دروازه جهنم بر روی زمین +عکس

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران،‌ شاید در نگاه اول صحرای "کرکوم" شبیه به فیلم های علمی و تخیلی باشد اما در واقع چاله ای در این صحرا نزدیک به 40 سال است که در حال سوختن است و به یکی از شگفتی های دنیای امروز تبدیل شده است.

این چاله که در کشور "ترکمنستان" قرار دارد از سال 1971 در حال سوختن است و گاز زیادی را تا به امروز هدر داده است.

اهالی "ترکمنستان" این چاله را "دری به سوی جهنم" می خوانند چرا که شعله های آن از فاصله بسیار دور نیز پیدا است و به راحتی می توان آن را از کیلومترها دورتر مشاهده کرد.

در سال 1971 عده ای از زمین شناسان شوروی سابق در این منطقه در حال کاوش برای پیدا کردن گاز بودند و برای اینکار چاله ای به قطر 70 متر را در روی زمین ایجاد کردند.

در ابتدا این افراد می پنداشتند که این گاز می تواند سمی باشد و هوای روستاهای اطراف را آلوده کند و به همین علت آن را آتش زدند تا گاز آن از بین برود اما این کار آن ها باعث شد تا این چاله اتش بگیرد و هیچگاه نیز خاموش نشود.

در سال 2010 در حالی که رئیس جمهور "ترکمنستان" از این منطقه دیدن می کرد دستور داد تا برای جلوگیری از هدر رفتن میزان بیشتری گاز، چاله را پر کنند اما این دستور با مخالفت مردم منطقه روبرو شد و همچنان نیز این چاله به سوختن ادامه می دهد.

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالا یه سفر قسمتت بشه، قشنگ هم ببینیش هم بچشیش =)))))

مگه سادیسم دارم:|یا باز منو عینه خودت فرض نمودی ؟:|
تو و آوا سلیقتون مثه همه ها:|
آوا هم دید گفت چه قشنگه:|
اصنم قشنگ نیس:|با اون سلیقه هاتون:|ترسناکه

جیگره خالم که یدونس:x
اجو من از طفولیت عاشخه اتیش بودم..2تا فندکه خوشگلم دارم فقط روشن میکنم نگاش میکنم:d

"Coral"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جیگره خالم که یدونس:x
اجو من از طفولیت عاشخه اتیش بودم..2تا فندکه خوشگلم دارم فقط روشن میکنم نگاش میکنم:d
:|
یعنیا:|
آدم سرطان اعصاب میگیره از دست تو و خاله آوا:|
فندک:|
پروردگارا:|