درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

مینا 7563

عضو جدید
سلام. بله، یك دبی سنج توربینی از یك روتور چند تیغه كه توسط یاتاقانی نگه داشته شده است تشكیل شده است و در مقطع لوله عمود بر جریان قرار گرفته است. سیال روتور را، متناسب با سرعت سیال می راند و متعاقب آن دبی حجمی جریان بدست می آید.یك سیم پیچ ( Coil ) بیرون دستگاه اندازه گیری ، هنگامی كه تیغه خطوط مغناطیسی سیم پیچ را قطع می كند ولتاژ متناوبی تولید می كند ؛ هر پالس ولتاژ تولیدی بیانگر حجم مایع عبوری می باشد.این دبی سنج به دلیل آن كه روتور آن معمولاً از فولاد ضد زنگ ساخته شده با بسیاری از سیالات سازگار است. با این حال لازم است یاتاقان آن كه روتور را برای گردش در سرعت های بالا نگه می دارد تمیزكاری شود. دبی سنج های توربینی عمدتاً در خطوط لوله هایی كمتر از 0.5 اینچ تا 12 اینچ به كار می روند و سرعت پاسخ آنها بالا بوده و دقت خوبی دارند. از مشخصه های دیگر این دبی سنج، تكرار پذیری ، قابلیت محدودیت پذیری عالی و دقت بالای آنها می باشد و معمولاً برای اندازه گیری مایعات و گازهای تمیز به كار می روند و برای سیالات ویسكوز و چرخشی مناسب نمی باشند. این وسیله باید برای هر اندازه گیری كالیبره شود و مشابه دبی سنج های اختلاف فشاری ( DP ) افت فشار زیادی ایجاد می كنند كه قابل بازیافت نمی باشد. همچنین قطعات متحرك زیادی دارد كه باعث فرسودگی می شوند.انجمن گاز آمریكا ( AGA ) استانداردی برای این كار با این نوع دبی سنج ها منتشر كرده است كه AGA-7 نامیده می شود. انجمن پتروشیمی آمریكا ( API ) نیز در این مورد انتشاراتی داشته است.
اسکیماتیک دتسگاه:

مدل سه بعدی:

دستگاه واقعی:

خیلی ممنون از لطفتون.

امیدی

عضو جدید
سلام

توربين متر جزو دبي سنج هاي سرعتي هستند

عملكردش به اين صورته كه يك محور در وسط لوله نصب ميشه كه چند پره داره. در بيرون لوله يك سنسور مغناطيسي وجود داره، با جريان درون لوله اين پره ميچرخه و تقابل هر پره با سنسور باعث ايجاد يك پالس ميشه كه اين پالس توسط يك ترانسميتر با اندازه گيري فركانس پالس يا همون شمارش تعداد پالس ميتونن دبي حجي رو محاسبه كنن

چون دقت اين روش بالاست براي همين براي محاسبه دبي سيالات قيمتي مثل فراورده هاي نفتي ازش استفاده ميشه
عيبي كه دارن اينكه در فلو هاي پايين دقت مناسبي ندارن

در تایید و ادامه فرمایش مهندس باید اضاف کنم علاوه بر تعداد پالس ها پارامترهایی مثل فشار چگالی و دما در محاسبه فلو نقش دارند.شغل بنده مستقیما با این میترها در ارتباطه اگه سوالی بود در خدمتیم

مینا 7563

عضو جدید
در تایید و ادامه فرمایش مهندس باید اضاف کنم علاوه بر تعداد پالس ها پارامترهایی مثل فشار چگالی و دما در محاسبه فلو نقش دارند.شغل بنده مستقیما با این میترها در ارتباطه اگه سوالی بود در خدمتیم

