روابط دختران وپسران امروزی

hosseinassar

مدیر ارشد
لحظاتی در خلوت خودمان

تا به حال چند لحظه با خود فکر کردیم
که چرا انقدر در مورد حیا ,عفت,غیرت صحبت می کنند
مگر اینها چه عناصری هستند که انقدر برای انسانها حتی شایدبرای انها که اعتقادی به خدا و وقیامت……..ندارندمهم است

چرا وقتی انسان این عناصر رااز دست می دهد احساس می کند چیزی را گم کرده به راستی اینها چه عناصری هستند ایا برای خود تعریفی از نداشتن انها ودچار اضطراب شدن داریم

در این تاپیک می خواهیم در مورد موضوع های زیر صحبت کنیم

1- روابط انسانها ان طور که گوهر هایمان را از دست ندهیم

2- عشق همرا با ایمان

(اگر به این موضوع شک دارید

می دونیم خدا همه چیز را کامل افریده
مثلا اگر تشنگی را به انسان داد برای انسان آب هم برای رفع تشنگی داده
پس چه طور میشه احساس عشق بده ولی راهش را نه)

سوال

تا به حال کسی توانسته راه اصلی عشق پیدا کنه؟

آخرین ویرایش:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
رایحه نجابت

رایحه نجابت

هیچ طلا فروشی طلا هایش را بر سر کوی وبرزن فریاد نمی کند

هیچ دست فروشی برسر چهار راه ها گوهر نمی فروشد

این سیب وپیاز وهندوانه است که بر سر کوی برزن فریاد می شود

اهای دختران جهان

در همه شما رگه هایی از طلای معنویت است جنس وجود شما از لبو ,شلغم وشکلات نیست بگردید گوهر های وجودتان را پیدا کنید
هست حتما هست گوهر فطرت بی تردید هست نه فقط گوهر فطرت بلکه جواهر نجابت صداقت همه وهمه در وجود شما هست واندام شما ظرف این جواهرات است

این قدر خودتان را دست کم نگیرید

faeal

عضو جدید

هیچ طلا فروشی طلا هایش را بر سر کوی وبرزن فریاد نمی کند

هیچ دست فروشی برسر چهار راه ها گوهر نمی فروشد

این سیب وپیاز وهندوانه است که بر سر کوی برزن فریاد می شود

اهای دختران جهان

در همه شما رگه هایی از طلای معنویت است جنس وجود شما از لبو ,شلغم وشکلات نیست بگردید گوهر های وجودتان را پیدا کنید
هست حتما هست گوهر فطرت بی تردید هست نه فقط گوهر فطرت بلکه جواهر نجابت صداقت همه وهمه در وجود شما هست واندام شما ظرف این جواهرات است

این قدر خودتان را دست کم نگیرید

موافقم...:w33:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
اغلب ادم ها برگرد کعبه نفس خویش طواف می کنند
اکثر مردم منافع خویش را می خواهند هیچکس از گوهر رایگان کنار خیابان چشم نمی پوشد وبه دنبال صاحبش نمی گمردم دنیا دچار فراموشیب شده اند

هیچکس یادش نیست که اصلا برای چی به این جهان امده

یادشان نیست در کدام ایستگاه سوار شدند

با انها چه شرط هایی شده است

هیچکس یادش نیست که اصلا او را برای چی به قطار زندگی راه دادند

هیچکس یادش نیست که به قصد کدام ایستگاه سوار شده است

اغلب گمان می کنند که این قطار همان مقصد است

واین طور می شود که غرق در زندگی بی گو هر می شویم

HniArsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سلام بچه ها همه خوبین ؟؟؟
بحث جالبیه:gol:
فکر نکنم دیگه تو این دوره زمونه بشه یه عاشق واقعی پیدا کرد
من تا حالا بین این همه دوستی که داشتم هیچ کدوم عاشق واقعی نبودن
(فکرهای الکی نکنین من تا حالا با هیچ جنس مخالفی دوس نبودما ... !!! :redface:)
دوستام همشون یه روز عاشق میشن(البته از دید من نه ها ، از دیدگاه خودشون فکر میکنن میشه هر روز عاشق یکی شد) و فردا ولش میکنن ، رفت دنبال یکی دیگه
همش شل کن سفت کن راه انداختن
به خدا دوستی دارم که هر روز عاشق یکی میشه ، هر دفعه فرداش میاد میگه داداش حلالمون کن ماهم رفتیم قاطی مرغها:redface:
خلاصه الان دیگه من تقریبا مطمئن مطمئنم که روابط پسرا و دخترا شده بازی کودکانه دست یه عده بچه ی قد بلنده،سن زیاده،عقل کم که به اسم عاشقی هر سوءاستفاده ای که میخوان از دیگری ببرن .

