قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی یه روش خوب یا نشونه خوب برای پیدا کردن اعضا صفر خرپا بلده :(

دو حالت داره یا گره دو عضو داشته باشه یا سه عضو :

اگه گره ای شامل 2 عضو باشه و نیروی خارجی بهش وارد نشه نیروی داخلی هر 2 تا عضوش صفره (رنگ قرمز)
اگر گره ای شامل 3 عضو باشه به شکلی که 2 عضوش دریک امتداد یاشن و نیروی خارجی به اون گره وارد نشه نیروی عضو سوم صفره (رنگ آبی)

Untitled1.jpgUntitled.jpg

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
3تا کتاب قیابکلو رو تموم کردید بچه ها؟من هنوز تو اولی موندم!!عناصر جزییات کزازی مرکز معماری با پوران پژوهش فرق داره؟؟مقاومت مصالح از رو چی خوندین؟

چرا موندی؟ من هفته گذشته نور رو هم خوندم و هرسه تمام شد،انشالا به زودی مرورشونو شروع می کنم
مصالح سام فروتنی و کزازی رو بخونی خوبه،بعضیا خیلی علاقه دارن کتاب سرتیپی پورم می خونن،ولی من جایی ندیدم توصیه بشه

orkide69

عضو جدید
چرا موندی؟ من هفته گذشته نور رو هم خوندم و هرسه تمام شد،انشالا به زودی مرورشونو شروع می کنم
مصالح سام فروتنی و کزازی رو بخونی خوبه،بعضیا خیلی علاقه دارن کتاب سرتیپی پورم می خونن،ولی من جایی ندیدم توصیه بشه

بچه ها يه چيزي بگم ناراحت نشيدا ولي بعضياتون واقعا خرخونيد:redface::D

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها يه چيزي بگم ناراحت نشيدا ولي بعضياتون واقعا خرخونيد:redface::D
خر خونی ملاک نیست خواهرم خر فهمی ملاک کنکوره چه بسا من که بیشتر میخونم بیشتر قاطی میکنم موقع جواب دادن

آخرین ویرایش:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دو حالت داره یا گره دو عضو داشته باشه یا سه عضو :

اگه گره ای شامل 2 عضو باشه و نیروی خارجی بهش وارد نشه نیروی داخلی هر 2 تا عضوش صفره (رنگ قرمز)
اگر گره ای شامل 3 عضو باشه به شکلی که 2 عضوش دریک امتداد یاشن و نیروی خارجی به اون گره وارد نشه نیروی عضو سوم صفره (رنگ آبی)

مشاهده پیوست 125264مشاهده پیوست 125263

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=125263&d=1354312696&thumb=1

توي اين خرپا عکس العمل تکبه گاهی مگه به اون عضو ی که یکسرشو دایره قرمز کشیدید تاثیر نمیذاره؟؟؟اگه تاثیر بذاره که دیگه صفر نمیشه...

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از روش های حل خرپا تعادل گره هست اگه طبق این روش خرپا رو بخواید حل کنید باید فقط یک گره رو انتخاب کنید و فقط اعضای متصل به اونو جدا کنید نه نیروهایی که به اونا وصلن تنها نیرویی که مستقیم به خود گره وارد میشه رو باید تو تعادل بیارید(Σfx , Σfy=0توی اون گره) در ضمن چون اون عضو عمودی طبق قاعده ای که گفتم صفر نیرویی میشه هیچ نیرویی بهش وارد نمیشه عکس العمل تکیه گاهی به عضو مورب وارد مبشه که تو اینجا فشاری عمل میکنه
درواقع عضوی که صفر نیرویی میشه رو خط میزنیم انگار که تو خرپا اصلا وجود نداشته

