قدرت در رابطه زناشویی به دست کیست؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم مشاور عزیز،
الان که دارم این نامه را می نویسم، خانمم (بهتر است بگویم این آدم دیکتاتور) خوابیده. اگر مختصر و مفید می نویسم مرا ببخش، خیلی می ترسم که او بیدار شود و بفهمد که من قصد برقراری ارتباط با جهان خارج را دارم.
نمی دونم که باید از کجا شروع کنم، اما من می ترسم، آره، از همسرم وحشت دارم. الان 3 ساله که ازدواج کردم و از همون روز اول توی یک کابوس وحشتناک افتادم.
همسرم کنترل تمام امور زندگی ام را در دست گرفته. من حتی برای تنفس هوای تازه هم نمی توانم پایم را به بیرون از خانه بگذارم، مگر اینکه خود مستبد و یا مادرش که در حال حاضر با ما زندگی می کند مرا همراهی کنند.
در هر حالتی نسبت به من مشکوک و بد بین هستند. من تمام دوستانم را از دست داده ام، بجز آندسته ای را که متعهل هستند و رزومه کامل زندگی خودشان را به همسرم تحویل داده اند تا او به من اجازه رفت و آمد با انها را بدهد.
الان سال هاست که رنگ فیش حقوقی خودم را ندیده ام. تازه این که چیزی نیست! اصلا نمی دونم درآمد ماهیانه ام چقدرهست؟! او تمام پول های مرا به حساب بانکی "مخفی" خودش واریز می کند. البته باید بگم که هفته ای 20 هزار تومان پول تو جیبی به من می دهد تا با دوستان از قبل تایید شده ام، بیرون بروم.
من از روز قبل از ازدواجمون تا همین الان یک تکه گوشت نخوردم. (وای که چقدر دلم برای استیک با سیب زمینی مادرم تنگ شده.) او ظاهرا مرا هم مانند خودش گیاهخوار کرده است.
من در مقابل هیچ یک از خریدهای خانمم نمی توانم نظری داشته باشم. برای مثال، ماشینی که او مرا با آن به محل کارم می برد، یک بنز آبی کروکی است که بدون مشورت با من خریداری شده است. برای اینکه شما به عمق فاجعه پی ببرید یکبار دیگر تکرار می کنم: یک بنز آبی کروک!
خوب در مورد خونمون هم باید بگم که من اصلا نمی دونستم صاحب خونه شدم تا روزی که او به من گفت باید مرخصی بگیرم و مبلمان و سایر اثاثیه را به منزل جدید ببرم و خودش هم برای خرید گل های تازه به بیرون رفت.
واقعا جانم به لبم رسیده است، اما خانمم را دوست دارم و نمی خواهم از او جدا شوم. خانم مشاور کمکم کن! برای برقراری یک تعادل نسبی چه کار هایی می توانم انجام دهم؟ امیدوارم این نامه به زودی به دست تو برسد. وای، وای! اون بیدار شد. اوه خدای من؛ فقط با کمربند نه...
فری موش مرده

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
تیشه به ریشه
بعضی از آقایون هر کاری که از دستشان بر می آید برای خانم ها انجام می دهند. متاسفانه خانم ها از این کارها به عنوان نوعی ضعف شخصیتی برداشت می کنند و پیش از اینکه مردها بخواهند متوجه یک چنین موضوعی بشوند، آنها حیطه قدرت را به دست می گیرند.

