صفحه 13 از 192 نخستنخست ... 3910111213141516172333435363113 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 121 تا 130 از 1915

تاپیک: تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار ABAQUS

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/8
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله bahman2 نمايش پست
    سلام

من نیاز به کد نویسی دارم. در زمینه مکانیک شکست. فرق سابروتین و inp فایل و زبان پایتون تو چیه و کد نویسی به کدومشون نیازه و هر کدوم به چکاری میان.
    ممنونم میشم در این زمینه توضیح بدید
    دوست عزیز از python بیشتر برای کارها پارامتریک استفاده میشه.
    از inp برای اجرای یک سری از دستورات که توی CAE قابل اجرا نیست استفاده میشه.
    subroutine هم که خیلی تخصصی و کلیه و برای کار کردن با روبط مکانیک مانند تعریف ماده دلخواه توی UMAT یا تعریف یک المان دلخواه UELEMENT و ... استفاده میشه.

هر کدام از اینا با توجه به کاری که دارید میتونه براتون کاربرد داشته باشه. مثلا اصلاح inp توی بحث رشد ترک حتما لازم میشه.

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/8
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Miso_8725 نمايش پست
    با سلام به همه ی دوستان .راستش اگه خدا بخواد می خوام تابستون یه دوره آباکوس توی تهران برم ولی نمی دونم که کدومشون از بقیه بهتره خودم نظرم روی مجتمع فنی بود ولی بعضی از دوستام می گن که یکی هست که از اون بهتره ولی اسمشو نمی دونم حالا می خواستم از دوستایی که آشنایی دارن لطف کنن یکم راهنماییم کنن که کدوم موسسه بهتره.خیلی ممنون.
    استاد مجتمع فنی دو سال پیش استاد خود من بوده. می تونم بگم هم خیلی باسواده هم خیلی خوب یاد میده. در مورد کلاس های دیگه هم زیاد اطلاعی ندارم.

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/8
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله amin dd نمايش پست
    سلام
    کسی یه مرجع خوب برای یادگیری abaqus سراغ داره؟
    کناب بود که چه بهتر .اگه نه کلاس دیگه
    کتاب خوبی توی بازار نیست، اما برای شروع help نرم افزار بد نیست.

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/8
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله alijan588 نمايش پست
    سلام خسته نباشید
    من یک دیوار آجری با Abaqus مدل کرده ام که بار بصورت عمود بر دیوار (خارج از صفحه ) بر آن وارد می شود. اشکال کار در این است که بعد از اعمال فشار دیوار فقط تغییر شکل داده و آجرها از هم جدا نمی شوند.خیلی ممنون می شوم در این خصوص کمکم کنید.
    شما باید خواص جدایش رو براش تعریف کنید. بسته به هدفتون هم میتونید این خواص رو به طرق مختلفی از جمله damage تعریف کنید.

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/8
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله hasan6666 نمايش پست
    سلام دوستان

اين عكسي كه گذاشتم مربوط به قسمت رسم نمودار آباكوس هستش كسي ميدونه فرق بيت گزينه هاي Position درقسمت output variables چيه؟؟؟؟ تو عكس مشخصه منظورم چيه
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]
    یعنی شما می خواید نتایج را در چه موقعیتی بخوانید.

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/8
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض پاسخ گویی به سوالات ABAQUS (آباکوس)

به نظر من برای یک مهندس مکانیک هیچ چیزی مهمتر از یادگیری یک نرم افزار مناسب نیست و برای کسانیکه می خواهند تحلیلی کار نمایند شاید هیچ نرم افزاری مناسبتر از ABAQUS نباشد.

در این تاپیک شما اگر سوالی در مورد ABAQUS دارید بپرسید. تا جایی که بلد هستم سعی می کنم در کوتاهترین زمان جواب سوال شما را بدم.

اگر هم بلد نبودم دیگر دوستان حتما کمک خواهند کرد که به راه حلی مشترکی برسیم.

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/5
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کسی از دوستان در مورد ترک مطلب آموزشی داره. من میخام یه ورق ترک دار رو تحت بار تماسی بررسی کنم.
    قسمت ورق تحت بار تماسی که آسونه. فقط میمونه مدل کردن ترک....
    اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا کمکم کنه.
    مرسی

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/8
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله ali_ta66 نمايش پست
    کسی از دوستان در مورد ترک مطلب آموزشی داره. من میخام یه ورق ترک دار رو تحت بار تماسی بررسی کنم.
    قسمت ورق تحت بار تماسی که آسونه. فقط میمونه مدل کردن ترک....
    اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا کمکم کنه.
    مرسی
    در Intraction Module از مسیر Special->crack->create ابتدا جبهه ترک رو تعریف میکنی، بعدش از مسیر Special->crack->assign seem صفحات ترک رو به اون نسبت میدهی.