آخرین ویرایش:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از روش های حل خرپا تعادل گره هست اگه طبق این روش خرپا رو بخواید حل کنید باید فقط یک گره رو انتخاب کنید و فقط اعضای متصل به اونو جدا کنید نه نیروهایی که به اونا وصلن تنها نیرویی که مستقیم به خود گره وارد میشه رو باید تو تعادل بیارید(Σfx , Σfy=0توی اون گره) در ضمن چون اون عضو عمودی طبق قاعده ای که گفتم صفر نیرویی میشه هیچ نیرویی بهش وارد نمیشه عکس العمل تکیه گاهی به عضو مورب وارد مبشه که تو اینجا فشاری عمل میکنه
مرسي تقريبا فهميدم حالا بايد بشتر روش كار كنم مطلب برام جا بيفته

orkide69

عضو جدید
خر خونی ملاک نیست خواهرم خر فهمی ملاک کنکوره چه بسا من که بیشتر میخونم بیشتر قاطی میکنم موقع جواب دادن

حرف شما متين برادرم ولي اينا رو ميخونم خدايي يهويي ترس وجودمو مي گيره آخه من هنوز خيلي از منابعو نخوندم اونوقت بعضيا دارن مرور ميكنن . چند روزه دارم فكر ميكنم چجوري پارسال بدون هيچي خوندن رتبم شد 800؟:biggrin:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف شما متين برادرم ولي اينا رو ميخونم خدايي يهويي ترس وجودمو مي گيره آخه من هنوز خيلي از منابعو نخوندم اونوقت بعضيا دارن مرور ميكنن . چند روزه دارم فكر ميكنم چجوري پارسال بدون هيچي خوندن رتبم شد 800؟:biggrin:

من خودمو مثال میزنم بعضی وقت ها که بیشتر میخونم اعتماد به نفسم میره بالا میخوام همه سوالا رو جواب بدم نتیجه این میشه که تغداد غلط هام میره بالا و اون درصدی رو که انتظار داشتم نمیارم خیلیا تو کنکور اینجورین البته من سعی میکنم تو کنکور اینجوری نباشم ولی شما که مثلا بعضی منابع رو نخوندی سوالشو نمیزنی نمره منفی هم نمیگیری و چه بسا درصدت ازمنی که بیشتر از تو خوندم بهتر میشه پس زیاد نگران نباش با آرامش کارتو ادامه بده نهایت تلاشتو بکن و به حرف های ناامید کننده و منفی این و اون توجه نکن انرژی مثبت خیلی تو موفقیتت تاثیر داره 2 ماه هنوز فرصت داری میرسی ایشالا توکلت به خدا باشه

shiva2009

کاربر بیش فعال
دربرخورد با خرپا دوحالت داخلی وخارجی داریم که پایداریومعینی رو برای هرکدوم میگیم در خارجی:اگه واکنشهای تکیه گاهی متقارب یا موازی(همشون موازی یا همه بهم برسن) ناپایدار در غیر اینصورت پایدار. در رابطه با معینی نامعینی هم اگه مجهولات وواکنشها بیش از سه معادله ایستایی باشه به ازایی که از 3 تا بیشتر هست درجه نامعینیه مثلا اگه 6تا واکنش داریم میشه 3درجه نامعینی
اما در رابطه با داخلی:معینی که از فرمول میشه فهمید ولی پایداریو نه البته اگه جواب فرمول منفی بود قطعا ناپایداری داریم وخرپا مکانیزمه اما برای پایداری داخلی باید ببینیم خرپا سادست یا نه میام یه هسته مثلثی با سه مفصل در نظر میگیریم (هسته پیدا نکردیم ناپایدار) بعد باید با یه مفصل دومیله(دوتاعضو) به هسته اولیمون برسیم که اگه شد پایدارو نشد ناپایدار(این پایداری داخلیو از جزوه سروش نیا بخونی بهتر میفهمی توضیحش سخته)
و بطورکلی اگه یه حالت ناپایداری داشتیم کلا خرپا ناپایدار وبرای معینی هم معینی داخلی که از روفرموله جواب نهایی تو گزینه هاست.
بطورکل

