كلمات آلرژي زا براي خانم ها

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم هاي عزيز: چند باراتفاق افتاده است كه با مرد زندگي تان مشغول صحبت باشيد و او به يكباره چيزي بگويد كه براستي عميقاً شما را ناراحت و يا عصباني كرده باشد؛ در حاليكه خود او نيز اصلاً متوجه نباشد كه چرا اينقدر شما را ناراحت و عصباني كرده است؟ وبا ناباوري از شما مي پرسد:" مگر من چي گفتم؟" يا "چه حرف بدي زدم؟" و شما پيشخودتان فكر مي كنيد: چطور متوجه نيست كه چه مي گويد؟

زنان ديگر معمولاً خيلي خوب متوجه منظور شما مي شوند و شما را درك مي كنند بطوريكه داستان را براي هر زني كه تعريف كنيد براحتي با آن ارتباط برقرار مي كند. اما چرا خود مردها متوجه نيستند كه گاهي اوقات حرفهايي مي زنند كه زن ها از شنيدن آن بيزارند؟

آنچه زن ها از شنيدن آنها بيزارند :

** آنچه مردها مي گويند تا احساسات زنان را كم اهميت جلوه دهند.
** آنچه مردها مي گويند تا از صحبت كردن و برقراري ارتباط با زنان سرباز بزند.
** آنچه مردها مي گويند تا مكالمه و گفت و گو با زنها را متوقف كنند.
** آنچه مردها مي گويند تا خود را متعهد و پاي بند چيزي نكنند و بتوانند آزاد باشند.
** آنچه مردها مي گويند تااحساسات زنان را كم اهميت جلوه دهند.

آروم باش
لحظه اي كه اين جمله به گوش زن ها برسد فشار و اضطراب آنهارا بالا مي برد. هنگامي كه به آن ها دستور مي دهيد آرام باشيد براي آن ها به اين معنا است كه احتمالاً فكر مي كنيد زيادي از خود واكنش نشان داده اند و از هم پاشيده و غير منطقي شده اند و نمي توانند از پس چيزي بر آيند از آن بالاتر ازاين كار، بوي فخر فروشي مي آيد كه مردها به خود مسلطند و زنها نمي توانند بر خودمسلط باشند.

سخت نگير
بي اعتنايي و بي تفاوتي تا چه حد؟ اين جمله اهميت احساسات زنان و نيز آنچه را كه درباره اش صحبت يا مذاكره مي¬كنند راكوچك جلوه مي¬دهد و ضمناً به اين معناست كه زيادي موضوع را جدي و مشكل گرفته اند ترجمه" نمي¬خواهم درباره اين موضوع با تو هيچ صحبتي بكنم." پاسخ زنان"خودت سخت نگير. زنان ميخواهند صحبت كنند نه اينكه روي شما عمل جراحي قلب باز انجام دهند"

به اعصابت مسلط باش
درست مانند آروم باش و سخت نگير و حتي به مراتب بدتر است، هنگامي كه به زن ها مي گوييد بر اعصاب خودت مسلط باش برايشان به اين معناست كه از كاهي كوه ساخته اند. خب مردان عزيز چه فكر مي كنيد؟ اگر زنان ميخواهند در آن باره صحبت كنند پس حتماً براي آن ها موضوع مهمي است.

اينقدر بچه نشو
احساس توهين و تحقير و بي احترامي به زن ها دست مي دهد.

آنچه مردها مي گويند تا از صحبت كردن و برقراري ارتباط با زنان سرباز بزند

دوست ندارم درباره ي آن صحبت كنم
زنان هم از بسياري از كارها خوششان نمي آيد ولي آنها را انجام مي دهند، اما پيام اين جمله به زنان اين است كه احساسات تو براي من اهميتي ندارد مهم نيست كه ناراحت باشي و نمي خواهم روي اين رابطه كار كنم.

ديگر تحملش را ندارم
اين جمله معمولاً با يك خروج فيزيكي و جسماني نيز همراه است. بدين معنا كه مردها اين جمله را مي گويد و ناپديد مي شوند و زنان را دل شكسته و رنجيده خاطر و بسيار خمشگين و عصباني رها مي كنند. اين جمله به زن احساس نا اميدي و درماندگي مي دهد. چنانچه آمادگي صحبت كردن را نداريد راه ها و روش هاي مودبانه تري نيز براي بيان آن وجود دارند.

دوباره شروع شد
معمولا مردان اين جمله را در ابتداي مكالمه و پيش از آن كه هنوز زنان چيزي گفته باشند مي¬گويند مثلا زنان مي پرسند عزيزم آيا در چند روز آينده زمان بيشتري داري ؟ مردان پاسخ مي دهند دوباره شروع شد از كجا مي¬دانيد كه قرار است بعد از اين جمله چه گفته شود، در واقع آنچه در ذهن مردان مي¬آيد اين است كه "دوباره مي خواهد درباره رابطه مان صحبت كند" زنان مي خواهند در مورد رابطه صحبت كنند زيرا كه به دلايل عجيب و غريب شما را و رابطه ي با شمارا دوست دارند.

اين دفعه چيه؟
با شنيدن اين عبارت زنان احساس مي كنند كه از پيش به آن¬ها اخطار داده ايد و مي¬خواهيدآن ها را بترسانيد در اين گونه اوقات چاره اي ندارند جز اين كه تسليم خواسته ي شما شوند و بگويند"باشه اصلا ًهيچي" كه احتمالا همان چيزي است كه شما دوست داريد بشنويد!

هنگامي كه زنان سعي دارند براي آينده برنامه ريزي كنند يا مشكلي را حل و فصل كنند و مردها مي گويند : يك كاريش مي كنيم، زنان مي دانند كه فقط مي¬خواهيد وعده سر خرمن بدهند، البته به روش نرم و ملايم و زيركانه.

دوباره نشستي با دوستات حرف زدي؟
آيا منظورمردها از اين جمله اين است كه زن ها فكر، ذهن و تفكر مستقل ندارند؟ يا هر بار كه از چيزي ناراحت هستند و يا مي خواهند موضوعي را حل و فصل كنند توسط زن هاي ديگر شست و شوي مغزي داده شده اند؟ مهارتي كه در اين جمله به كار رفته است اين است كه از پيش و از همان ابتدا آنچه را كه زنان مي خواهند درباره اش صحبت كنند از درجه ي اهميت و اعتبار ساقط مي¬شود گويي كه احمقانه است يا خوب درباره اش فكر نشده است و عقل و منطقي در آن به كار نرفته است و بنابراين ارزش آن را ندارد كه وقت تان را روي آن بگذاريد.

آنچه مردها مي گويند تا مكالمه و گفت و گو با زنان متوقف كنند

باشه باشه مثل هميشه حق با توست و من اشتباه مي كنم حالا راضي شدي
زنان راضي نمي شوند چرا كه صحبت كردن و برقراري ارتباط بر سر درست و غلط، برد و باخت يا حق به جانب جلوه كردن و محكوم كردن ديگري نيست. بلكه هدف فقط برقراري ارتباط متقابل و برگرداندن تفاهم است. مكالمه يك مسابقه نيست كه بايد در آن برنده شويد بلكه نوعي ارتباط است.

اصلا بابا فراموشش كن
پرواضح است كه چيزي گفته شده كه به مذاق مردان خوش نيامده است، اما به جاي اينكه اين احساسات خود را با همسرشان در ميان بگذارند، مكالمه را در نطفه خفه مي كنند. به علاوه اينكه زنان قادر نخواهند بود آن موضوع را فراموش كنند و شما نيز اين را خود مي دانيد.

خودم مي دونم چكار دارم مي كنم
يعني به نظر مردان نيازي به زنان نيست و فكر زن ها بي اهميت است و مردان نمي خواهند در اين مورد هيچ توضيحي بدهند.

آنچه مردها مي گويند تا خود را متعهد و پاي بندچيزي نكنند و بتوانند آزاد باشند

نمي توانم اينقدر جلو جلو فكر كنم
با اين جمله مردان مي خواهند شانه خالي كنند طفره بروند و فرار كنند. اين كار مردان موجب مي شود زنان احساس كنند اهميت ندارند و شايسته چشم پوشي هستند .

يه كاريش مي كنيم
هنگامي كه زنان سعي دارند براي آينده برنامه ريزي كنند يا مشكلي را حل و فصل كنند و مردها اين پاسخ را به آن ها مي دهند زنان مي دانند كه فقط مي خواهيد وعده سر خرمن بدهند، البته به روش نرم و ملايم و زيركانه.

من هم همين طور
زنان مي گويند" دوستت دارم" و شما مي گوييد" من هم همين طور" آن ها مي گويند:"خيلي خوشحالم تونستيم درباره ي آن موضوع با هم صحبت كنيم." شما مي گوييد:"من هم همين طور"استفاده از اين عبارت از دو حال خارج نيست يا به لحاظ گفتاري كلامي مردان تنبل هستند و حوصله ندارند همان فكر يا احساس را تمام و كمال دوباره ابراز و بيان كنند و يا اينكه عمداً دوست ندارند آن را بر زبان بياورند و اعتقادي هم به آن ندارند.

من همين طوري هستم
و اينك بزرگترين عذر و بهانه براي سرباز زدن از انجام آنچه نداريد يا نمي خواهيد انجام دهيد سرباز زدن از تغيير و رشد شخصي، طفره رفتن از كار كردن بر روي خودتان و رابطه و فرار كردن از جدي گرفتن نظر ها و بازتاب هاي زنان. خب چنانچه نمي خواهيد تعهد و پاي بندي خود را به چيزي نشان دهيد بهتر نيست دقيق تر بگوييد كه : "من انتخاب كرده ام كه همين طوري باشم".

ما خواهان آنيم تا آنچه را كه زن ها تلاش مي كنند به شما بگويند درك كنيد و زندگي سرشار از تفاهم را تجربه كنيد.

آخرین ویرایش:
بالا