حالاواقعا به نظر شما باید تو این دوره زمونه دنبال عاشق گشت؟

فقط امیدوارم اونی که تو سرنوشت شما دوستان و من نوشته شده به حق نوشته شده باشه

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]هرگز ، هرگز عشقم را به باد ندادم[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]هرگز حس غريب با تو نفس كشيدن را بر ديوار تنهاي اتاقم قاب نكردم[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]من عاشق بودم اين يك حقيقت بود [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]حقيقت هميشه مصلوب است من عاشق بودم و اين يك راز بود[/FONT]

یا حق ...:gol:

فعلا بای[/FONT]

آخرین ویرایش:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
چرا جوان ها یاد نگرفتن هر چیزی از راه درست وارد بشن یعنی انقدر راه درست سخته که

برای یک لحظه این دنیا تمام دنیای خود را ویران کند

hosseinassar

مدیر ارشد
دوستام همشون یه روز عاشق میشن(البته از دید من نه ها ، از دیدگاه خودشون فکر میکنن میشه هر روز عاشق یکی شد) و فردا ولش میکنن ، رفت دنبال یکی دیگه
به خدا دوستی دارم که هر روز عاشق یکی میشه ، هر دفعه فرداش میاد میگه داداش حلالمون کن ماهم رفتیم قاطی مرغها:redface:
خلاصه الان دیگه من تقریبا مطمئن مطمئنم که روابط پسرا و دخترا شده بازی کودکانه دست یه عده بچه ی قد بلنده،سن زیاده،عقل کم که به اسم عاشقی هر سوءاستفاده ای که میخوان از دیگری ببرن .

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]هرگز ، هرگز عشقم را به باد ندادم[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]هرگز حس غريب با تو نفس كشيدن را بر ديوار تنهاي اتاقم قاب نكردم[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]من عاشق بودم اين يك حقيقت بود [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]حقيقت هميشه مصلوب است من عاشق بودم و اين يك راز بود[/FONT]

فعلا بای[/FONT]
کسی به شما شک نمی کنه:smile::smile::smile:

یک نوع عشق کودکانه هست. بچه‌ها هر کسي که دوستشان داشته باشند، دوست‌ دارنن و تنها شرط دوست داشتن‌شون اينه .
متاسفانه اين عشق را بین بزرگ ها هم مي‌بينيم که اين عشق در گذر زمان از بين مي‌رود.

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
لحظاتی در خلوت خودمان

تا به حال چند لحظه با خود فکر کردیم
که چرا انقدر در مورد حیا ,عفت,غیرت صحبت می کنند
مگر اینها چه عناصری هستند که انقدر برای انسانها حتی شایدبرای انها که اعتقادی به خدا و وقیامت……..ندارندمهم است

چرا وقتی انسان این عناصر رااز دست می دهد احساس می کند چیزی را گم کرده به راستی اینها چه عناصری هستند ایا برای خود تعریفی از نداشتن انها ودچار اضطراب شدن داریم

در این تاپیک می خواهیم در مورد موضوع های زیر صحبت کنیم

2- عشق همرا با ایمان

(اگر به این موضوع شک دارید

می دونیم خدا همه چیز را کامل افریده
مثلا اگر تشنگی را به انسان داد برای انسان آب هم برای رفع تشنگی داده
پس چه طور میشه احساس عشق بده ولی راهش را نه)

سوال

راستش بستگی داره به عشق چجوری و از چه منظری نگاه کنی
اصلا منظورت کدوم نوعه عشقه داداشی؟؟؟

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز

فعلا بای[/FONT]