فری یک مثال است (البته در حد افراطی) از فجایعی که می تواند برای مردهایی که همه چیز را به عهده خانم ها می گذارند، روی دهد. متاسفانه برای فری کار زیادی نمی توان انجام داد، چرا که کار او به جاهای باریکی کشیده شده است. بله، همه ما شاهد زندگی فری بودیم. وحشتنناک ترین کلمه...کتک خوردن. و چه آنرا باور کنید یا نه، اگر مراقب طرز بر خورد خود با همسر مورد علاقه تان نباشید دیری نمی پاید که در زمره مردان کتک خور قرار می گیرید.
زمانی که صحبت از رابطه زناشویی به میان می آید، نمونه ایده آل آن است که هر دو طرف شراکت متعادلی داشته باشند و وظایف و مسئولیت های یکسانی را به عهده گیرند. اما معمولا این مطلب در مورد زوج های زیادی صادق نیست. به طور کلی همیشه یکی از زوجین سرانجام قدرت را به دست می گیرد.
به همین دلیل است که من اکیدا به شما پیشنهاد می کنم که گربه را لب حجله بکشید، پیش از اینکه همسرتان این کار را انجام دهد. در غیر اینصورت پیش از اینکه متوجه شوید شما در خانه لباس کار می پوشید و مشغول گردگیری می شوید.
من معتقدم که این وظیفه مردهاست که تمام تصمیمات حیاتی مربوط به خانواده را اتخاذ کنند. یا حداقل وانمود کنند که این کار را انجام می دهند. چرا؟ چون چه بخواهید چه نخواهید این تنها چیزی باقی مانده در زندگی مردها است که می توانند نسبت به آن ادعا داشته باشند. زمانیکه این شانس را هم از دست بدهید، دیگر هیچ نقطه امیدی برایتان باقی نخواهد ماند.
قدرت خانم ها
یک لحظه بر روی این موضوع فکر کنید.. زمانیکه تصمیم به برقراری ارتباط جنسی با خانمتان می گیرید چه کسی حرف آخر را می زند؟ صد البته که خانم: به این میگن تفاوت طبقاتی.

در مورد تشکیل خانواده چطور؟ شما باید زمانیکه همسرتان تصمیم به "بچه دار شدن" می گیرد، تشکیل تیم محلی خود را به طور کلی فراموش کنید. حتی اگر آمادگی لازم برای مراقبت از یک کودک را نداشته باشید به این دلیل که خودتان هنوز بچه هستید، بهتر است هر چه سریعتر بزرگ شوید و ماشین اسپرت خود را بفروشید چرا که بچه در راه است و از دست شما هم هیچ کاری بر نمی اید. رفیق!
هنوز متقاعد نشده اید که قدرت تماما در دست خانم هاست؟ خوب در مورد غذایی که شب گذشته خورده اید فکر کنید. من شرط می بندم که اگر احتمالا خانم شما آشپزی کرده باشد، با این تصور این کار را انجام می دهد که حق دارد در مورد غذایی که دیگران می خورند تصمیم بگیرد.
آیا تا به حال از شما سوال کرده که چه غذایی را دوست دارید؟ احتمال پاسخ منفی است. تنها به این دلیل که غذا را او درست می کند این حق را پیدا نمی کند که تصمیم بگیرد قرار است شما چه بخورید. (چشمک، چشمک) به هر حال هنوز که او تصمیم میگیرد شما چه غذایی بخورید.
بنابراین پیش از اینکه آخرین قطره های آزادی خود را از دست بدهید، بهتر است پاهای خود را با اقتدار کامل بر روی زمین قرار دهید و به همسر خود بفهمانید قدرت در خانه به دست چه کسی است.
پدر شما کیست؟
نترسید، هنوز کورسوی امیدی وجود دارد. اولین کار تشخیص مناسب شرایط موجود است. باید بفهمید که در حال حاضر چه کسی در رابطه حکمرانی می کند و زمانیکه به جواب دست پیدا کردیدَ، آنوقت می دانید که باید چه کار کنید که قدرت را همچنان در دست خود نگه دارید و یا اینکه آن را باز پس بگیرید