واقعا؟؟؟
تفاوت دینامیک و عملکرد ترموکوپل و ترمومتر را هم میخواستم؟
اگه البته لطف کنید.
دیگه در رابطه با توربین متر چیز ی نیست که اضافه کنید؟

elmira khanoom

عضو جدید
درس طراحی کارخانه

درس طراحی کارخانه

سلام دوستان.پروزه ای دررابطه بایکی ازموادشیمیایی احتیاج دارم که حتما نمودارجریان فرآیندداشته باشد.ممنون

alisemiromi71

عضو جدید
طفا درمورده یکی از موضوعات زیر مقاله ای بگذارید پاورپوینت باشه بهتره:
استفاده از فرآیندهای غشائی برای جداسازی گازها و مایعات نفتی(2)،
استفاده از فرآیندهای آلکیلاسیون در بهبود کیفیت بنزین تولیدی(2)،
برآورد میزان تبخیر هیدروکربن ها از مخازن نفتی و ارائه روش های موثر بازیابی به منظور کاهش آلاینده های زیست محیطی(3)،
روش های جلوگیری از تشکیل رسوب آسفالتین با روش های مکانیکی و شیمیایی(2)،
بهینه سازی تزریق آب به وسیله مواد نانو ساختار برای ازدیاد برداشت نفت خام(2)،
استفاده از غشاهای نانو ساختار و زئولیتی برای جداسازی هیدروکربن های سنگین(3)،
استفاده از روش های بیولوژیکی برای نمک زدایی نفت خام(2)،
حفاظت کاتدی جهت جلوگیری از خوردگی در خطوط نفت و گاز(2)،
نمک گیری از نفت خام با استفاده از روش احیای کاتالیزوری(2)،
بررسی ایستگاه های کنترل فشار گاز و تجهیزات به کار رفته در آن(3)،
بهینه سازی و کاهش اتلاف انرژی در صنایع پالایشگاهی(3)،
بازیافت و احیای روغن های صنعتی(2)،
استفاده از روش­های تصفیه بیولوژیک در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی(2)،
مروری بر انواع کاتالیست های مورد استفاده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی(4-3)،
بررسی شرکت های صاحب برند در صنایع حفاری(2)،
بررسی خوردگی در لوله های زیرزمینی انتقال گاز(2)،
احیای کاتالیزور ها در صنایع نفت(3)،
امکان سنجی تولید انواع حلال های ویژه در ایران(3)،
باتشکر

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان كسي ميدونه قانون فارغ التحصيلي در مورد تاريخ فارغ التحصيلي چي ميگه؟

من شنيدم روزي كه آخرين نمره ثبت ميشه ميذارن براش ولي هيچ سند و مدركي نديدم.

saeedevil

عضو جدید
دوستان کسی هست که BFD(Block Flow Diag.)
واحد آمونیاک پتروشیمی شیراز رو داشته باشه؟

ایلیا33

عضو جدید
  • Like
واکنش ها: FaIr

s.matavos

عضو جدید

سلام داش امیر گل. والا از اونجایی که من حداقل دوبار بیشتر از بچه های کارشناسی فارغ شدم(!!)، اینو میدونم که تاریخ فراغتت میشه همون تاریخی که با دانشگاهت تسویه حساب می کنی (همون فرمه که همه باید امضائش کنن از آبدارچی و انبار دار تا رئیس دانشگاتون). اینو هر وقت تحویل اداره (یا دفتر) امور فارغ التحصیلانت دادی، تاریخ فراغتت توی سیستم ثبت میشه.

adgin

عضو جدید
با سلام دوستان عزیز
لطفا اگر کسی میتونه هر چه زودتر کمکم کنه، من کتاب "طراحی آزمایش به روش تاگوچی" رو خوندم و تقریبا
در مورد این روش مقداری اطلاعات دارم اما در مورد کار با نرم افزار design expert متاسفانه چیزی نمیدونم، یعنی
بعد از اینکه اطلاعاتمو وارد میکنم در مورد کار با نرم افزار برای گرفتن جواب و تحلیل نتایج هیچی نمیدونم.تو رو خدا کمکم کنید.ممنون میشم.