کسی میدونه پایداری و معینی خرپاها چه جوریه؟؟؟لظفا توضیح بدین اگه میدونین .ممنون

راستش من ایستاییم ضعیفه ، اگه اشتباه بود ممنون میشم دوستان تصحیح کنند، تا خودم هم بهتر متوجه بشم.
در برخورد با خرپا دو حالت داریم یا ناپایدار خارجی هست که در این حالت با یه نگاه میشه براحتی فهمید(مثلا اگه قسمتی از خرپا شکل مثلثی رو نداشته باشه مثلا مربع باشه)
حالت دوم: سازه یا پایدار معین یا پایدار نامعین یا ناپایدار داخلی هست. که از روی تعداد معادلات حل خرپا میشه فهمید کدومه، درواقع باید تساوی یا غیر مساوی بودن این رابطه رو چک کنید:
(تعداد اعضا خرپا +3 ؟ تعداد مفصل ها ضربدر 2)
مشاهده پیوست 125007

اینترنت نداشتم یه مدت، دوستمون cameliaخیلی خوب و کامل توضیح دادن. فقط یه نکته که من تو پستای قبلی دیدم بگم:
توی اون فرمول تشخیص پایداری و معینی به جای 3 تعداد واکنش های تکیه گاهی رو بذارین R. چون معمولاً 3 تا هست همه جا 3 می ذارن ولی اگه R بذارین تو حالت های خاص اشتباه نمی کنین.
Mکه تعداد اعضاست یا به عبارتی نیروهای اعضاس که مجهوله. R واکنش های تکیه گاهی که اونم مجهوله و 2j تعداد معادلات تعادلیه که میشه نوشت و تعداد مجهولا رو به دست آورد. برای هر گره دو معادله ی تعادل افقی و قائم.
حالا اگه 2j بیشتر از تعداد مجهولا بشه خرپا حتماً ناپایداره. وقتی ناپایداره دیگه معینی و نامعینی در موردش بحث نمی شه.
اگه معادله برقرار بود و تعداد معلوم و مجهولا برابر. و توی خرپا ترکیبات غیر مثلثی نداشتیم، واکنش های تکیه گاهی هم همرس نبودن، خرپا پایداره و معین.
اگه تعداد مجهولا بیشتر شد و موارد بالا برقرار بود، خرپا پایدار و نامعینه. اختلاف مجهولا و معلوم ها میشه درجه ی نامعینی.
ناپایداری داخلی همون حالت اول توی نامعادله س و ناپایداری خارجی مسئله ی تکیه گاه ها و ترکیبات غیر مثلثیه.

nasimesahel

عضو جدید
بچه ها میشه چندتا منبع مهم واسه فن بگید که بتونم تو این فرصت بخونم!

shiva2009

کاربر بیش فعال
بچه ها میشه چندتا منبع مهم واسه فن بگید که بتونم تو این فرصت بخونم!
آخه باید بدونیم درسای فنیت چه طوره بعد پیشنهاد بدیم. به نظرم اول جزوه های ایستایی و قسمت های توضیحی مقاومت مصالح وبتن رو از رو جزوه های خودت بخون که تو دانشکده نوشتی. یعنی یه چیزی که زود بتونی بهش مسلط شی... از کتابا هم ایستایی و فن ساختمان فاطمی رو بخون که مرکز معماری چاپ کرده. عناصر جزئیات کزازی رو هم واسه این باید بخونی که ساختمان یادت بیاد.... از منابع اصلی هم، همون درک رفتار و بخون که خلاصه تره. واسه نور و صوت و تنظیم شرایطم جزوه های قیابکلو چون کتاباش وقت گیرتره... ولی اگه اطلاعات فنیت از حد متوسط بیشتره، وردار سازه در معماری و مبانی سازه و شکلای فناوری های نوین ساختمانی و سازه های مشبک فضاکار... اینا رو بخون. ولی با شرایط تو خوندن جزوه بهتره به نظرم.