شما مرد هستید اگر...
تصمیم آخر را شما می گیرید. چه رفتن بیرون برای شام باشد، چه سفارش غذا و لباسی که خانم باید بپوشد. او همیشه باید مشتاقانه منتظر شنیدن تصمیمات شما باشد.
تلفن را در حالیکه او برای بازگرداندن شما گریه زاری سر داده قطع کنید.
پارکینگ شما لزوما نباید شبیه به یک پارکینگ باشد، بلکه می توانید آنرا تبدیل به یک لوازم فروشی کنید و تمام وسایل ابتکاری خود را که هر مردی آرزوی داشتن انها را دارد در آن قرار دهید.
از چهارشنبه تا دوشنبه می توانید "با بچه ها" بیرون بروید و بعد هم آنها را برای تماشای مسابقه بزرگ فوتبال و خوردن ساندویچ های ویژه خانم به خانه دعوت کنید.
هیچ گاه نباید نگران لباس زیر کثیف و سایر لباس های چروک و ژولیده خود باشید.
تمام موقعیت های ارتباط جنسی را شما انتخاب می کنید و بعد هم که کارتان تمام شد، او موظف است که غذای مورد علاقه تان را برای شما تهیه کند.
شما زن ذلیل هستید اگر...

مجموعه cdهای شما از سلن دیون، ریکی مارتین، انیگما، جان دنور، یا هر موسیقی دیگری که عاشقانه است مثل مری پوپین تشکیل شده باشد.
بیش از 15 دقیقه در طول هفته خرید کنید .
ویدئو سی دی شما برای ضبط برنامه هایی نظیر به خانه بر می گردیم و مجله خانواده برنامه ریزی شده باشد.
با خواننده های اپرا آشنا باشید (هر چند آنها مرد باشند)
فیش حقوقی شما متعلق به او باشد.
تمیز کردن دستشویی را بهتر از پشت میز نشستن بلد باشید.
هر بار که نام فوتبال، بیس بال و هر چیزی که به ورزش ربط داشته باشد را میشنوید، به رویا فرو روید.
نظر او در مورد بیرون رفتن "با بچه ها" بردن فرزندتان به پارک است.
هنگامیکه دوست خانم به دیدن شما می آید و در مورد اپرای شب گذشته صحبت می کند، شما در حال تهیه پیش غذا باشید.
یکی از اعضای کلوپ کتاب های مربوط به اپرا باشید.
اگر یک مرد واقعی هستید و حوزه قدرت خود را حفظ کرده اید؛ خوب کـــــــار خوبــــی می کنید. ولی چرا در حال خواندن این مقاله هستید؟ اما اگر جزء مردهای زن ذلیل هستید، ممکن است مجبور شوید که برای رسیدگی به کارهای خانم، خواندن این مقاله را به زمان دیگری موکول کنید.

چرا ضعف دارید؟
ابتدا اجازه دهید دلیل ضعف شما را دریابیم. زمانیکه دلایل را روشن کنید، می توانید در رفتار خود تجدید نظر کنید و دوباره کنترل امور را به دست خود بگیرید. شمـــا کــتــک می خورید اگر:

یک پسر لوس و مامانی باشید و هر کاری که مادرتان می گفته انجام میدادید. آنقدر از این موضوع خسته می شوید که دیگر نایی برای مبارزه باقی نمی ماند. همه چیز را به راحتی قبول می کنید و می پندارید که زن ها همیشه بر روی زندگی شخصی شما کنترل دارند.
در کودکی به جای اینکه کارتون G.I joe را نگاه کنید به تماشای جم و خرس مهربان می نشستید.
شاید هنوز متوجه این مطلب نشده اید ولی در حال بازی کردن برای تیم حریف هستید.
به خاطر تک پسری فقط با خواهرهای خود بازی می کردید. متاسفانه نه تنها با عروسک بازی می کردید بلکه مورد آزارهای روانی آنها نیز قرار می گرفتید.
نه استخوان ستون فقرات دارید که بتوانید بر روی آن تکیه کنید و نه کسی را که بتواند از شما حمایت کنید. بر روی این قسمت کلیک کنید تا یک مشاور به شما معرفی کنیم.
هنوز جای امیدواری باقی است.

