درگذشت خورشید خیرین مدرسه ساز ایران (حی علی خیر العمل)

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
اردبيل حسنعلي عليپور خير احداث‌كننده ‪ ۷۲‬باب مدرسه در سطح استان اردبيل روز دوشنبه پس از طي يك دوره طولاني مدت بيماري ، در بيمارستان علوي اردبيل جان به جان آفرين تسليم كرد. به گزارش خبرنگار ايرنا ، اين چهره ماندگار مدرسه‌سازي كشور كه از نيمه دوم ارديبهشت ماه سالجاري به دليل عوارض ناشي از سكته مغزي در بيمارستان علوي اردبيل بستري شده بود ، در طول حيات پرثمر خود تمام دارايي خود را صرف كارهاي عام المنفعه و از جمله ساخت ‪ ۷۲‬باب مدرسه مشتمل بر‪ ۲۶۹‬كلاس درس به ياد شهداي كربلا كرد.
وي كه نشان خورشيد خيرين كشور را از دست رييس جمهور دريافت كرده است ، براي ساخت ‪ ۷۲‬باب مدرسه تمامي دارايي و حتي خانه مسكوني خود را نيز هزينه كرد.
مرحوم عليپورعلاوه بر مدرسه‌سازي ، در ساخت تاسيسات عام المنفعه از قبيل حمام ، راه روستايي ، آبرساني روستايي ، درمانگاه و غسالخانه نيز مشاركت داشته است.
اين خير اردبيلي كه حدود هفت دهه قبل در روستاي ديجوجين از توابع اردبيل چشم به جهان گشود ، براي مدتي دركشور آلمان سكونت داشت پس از بازگشت به كشور درصدد برآمد تا تمامي داراييهاي خود را در راه امورات خير صرف كند.
وي وصيت كرده بود تا پيكرش در ورودي يكي از مدارس استان اردبيل كه توسط خودش احداث شده بود به خاك سپرده شود .
گفتني است كه سال گذشته تنديس اين چهره ماندگار نيكوكاري در كشور در حياط ساختمان سازمان آموزش و پرورش استان پرده برداري شد و همزمان نيز يكي از ميادين اصلي شهر اردبيل نيز به نام وي نامگذاري شد.
وي درآيين پرده برداري از تنديس خود آرزو كرده بود كه به هنگام چشم فرو بستن از دنيا ، هيچ كودك و نوجوان اردبيلي به واسطه نبود مدرسه از تحصل بازنماند.
حاج حسن‌علي عليپور خير بنام و مشهور مدرسه‌ساز كشور و اردبيل بخش اعظمي از دارايي‌هاي خود را علاوه بر كارهاي خيريه و امور عام‌المنفعه به ساخت 72 مدرسه به نام 72 شهيد كربلا در قالب 269 كلاس درس در استان اردبيل هزينه كرده است.
اين خير مدرسه‌ساز نشان خورشيد خيران كشور را از دست رئيس جمهور دريافت كرده است.
اوخورشیدی است درآسمان خیّران وستاره ای است در ظلمت که نورش نورعلم ومعرفت است ودر دیداری که درتابستان1385در مدرسه احداثی خانم یشمی روستای شایق که از فامیل نزدیک آقای حاج علی پور بود خودش با چهره ایی بشّاش وبازبانی بسیار نرم ومهربان اظهار نمود که:من وصیت کرده ام بعداز مردن من مزارم را درجلوی درب ورودی یکی از مدرسه هایی که خودم ساخته ام درمحروم ترین روستای استان اردبیل بسازند تا بچه های صاف ولطیف روستا که من خیلی دوستشان دارم از روی سنگ قبرمن وارد مدرسه شده وعلم بیاموزند این برای من یک خواست قلبی است .
دوستان این مردبزرگ از نعمت فرزند بی بهره است گرچه همه بچه های ایران اسلامی وهمه نیکوکاران فرزندان اوهستند .
او امروز بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت......................روحش شاد یادش گرامی.......

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
خدا رحمت کنه خیرین این مملکت را ، که اقلا به فکر جوانان و نوجوانان هستند.

هرچه ما این افراد را بیشتر از دست بدیم،بیشتر عقب مانده تر میشیم.

چون مسئولین که به فکر جوانان نیستند چه برسه به مدرسه و ورزشگاه و.......

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایش بیامرزد ...
ولی کاش اینقدر که به فکر مدرسه ساختن هستن به فکر معلماش هم باشن ...
مخصوصا تو این روستاها که هر کی گیرشون میاد با عناوین مختلف به اسم معلم میفرستن سراغ اون بدبختا ...
به نظر من معلم مهمتر از مدرسه است ... به فکر تربیت معلم های خوب باشیم نه به فکر ساختن ساختمون مدرسه بهتر!!!

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداوند بیامرزدش
روحش شاد
کاش خداوند به ما هم توفیق بده که روزی بتونیم مثل اینها خدمت کنیم به مملکتمون

mona.p

عضو جدید
کاربر ممتاز
میرن آدما ازونا فقط خاطره هاشون به جا می مونه...
کاش ما هم بتونیم بعد از رفتنمون خاطره خوبی از خودمون به جا بذاریم
خدا رحمتشون کنه..:gol:

• Like
واکنش ها: Ns89

Ns89

عضو جدید
خداوند بیامرزدش
روحش شاد

شتری که دمه در خونه هر کس می خوابه.

دختر معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
روحشان قرین رحمت لایزال الهی .
تشکر از شما برای گرامی داشت ایشان در این باشگاه ...