مهریه سلاح دختران.سلاح پسران چیه؟کدام قوی تره؟

delbaar

کاربر فعال
بنظرم در حال حاضر مهریه واسه یه دختر پشتوانه ای هم نیست
چه برسه به اینکه از لفظ سلاح استفاده بشه

و به همین دلیل هم فقط باید خیلی دقت کرد تو انتخاب مناسب ..تنها پشتوانه ی آدم تو ازدواج عقل و فهم هست و انتخابی که میکنه

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه انسان ترین پیدا کردی حتمن همین کارو بکن گلم.
والا ما که الاغ پولدار ندیدیم البته ما تو جامعه نیستیم فقط شما هستی شاید تو جامعه ی شما باشه!! درضمن کسی که پولشو بار الاغ میکنه حتمن خودشم الاغه دیگه!
انسانیت رو که همه دارن بستگی به درجش داررره!
شما نمیخواد درس اخلاق به ما بدی ، شما اگه بیل زنی برو باقچه خودتو بیل بزن :D
حرفات چقدر متناقضه!!!!!
کم ازین الاغا ندیدیم تو جامعه که شعورشون از الاغ هم کمتره
ایشالا یه ادم پولدارم بیاد شما رو بگیره تا بفهمی انسانیت به پول نیست

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرد اگر مرد باشه و زن بتونه در کنارش به آرامش برسه همون میشه سلاحش اونوقته که زن با مهریه بالا هم خلع سلاح میشه

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاقا یه سوال
یکی اگه پسر خوبی باشه.. صادق.. وفادار.. مومن...تحصیل کرده... خانواده دار.... و کلی صفات عالیه
ولی مهریه ی تقریبا کمی رو در نظر بگیره واسه همسرش که از نظر اقتصادی شاید هم سطح پسر هم باشه( مهره ای که به اندازه ی تواناییش باشه که اگه فردا همسرش مهرشو رو خواست شرمنده ی خدا و همسر و وجدانش نشه... (طبق فرمابش خداوند و مهریه ی حضرت علی))

اونوخت اگه اون دختر و خانوادش مهریه رو نپذیرفتند و به خاطر اون از ازدواج منصرف شدن.... نشونه ی چی میتونه باشه؟

1- نشونه ی بد بودن و منصف نبودنه دختر و خانوادش هست یا نه؟

2- یا نشونه ی مادی گرا بودن دختر و خانوادش هست یا نه؟

3- خودون چنتا گذینه اصافه کنید من ذهنم یاری نمیکنه فعلا خخخخ

4- هیچکدام

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاقا یه سوال
یکی اگه پسر خوبی باشه.. صادق.. وفادار.. مومن...تحصیل کرده... خانواده دار.... و کلی صفات عالیه
ولی مهریه ی تقریبا کمی رو در نظر بگیره واسه همسرش که از نظر اقتصادی شاید هم سطح پسر هم باشه( مهره ای که به اندازه ی تواناییش باشه که اگه فردا همسرش مهرشو رو خواست شرمنده ی خدا و همسر و وجدانش نشه... (طبق فرمابش خداوند و مهریه ی حضرت علی))

اونوخت اگه اون دختر و خانوادش مهریه رو نپذیرفتند و به خاطر اون از ازدواج منصرف شدن.... نشونه ی چی میتونه باشه؟

4- هیچکدام

دختره سرش کلاه رفته...اگه واقعا پسر چنین ویژگی هایی داشته باشه و اون دختر هم این مسائل براش ملاک باشه...و البته اینکه اون پسر کاملا منصفانه مهریه رو تعیین کرده باشه....

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
دختره سرش کلاه رفته...اگه واقعا پسر چنین ویژگی هایی داشته باشه و اون دختر هم این مسائل براش ملاک باشه...و البته اینکه اون پسر کاملا منصفانه مهریه رو تعیین کرده باشه....

