یادگیری نرم افزار

*سپیده*

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم چهارم هستم ولی تا حالا با هیچ نرم افزاری در مورد رشتم کار نکردم البته تا حالا نیازی نداشتم
نمی دونم از کجا شروع کنم و اولویت با چیه
ممنون میشم راهنماییم کنید:smile:

nadielectron

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان
من ترم چهارم هستم ولی تا حالا با هیچ نرم افزاری در مورد رشتم کار نکردم البته تا حالا نیازی نداشتم
سلام دوست عزیز ببینید نرمافزارهای زیادی برای کار کردن هستن ولی شما حالا که ترم 4اید میتونید با اسپایس شروع کنید متلب رو هم حتما کار کنید البته پروتئوس هم خوبه;)

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
من در این مورد بارها صحبت کردم، یه چرخی تو بخش های دیگه بزنی حتماً پیداشون می کنی!

sahragol

عضو جدید
بعد اینکه نرم افزار مورد نظرتو انتخاب کردی و نصبش کردی کتابش رو می خری ترجیحا کتابهای آموزش گام به گام و شروع به کار می کنی در مقابل کامپیوتر هر چی کتاب گفت انجام میدی آخر سر که کتاب رو تموم کردی می شی مهندس کامپیوتر :) موفق باشی

مهرا

عضو جدید
البته از کتاب پی اسپایس آقای مدبریان انتشارات نص غافل نشو تعریفشو از امین نپو شنیدم رفتم تهیه کردم خوشم اومد
کتاب جامعی بود

saeidbaye

عضو جدید
سلام دوستان
سلام
خیلی دیر متوجه شدی شما به عنوان کسی که در رشته برق تحصیل می کند حتماٌ با نرم افزارهای الکترونیکی نظیر ORCAD و پروتئوس باید کار کنید و مهارت کافی کسب نمایید:gol:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خیلی دیر متوجه شدی شما به عنوان کسی که در رشته برق تحصیل می کند حتماٌ با نرم افزارهای الکترونیکی نظیر ORCAD و پروتئوس باید کار کنید و مهارت کافی کسب نمایید:gol:

دوست عزیز ترم 1 و 2 که دروس عمومی هست و تازه از ترم 3 و 4 دروس اصلی شروع میشه، پس ایشون برای کار با نرم افزارهای تخصصی به هیچ عنوان دیر اقدام نکرده.!

amirkhan1367

عضو جدید
سلام من امشب مطلبتون رو خوندم من تنها کمکی که میتونم بهتون کنم اینه که آموزش پروتئوس و ارکد رو براتون بفرستم که خوندنش خالی از لطف نیست

ehsanstr

عضو جدید
سلام

سلام

خوبه

ادم نرم افزار الکترونیک رو یاد بگیره نونش تو روغنه.

مخصوصا مطلب

• Like
واکنش ها: henn

remyz5

عضو جدید
سلام دوستان

به نظر من مهمترین کار یادگرفتن یک زبان برنامه نویسی پرکاربرد مثل C و یادگیری نرم افزار MATLAB هست. البته برای شروع ولی در ادامه بسته به کار مورد علاقت باید ببینی که چه نرم افزاری مورد نیازته
موفق باشی

mjs1990s

عضو جدید
پیشنهاد میکنم کار با میکرو کنترلر هم یاد بگیری
برای شروع میکروی avr خوبه
نرم افزار بسکام برای زبان بیسیک(که کار باهاش خیلی راحته)
و کد ورژن و win avr برای زبان c که میگن win avr بهتره
موفق باشی

• Like

henn

عضو جدید
سلام دوستان
نرم افزار مطلب در چه زمينه هايي ميتونه به دانشجويان الكترونيكي كمك كنه ؟
يعني كلا مطلب به چه درد الكترونيك ميخوره ، تو الكترونيك چه كارايي ميشه با مطلب كرد؟
ممنون

reza2896

عضو جدید
سلام دوست عزیز به نظر من بهتره الان از نرم افزار matlabکه خیلی هم کاربرد داره به ویژه تو درس مخابرات شروع به یاد گیری کنی.از EWB استفاده کن:gol:

• Like

henn

عضو جدید
ممنون رضا جان اگر امكان داره بيشتر توضيح بديد
اگر دوستان ديگري هم اطلاعات دارند ، توضيحاتي بدهند ممنون ميشم

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
نرم افزار مطلب در چه زمينه هايي ميتونه به دانشجويان الكترونيكي كمك كنه ؟
يعني كلا مطلب به چه درد الكترونيك ميخوره ، تو الكترونيك چه كارايي ميشه با مطلب كرد؟
ممنون

دوست عزیز از نرم افزار مطلب برای آنالیز مدار نیز می توان استفاده کرد، ضمناً گستردگی کاربرد عملکرد این نرم افزار به گونه ای است که می توانید از آن بطور مستقیم و غیر مستقیم در کلیه دروس استفاده کرد، پیشتهاد می کنم به سایت رسمی این نرم افزار مراجعه نمایید(البته اگر عادی وارد این سایت بشین از ورود کاربران ایرانی جلوگیری می کند ولی از روشهای خاص می توانید برای ورود به این سایت استفاده نمایید) و لیست تولباکس های این نرم افزار رو مشاهده کنید و از کاربرد کامل این نرم افزار در رشته مهندسی برق اطلاع پیدا کنید.

• Like

simicolon_ict

عضو جدید
اعتراض

اعتراض

این اصلا درست نیست تو این قسمت من قبل از اینکه سایت ف.ی.ل.ت.ر شه منم یه چیزی نوشته بودم حالا نیستش آیا این درسته؟ آقای مدیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hosseinassar

مدیر ارشد
این اصلا درست نیست تو این قسمت من قبل از اینکه سایت ف.ی.ل.ت.ر شه منم یه چیزی نوشته بودم حالا نیستش آیا این درسته؟ آقای مدیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فکر نمی کنم پست شما پاک شده باشه
پست شما چی بود؟

navidkhob

عضو جدید
پیشنهاد من کار کردن با آموزش به شیوه اسلاید

پیشنهاد من کار کردن با آموزش به شیوه اسلاید

سلام دوست من.ببین شما می تونی یک چاه عمیق باشی یا یک اقیانوس به عمق یک سانتی متر پس یک نرم افزار جامع و پر کاربرد در تمام زمینه پیدا کن و سعی کن عمیقا به اون مسلط شو البته بد نیست با اکثر نرم افزار های مهندسی برق آشنا باشی اما شما با پروتيوس هم در مدارهای الکتریکی و هم در مدار های الکترونیکی فعالیت داری.همچنین می تونی تمام کاربردهای میکروکنترلر ها رو که عملی هستن تو محیطش پیاده سازی (شبیه سازی) کنی.
پس فایل که بهت می گم رو از آدرس زیر دانلود کن و به جای هی نگاه به کتاب هی به صفحه نمایش از اسلاید های پاورپوینت کمک بگیر.
http://electronicnarm2010.blogfa.com/post-40.aspx

منبعشم که مشخصه.
موفق باشی مهندس

simicolon_ict

عضو جدید
توجه

توجه

سلام دوست من.ببین شما می تونی یک چاه عمیق باشی یا یک اقیانوس به عمق یک سانتی متر پس یک نرم افزار جامع و پر کاربرد در تمام زمینه پیدا کن و سعی کن عمیقا به اون مسلط شو البته بد نیست با اکثر نرم افزار های مهندسی برق آشنا باشی اما شما با پروتيوس هم در مدارهای الکتریکی و هم در مدار های الکترونیکی فعالیت داری.همچنین می تونی تمام کاربردهای میکروکنترلر ها رو که عملی هستن تو محیطش پیاده سازی (شبیه سازی) کنی.
پس فایل که بهت می گم رو از آدرس زیر دانلود کن و به جای هی نگاه به کتاب هی به صفحه نمایش از اسلاید های پاورپوینت کمک بگیر.

منبعشم که مشخصه.
موفق باشی مهندس
سلام دوست عزیز این لینک باز نمیشه.
Gateway Timeout

The following error occurred:
کد:
 A DNS lookup error occurred because the request timed out during the lookup. [/B]

Please contact the administrator

mrt1364

عضو جدید

منبعشم که مشخصه.
موفق باشی مهندس

ممنون از آدرسی که گذاشتی
اما برای من کار نمیکنه مشکل داره :confused:
اگه بتونی یه جا دیگه آپلود کنی عالیه:heart:

henn

عضو جدید
سلام دوستان
راستش دوست داشتم يك جمع بندي كلي در رابطه با نرم افزارهاي مربوط به الكترونيك در اين فروم داشته باشيم ، تا يه تازه وارد مثل من كه تا حالا هيچ نرم افزاري رو ياد نگرفته خيلي راحت بتونه از بين نرم افزارها چند تا رو انتخاب كنه كه نيازي به ياد گرفتن نرم افزار هاي اضافي نباشه
مثلا به جاي ياد گرفتن 10 تا نرم افزار ، 2 تا رو ياد بگيره كه بتونه كار اون 10 تاي ديگه رو انجام بده و مكمل همديگه باشند

تازه وارد

عضو جدید
سلام

با اجازه ی دوستان یه پیشنهاد دارم و اون اینکه حتما در ابتدا با نرم افزار پی اسپایس کار کنید و بعد به سراغ پروتئوس و یا حتی ewb بروید چون محیط پی اسپاس به گونه ای است که اگر اول با نرم افزاری مثل پروتئوس کار کنید دیگه محیطش براتون اون زیبایی و علاقه ی اولیه رو نداره یعنی یه جورایی پروتئوس و نرم افزارهای این چنینی جذاب ترند چون شاید نتیجه به صورت ملموس درک میشه و محیط زیبا تری دارند ...
البته این یک نظر شخصیه ........... :cool:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
راستش دوست داشتم يك جمع بندي كلي در رابطه با نرم افزارهاي مربوط به الكترونيك در اين فروم داشته باشيم ، تا يه تازه وارد مثل من كه تا حالا هيچ نرم افزاري رو ياد نگرفته خيلي راحت بتونه از بين نرم افزارها چند تا رو انتخاب كنه كه نيازي به ياد گرفتن نرم افزار هاي اضافي نباشه
مثلا به جاي ياد گرفتن 10 تا نرم افزار ، 2 تا رو ياد بگيره كه بتونه كار اون 10 تاي ديگه رو انجام بده و مكمل همديگه باشند

دوست عزیز

من درصد دسته بندی و معرفی نرم افزار ها به فراخور سال تحصیلی و گرایش تحصیلی هستم. در حال حاظر این کار رو برای سال اول انجام داده ام و بزودی برای سالهای بعدی نیز ارائه خواهم کرد.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن باید خدمت دوستان متذکر بشم وقتی شما با برنامه و کامل یک نرم افزار رو یاد بگیرین هر زمان که بهش مراجعه کنید با یک چرخش ساده تو محیطش دوباره تسلط خود رو بدست میارید ولی سعی کنید در حین یادگیری نرم افزارهای پروژه های فراوانی توش انجام بدین تا یادگیریتون عمیق باشه.

بالا