5013296

عضو جدید
سلام دوستان
تولید محصولی رو برای پروژه درس اقتصاد میخام .تو قسمتهای مختلف تالار گشتم چیز به درد بخوری پیدا نکردم.ممنون میشم اگه کسی داره بذارهpfd

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

سلام، زمانی که شما فرم دروس گذارنده شده به همراه ریز نمرات رو به مدیر گروه یا استاد مشاورتون میدید و بررسیش می کنن و امضاش می کنن اون میشه تاریخ تمام شدنتون. همون تاریخ رو توی دانشنامتون ثبت می کنن.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام داش امیر گل. والا از اونجایی که من حداقل دوبار بیشتر از بچه های کارشناسی فارغ شدم(!!)، اینو میدونم که تاریخ فراغتت میشه همون تاریخی که با دانشگاهت تسویه حساب می کنی (همون فرمه که همه باید امضائش کنن از آبدارچی و انبار دار تا رئیس دانشگاتون). اینو هر وقت تحویل اداره (یا دفتر) امور فارغ التحصیلانت دادی، تاریخ فراغتت توی سیستم ثبت میشه.

سلام، زمانی که شما فرم دروس گذارنده شده به همراه ریز نمرات رو به مدیر گروه یا استاد مشاورتون میدید و بررسیش می کنن و امضاش می کنن اون میشه تاریخ تمام شدنتون. همون تاریخ رو توی دانشنامتون ثبت می کنن.

سلام عزيزاي دل
مرسي. اين فرم كه ميگين براي ما اينترنتي بود. اصلا معلوم نيست كي ثبت نهاييشو زدن.
راهي داره كه تاريخ رو عوض كنن؟
براي اينكه سربازيم به مشكل نخوره بايد تاريخ فراغتم آخر شهريور باشه.

راستي كسي به قوانين نظام وظيفه آشنا هست؟ميخوام يه چند تا سوال خفن بپرسم

SCIENSE

عضو جدید
سلام عزيزاي دل
مرسي. اين فرم كه ميگين براي ما اينترنتي بود. اصلا معلوم نيست كي ثبت نهاييشو زدن.

من لیسانس تبریز بودم اونجا این طور بود که اگه ترم فرد تموم می کردی تاریخ فارغ التحصیلی 15 بهمن می خورد اگه ترم زوج تموم می شدی تیر ماه و اگه با ترم تابستانی یا معرفی به استاد تو تابستون تموم می کردی سیستم خودش 31 شهریور می زد الانم که دانشگاه تهرانم سیستمشون همینه

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

تاریخ فارغ التحصیلی میشه آخرین نمره ای که در سیستم اموزشی ثبت نهایی شده باشه و اصلا ربطی به کار فارغ التحصیلی نداره فرم های فارغ التحصیلی صرفا برای اینکه نامه رو به شما بدند که تحویل نظام وظیفه بدین یا مدرک رو بهتون بدند و خودت رو به ارگان ها معرفی کنی مفید هست وگرنه توی همون نامه هم تاریخ فارغ التحصیلی همونی هست که گفتم، سیستم اداری به صورت اتوماسیون نامه ای به نظام وظیفه میزنه و میگه فلانی در تاریخ فلان از عهده امتحانات دانشگاه بر آمده و به شما معرفی می شود. از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال وقت داری که دفترچه خدمتت رو پر کنی و برای اعزام یا معافیت اقدام کنی بقیه اطلاعات رو از سایت police.ir و یا پلیس به علاوه ده بپرس مطمئنا بهتر راهنماییت میکنن

sahar tj

عضو جدید
سلام دوستان
من برای درس تصفیه آب و فاضلاب(مقطع ارشد) باید یه پروژه ارایه بدم در مورد کاربرد کلر در تصفیه خانه ها و موارد ایمنی آن
لذا هر گونه مفاله ،مطلب و کتاب در این مورد دارین لطفا برای دانلود قرار بدین(ترجیحا فارسی)
سپاسگزارم

s.matavos

عضو جدید
سلام عزيزاي دل

سلام به روی ماهت.
اگه ثبت نهایی شده باشه، تاریخ نمی تونه عوض شه.
آخرین نمره ی امتحانت کی بوده؟ تنها راه گریزی که هست، اینه که روی یکی از نمراتی که برات رد شده، اعتراض بذاری و تقاضای تجدید نظر کنی (توی کمیسیون خاص و نه از طریق سایت). بعدش تا رد شدن نهایی نمره تجدید نظر، تاریخت تعویق میفته. اما چون باید توی کمیسین مطرح شه، دنگ و فنگ داره، مگر اینکه واقعا تغییر تاریخش برات حیاتی باشه.
نظام وظیفه؟!حالا بپرس! فوقش میگیم بلد نیستیم دیگه! :دی