عاقا یه چیز میگم نگید اعتماد به سقفو از این جور حرفا ها خخخ
با این حرفتون به زندگی امیدوار شدم خخخخخ

فک کنین حتی مادر و خواهرم هم میگن نمیتونی دختر خوب پرفکت رو پیدا کنی که با مهریه ی پایین( متناسب با وضع مالیم در حال و آینده) موافقت کنن مخصوصا تو این دوره و زمونه... ... ولی میگن مگر اینکه طرف عاشقت باشه و مثلا یه مدت باهات اشنا باشه و مثلا عاشقت شده باشه و بخاطر رسیدن بهت قید مهریه ی بالا و پز دادنش به اینو اون رو بزنه !!!!

واقعا آدم میومنه تو آمپاس:(

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ولی خو نظر شخصیمه پسرها سن ازدواجتون که رفته بالا بخاطر مشکلات کشور... چند سال دیگه هم صبر کنید و به 30 الی 35 بکشید سن ازدواج رو.. اونوخت دخترها مهریه نمیگیرن که هیچ.. یه چیزی هم دستی میدن که ازدواج کنیم :دی
شوخی میکنماااااااااااا جدی نگیرید :دی

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاقا یه چیز میگم نگید اعتماد به سقفو از این جور حرفا ها خخخ
با این حرفتون به زندگی امیدوار شدم خخخخخ

فک کنین حتی مادر و خواهرم هم میگن نمیتونی دختر خوب پرفکت رو پیدا کنی که با مهریه ی پایین( متناسب با وضع مالیم در حال و آینده) موافقت کنن مخصوصا تو این دوره و زمونه... ... ولی میگن مگر اینکه طرف عاشقت باشه و مثلا یه مدت باهات اشنا باشه و مثلا عاشقت شده باشه و بخاطر رسیدن بهت قید مهریه ی بالا و پز دادنش به اینو اون رو بزنه !!!!

واقعا آدم میومنه تو آمپاس:(

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ولی خو نظر شخصیمه پسرها سن ازدواجتون که رفته بالا بخاطر مشکلات کشور... چند سال دیگه هم صبر کنید و به 30 الی 35 بکشید سن ازدواج رو.. اونوخت دخترها مهریه نمیگیرن که هیچ.. یه چیزی هم دستی میدن که ازدواج کنیم :دی
شوخی میکنماااااااااااا جدی نگیرید :دی

البته من شوخی نکردم و کاملا جدی گفتم ...
مامان و خواهرتون حتما باهاتون شوخی کردن اگه واقعا اون صفاتی رو که نوشتین داشته باشین و مهریه هم بیش از حد کم نگیرین مطمئن باشین کسایی هم هستن که براشون مهم نیست ... وقتی دلیلتون رو بدونن ...

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من شوخی نکردم و کاملا جدی گفتم ...
مامان و خواهرتون حتما باهاتون شوخی کردن اگه واقعا اون صفاتی رو که نوشتین داشته باشین و مهریه هم بیش از حد کم نگیرین مطمئن باشین کسایی هم هستن که براشون مهم نیست ... وقتی دلیلتون رو بدونن ...

درسته کسایی هستند... ولی کم... باور کنید کم.. و تازه خیلی سخت میشه بین اون افراد .. افرادی رو پیدا کرد که با خصوصیات مثلا من سازگاری داشته باشه و همونی باشه که من انتظار دارم.. همون ویژگی ها و شخصیت و فرهنگ و اخلاق و ظاهر.....ادم باید شانس داشته باشه واقعا.. میگن پیشونی منو کجا میشونی( البته اینو دختر خانوما میگن:دی)

ولی خو زشته مثلا من یکی رو پیدا کنم از نظر ظاهر .. اخلاق.... فرهنگ.. خانواده... اقتصادی و غیره خوب باشه... بعد بهش علاقه مند هم بشیم بعد یه مدت که بحث مهریه رو بکشم وسط یه جورایی ( البته اگه زود هم بحث مهریه رو بکشیم میگه این از همین اول به فکر مادیات و مهریه و پیچوندنه:ی).. بعد یهو متوجه بشیم خانوم زیر هزار تا مهریه رو قبول نمیکنه .. حلا به دلایلی که خودش داره...
بعد اونجا باید بگم خانوم خدافض؟... اصن نمیشه

و کلا با مراسم ها و ازدواج هایی کهاولین بار همدیگرو تو روز خاستگاری میبینن هم مخالفم.. ولی بر فرض محال اینجوری برم خاستگاری... بعد با کلی تحقیق و غیره بفهمم این همونیه که من می خوام.. بعد تو جلسه مهریه ی بالا رو بگن و کوتاهم نیان.. بعد بگم عاقا خدافض؟.... چنتا اینجوری باید خداحافضی کنم تا یکی قبول کنه... اون هم اون یک نفر که با اون ویژگی هایی که مد نظرمه همخونی داشته باشه !!!!

فقط توکل .....! اصن جز توکل کار ذیگه ای نمیشه کرد :دی

elnaz0020

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید مگه الان تصویب نشده بیشتر از 110تا سکه ندن پس چرا بحث میکنید؟؟؟:surprised:

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته کسایی هستند... ولی کم... باور کنید کم.. و تازه خیلی سخت میشه بین اون افراد .. افرادی رو پیدا کرد که با خصوصیات مثلا من سازگاری داشته باشه و همونی باشه که من انتظار دارم.. همون ویژگی ها و شخصیت و فرهنگ و اخلاق و ظاهر.....ادم باید شانس داشته باشه واقعا.. میگن پیشونی منو کجا میشونی( البته اینو دختر خانوما میگن:دی)

ولی خو زشته مثلا من یکی رو پیدا کنم از نظر ظاهر .. اخلاق.... فرهنگ.. خانواده... اقتصادی و غیره خوب باشه... بعد بهش علاقه مند هم بشیم بعد یه مدت که بحث مهریه رو بکشم وسط یه جورایی ( البته اگه زود هم بحث مهریه رو بکشیم میگه این از همین اول به فکر مادیات و مهریه و پیچوندنه:ی).. بعد یهو متوجه بشیم خانوم زیر هزار تا مهریه رو قبول نمیکنه .. حلا به دلایلی که خودش داره...
بعد اونجا باید بگم خانوم خدافض؟... اصن نمیشه

و کلا با مراسم ها و ازدواج هایی کهاولین بار همدیگرو تو روز خاستگاری میبینن هم مخالفم.. ولی بر فرض محال اینجوری برم خاستگاری... بعد با کلی تحقیق و غیره بفهمم این همونیه که من می خوام.. بعد تو جلسه مهریه ی بالا رو بگن و کوتاهم نیان.. بعد بگم عاقا خدافض؟.... چنتا اینجوری باید خداحافضی کنم تا یکی قبول کنه... اون هم اون یک نفر که با اون ویژگی هایی که مد نظرمه همخونی داشته باشه !!!!

فقط توکل .....! اصن جز توکل کار ذیگه ای نمیشه کرد :دی

ما که کم ندیدیم کسایی که براشون مهریه سنگین مطرح نیست....بعدم زیر هزار خوبه دیگه... جدی بالای هزار پرداختش ..........
پس حداقل تو جلسه دوم آشناییتون به یه بهانه ای بحث مادیات و این حرفا رو به طرف بگین و مثلا نظرشو در مورد مادیات بپرسین یه جوری همون اول قضیه رو بپرسین بعد دل ببندین...

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که کم ندیدیم کسایی که براشون مهریه سنگین مطرح نیست....بعدم زیر هزار خوبه دیگه... جدی بالای هزار پرداختش ..........
پس حداقل تو جلسه دوم آشناییتون به یه بهانه ای بحث مادیات و این حرفا رو به طرف بگین و مثلا نظرشو در مورد مادیات بپرسین یه جوری همون اول قضیه رو بپرسین بعد دل ببندین...

زیر هزار خوبه؟:دی
زیر هزار میشه تقریبا چیزی حدود یک میلیارد....شما مایه داری.. واسه ما فقیر فقرا پرداختن همچین مبلغی یه خورده. .فقط یه خورده دوشواره:دی........ حالا به نظرتون به من میخوره یک میلیارد پول داشته باشم ؟!!!!
اگه هم یک میلیارد بر فرض محال داشته باشم.. اگه همشو بدم به همسرم.. چی واسه خودم میمونه؟.. نکنه ایشون باید بعد برن توی قصر زندگی کنن و من کارتون خواب بشم ؟:دی
.........................

نمیدونم باید اون موقع یه سری نقشه و برنامه بچینم واسش که نه سیخ بسوزه نه کباب :دی

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیر هزار خوبه؟:دی
زیر هزار میشه تقریبا چیزی حدود یک میلیارد....شما مایه داری.. واسه ما فقیر فقرا پرداختن همچین مبلغی یه خورده. .فقط یه خورده دوشواره:دی........ حالا به نظرتون به من میخوره یک میلیارد پول داشته باشم ؟!!!!
اگه هم یک میلیارد بر فرض محال داشته باشم.. اگه همشو بدم به همسرم.. چی واسه خودم میمونه؟.. نکنه ایشون باید بعد برن توی قصر زندگی کنن و من کارتون خواب بشم ؟:دی
.........................

نمیدونم باید اون موقع یه سری نقشه و برنامه بچینم واسش که نه سیخ بسوزه نه کباب :دی

خودتون تو پست قبلیتون نوشتین که زیر هزار رو قبول نمیکنن...منم نوشتم که خوبه دیگه زیر هزار ...جدی مهریه زیاد رو کسی توان پرداختشو نداره و واقعا مسخرست ...
ولی جدی گفتم سعی کنین تا دل نبستین قضیه رو با طرف مطرح کنین ...ببینین جدی اهل مادیات و مهریه های غیر معقول هست یا نه بعد دل ببندید که اذیت نشین...

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتون تو پست قبلیتون نوشتین که زیر هزار رو قبول نمیکنن...منم نوشتم که خوبه دیگه زیر هزار ...جدی مهریه زیاد رو کسی توان پرداختشو نداره و واقعا مسخرست ...
ولی جدی گفتم سعی کنین تا دل نبستین قضیه رو با طرف مطرح کنین ...ببینین جدی اهل مادیات و مهریه های غیر معقول هست یا نه بعد دل ببندید که اذیت نشین...

من اونجا خواستم توقعات زیاد اونهارو نشون بدم که زیر هزار براشون کمه:دی
ولی خو واسه من چه الان و چه در آینده 400 تا سکه هم زیاده.. چون فکر نکنم نقدینگیم به 400 تا سکه یه روزی برسه.. 110 تا هم شاید زیاد باشه:دی
رو ارث پدرم هم نمیشه حساب کرد .. چون مال خودشه از کجا معلوم بهم ارثی بده خخخ

منم حرفی رو که نتونم بهش عمل کنم رو نمیزنم.... اون مقداری رو میگم که قادر به پرداختش باشم... و بعد به احتمال زیاد اگه همسرم هم نخواد... من مهریشو در مدت زندگی بهش پرداخت میکنم..... مثل سند زدن خونه و ماشین و زمین و غیره بهش بجای سکه ها و غیره

خودمم همین نظر رو دارم. .. چون خیلی سخته به یه کسی دل ببندیم بعد بگیم من با توجه به تواناییم بهت هدیه میدم( هدیه همون مهریست...طبق تعریف مهریه)...... و بعد طرف قبول نکنه...
از اون طرف هم یکم زشته همون اول قبل دل بستن صحبت از مادیات و مهریه بشه.... اگه اون طرف اهل مهریه نباشه واسه خودش ممکنه فکر کنه که چقدر واسه این پسره این چیزا مهمه که هنوز هیچی نشده صحبت از مهریه رو کشید... و ممکنه حساس بشه !!.. چمیدونم!!!

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اونجا خواستم توقعات زیاد اونهارو نشون بدم که زیر هزار براشون کمه:دی
ولی خو واسه من چه الان و چه در آینده 400 تا سکه هم کمه.. چون فکر نکنم نقدینگیم به 400 تا سکه یه روزی برسه.. 110 تا هم شاید زیاد باشه:دی
رو ارث پدرم هم نمیشه حساب کرد .. چون مال خدوشه از کجا معلوم بهم ارثی بده خخخ

منم حرفی رو که نتونم بهش عمل کنم رو نمیزنم.... اون مقداری رو میگم که قادر به پرداختش باشم... و بعد به احتمال زیاد اگه همسرم هم نخواد... من مهریشو در مدت زندگی بهش پرداخت میکنم..... مثل سند زدن خونه و ماشین و زمین و غیره بهش بجای سکه ها و غیره

خودمم هیمن نظر رو دارم. .. چون خیلی سخته به یه کسی دل ببندیم بعد بگیم من با توجه به تواناییم بهت هدیه میدم( هدیه همون مهریست...طبق تعریف مهریه)...... و بعد طرف قبول نکنه...
از اون طرف هم یکم زشته همون اول قبل دل بستن صحبت از مادیات و مهریه بشه.... اگه اون طرف اهل مهریه نباشه واسه خودش ممکنه فکر کنه که چقدر واسه این پسره این چیزا مهمه که هنوز هیچی نشده صحبت از مهریه رو کشید... و ممکنه حساس بشه !!.. چمیدونم!!!

ولی من اگه بودم حتما حتما از همون اول یه راهی پیدا میکردم که ببینم نظرش نسبت به مادیات چیه؟؟دیگه خودمون تو اطرافمون دیدیم بعضیا پول اصل زندگیشون بعضیا نه....خب هر کی باید بره با هم فکر خودش ازدواج کنه..منم قطعا همون اوایل از طرز فکرش آگاه میشدم که هم فکر باشیم....فکر میکنم سخت باشه کسی که چیزای دیگه تو زندگی براش مهمتر از پول هست با کسی ازدواج کنه که پول براش حرف اول رو میزنه و خوشبختی رو توی همین میبینه....مثلا از کسی تو دانشگاهتون خوشتون اومد میتونین یکی رو به صورت واسطه بفرستین که از این مسائل دختر مورد نظرتون مطلع بشه...

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من اگه بودم حتما حتما از همون اول یه راهی پیدا میکردم که ببینم نظرش نسبت به مادیات چیه؟؟دیگه خودمون تو اطرافمون دیدیم بعضیا پول اصل زندگیشون بعضیا نه....خب هر کی باید بره با هم فکر خودش ازدواج کنه..منم قطعا همون اوایل از طرز فکرش آگاه میشدم که هم فکر باشیم....فکر میکنم سخت باشه کسی که چیزای دیگه تو زندگی براش مهمتر از پول هست با کسی ازدواج کنه که پول براش حرف اول رو میزنه و خوشبختی رو توی همین میبینه....مثلا از کسی تو دانشگاهتون خوشتون اومد میتونین یکی رو به صورت واسطه بفرستین که از این مسائل دختر مورد نظرتون مطلع بشه...

:w16:.....

مرسی:gol:...............

Angel Chemistry

عضو جدید
منطق مامان من وکیل هست باور کنین خیلی پرونده های نادری هست که زن مقصر باشه همش مردها مقصرن نه همه مردها جمع نمی بندم ولی اشکال از مرد هم باشه باور کنین زن ها با چنگ ودندان سعی میکنن زندگیشون رو حفظ کنن ولی در صورت اجبار راضی به طلاق میشن

منم موافقم

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عاقا یه سوال

4- هیچکدام
سلام
راستش با توجه به اینکه عین همین اتفاق یک ماه پیش برای دوستم افتاد (واقعا تمام صفات عالیی که هر دختری دنبالشه) رو داشت.
پدر دختره گفت دختر من مال شما تا اخر شهریور اگه خونه خریدی بیا ببرش اگه نیاوردی به سلامت.
حتی خود دخنره هم مخالف حرف پدرشه ولی تو خونوادشون پدر سالاریه و حرف اول و اخر رو پدره میزنه.
فکر میکنم نشونه مادی گرایی باشه

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
راستش با توجه به اینکه عین همین اتفاق یک ماه پیش برای دوستم افتاد (واقعا تمام صفات عالیی که هر دختری دنبالشه) رو داشت.
پدر دختره گفت دختر من مال شما تا اخر شهریور اگه خونه خریدی بیا ببرش اگه نیاوردی به سلامت.
حتی خود دخنره هم مخالف حرف پدرشه ولی تو خونوادشون پدر سالاریه و حرف اول و اخر رو پدره میزنه.
فکر میکنم نشونه مادی گرایی باشه

سلام .......خسته نباشید:دی
شبیه همین واسه یکی از پسرهای فامیل های نزدیکون اتفاق افتاد
فامیلمون 2 سال با دختره دوست بود..... یعنی دختره واسش میمرد.. هرکار که بگی واسه این فایملمون میکرد.. و البته متقابل بود. .یعنی فامیلمون هم عاشقش بود
هیچی 5 سال پیش رفت خاستگاری دختره... پدر دختره گفت خونه نداری واسه همین دخترمو نمیدم
فایملمون هم مثلا یه صندلی از ارایشگاه یکی رو کرایه گرفته بود و ارایشگری میکرد.. تازه داشت جا میوفتاد و پول پس انداز میکرد

هیچی فامیلمون دو سال وقت می خواست.... بعد باورت نمیشه به 6 ماه نکشیده دختره با یه پسر دیگه که پولداربود ازدواج کرد و بهونه اورد که پدرش میگه نمیتونی خونه و ماشین و توقعات منو براورده کنی!.. خودت دختره هم میگفت من قلبا راضی نبودم.. دروغ یا راستشو نمیدونم

بعد حالا این فایملمون هم دپرس.... دپرس میگم یه چی میشنوی.... تو این مدت دوسته دوست دخترش سوء استفاده کرد و خودشو نزدیک کرد به فامیلمون... و آخر هم باهاش ازدواج کرد

کار فامیلمون گرفت و واسه خوش مغازه زد( البته اجاره میده).. الان داره 4الی 5 سالیه داره پول پارو میکنه.... یعنی خونه ی خوبی هم بالاشهر خریده هم نصف به نام خودش و نصف به نام همسرش..... 3 نفر هم زیر دستش دارن نون میخورن..... ولی مشتریاش همه خر پولن... مثلا میگه ارایشت 15 تومان میشه.. طرف 20 تومانی میده میگه بقیش مال خودت... شب عید کمتر از 10 الی 15 میلیون در نمیاره :دی

shima.power

عضو جدید
کی گفته سلاح دخترا مهریست؟
مهریه ای که نه داده میشه نه گرفته و فقط در حده حرف شده!!!:surprised:

آنه...

عضو جدید

atagm

عضو جدید
سلام.....مگه جنگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟والا.....مهریه یک هدیه است از طرف مردبه زن...هدیه که نمی شمارندکه...هدیه رو هرکسی با توجه به وسعش میده...سقف قایل کردن براش هم از نظرمن غلطه...یکی مثل یک پولدارتا2000سکه هم میتونه بده...یکی هم فقط یک سکه....مهم اینه که ادم بهترین چیزشو تقدیم کنه...هدیه رو آدم وقتی میده سعی میکنه اونی که براش عزیزه روتقدیم به عزیزترین کسش بکنه...اگه این پیش فرض هارو قبول کنه ادم....تاخیر تودادن مهریه از نظر من اشتباهه....چون هدیه رو هیچ وقت ادم عقب نمی دازه....