شما از این وضعیت خسته شده اید. می خواهید به زندگی واقعی بر گردید و همین الان هم می خواهید این کار انجام پذیرد. خوب در این قسمت لیستی است برای تغییر شرایط موجود.
از تلفن کردن به او خود داری کنید.
از او اجازه نگیرید. فقط کاری را که می خواهید انجام دهید. و اگر خانم شما از تصمیمات شما عصبانی شد، فقط با صدای بلند قاه قاه بخندید و از اتاق خارج شوید.
از گفتن دوستت دارم اجتناب کنید.
قاطع و مصمم باشید و برای کارهای خود دلیل و برهان نیاورید.
همیشه سر موقع حاضر نشوید، بگذارید کمی برای شما معطل گردد.
نظر شخصی خودتان را داشته باشید؛ به او طعنه و کنایه بزنید. مطمئن باشید که مشکلی پیش نخواهد آمد.
دوستانتان را برای شطرنج یا تماشای مسابقات به خانه دعوت کنید و از او بخواهید که برایتان غذا آماده کند. اگر برای شما قاقا لیلی آماده نکرد، آنوقت می توانید به یک رستوران بروید و هم بازی را تماشا کنید و هم چیپس و آجیل و بیسکویت میل کنید.

حد تعادل را نگه دارید
خوب درسته که بعضی از پیشنهاد ها اندکی مبالغه آمیز بودند، اما تنها نکته مهمی که همیشه باید در ذهن خود نگاه دارید این است که هیچ گاه به همسر خود اجازه ندهید که کنترل شما را به دست گیرد.
در آخر اگر می خواهید یک ارتباط سالم و موفق داشته باشید، باید تعادل تمام امور را برقرار نگه دارید. همیشه به عقاید همسر خود احترام بگذارید، اما همچنین به خاطر داشته باشید که همیشه باید با هم تصمیم بگیرید. همانطور که پدر من همیشه می گفت : " من حاکم حوزه قدرت هستم، اما هر چه همسرم بگوید، انجام می پذیرد."

منبع:http://www.niksalehi.com/public/archives/140009.php#more

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
]]
بنابراین پیش از اینکه آخرین قطره های آزادی خود را از دست بدهید، بهتر است پاهای خود را با اقتدار کامل بر روی زمین قرار دهید و به همسر خود بفهمانید قدرت در خانه به دست چه کسی است.
پدر شما کیست؟
نترسید، هنوز کورسوی امیدی وجود دارد. اولین کار تشخیص مناسب شرایط موجود است. باید بفهمید که در حال حاضر چه کسی در رابطه حکمرانی می کند و زمانیکه به جواب دست پیدا کردیدَ، آنوقت می دانید که باید چه کار کنید که قدرت را همچنان در دست خود نگه دارید و یا اینکه آن را باز پس بگیرید

شما مرد هستید اگر...
تصمیم آخر را شما می گیرید. چه رفتن بیرون برای شام باشد، چه سفارش غذا و لباسی که خانم باید بپوشد. او همیشه باید مشتاقانه منتظر شنیدن تصمیمات شما باشد.
تلفن را در حالیکه او برای بازگرداندن شما گریه زاری سر داده قطع کنید.
پارکینگ شما لزوما نباید شبیه به یک پارکینگ باشد، بلکه می توانید آنرا تبدیل به یک لوازم فروشی کنید و تمام وسایل ابتکاری خود را که هر مردی آرزوی داشتن انها را دارد در آن قرار دهید.
از چهارشنبه تا دوشنبه می توانید "با بچه ها" بیرون بروید و بعد هم آنها را برای تماشای مسابقه بزرگ فوتبال و خوردن ساندویچ های ویژه خانم به خانه دعوت کنید.
هیچ گاه نباید نگران لباس زیر کثیف و سایر لباس های چروک و ژولیده خود باشید.
تمام موقعیت های ارتباط جنسی را شما انتخاب می کنید و بعد هم که کارتان تمام شد، او موظف است که غذای مورد علاقه تان را برای شما تهیه کند.
شما زن ذلیل هستید اگر...