mehrazin_f

عضو جدید
يه سوال
اين قسمتاي پيوست تاسيسيت مكانيكي براي دانشجويان معماري رو بايد بخونيم؟ گفتار دومش چطور؟؟؟؟؟

orkide69

عضو جدید
من خودمو مثال میزنم بعضی وقت ها که بیشتر میخونم اعتماد به نفسم میره بالا میخوام همه سوالا رو جواب بدم نتیجه این میشه که تغداد غلط هام میره بالا و اون درصدی رو که انتظار داشتم نمیارم خیلیا تو کنکور اینجورین البته من سعی میکنم تو کنکور اینجوری نباشم ولی شما که مثلا بعضی منابع رو نخوندی سوالشو نمیزنی نمره منفی هم نمیگیری و چه بسا درصدت ازمنی که بیشتر از تو خوندم بهتر میشه پس زیاد نگران نباش با آرامش کارتو ادامه بده نهایت تلاشتو بکن و به حرف های ناامید کننده و منفی این و اون توجه نکن انرژی مثبت خیلی تو موفقیتت تاثیر داره 2 ماه هنوز فرصت داری میرسی ایشالا توکلت به خدا باشه

سپاسگزار از راهنمايي و قوت قلب شما دوست عزيز .اميدوارم به اون چيزي كه دلتون ميخواد برسيد و موفق و سربلندتر از پيش به سوي هدف گام برداريد.

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
حس می کنم لزومی نداره حتما همه منابعو بخونی تا نتیجه بگیری،به نظرم اینکه خودتو قابلیت ها تو بشناسی و کنکورو بشناسی خیلی مهمه! مثلا من میدونم تو فن و ساختمان،تو بخش ایستایی واقعا ضعیفم! برای همین خیلی روش وقت نمیذارم،به جاش سعی میکنم درصدی رو که لازم دارم از مباحث دیگه ای مثل نور و صدا و تنظیم و تاسیسات کسب کنم،ترس داشتن خوبه! اما ترسی که وادارمون کنه به تکاپو و فعالیت بیشتر،نه ترس بازدارنده
ما اینجا هستیم برای انرژی گرفتن از هم،من عذرخواهی می کنم اگه حرفم نگرانت کرد
ضمنا رتبه ی پارسالت نشون میده که اطلاعات اولیه ی خوبی داری و با مطالعه ای که امسال انجام میدی به امید خدا نتیجه میگیری
:)

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه سوال
اين قسمتاي پيوست تاسيسيت مكانيكي براي دانشجويان معماري رو بايد بخونيم؟ گفتار دومش چطور؟؟؟؟؟

پیوست 1 رو به چشم اطلاعات عمومی بخون،خوبه
پیوست 5 هم یه نیم نگاه سطحی بندازی ضرر نمیکنی،لازم نیست دقیق بشی
گفتار دوم هم پیشنهاد می کنم بخون،امکان سوال اومدن هست،مخصوصا تو قسمتایی مثل سقف های کاذب و شفت و غیره

orkide69

عضو جدید
حس می کنم لزومی نداره حتما همه منابعو بخونی تا نتیجه بگیری،به نظرم اینکه خودتو قابلیت ها تو بشناسی و کنکورو بشناسی خیلی مهمه! مثلا من میدونم تو فن و ساختمان،تو بخش ایستایی واقعا ضعیفم! برای همین خیلی روش وقت نمیذارم،به جاش سعی میکنم درصدی رو که لازم دارم از مباحث دیگه ای مثل نور و صدا و تنظیم و تاسیسات کسب کنم،ترس داشتن خوبه! اما ترسی که وادارمون کنه به تکاپو و فعالیت بیشتر،نه ترس بازدارنده
ما اینجا هستیم برای انرژی گرفتن از هم،من عذرخواهی می کنم اگه حرفم نگرانت کرد
ضمنا رتبه ی پارسالت نشون میده که اطلاعات اولیه ی خوبی داری و با مطالعه ای که امسال انجام میدی به امید خدا نتیجه میگیری
:)

