید صرف یادگیری و ساختش کنید فکر کنم به صرف باشه بیرون براتون بسازن
دقیقا این دستگاه چند تا دکمه می خواید داشته باشه و فقط می خواین یه اسم را بگه ؟
مثلا 100 تا دکمه برای گفتن صدتا اسم ؟
همچین چیزی منظورتون هست ؟
بله در حدود 20 دكمه كمي هم بلدم اگه شمه هم كمي راهنماي كنيد درست ميشه.
بسيار ممنون.

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بله در حدود 20 دكمه كمي هم بلدم اگه شمه هم كمي راهنماي كنيد درست ميشه.
بسيار ممنون.
لینکی که بهتون دادم را مطالعه کردین ؟
در لینک فایل بسکام و شماتیک دشتگاه ضبط صدا هست
موفق باشید

akikian

عضو جدید
ی ک جزوه الکترونیک که کامل وخوب باشه (1و2)نیازدارم از دوستان کسی داره

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

ملیحه رفیعی

عضو جدید
سلام
من هنوز دانشگاه نرفتم ولی میخوام در یک طرحی که دارم یک سنسور lm35 را به یک سیستم هشدار دهنده وصل کنم تا در صورتی که دمای جسم موردنظر کاهش یافت هشدار دهد .
خواهش میکنم کمکم کنید.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام
من هنوز دانشگاه نرفتم ولی میخوام در یک طرحی که دارم یک سنسور lm35 را به یک سیستم هشدار دهنده وصل کنم تا در صورتی که دمای جسم موردنظر کاهش یافت هشدار دهد .
خواهش میکنم کمکم کنید.

به نظرم شما باید از بحث میکرو وبرنامه نویسی استفاده کنید

چون خصوصیت سنسور ها خاص هستند

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
میشه بهم بگید که چطور میتونم یک سنسور ml35 رو به یک سیستم هشداردهنده وصل کنم؟
سلام دوست عزیز
من با این سنسور کار نکردم
ولی اکثرا در دیتا شیتشون نوشته شده که به چه نحو باید استفاده بشن
اگر اشتباه نکنم شما منظورتون سنسور lm355 هست
اگر هم نه از این سایت کافیه اسم قطعه مورد نظر را بزنید و دیتاشیت را دریافت کنید

موفق باشید :gol:

f.g

عضو جدید
سلام استاد ما در درس بررسي سيستم هاي قدرت يك پروژه به ما داده كه بر اساس حل يكي از مثال هاي كتاب (hadi saadat ص 383 )نمايش تك خطي يك سيستم قدرت ساده با 5 شين را نشان ميدهد . ژنراتور ها به شين هاي 1 و2 و3 متصل هستند. شين 1و با ولتاژ pu 0>1.06 به عنوان شين مرجع در نظر گرفته شده است اندازه ولتاژ و توليد توان حقيقي در شين هاي 2و 3 به ترتيب 1.045 و 40و1.030 و 30 مي باشد
مقادير mw و m var بار بر روي شكل نشان داده شده اند . امژدانس هاي خط و نصف سوبستانسهاي خازني خط بر حسب pu در مبناي 100 mva مي باشند . پاسخ پخش بار را خواسته و با استفاده از برنامه bloss ضرايب تلفات را بر حسب pu محاسبه كنيد
براي حل اين مثال از برنامه متلب به شكل زير استفاده كرده مي شه توضيح بدين سوال هاي اين جوري را چجوري بايد حل كرد

>> clear
>> busdata=100; accuracy=0.0001; maxiter=10;
>> %bus
>> % No
>> busdata=[1 1 1.06 0.0 0 0 0 0 10 50 0;2 2 1.045 0.0 20 10 40 30 10 50 0;...
3 2 1.03 0.0 20 15 30 10 10 40 0;4 0 1.00 0.0 50 30 0 0 0 0 0;...
5 0 1.00 0.0 60 40 0 0 0 0 0];
>> % b
>> % n1
>> linedata=[1 2 0.02 0.06 0.030 1; 1 3 0.08 0.24 0.025 1; 2 3 0.06 0.18 0.020 1;...
2 4 0.06 0.18 0.020 1; 2 5 0.04 0.12 0.015 1; 3 4 0.01 0.03 0.010 1;...
4 5 0.08 0.24 0.025 1];
>> lfybus
>> ifnewton
>> busout
>> bloss​
در اخر يك سري نتايجي بدست امده كه ما نمي دانيم چطور