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به روی ماهت.
اگه ثبت نهایی شده باشه، تاریخ نمی تونه عوض شه.
آخرین نمره ی امتحانت کی بوده؟ تنها راه گریزی که هست، اینه که روی یکی از نمراتی که برات رد شده، اعتراض بذاری و تقاضای تجدید نظر کنی (توی کمیسیون خاص و نه از طریق سایت). بعدش تا رد شدن نهایی نمره تجدید نظر، تاریخت تعویق میفته. اما چون باید توی کمیسین مطرح شه، دنگ و فنگ داره، مگر اینکه واقعا تغییر تاریخش برات حیاتی باشه.
نظام وظیفه؟!حالا بپرس! فوقش میگیم بلد نیستیم دیگه! :دی

والا آخرين نمره مال پايان ناممه كه 18 شهريور رد شده. ولي مسئول فارغ التحصيليم زده 18 تير. ميگه چون پايان نامه رو تمديد كردي و تابستون انتخاب نكردي حساب نميشه. 18 تير آخرين نمره ترم آخرمه ( بجز پايان نامه) . اين بنده خدا يكم پاچه ميگيره :D براي همين بايد با سند و مدرك برم كه نتونه چيزي بگه. اگه كسي قانونش رو ميدونه بي زحمت با سند و مدرك بگه.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سوالهاي نظام وظيفه ام ايناست:

1- موقعي كه اعزام ميشي ميتوني مرخصي بگيري؟ يعني همون اول مرخصي بگيري؟چند ماه؟
2- شنيدم اگه زير سه ماه خدمت داشته باشي ، ميتوني براي امريه اقدام كني ولي اگه بيشتر از 3 ماه باشه نميشه. درسته؟
3-كي بايد دفترچه رو پست كنم كه غيبت رد نشه برام؟ باحساب فراغت 18 تير
4-معافيت پزشكي خوبه يا نه؟

حالا اين سوالا رو جواب بدين تا سوالاي ديگه يادم بياد :D

SCIENSE

عضو جدید
سوالهاي نظام وظيفه ام ايناست:

1- موقعي كه اعزام ميشي ميتوني مرخصي بگيري؟ يعني همون اول مرخصي بگيري؟چند ماه؟
2- شنيدم اگه زير سه ماه خدمت داشته باشي ، ميتوني براي امريه اقدام كني ولي اگه بيشتر از 3 ماه باشه نميشه. درسته؟
3-كي بايد دفترچه رو پست كنم كه غيبت رد نشه برام؟ باحساب فراغت 18 تير
4-معافيت پزشكي خوبه يا نه؟

حالا اين سوالا رو جواب بدين تا سوالاي ديگه يادم بياد :D
درسته تاریخ فارغ التحصیلی هم.ن 18 تیر حساب می شه چون شما اون واحد رو تابستون برنداشتین بلکه یه درس ناتمام برا ترم زوج بوده .
قبلا کسری زیر 3 ماه می تونس اقدام کنه ولی بسته به جای امریه دهنده داره مثلا اگه انرژی اتمی بخوای باید قید کسری هارو کلا زد .
مرخصی هم اگه پارتی گردن کلفت یعنی خیلی گردن کلفت باشه همه چیز امکان داره و الا نه .
برا ارسال مدارک هم تا 18 تیر سال بعد وقت داری البته بهتره یک هفته ای زودتر بفرستی

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درسته تاریخ فارغ التحصیلی هم.ن 18 تیر حساب می شه چون شما اون واحد رو تابستون برنداشتین بلکه یه درس ناتمام برا ترم زوج بوده .
قبلا کسری زیر 3 ماه می تونس اقدام کنه ولی بسته به جای امریه دهنده داره مثلا اگه انرژی اتمی بخوای باید قید کسری هارو کلا زد .
مرخصی هم اگه پارتی گردن کلفت یعنی خیلی گردن کلفت باشه همه چیز امکان داره و الا نه .
برا ارسال مدارک هم تا 18 تیر سال بعد وقت داری البته بهتره یک هفته ای زودتر بفرستی

مرسي دوست عزيز از توضيحاتت :gol:

يه سوال ديگه. من اگه مثلا 10 تير مداركمو ارسال كنم. تاريخ اعزامم كي ميخوره؟
من امسال ارشد شركت كردم. اگه قبول بشم مهر بايد برم سر كلاس. ميخوام ببينم قبل از اعزام معافيت تحصيلي بهم ميخوره يا بايد برم سربازي

SCIENSE

عضو جدید
مرسي دوست عزيز از توضيحاتت :gol:

يه سوال ديگه. من اگه مثلا 10 تير مداركمو ارسال كنم. تاريخ اعزامم كي ميخوره؟
من امسال ارشد شركت كردم. اگه قبول بشم مهر بايد برم سر كلاس. ميخوام ببينم قبل از اعزام معافيت تحصيلي بهم ميخوره يا بايد برم سربازي
تاریخ اعزام لیسانس به بالاها یکم ماههای زوجه یعنی یک تیر و یک شهریور شما تیر رو رد می کنی اگه خیلی زود یاشه می افته یک شهریور که اون موقع باید 3 هته ای خدمت کنی ولی معمولا اونایی که تهرانی هستن تاریخ اعزامشون دیرتر می یاد چون اکثا می افتی افسریه . هرچند اگه شهریورم باشه نظام وظیه می تونی بری و تمدید کنی
کلا سعی کن به هیچ وجه تو آموزشی خدمت رو نا تمام نگذاری چون اون چند هته آموزشی از دستت می ره وباید دوباره از آموزشی شروع کنی

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تاریخ اعزام لیسانس به بالاها یکم ماههای زوجه یعنی یک تیر و یک شهریور شما تیر رو رد می کنی اگه خیلی زود یاشه می افته یک شهریور که اون موقع باید 3 هته ای خدمت کنی ولی معمولا اونایی که تهرانی هستن تاریخ اعزامشون دیرتر می یاد چون اکثا می افتی افسریه . هرچند اگه شهریورم باشه نظام وظیه می تونی بری و تمدید کنی
کلا سعی کن به هیچ وجه تو آموزشی خدمت رو نا تمام نگذاری چون اون چند هته آموزشی از دستت می ره وباید دوباره از آموزشی شروع کنی

من مشهدم عزيز :smile:

يعني چي تمديد كنم؟ لطف ميكني توضيح بدي؟

SCIENSE

عضو جدید

من مشهدم عزيز :smile:

يعني چي تمديد كنم؟ لطف ميكني توضيح بدي؟
وقتی دفترچه رو تو پلیس +10 کامل کردی بعد یه مدت برگه آبی میاد مثلا می گه تاریخ اعزام یک شهریور بعدش تقریبا 2 هفته مونده برگه سبز میاد که اونجا محل آموزشی رو مشخص می کنه مثلا 01 افسریه . حالا وقتی برگه آبی اومد شما می تونی به پلیس +10 بری و درخواست بدی یه دوره 2 ماهه تمدید کنن یعنی تاریخ اعزام بیفته یک آبان .
نگران نباش شما به هیچ وجه قبل ارشد اعزام نمی شید.

adgin

عضو جدید
با سلام دوستان عزیز
لطفا اگر کسی میتونه هر چه زودتر کمکم کنه، من کتاب "طراحی آزمایش به روش تاگوچی" رو خوندم و تقریبا
در مورد این روش مقداری اطلاعات دارم اما در مورد کار با نرم افزار design expert متاسفانه چیزی نمیدونم، یعنی
بعد از اینکه اطلاعاتمو وارد میکنم در مورد کار با نرم افزار برای گرفتن جواب و تحلیل نتایج هیچی نمیدونم.تو رو خدا کمکم کنید.ممنون میشم.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
با سلام دوستان عزیز

سلام سمیه به این صفحه مراجعه کن
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...م-افزار-design-expert(نرم-افزار-طراحی-آزمایش)

این صفحه رو هم ببین عزیزم
http://vcrt.kmu.ac.ir/Default1.aspx?Id=5500

adgin

عضو جدید
سلام گلم
ممنون از اینکه به سوالم توجه کردی، اما این صفحات رو قبلا دیدم و هیچ کمکی به من نکرد:(

بالا