صفحه 1 از 5 1234 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 49

تاپیک: راه اندازی کارگاه ریخته گری

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مواد و متالورژی
    تاريخ عضويت
    2009/1

پيش فرض راه اندازی کارگاه ریخته گری

با سلام خدمت همه مهندسان عزیز
    من مهندس متالورژی هستم و فوق لیسانس مدیریت اجرایی که البته دارم رو پایان نامه م کار می کنم.
    مدتیه دنباله کارم و راستش دلم می خواد کاری باشه که بتونم از لیسانسم استفاده کنم. یه مدت به فکر راه اندازی یه کارگاه ریخته گری افتادم اما خب چون تجربه کار عملی غیر از دانشگاه نداشتم نمی دونم باید از کجا شروع کنم و اصلا چه کارگاهی و کجا بزنم (ساکن تهران هستم) و اصلا چی تولید کنم، پولی هم که از خودم دارم ده میلیونه، لطفا کمکم کنید و با من یه همفکری داشته باشید. البته شاید بگید چرا کارگاه و ایده بهتری داشته باشید. ممنون می شم کمکم کنید تا بتونم یه کار خوب واسه خودم پیدا کنم.

متخصص متالورژی صنعتی
    رشته
    مهندسی مواد و متالورژی
    تاريخ عضويت
    2008/11

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله vahid2511 نمايش پست
    با سلام خدمت همه مهندسان عزیز
    من مهندس متالورژی هستم و فوق لیسانس مدیریت اجرایی که البته دارم رو پایان نامه م کار می کنم.
    مدتیه دنباله کارم و راستش دلم می خواد کاری باشه که بتونم از لیسانسم استفاده کنم. یه مدت به فکر راه اندازی یه کارگاه ریخته گری افتادم اما خب چون تجربه کار عملی غیر از دانشگاه نداشتم نمی دونم باید از کجا شروع کنم و اصلا چه کارگاهی و کجا بزنم (ساکن تهران هستم) و اصلا چی تولید کنم، پولی هم که از خودم دارم ده میلیونه، لطفا کمکم کنید و با من یه همفکری داشته باشید. البته شاید بگید چرا کارگاه و ایده بهتری داشته باشید. ممنون می شم کمکم کنید تا بتونم یه کار خوب واسه خودم پیدا کنم.
    سلام
    دوست عزیز کار خوبی میکنی که میخوای برای خودت کار کنی
    اما باید بدونی چی و چه کاری
    مثلاً ریخته گری ،،،، شما باید ببینی میتونی پشنهاد برای ریخته گری توی بازار پیدا کنی ؟
    میتونی قطعاتت رو بفروشی

میدونی یه مقدار الان اوضاع اقتصادی و این جور مسائل پیچیده شده
    و حتی من کارگاه هایی رو دیدم که تعطیل هستن
    نمی خوام خوای نکرده موج منفی بفرستما
    اما خوب میگم و میدونم که بهتر از من میدونید

بعد از این سرمایه خیلی مهمه که البته مال شما فکر کنم کم باشه
    هرچند که میشه وام گرفت ولی برای گرفتن وام شما باید توانایی جلو رفتن تا یه مرحله ای رو داشته باشید
    و باز اینجا بند پ خیلی موثر واقع میشه

برای اینکه چه کاری هم میخوایید انجام بدید
    به بازار نگاه کنید
    طرح های صنعتی رو بررسی کنید

و امیدوارم در آخر بتونید موفق باشید

یا حق

3. تشكرها از اين پست

عضو آواتار hooman_the1
    رشته
    مهندسی مواد و متالورژی
    تاريخ عضويت
    2010/2
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    فکر بسیار خوبیه اما با چند پیش شرط که خواهم گفت
    من چند سال پیش یه همچین تجربه ای رو دوران دانشجوییم داشتم که هم موفق و هم نا موفق بود
    از لحاظ من سرمایه شما برای یه کارگاه کوچیک و نقلی و برای شروع کافیه البته با احترام به پیشکسوت عزیز. توی تهران تو مناطقی مثل شور آباد چهار دانگه پشت بازار آهن و جاده جاجرود میتونید فعالیت غیر رسمی کنید چون اینجاها که اسم بردم به شما مجوز نمیدند ولی بدلیل نزدیکی نقاط قوت خودش رو داره.برای داشتن مجوز باید به شهرکهای صنعتی شمس آباد در جنوب و عباس آباد در شرق مراجعه کنید که چند تا مشکل دارند : 1.خیلی سخت میتونید جا گیر بیارید 2. هزینه هاتون چند برابر میشه 3. راهتون خیلی دور میشه و ... ولی در عوض هم نگران این نیستین که در کارگاهتون رو تخته کنن هم بهتون سهمیه سوخت میدن هم البته به قول دوستمون وام هم اینکه توی بورسه ریخته گرهایی.
    مورد بعد اینه که که باید یه اکیپ ریخته گر حرفه ای پیدا کنید که عبارتند از یه استاد ریخته گر و بسته به کارگاه از یک تا چند نفر کار گر ساده یا نیمه حرفه ای که پیدا کردن اونا هم یه قلق هایی داره که اگه خواستی باید مفصل در موردش باهم بحث کنیم فقط همینو بگم که بخش عمده ای از سرنوشت کارگاهت به این قسمت مربوطه.
    قسمت بعد مربوط میشه به پیدا کردن سوخت کوره که چون احتمالا مجوز نداری باید از گازوییل استفاده کنی که هم بدلیل دود زیاد نفت کوره بهت گیر ندن هم اینکه اصلا سهمیه نداری که بهت نفت کوره بدن خریدن آزادش هم بصرفه نیست.البته این زیاد مشکلی نیست چون گازوییل فعلا میشه گیر آورد ولی بعد از این قضایای آزاد شدن قیمت سوخت خدا عالمه.
    و اما بعد تصمیم گیری در مورد ماده تولیدی : چدن برنز آلومینیوم ... که اول از همه بر میگرده به هدف و تفکرات شما از این کار و سپس به بازار کار و بعد از آن به نیروی کار شما چرا که معمولا اساتید ریخته گری همه فن حریف هستند ...
    چند تا نکته دیگه هم هست که اگه بخوام بگم کلی طول میکشه اگه قبلیا به دردتون خورد بگید که بقیه رو بهتون بگم
    ببخشید که طولانی شد

5. تشكرها از اين پست

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مواد و متالورژی
    تاريخ عضويت
    2009/1

پيش فرض

از هر دوی دوستان واقعا متشکرم
    اطلاعاتتون واقعا به دردم می خوره
    تورو خدا هر اطلاعاتی دارید، هر چند بدیهی بهم بدید که واقعا بهشون نیاز دارم.
    بازم تشکر می کنم
    من منتظرم هر کس هر اطلاعاتی داره کامل بگه تا آخر سر سوالامو بپرسم.

عضو آواتار hooman_the1
    رشته
    مهندسی مواد و متالورژی
    تاريخ عضويت
    2010/2
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

... و اما بعد
    پس از تصمیم گیری در موارد بالا باید وارد یه جریان مرغ و تخم مرغ بشید که اول سفارش برای تولید کردن داشته باشید یا اول کارگاه .چون اگه سفارش نداشته باشید استاد کار حرفه ای که معمولا کنترات یا کیلویی با شما حساب میکنه حاضر به همکاری نیست و عملا نمیتونید کارگاه راه بندازید واگه کارگاه در حال کار دقت کنید"در حال کار و با اکیپ منظم" نداشته باشید کسی به شما سفارش کار نمیده چون مشتری اولین کاری که میکنه بازدید از کارگاه شماست به دلایل مختلف که اگه بخوام بگم طول میکشه.اما اصلا نگران نباشید این مورد هم مثل بقیه موارد که در بالا اشاره شد با تدبیر و اراده قابل حله .
    نکته بعد تجهیز کارگاه
    این قسمته که معلوم میکنه شما اصولا اینکاره هستید یا نه چون باید با تمام داشته های فنی مهندسی اقتصادی بازاری و آدمشناسی تون کارگاهتون رو با استفاده از تجربیات استاد کاری که سعی میکنه جیب شما رو خالی کنه تجهیز کنید پس از تکمیل این قسمت شما صاحب یک کارگاه ریخته گری هستید به شما تبریک میگم
    اصل ماجرا : بازاریابی و جذب سفارش
    این قسمتی است که باید از ابتدا ودر حین باقی کارها در فکر آن باشید در حال حاظر بازار روزهای خوبی را پشت سر نمیگذارد ولی بازهم نگران نباشید اگر سخت کوش و با اراده باشید میتوانید.جذب سفارش سخت ترین و بیرحمترین قسمت راه اندازی ریخته گریه که میتونه به امراضی مثل زخم اثنا عشر طاسی و خدای نکرده سکته های قلبی منجر بشه اما راههایی داره که در جای خودش بحث خواهد شد.
    چند نکته :
    دوست من قبل از اینکه بخواهید کاری انجام دهید به چند چیز خوب فکر کنید.اول چند سوال از خود بپرسید ریختهگری کار سخت و بیرحمیه از همه نظر از خودتون بپرسید حاضرید روزی 100-150 کیلومتر تو راه باشید فقط برای رفت و برگشت به محل کارتون یا ترجیح میدید محل کارتون بغل گوشتون باشه.حاضرید 7 روز هفته صبح تا شب تو یه شهرک صنعتی با کارگرای افغانی و غیر افغانی و روغن و ماسه و کوره و آتش و دود و سر و صدای کر کننده و گرمای فوق العاده سرکنید یا ترجیح میدید تو یه دفتر کار تو جردن زیر کولر کار کنید خلاصش اینکاره هستید یا نه .اصلا نه به بازارش فکر کنید نه به سرمایه تون نه هیچ چیز دیگه فقط به خود ریخته گری . برای اینکه دقیقتر بفهمید یه هفته برید یه ریخته گری فقط نگاه کنید بعدش اگه حس کردید اینکاره اید دست بکار شید. یه سری نکات دیگه هم هست که ایشالا بعدا با هم صحبت میکنیم.
    سوالی بود در خدمتیم.
    موفق باشید

8. تشكرها از اين پست

متخصص متالورژی صنعتی
    رشته
    مهندسی مواد و متالورژی
    تاريخ عضويت
    2008/11

پيش فرض

این همون چیزیه که منم اشاره کردم و دوست عزیزمون هم فرمودن
    خیلی از کارگاه ها به خاطر نداشتن سفارش تعطیلن

10. تشكر از اين پست

مدیر بازنشسته آواتار reza_1364
    رشته
    مهندسی مواد و متالورژی
    تاريخ عضويت
    2008/3
    محل سكونت
    معلوم نیست

پيش فرض

مشکلی که بخوای قطعاتتو بفروشی نداری

من خودم مدیر یک شرکت بودم. باید بری سراغ شرکت ها ببینی چه قطعاتی رو میخوان بعد براشون بریزی

مشکل اینه که با 10 میلیون نمیتونی همچین کاری بکنی

چون حداقل یه کوره القایی میخوای که قیمتش بیش از این حرفاست

حالا به جز کوره عملیات حرارتی

بعد مواد اولیه

دستگاه انالیز

اگه بتونی جایی رو اجاره کنی فکر کنم بهتر باشه

در مورد ریخته گری هم سوالی داشتی در خدمتم

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

[مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

12. تشكرها از اين پست

متخصص متالورژی صنعتی
    رشته
    مهندسی مواد و متالورژی
    تاريخ عضويت
    2008/11

پيش فرض

من همه اینا رو دارم رضا جون
    شما قطعه پیدا کن با خریدار ...

مشکل این اسسسسسسست :-s

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مواد و متالورژی
    تاريخ عضويت
    2009/1

پيش فرض

دوستان فکر کنم بتونیم به یه نتایجی برسیم چون دوستان اطلاعات و تجربیات خوبی دارند.
    اما به نظرم بیایم یکم به مسیر این بحث جهت بدیم و یکم هدفدار جلو بریم تا بتونیم به نتایج خوبی برسیم که شاید به درد بقیه هم بخوره،
    خب من فکر کنم برای شروع بهتره بیایم در مورد تجهیزات کارگاه اینکه چه دستگاه ها، وسایل، مواد و امکاناتی نیاز هست صحبت کنیم، مثلا زمین و مقدار فضای مورد نیاز، کوره ها، قالب، خود تعداد کارگر ها، و کلا ببینیم برای شروع به چه چیزهایی نیاز داریم تا بعد بریم سراغ برآورد قیمت و مسائل دیگه،
    فقط لطفا در مورد هر چی صحبت می کنید اطلاعات جزیی بدید، مثلا بگید کوره به فرض القایی، با این ظرفیت، این مدل یا مثلا این نوع قالب. خلاصه فکر کنید می خوایم الان یه کارگاه راه اندازی کنیم.
    ممنون

متخصص متالورژی صنعتی
    رشته
    مهندسی مواد و متالورژی
    تاريخ عضويت
    2008/11

پيش فرض

شما اول بگو چی می خوای بریزی ...

صفحه 1 از 5 1234 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. پاسخ ها: 18
    آخرین ارسال: 2014/11/15, 01:15 PM