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام استاد ما در درس بررسي سيستم هاي قدرت يك پروژه به ما داده كه بر اساس حل يكي از مثال هاي كتاب (hadi saadat ص 383 )نمايش تك خطي يك سيستم قدرت ساده با 5 شين را نشان ميدهد . ژنراتور ها به شين هاي 1 و2 و3 متصل هستند. شين 1و با ولتاژ pu 0>1.06 به عنوان شين مرجع در نظر گرفته شده است اندازه ولتاژ و توليد توان حقيقي در شين هاي 2و 3 به ترتيب 1.045 و 40و1.030 و 30 مي باشد
مقادير mw و m var بار بر روي شكل نشان داده شده اند . امژدانس هاي خط و نصف سوبستانسهاي خازني خط بر حسب pu در مبناي 100 mva مي باشند . پاسخ پخش بار را خواسته و با استفاده از برنامه bloss ضرايب تلفات را بر حسب pu محاسبه كنيد
براي حل اين مثال از برنامه متلب به شكل زير استفاده كرده مي شه توضيح بدين سوال هاي اين جوري را چجوري بايد حل كرد

>> clear
>> busdata=100; accuracy=0.0001; maxiter=10;
>> %bus
>> % No
>> busdata=[1 1 1.06 0.0 0 0 0 0 10 50 0;2 2 1.045 0.0 20 10 40 30 10 50 0;...
3 2 1.03 0.0 20 15 30 10 10 40 0;4 0 1.00 0.0 50 30 0 0 0 0 0;...
5 0 1.00 0.0 60 40 0 0 0 0 0];
>> % b
>> % n1
>> linedata=[1 2 0.02 0.06 0.030 1; 1 3 0.08 0.24 0.025 1; 2 3 0.06 0.18 0.020 1;...
2 4 0.06 0.18 0.020 1; 2 5 0.04 0.12 0.015 1; 3 4 0.01 0.03 0.010 1;...
4 5 0.08 0.24 0.025 1];
>> lfybus
>> ifnewton
>> busout
>> bloss​
در اخر يك سري نتايجي بدست امده كه ما نمي دانيم چطور
با سلام دوست عزیز
دقیقا متوجه نشدم که آیا شما این برنامه را هم متوجه شدید یا نه !
اما اگر در این برنامه مشکل دارین ساده ترین کار استفاده از help متلب هست
تا قبل از 4 خط اول که تعریف متغیر ها و بردار ها هست
کافیه 4 دستور آخر را به صورت جداگانه در help متلب سرج کنید برای هر دستور خود متلب مثال های زیادی زده که بهترین جواب برای شما هستند و به راحتی می تونید برنامه را متوجه بشید
موفق باشید

• Like
واکنش ها: f.g

navidkhob

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

ایا اجباری روی استفاده از 741 وجود داره؟
اگه نه میتونی یه opamp دیگه انتخاب کنی
البته که نه.هیچ اجباری چون آی سی های وجود داره که به جا یکی 4تا opamp توشه و مشخصه های خیلی بهتری دارند.اتفاقا واسه کارهای تعطیل آزمایشگاهی از 741 استفاده می کنن.
اینو از من به عنوان یک تجربه خوب قبول کن.ic-opamp خوب واسه کاربرد عملی CA3140 هستش.

navidkhob

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

سلام
من میخوام یک سنسور lm35 را به یک سیستم هشداردهنده وصل کنم
میشه لطفا کمکم کنید.
سلام دوست من.واسه این کاربهترین راه اینه که از یک میکروکنترلر یا مبدل آنالوگ به دیجیتال استفاده کنی.چون خروجی سنسور دمات آنالوگ هستش و تو اگه سیستم هشدار دهندت با سیگنال دیجیتال کار کنه باید از اون دو تا ic بهره ببری.اما با میکرو انجام بده.چون مدار انعطاف پذیر تر می شه و راحت با زبان c می تونی هر چی ازش می خواهی رو عملی کنی.

f.g

عضو جدید
با سلام دوست عزیز
دقیقا متوجه نشدم که آیا شما این برنامه را هم متوجه شدید یا نه !
اما اگر در این برنامه مشکل دارین ساده ترین کار استفاده از help متلب هست
تا قبل از 4 خط اول که تعریف متغیر ها و بردار ها هست
کافیه 4 دستور آخر را به صورت جداگانه در help متلب سرج کنید برای هر دستور خود متلب مثال های زیادی زده که بهترین جواب برای شما هستند و به راحتی می تونید برنامه را متوجه بشید
موفق باشید
سرچ كرديم نبود ولي توي كتاب اين جملات به كار رفته است. به ما گفتن اين مسله را مي توان با استفاده از سيمولينك حل كرد ولي ما اشنايي با سيمولينك نداريم لطف كنيد اگر مطلبي يا كتابي در اين زمينه داريد به ما معرفي كنيد. يا لينكش را برايمان در سايت قرار دهيد.

• Like
واکنش ها: sh85
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا