آیا تصویب یارانه ها درست است یا نه؟ فقط نظر دهید؟

حیدری الهه

عضو جدید
مهندس اگه دولتمردان ما متاسفانه بدون تفکر دست به اقدام میزنند و متاسفانه باید بگم که هیچ کدوم اونها آزاذی عمل و گفتاری ندارند حالا بماند که چه جوری میخوان این ریخت و پاش هارو جمع کنند نه به اون وامهایی میلیاردی که تا دیروز تو دست ملت بود و نه حالا که ...........:warn:

industry

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی از نحوه پرداختش تعجب نداشته باشید... مگه نمی بینید سهام عدالت بین همه اقشارجامعه... به خصوص قشر کم درآمد :eek: داره توزیع میشه؟!!!:surprised: :D

اگه یه نگاه به حلبی آبادها و شهرک های اطراف تهران بیاندازید میبینید که داره پرداخت میشه
اونها هم که میگیرند راضی اند
این رو من خودم شخصا ازشون پرسیدم.:smile
اخه اگر انرژی گران نشود کی میره دنبال پنجره 2 جداره؟؟؟ عایق سازی دیوار و هزار تا عادت بد توی ساختمان سازی که فقط تو ایرانه که از 100 سال پیش تا الان تغییر نکرده.
خونه ای که الان متری مثلا 700هزار تومان است با 20 تا 30 هزار تومان در هر متر کاملا بهینه سازی انرژی میشه ولی وقتی گاز اینقدر ارزونه هیچ کس تن به این کار نمیده.
اگه بدونید که با فقط 10 درصد صرفه جویی در مصرف گاز خانگی در زمستان معادل 2 فاز گاز یکی از مناطق گازی ایران (اسمش دقیق یادم نیست) صرفه جویی میشه لا اقل به خاطر فرزندانمون هم که شده بهتر مصرف میکنیم نه زیاد تر.......:

آخرین ویرایش:

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه یه نگاه به حلبی آبادها و شهرک های اطراف تهران بیاندازید میبینید که داره پرداخت میشه
:
ای خدا خیرت بده آبجی خوبه خودت میگی اطراف تهران....یه سر بیا شیراز اهواز وووو یه سری به حلبی آبادها بزن آنوقت اینجور نمیگی...بابا تهران پایتخت اگر به خودش و به روستاهاش نرسند که ابروریزیه ناچارند برسند...اما استان های دیگه چی؟؟؟؟
بابا کدام پول کدام سهام؟؟...دلت خوشه هااااااااا:cry:

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
احمدی نژاد میخاد هدفمند کنه یارانه ها رو نه اینکه برداره

یعنی مشخص کنه کی پولداره و کی نه
هر کی پولداره یارانه شاملش نمیشه

مثلآ یه پولدار دیگه باید نون رو گرون بخره
پول برق زیاد بده
و ....

من این کارش رو قبول دارم (در صورتیکه درست اجرا بشه)
ولی چه جوری با این اوضاع میخاد فقیر و پولدار رو از هم تشخیص بده کار خیلی سختیه
و به نظر من امکانپذیر نیست

ارسن

عضو جدید
به نظر شما مخالفان این طرح چه موقع باید اجرا شود ؟
با توجه به اینکه مردم ایران مردمی لارج و اهل بریزوبپاشن .

آخرین ویرایش:

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما مخالفان این طرح چه موقع باید اجرا شود ؟
با توجه به اینکه مردم ایران مردمی لارج و اهل بریزوبپاشن .

زمانی باید اجرا بشه که اگر به فلان آقازاده گفتن بالا چشمت ابرو هست سریع نگیرنت بندازنت تو...مشالله که الان کلی آقازاده داریم...این مشکل ماست;)

industry

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خدا خیرت بده آبجی خوبه خودت میگی اطراف تهران....یه سر بیا شیراز اهواز وووو یه سری به حلبی آبادها بزن آنوقت اینجور نمیگی...بابا تهران پایتخت اگر به خودش و به روستاهاش نرسند که ابروریزیه ناچارند برسند...اما استان های دیگه چی؟؟؟؟
بابا کدام پول کدام سهام؟؟...دلت خوشه هااااااااا:cry:

شرمنده من پسرم عزیزم......!!!!!! فقط از این عکس خوشم میاد چون دوست دارم دختر داشته باشم. :gol::biggrin::biggrin:

میشه بگی حدودا درآمد ماهیانه خانواده شما چقدر؟؟؟( اگه دوست داشتی بگو)

::arash::

عضو جدید
کاربر ممتاز
احمدی نژاد میخاد هدفمند کنه یارانه ها رو نه اینکه برداره

یعنی مشخص کنه کی پولداره و کی نه
هر کی پولداره یارانه شاملش نمیشه

مثلآ یه پولدار دیگه باید نون رو گرون بخره
پول برق زیاد بده
و ....

من این کارش رو قبول دارم (در صورتیکه درست اجرا بشه)
ولی چه جوری با این اوضاع میخاد فقیر و پولدار رو از هم تشخیص بده کار خیلی سختیه
و به نظر من امکانپذیر نیست

دوسته عزیز ایشون میخوان این پولارو برای کسایی که دورشون هستن و مردم و میزنن جور کنن..
به نظره من این طرح خوبه ولی نه توی ایران با چنین سیستمی
از طرفی هم حقوقه ما ریاله..هزینه ها دلاره
ما به ریال پول میگیرم بعد باید به دلار آمریکا به دولت کریمه بدیم؟؟؟؟
یا باید با ماهی نهایت 10 تومن بدیم؟؟؟؟
آره درسته نظام های سوپسیدی بدترین نظام ها از نظر اقتصادی هستند..ولی باید زمان و صداقت مسولان و مشروعیت ها هم در نظر گرفته شه

*mobina*

عضو جدید
ای کاش یارانه یک انسان بود و می تونستیم تو صندلی داغ ازش سوال بپرسیم که آمدنت خوبه یا بد؟
اما تو این شرایط اقتصادی و سیاسی جز بدبختی و تورم و بیکاری فایده ای ندارد:(

دوست من پرسیدن نداره ...مثل روز روشنه که جز بدبختی برای ملت چیز دیگه ای به همراه نداره.

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنوز سوپسیادا قطع نشده 25.8 % طبق آماره رسمی و تا حدوده 40% غیره رسمی تورم داریم که
بیان بگن که هر کی با ماست یارانه((( و بقوله اون آقای محترم رایانه که بعد صدا سیما ادیت کرد 5 جا گفت یارانه))) میگیره و هر کسی که اومد انتقاد کرد یارانه ها قطع میشه بهتر نیست؟؟
از فردا با هزار جور پرونده سازی و تهمت روبه رو میشیم تا حقمون و بهمون ندن
و تا چندی دیگر از بدبختی مثه کشورای کمونیستی میشیم و برای رفتن به خونه همدیگه باید یه قبلمه از غذای خودمون و ببیرم
هیچی نبودیم..ولی الان منفی همون هیچی شدیم

ali_reza6556

کاربر فعال
اخه اگر انرژی گران نشود کی میره دنبال پنجره 2 جداره؟؟؟ عایق سازی دیوار و هزار تا عادت بد توی ساختمان سازی که فقط تو ایرانه که از 100 سال پیش تا الان تغییر نکرده.
خونه ای که الان متری مثلا 700هزار تومان است با 20 تا 30 هزار تومان در هر متر کاملا بهینه سازی انرژی میشه ولی وقتی گاز اینقدر ارزونه هیچ کس تن به این کار نمیده.
اگه بدونید که با فقط 10 درصد صرفه جویی در مصرف گاز خانگی در زمستان معادل 2 فاز گاز یکی از مناطق گازی ایران (اسمش دقیق یادم نیست) صرفه جویی میشه لا اقل به خاطر فرزندانمون هم که شده بهتر مصرف میکنیم نه زیاد تر.......:
دوست عزيز شما ميگي كه مردم ما بايد قيمت گاز مصرفيشون
با يه كشوري مثل المان يكي باشه ؟
كشور ما دومين كشور از لحاظ ذخاير گازي هست
ولي المان چي اونم گاز داره؟
خب منتقي نيست كه قيمت توي دوتا كشور يكي باشه
اونا ماشين بنز رو كه توليد ميكنن واسه مردم خودشون چند ميدن
و چند به ما ميفروشن
يا يه مثال ساده تر
يك نفر كه قصاب هست ممكنه هفته اي سه وعده گوشت بخوره
ولي يك نفر ديگه كه كارمنده سه هفته اي يك بار
خوب اون قصاب داره ميخوره
حالا ما بيايم وبگيم چون كارمند سه هفته اي يكبار گوشت ميخوره
اون قصاب هم بايد همين كار رو بكنه؟
بعدشم اگه راست ميگن و براي بچه هاي ما دلشون ميسوزه
بيان استخراجش رو كم كنن نه مصرفش رو :redface:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
در بطن این طرح محاسن زیادی هست..
خیلی خوبه..
ولی قبل از اجرا ما باید خیلی کارها انجام بدیم..
نمونش از بین بردن و خشکاندن ریشه ی فساد اداری در ایرانه..
اگر این طرح فقط با 1 درصد ایراد عملی بشه خانواده های زیادی در تنگنای مالی قرار میگیرن..
نباید مردم رو گدا بار اورد..باید کار یادشون داد..
اولش گفتن ماهانه 70 تومن میدن!
حالا شده 20 تومن!
خب پول اب مثلا میاد 200 هزار تومن..اون 20 تومن به کجا میرسه؟!
بحران به اوج خودش میرسه..
ولی اگر بشه بدون مشکل این طرح رو عملی کرد واقعا خوب میشه و اقتصاد بیمار ایران علاج پیدا میکنه.

arar19551

عضو جدید
قرار بود وقتی بنزین سهمیه بندی شه چندین هزار مدرسه بیمارستان و... ساخته شود ما که هیج ندیدیم از این یکی هم نمیبینیم .تلزه

arar19551

عضو جدید
قرار بود وقتی بنزین سهمیه بندی شه چندین هزار مدرسه بیمارستان و... ساخته شود ما که هیج ندیدیم از این یکی هم نمیبینیم .

المینا

عضو جدید
سلام
از یه لحاظ خوبه.اینکه مردم کمتر مصرف میکنن.اما همونطوری که بقیه دوستان گفتن اصلا دقیق وکارشناسانه به قضیه نگاه نکردن.
اگه توی جاهای دیگه دنیا این طرح داره اجرا میشه در عوض حقوق مردم هم به همون اندازه بالا میره.
اینطوری نه سیخ میسوزه نه کباب.
اما متاسفانه توی کشور ما به تنها چیزی که اهمیت نمیدن وضیت مردمه.
چرا باید به خاطر اقلیت مرفه جامعه اکثریت متوسط وضعیف جامعه زجر بکشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جدا اینو نمیفهمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببخشید متوجه نمیشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

خانم

عضو جدید
به نظر من صرفه جویی خیلی خوب و عالیه . همه دنیا باید از منابع طبیعی و غیر طبیعی درست و به اندازه استفاده کنند . در ایران این نیاز بیشتر احساس می شه . ولی با فرهنگ سازی نه با تحت فشار قرار دادن مردم ضعیف و کم درآمد . جالبه که همیشه مردم هستند که سپر بلا قرار می گیرند .
شاید طرح هدفمند کردن یارانه ها یک انقلاب سفید دیگر است !!!

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
و چند به ما ميفروشن
يا يه مثال ساده تر
خوب اون قصاب داره ميخوره

;):gol:

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر ساعت کار در اروپا 8 یورو دستمزد داره ..بعبارتی 11.200 تومن.....
با یه حسابه سر انگشتی روزی 8 ساعت کار که تو ایران خیلی ها بیشتر از نرم بین المللیش هم کار میکنن رقمی نجومی در قیاس با ما میشه
پس ما نباید وقتی به ریال بی ارزشمون حقوق میگیریم به دلار آمریکا پرداخت کنیم
من نمیدونم ...فکر کردند که ملت ایران هیچ چیزی متوجه نمیشن
پول نفت و به دلار میگیرن.....حقوق و به ریال میدن..دوباره موقعه باز پس گیری به دلار میگیرن؟؟؟؟عجیبه بخدا

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
در بطن این طرح محاسن زیادی هست..
خیلی خوبه..
ولی قبل از اجرا ما باید خیلی کارها انجام بدیم..
نمونش از بین بردن و خشکاندن ریشه ی فساد اداری در ایرانه..
اگر این طرح فقط با 1 درصد ایراد عملی بشه خانواده های زیادی در تنگنای مالی قرار میگیرن..
نباید مردم رو گدا بار اورد..باید کار یادشون داد..
اولش گفتن ماهانه 70 تومن میدن!
حالا شده 20 تومن!
خب پول اب مثلا میاد 200 هزار تومن..اون 20 تومن به کجا میرسه؟!
بحران به اوج خودش میرسه..
ولی اگر بشه بدون مشکل این طرح رو عملی کرد واقعا خوب میشه و اقتصاد بیمار ایران علاج پیدا میکنه.
مشکل اصلی همینه بدون بستر مناسب طرح به این بزرگی رو اجرا کردن یک کم از حد مملکت ما بیشتره.باید پامون رو به اندازه ی گلیممون دراز کنیم.یه زمانی توی سر رضاخان میزدن که داره از آتاتورک تقلید میکنه حالا خودشون یه تقلیدکار درست و حسابی شدند اون هم از کی ؟!کسایی که اسمشون رو به عنوان دشمن میبرند و هی مرگ بر بهشون میگن

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل اصلی همینه بدون بستر مناسب طرح به این بزرگی رو اجرا کردن یک کم از حد مملکت ما بیشتره.باید پامون رو به اندازه ی گلیممون دراز کنیم.یه زمانی توی سر رضاخان میزدن که داره از آتاتورک تقلید میکنه حالا خودشون یه تقلیدکار درست و حسابی شدند اون هم از کی ؟!کسایی که اسمشون رو به عنوان دشمن میبرند و هی مرگ بر بهشون میگن

ما اگر بتونیم این رختو پاشایی که توسط بعضی نهادا میشه را درست کنیم این مشکلاتو نداشتیم.
با تصویب این طرح فقط نهاد های وابسته در این شرایط سود میبرند

industry

عضو جدید
کاربر ممتاز
و چند به ما ميفروشن
يا يه مثال ساده تر
خوب اون قصاب داره ميخوره

ستخراجشو کم کنن یعنی چه؟؟
کم بفروشن که بودجه در نمیاد
اون بخشی که مال بودجه است را نباید دست زد میمونه مصرف که میشه کمش کرد.
در ضمن او قصابی که مثال زدی هم کارش درست نیست اگر اون هم کمتر گوشت بخوره سود بهتری براش داره. اما فزق ما با اون قصابه اینه که اون آقای قصاب هیچ محدودیتی در گوسفند یا گاو نداره ولی ما چی با همین روند رشد مصرف 8 سال دیگه هیچ نفتی برای فروش نداریم همش باید توی داخل مصرف بشه!!!!!
یه کم واقع نگر باشیم.

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا سیاست نفتی ما خیلی مشکل داره
شده یه خورجین پول که برش میدارن و حقوق میدن و خج ئمیکنن
بجای اینکه این پول سرشار نفت سرمایه گذاری بشه و از سود اون خرج هامون و بکنیم داره بصورت مستقیم مصرف میشه
این نفت تا چند سال دیگه تموم میشه و ما رفته رفته به کشور های آفریقایی تبدیل میشیم
میدونم از بحث خارج شدیم..ولی گفتم نظرم و در باره نفت بنویسم..ببخشید

agha mohandes

عضو جدید
سلام عزيز خسته نباشي ممنونم از پست مفيد شما
.
اين نظر من هستش و ممكنه اشتباه باشه:
اين طرح بسيار كار ساز خواهد بود .. ولي با اين شرايطي كه من ميبينم فشار زيادي به مردم مياد .. اميدوارم انطور نباشه يا لا اقل طوري برنامه ريزي بشه كه مردم كمتر اذيت بشن ولي اگر كامل انجام بشه فوق العاده است
.
طرح جالبيه مدت ها قبل قرار بود انجام بشه .. ولي نميدونم چرا انجام نشد يادمه دبيرستان كه بودم حدود 8 سال پيش معلممون راجع به اين طرح صحبت مي كرد
.
بهتره به موضوعات به ديد مهندسي نگاه كنيم اگر قراره مقايسه اي هم انجام بشه بهتره درصدي حساب بشه . يك مثال ميزنم ...
مسافت بين واشنگتن تا نيويورك حدوداً به اندازه مسافت بين تهران قم هستش
ميانگين حقوق يك آمريكايي حدوداً بين 2000تا2500 دلار .. اگر يك شخص بخواد از واشنگتن بره به نيويورك حدوداً بايد 700 دلار پول پرداخت كنه .. يعني حدوداً 30% از حقوق ماهيانشو بايد خرج كنه
حالا يك ايراني رو در نظر بگير كه بخواد از تهران بره به قم .. چند درصد از حقوقش خرج ميشه؟
؟؟؟
مردم ما خيلي اصراف ميكنن .. راجع به گاز .. او شخصي كه تو خونش استخر .. سونا .. جك.زي داره و ...........هميشه هم گرم و آمادست .. اصلاًهم براش مهم نيست و افرادي كه تو خونشون 2تا بخاري گازي دارن .. تو اين زمينه خيلي ميشه كار كرد
راجع به كود شيميايي و خيلي چيزهاي ديگه .... تا برسه به دست مردم چيزي ازشون باقي نميمونه .. قاچاق ...................
اگر كمي فكر كنيم خيلي چيزهاي ديگه دستگيرمون ميشه
.
طرح خوبيه

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
با این وضعیت مملکت یر .... خوبه اما نه در این دوره !!! ملت بیچاره تر از این میشند

ali_reza6556

کاربر فعال
ستخراجشو کم کنن یعنی چه؟؟
کم بفروشن که بودجه در نمیاد
اون بخشی که مال بودجه است را نباید دست زد میمونه مصرف که میشه کمش کرد.
در ضمن او قصابی که مثال زدی هم کارش درست نیست اگر اون هم کمتر گوشت بخوره سود بهتری براش داره. اما فزق ما با اون قصابه اینه که اون آقای قصاب هیچ محدودیتی در گوسفند یا گاو نداره ولی ما چی با همین روند رشد مصرف 8 سال دیگه هیچ نفتی برای فروش نداریم همش باید توی داخل مصرف بشه!!!!!
یه کم واقع نگر باشیم.
اگه دقت كرده باشين توي قسمت اول جواب رو ميتوني پيدا كني
بهر حال شرح ميدم
اول اينكه من وشما ميدونيم كه توليد توي كشور ما مقرون بصرفه
نيست يا به عبارتي قابل رقابت با كشورهاي ديگه نيست
به همين خاطر ما نمتونيم درامدي از طريق صادرات داشته باشيم
حالا اگه براي توليدمون برنامه درستي داشته باشيم اين ميتونه كمك كنه
به اقتصاد يا همون بوجه اي كه شما نگرانش هستيد
و وابستگي ما روبه منابع زير زميني كمتر كنه
اين ميشه كمتر استخراج كردن
درثاني ما نزدك به يك قرن هست كه داريم
با فروش نفت وگاز كشور رو اداره مكنيم و تاحالا تونستيم
چه قدم مثبتي براي پيشرفت برداريم بجز اينكه كشورهاي ديگه
نصبت به ما حريستر شدن.
اين واقع بيني هست ياكه نه؟
اون قصاب هم كه مثال زدم سود خودش رو ميبره
واسه اين كه مثل كارمنده دچار سوء تغذيه نشه هفته اي سه بار
گوشت ميخوره

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزيز خسته نباشي ممنونم از پست مفيد شما
.
اين نظر من هستش و ممكنه اشتباه باشه:
اين طرح بسيار كار ساز خواهد بود .. ولي با اين شرايطي كه من ميبينم فشار زيادي به مردم مياد .. اميدوارم انطور نباشه يا لا اقل طوري برنامه ريزي بشه كه مردم كمتر اذيت بشن ولي اگر كامل انجام بشه فوق العاده است
.
طرح جالبيه مدت ها قبل قرار بود انجام بشه .. ولي نميدونم چرا انجام نشد يادمه دبيرستان كه بودم حدود 8 سال پيش معلممون راجع به اين طرح صحبت مي كرد
.
بهتره به موضوعات به ديد مهندسي نگاه كنيم اگر قراره مقايسه اي هم انجام بشه بهتره درصدي حساب بشه . يك مثال ميزنم ...
مسافت بين واشنگتن تا نيويورك حدوداً به اندازه مسافت بين تهران قم هستش
ميانگين حقوق يك آمريكايي حدوداً بين 2000تا2500 دلار .. اگر يك شخص بخواد از واشنگتن بره به نيويورك حدوداً بايد 700 دلار پول پرداخت كنه .. يعني حدوداً 30% از حقوق ماهيانشو بايد خرج كنه
حالا يك ايراني رو در نظر بگير كه بخواد از تهران بره به قم .. چند درصد از حقوقش خرج ميشه؟
؟؟؟
مردم ما خيلي اصراف ميكنن .. راجع به گاز .. او شخصي كه تو خونش استخر .. سونا .. جك.زي داره و ...........هميشه هم گرم و آمادست .. اصلاًهم براش مهم نيست و افرادي كه تو خونشون 2تا بخاري گازي دارن .. تو اين زمينه خيلي ميشه كار كرد
راجع به كود شيميايي و خيلي چيزهاي ديگه .... تا برسه به دست مردم چيزي ازشون باقي نميمونه .. قاچاق ...................
اگر كمي فكر كنيم خيلي چيزهاي ديگه دستگيرمون ميشه
.
طرح خوبيه

منم با نظر شما موافق هستم...اگر واقعا این طرح اجرا بشه دیگه جلو خیلی از قاچاقا...اصراف کاریها گرفته میشه...البته در شرایط کنونیه ما تقریبا با این وضعیت غیر ممکنه فقط قشر ساده و فقیر آسیب می بینند اساسی:gol:

ارسن

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gifطرحی که به عنوان طرح تحول اقتصادی در کشور مطرح است ، بخش مهمی تحت عنوان هدفمند کردن یارانه ها دارد ، که شامل دو قسمت ، یکی حاملهای انرژی چون فراورده های نفتی و برق و دیگری سایر بسته های مطرح در طرح تحول اقتصادی است . یارانه ها اکنون در کشور به صورت عمومی توزیع می شود و در تخصیص آن هدف معینی وجود ندارد و عملا به هر کس که از امکانات کشور بیشتر استفاده می کند یارانه ی بیشتری تعلق می گیرد ؛ 70 درصد یارانه های کشور توسط 3 دهک بالا و مرفه جامعه مصرف می گردد که این با عدالت سازگار نیست .
هدفمند سازی یارانه ها در راستای عدالت در توزیع و جلوگیری از ضایع شدن منابع وصرف آنها در امور زیربنایی کشور باید اجرا شود که در نهایت به صرفه جویی و رقابتی شدن تولید در کشور انجام پذیرد . اما باید به این نکته نیز توجه کرد که طرح تحول اقتصادی شامل هفت بسته ی " نظام یارانه ها ، نظام بانکی ، نظام مالیاتی، گمرک ، نظام پولی ، نظام توزیع کالا و بهره وری " است که هر یک از آنها مکمل دیگری است و در صورت اجرایی شدن ، موثر بودن یکی منوط به صحیح اجرا شدن دیگریست

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gifیکی بگه اگه بنزین سهمیه بندی نمیشد و با همان شیوه اقای خاتمی مدیریت میشد الان وضع مملکت از لحاظ بنزین چگونه بود .به نظر من سهمیه بندی بنزین از افتخارات دولت نهم بود هر چند در ابتدای کار مشکلات زیاد بود اما خدا رو شکر مشکلات ناشی از سهمیه بندی بزین در جامعه به حداقل رسیده .
طرح تحول اقتصادی هم بی مشکل نیست اما چاره ای نیست باید بذیرفتش
فقط کمی صبر و همت نیاز هست تا این طرح هم اجرا بشه
هر چند ممکنه در ابتدای اجرای این طرح مشکلات زیادی برای مردم پیش بیاد اما باید (دولت و مجلس و نخبگان و مردم ) متحد و هماهنگ شد تا اثار منفی این طرح رو به حداقل کاهش بدیم

هر چند اثار واقعی این طرح بعد از 5سال مشخص میشه .
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif

آخرین ویرایش:
بالا