مجموعه cdهای شما از سلن دیون، ریکی مارتین، انیگما، جان دنور، یا هر موسیقی دیگری که عاشقانه است مثل مری پوپین تشکیل شده باشد.
بیش از 15 دقیقه در طول هفته خرید کنید .
ویدئو سی دی شما برای ضبط برنامه هایی نظیر به خانه بر می گردیم و مجله خانواده برنامه ریزی شده باشد.
با خواننده های اپرا آشنا باشید (هر چند آنها مرد باشند)
فیش حقوقی شما متعلق به او باشد.
تمیز کردن دستشویی را بهتر از پشت میز نشستن بلد باشید.
هر بار که نام فوتبال، بیس بال و هر چیزی که به ورزش ربط داشته باشد را میشنوید، به رویا فرو روید.
نظر او در مورد بیرون رفتن "با بچه ها" بردن فرزندتان به پارک است.
هنگامیکه دوست خانم به دیدن شما می آید و در مورد اپرای شب گذشته صحبت می کند، شما در حال تهیه پیش غذا باشید.
یکی از اعضای کلوپ کتاب های مربوط به اپرا باشید.
اگر یک مرد واقعی هستید و حوزه قدرت خود را حفظ کرده اید؛ خوب کـــــــار خوبــــی می کنید. ولی چرا در حال خواندن این مقاله هستید؟ اما اگر جزء مردهای زن ذلیل هستید، ممکن است مجبور شوید که برای رسیدگی به کارهای خانم، خواندن این مقاله را به زمان دیگری موکول کنید.

چرا ضعف دارید؟
ابتدا اجازه دهید دلیل ضعف شما را دریابیم. زمانیکه دلایل را روشن کنید، می توانید در رفتار خود تجدید نظر کنید و دوباره کنترل امور را به دست خود بگیرید. شمـــا کــتــک می خورید اگر:

یک پسر لوس و مامانی باشید و هر کاری که مادرتان می گفته انجام میدادید. آنقدر از این موضوع خسته می شوید که دیگر نایی برای مبارزه باقی نمی ماند. همه چیز را به راحتی قبول می کنید و می پندارید که زن ها همیشه بر روی زندگی شخصی شما کنترل دارند.
در کودکی به جای اینکه کارتون G.I joe را نگاه کنید به تماشای جم و خرس مهربان می نشستید.
شاید هنوز متوجه این مطلب نشده اید ولی در حال بازی کردن برای تیم حریف هستید.
به خاطر تک پسری فقط با خواهرهای خود بازی می کردید. متاسفانه نه تنها با عروسک بازی می کردید بلکه مورد آزارهای روانی آنها نیز قرار می گرفتید.
نه استخوان ستون فقرات دارید که بتوانید بر روی آن تکیه کنید و نه کسی را که بتواند از شما حمایت کنید. بر روی این قسمت کلیک کنید تا یک مشاور به شما معرفی کنیم.
هنوز جای امیدواری باقی است.

شما از این وضعیت خسته شده اید. می خواهید به زندگی واقعی بر گردید و همین الان هم می خواهید این کار انجام پذیرد. خوب در این قسمت لیستی است برای تغییر شرایط موجود.
از تلفن کردن به او خود داری کنید.
از او اجازه نگیرید. فقط کاری را که می خواهید انجام دهید. و اگر خانم شما از تصمیمات شما عصبانی شد، فقط با صدای بلند قاه قاه بخندید و از اتاق خارج شوید.
از گفتن دوستت دارم اجتناب کنید.
قاطع و مصمم باشید و برای کارهای خود دلیل و برهان نیاورید.
همیشه سر موقع حاضر نشوید، بگذارید کمی برای شما معطل گردد.
نظر شخصی خودتان را داشته باشید؛ به او طعنه و کنایه بزنید. مطمئن باشید که مشکلی پیش نخواهد آمد.
دوستانتان را برای شطرنج یا تماشای مسابقات به خانه دعوت کنید و از او بخواهید که برایتان غذا آماده کند. اگر برای شما قاقا لیلی آماده نکرد، آنوقت می توانید به یک رستوران بروید و هم بازی را تماشا کنید و هم چیپس و آجیل و بیسکویت میل کنید.