دوست عزيز من نگران كه نشدم هيچ ، انگيزه و اشتياقم هم برا درس خوندن زيادتر شد .ممنون .موضوع اينجاست كه اعتماد به نفسم خيلي بالاست :redface:

mohsenmousavi20

عضو جدید
سلام
دوستانی که الان سال آخرن و پروژه های دانشکده هم دارند، چه جور برنامه ربزی می کنین که هم به ارشد برسین هم به دانشکده؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو ببینید مثل اینکه سنجش هم برای ارشد مثل سراسری آزمون گذاشته
http://92.242.195.60/tasalot92/
والا واسه آزمونای سراسری که میدادیم سوالاش استاندارد نبودن یه سری درسا خیلی سخت یه سری خیلی راحت دیگه ارشد و نمیدونم چطور میخوان جمش کنن! کارشناسی ار رونق افتاده رو اوردن به ارشدا واسه پول دراوردن

آخرین ویرایش:

meriil

کاربر فعال
سلام دوستان، ببخشید جزوه ی دکتر منصوری که از دانشگاه تهران واسه منظر باید بگیریم دقیقا واسه چه درسی هستش؟ کسی می دونه استاد چه درسی هستند؟

erisss

عضو جدید
والا واسه آزمونای سراسری که میدادیم سوالاش استاندارد نبودن یه سری درسا خیلی سخت یه سری خیلی راحت دیگه ارشد و نمیدونم چطور میخوان جمش کنن! کارشناسی ار رونق افتاده رو اوردن به ارشدا واسه پول دراوردن

درست میگی ولی فکر کردم شاید جامعه آماریش مثل سراسری باشه

مریل:فکر کنم منصوری جزوه منظر باشه

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان، ببخشید جزوه ی دکتر منصوری که از دانشگاه تهران واسه منظر باید بگیریم دقیقا واسه چه درسی هستش؟ کسی می دونه استاد چه درسی هستند؟

خودت داري ميگي ديگه
واس منظر

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها ازموناي سالاي پيش هم اگه كسي داره بزاره لطفا
ممنون ميشيم

النازا

عضو جدید
بچه ها سنجش از پارسال برا ارشد ازمون برگزار میکنه اما برای معماری فقط 3 تا جامع داره که از اواسط دی میشه

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها سنجش از پارسال برا ارشد ازمون برگزار میکنه اما برای معماری فقط 3 تا جامع داره که از اواسط دی میشه

نظرت چیه؟ از جامعه آماریش اطلاعی داری؟
به نظرم بچه ها کم میشناسنش و تبلیغات هم در موردش کمه،اما شخصا تو کنکور کارشناسی خیلی از سنجش راضی بودم
الانم با دیدن سوالای پارسال میشه یه نتایجی گرفت،کسی میتونه سوالای سال قبل سنجشو بذاره؟

این لینکم ببینی بد نیست،البته معماری نیست
http://www.manesht.ir/forum/showthread.php?tid=9310

nimaart

کاربر بیش فعال
نظرت چیه؟ از جامعه آماریش اطلاعی داری؟
به نظرم بچه ها کم میشناسنش و تبلیغات هم در موردش کمه،اما شخصا تو کنکور کارشناسی خیلی از سنجش راضی بودم
الانم با دیدن سوالای پارسال میشه یه نتایجی گرفت،کسی میتونه سوالای سال قبل سنجشو بذاره؟

این لینکم ببینی بد نیست،البته معماری نیست
http://www.manesht.ir/forum/showthread.php?tid=9310

تو رشته معماری هیچ کسی رو ندیدم بشناسه اونجا رو، خودم الان اولین باره میشنوم، همچین چیزی هست. صد در صد جامعه آماریش هم خیلی محدوده، که این هم تنها مزیتی بود که برا زمان کنکور کارشناسی داشت و الان نداره...
راس میگی دیدن سوالاش جای تامل داره... ولی فک نکنم کسی پیدا بشه بذاره

Serare

عضو جدید
فعلا که جامعه اماری همه جا کمه البته مرکز بیشترازبقیس
منکه خودم اکسین اسم نوشتم 168نفره کله جامعش
سوالاشم که همه غیر استاندارد
ترجیح میدم ازمونای جامعم جای دیگه بدم

وضعیت
موضوع بسته شده است.