عضو فعال آواتار bahman2
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2008/4
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله amin625625 نمايش پست
    سلام، من دارم روي پرو‍‍ژه تحليل ترك با آباكوس كار مي كنم، مي خوام بدونم :
    1- آيا در آباكوس ما مي تونيم طول ترك را بدست بياوريم؟
    2- براي تحليل ترك ما بايد نمودار SIK را بر حسب طول ترك داشته باشيم و از آنجا تعداد سيكل ها را بدست بياوريم، آيا آباكوس مي تونه نمودار SIK بر حسب طول ترك را به ما بدهد؟
    3- ما يك طول براي ترك داريم و بايد يك da تعريف كنيم كه مثلا ترك ما به اين اندازه رشد كند و ما SIK را حساب كنيم و اين روند را چندبار انجام دهيم (يا به صورت خودكار خود نرم افزار اين كار را مي كند، مثلا zencrack ترك را به اندازه داده ورودي ما رشد مي دهد بعد K را حساب مي كند و دوباره ترك را update مي كند و دوباره رشد مي دهد و K را حساب مي كند و به اين ترتيب طي چند مرحله نمودار را بدست مي آورد) مي خوام بدونم كه آيا آباكوس هم اين روند را طي مي كند، چون من نرم افزارهاي Zencrack و Beasy را ديده ام كه اين روند را طي مي كنن اما متاسفانه نمي تونم اي نرم افزارها را تهيه كنم.
    اگر كمكم كنيد ممنونم.
    [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ]

سلام فکر میکنم کار شما رشد ترک خستگیه؟ اینو بگم آباکوس به هیچ عنوان چنین نموداری به شما نمیده. بنابراین از این بابت اصلا نگرانی نداشته باشد!
    رشد ترک در آباکوس بصورت دستی انجام میگیره ولی اگر قراره اونو بصورت خودکار انجام بدیم ناچاریم از سابروتین استفاده کنیم. اگر ترک ما دو بعدی باشه اینکار کار سختی نیست ولی اگر ترک ما سه بعدی باشه سابروتین نویسی اون کار سختیه و دقیقا مثل این میمونه که بخواهید zencrack رو بنویسید. نرم افزار zencrack یک نرم افزار مستقل نیست و باید با آباکوس لینک بشه ولی توانایی رشد ترک بصورت خودکار رو داره.
    اما نرم افزار دیگری هست که حجم کمی داره ولی توانایی رشد ترک رو داره اون نرم افزار frank3d هستش. من فکر کنم میتونید از این نرم افزار استفاده کنید. درباره رشد ترک بصورت دستی در آباکوس اگر سوالی دارید در خدمتتون هستم.
    نرم افزار فرنک رو هم از سایت دانشگاه کرنل میتونید نسخه 3.2 رو دانلود کنید. برای مدلسازی از osm باید استفاده کنید بعد اونو به فرنک منتقل کنید و نتایج رو ازش بگیرید. موفق باشید
    ويرايش شده توسط bahman2 در 2011/8/14 در ساعت 03:44 PM دليل: غلط املایی
    اگر قادر نیستی خود را بالا
    ببری همانند سیب باش تا با
    افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری

10. تشكر از اين پست

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2011/8
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله bahman2 نمايش پست
    سلام فکر میکنم کار شما رشد ترک خستگیه؟ اینو بگم آباکوس به هیچ عنوان چنین نموداری به شما نمیده. بنابراین از این بابت اصلا نگرانی نداشته باشد!
    رشد ترک در آباکوس بصورت دستی انجام میگیره ولی اگر قراره اونو بصورت خودکار انجام بدیم ناچاریم از سابروتین استفاده کنیم. اگر ترک ما دو بعدی باشه اینکار کار سختی نیست ولی اگر ترک ما سه بعدی باشه سابروتین نویسی اون کار سختیه و دقیقا مثل این میمونه که بخواهید zencrack رو بنویسید. نرم افزار zencrack یک نرم افزار مستقل نیست و باید با آباکوس لینک بشه ولی توانایی رشد ترک بصورت خودکار رو داره.
    اما نرم افزار دیگری هست که حجم کمی داره ولی توانایی رشد ترک رو داره اون نرم افزار frank3d هستش. من فکر کنم میتونید از این نرم افزار استفاده کنید. درباره رشد ترک بصورت دستی در آباکوس اگر سوالی دارید در خدمتتون هستم.
    نرم افزار فرنک رو هم از سایت دانشگاه کرنل میتونید نسخه 3.2 رو دانلود کنید. برای مدلسازی از osm باید استفاده کنید بعد اونو به فرنک منتقل کنید و نتایج رو ازش بگیرید. موفق باشید
    دوست عزیز فکر کنم منظورتون python بود نه subroutine. چون من یکی رو می شناسم همین کار رو با python برای یک ترک بیضوی توی یک لوله انجام داده. اما توی subroutineها همچین گزینه ای وجود نداره.
    اما اونکه گفتید کاره سختیه باید بگم کار خیلی خیلی سختیه.

با تشکر

12. تشكر از اين پست

صفحه 13 از 192 نخستنخست ... 3910111213141516172333435363113 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works
    توسط m_alizadeh در تالار نرم افزارهای مکانیک
    پاسخ ها: 1734
    آخرین ارسال: 16 ساعت پيش, 04:00 PM
  2. * تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys
    توسط esad در تالار نرم افزارهای مکانیک
    پاسخ ها: 1048
    آخرین ارسال: يك روز پيش, 08:27 PM
  3. تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار Fluent
    توسط sehreh62 در تالار نرم افزارهای مکانیک
    پاسخ ها: 856
    آخرین ارسال: يك روز پيش, 03:12 PM
  4. تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار مكانيكال دسكتاپ Mechanical Desktop
    توسط حامد سرلکی در تالار نرم افزارهای مکانیک
    پاسخ ها: 39
    آخرین ارسال: 2014/1/01, 11:58 PM

عبارت‌های مرتبط

آموزش نرم افزار abaqus

آموزش نرم افزار آباکوس

دانلود آموزش نرم افزار abaqus

اموزش نرم افزار abaqusاموزش نرم افزار اباکوسabaqusدانلود آموزش نرم افزار آباکوسآموزش abaqus

برچسب های اين تاپیک

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

• شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
  • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
  •