حد تعادل را نگه دارید
خوب درسته که بعضی از پیشنهاد ها اندکی مبالغه آمیز بودند، اما تنها نکته مهمی که همیشه باید در ذهن خود نگاه دارید این است که هیچ گاه به همسر خود اجازه ندهید که کنترل شما را به دست گیرد.
در آخر اگر می خواهید یک ارتباط سالم و موفق داشته باشید، باید تعادل تمام امور را برقرار نگه دارید. همیشه به عقاید همسر خود احترام بگذارید، اما همچنین به خاطر داشته باشید که همیشه باید با هم تصمیم بگیرید. همانطور که پدر من همیشه می گفت : " من حاکم حوزه قدرت هستم، اما هر چه همسرم بگوید، انجام می پذیرد."

منبع:http://www.niksalehi.com/public/archives/140009.php#more

یعنی واقعا این کارها صحیح هست انجام شود:surprised:

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی واقعا این کارها صحیح هست انجام شود:surprised:
منم نمي دونم براي همين تاپيك را زدم كه نظر دوستان را بدونم.
با يه روانشناس صحبت مي كردم مي گفت مرد بايد يه جوري با خانمش رفتار كنه كه زنش سوارش نشه.
من با اين حرفش مخالف بودم.اما نتونستم جواب قانع كننده اي در برابر استدلال هايش بيابم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگر در زندگی زناشویی بحث قدرت هم وجود داره

منکه فکر نمیکنم

بحث تصمیم گیری ، مستقل شدن ، احساس مسئولیت ، محبت و دلدادگی و آرامش و ......... است
که همه اینا تنها در سایه تعامل اعضای خانواده و بیشتر زن و شوهر حاصل میشه

ar.noorian

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من گاهی وقتها سیستم زندگی دچار اغتشاش شدید میشود و از مسیر اصلی خود فاصله میگیرد...و انوقت نیاز به یه سری کارها است..اما موضوع اصلی اینه که چه کاری باید انجام بدبم که وضع بهتر بشه نه بدتر

و موضوع اساسی تر اینه که چرا زندگی ها به این سمت کشیده میشه ...

به نظر من نقطه شروع این انحرافات جایی شروع میشود که میخواهیم یک زندگی را شروع کنیم اما هنوز پختگی لازم را نداریم...هنوز معنی پذیرش طرفه مقابل به عنوان
شریک زندگی را نمی دانیم
هنوز نیدانیم زندگی دو طرفه است نه یک طرفه

من و تو دو کبوتریم هر کدام با یک بال وقتی به اوج میرسیم که با هم باشیم...

موفق باشید:gol:

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگر در زندگی زناشویی بحث قدرت هم وجود داره

منکه فکر نمیکنم

بحث تصمیم گیری ، مستقل شدن ، احساس مسئولیت ، محبت و دلدادگی و آرامش و ......... است
که همه اینا تنها در سایه تعامل اعضای خانواده و بیشتر زن و شوهر حاصل میشه
دوست عزيزم منم مثل شما مي انديشم اما همه اينها در حالت عادي است.اما وقتي مشكلي مثل مشكل بالا براي كسي به وجود بيايد راه حل چيست؟؟؟

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم در جواب این تاپیک فقط دوستان متاهل باید پاسخ و تو ضیح بدین.
افراد مجرد خبر ندارن که واقعا تو یه زندگی متاهلی چی میگذره

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم در جواب این تاپیک فقط دوستان متاهل باید پاسخ و تو ضیح بدین.
افراد مجرد خبر ندارن که واقعا تو یه زندگی متاهلی چی میگذره
خب شما هم در آينده نزديك متاهل مي شويد نظرتون در اين رابطه چيه؟؟؟