راستش قبل از هرچیزی باید عشق رو تعریف کرد
به نظر من بیشترین مشکل ما تو همین تعریف کردن است چون یک تعریف مشخص نداریم همه اش تو اشتباهیم که ببینیم این عشق بود یا چیز دیگه
اینی که شما از دوستاتون مثل زدید بیشتر همسه نه عشق
روابط دختر پسر ها هم بیشتر مبتنی بر هوس است تا عشق
بخاطر همین که یک سری ها دارن به اسم عشق اشتباه می کنند تو ذهن ما هم یک تصویز زشت شکل گرفته
به نظر من هنوزم می شه عشق و عاشق واقعی پیدا کرد
به شرطی که نخوای این رابطه یک طرفه باشه و ضمنا از عشق نترسی
خداوند خودش کف صالح نصیب هممون بکنه
موفق باشی
:heart::heart::heart:

mansoore72

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون که به تاپیک سر زدید:gol::gol::gol:
منظور عشقی که بین پسرها دختر ها وجود داره

خواهش می شه:redface:

خوب همونم دو نوع داره
عشقی که ادم رو بالا می بره و عشقی که ادم رو به زمین می زنه

بهر حال من معتقدم
دوست داشتن از عشق بالاتر است :gol::gol:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا
چه دل خوشی دارید
مردم نون ندارن بخورن شما فکر عشق و حیا و عفت و ... این چیزایید:razz:

_narjes

عضو جدید
لحظاتی در خلوت خودمان

2- عشق همرا با ایمان

به نظر من هر کسی می تونه یه عشق پاک داشته باشه
نمی خوام شعا بدم پس فقط اینا رو می گم
یه دختر و یه پسر می تونن یه روابط سالم داشته باشن ، چرا وقتی صحبت از این جور رابطه ها می شه همه اون رو می کوبن؟
یه دختر وقتی عفتش به خطر میفته که یه سری مسائل رو رعایت نکنه
من روابطی رو که الان تو جامعه هست تایید نمی کنم اما تا به حال فکر کردین که چرا هیچ کسی این جور روابط را تایید نمی کنه (حداقل 90 درصد افراد جامعه)؟
چون اونا اون حد و مرزها رو که واسه هر دختر و پسری گذاشتن می شکنن . :(
تا به حال فکر کنم دیده باشین که دو تا همکار چقدر راحت تو ملا عام با هم صحبت می کنن ، اما چرا دو نفر که با هم دوست هستن نمی تونن این کار رو انجام بدن؟
چون اونا حریم واقعی رو رعایت نمی کنن
و اینکه کسی تابحال تونسته راه عشق رو پیدا کنه یا نه؟
اول بیاین عشق رو واسه خودتون معنی کنین :smile:
یه دوست عشق رو واسه من این طور معنی کرد :
وقتی دلخوری طرف وقابلت درکت کنه :(
اعتماد ، چیزی که کمتر گیر میاد
غمها رو واسه خودت نگه داشتن و خنده ها رو تقسیم کردن
آرامش ، آرامشی که با اون عشق بدست میاری
آهای اونایی که دم از عشق می زنین چند بار واسه خاطر عشق از خودتون گذشتین؟؟؟؟
آهای عاشقایی که هنوز عاشق نشدین ، تحمل غم عشق رو دارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry:
می تونین یه روزی واسه خاطر عشقتون ، عشقتون رو ترک کنین ؟؟؟؟؟ :smile:
دوریش رو تحمل کنین اما با شادیهاش بخندین؟؟؟؟؟؟؟؟ :smile:
تا بحال شده واسه خاطر بی قراری دلتون گریه کنین اما بازم واسه خاطر عشقتون پا بذارین رو دلتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :heart::heart::heart:
راه عشق پستی و بلندی زیاد داره ، عشق مراحل داره ، عشق واقعی اونه که بتونی یه روزی واسه خاطرش پا بذاری روی دلت
واسه رسیدن بهش ازش بگذری ;)

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
ای بابا
چه دل خوشی دارید
مردم نون ندارن بخورن شما فکر عشق و حیا و عفت و ... این چیزایید:razz:

سلام

یعنی شما حاضری در این دنیا زندگی بکنی در حالی که تشنه حیاو عفت وغیرت از دست رفته هستید

زندگی کردن به چه قیمت ؟

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
عشق هایی که به خدا می رسند

عشق هایی که به خدا می رسند

روزی پادشاه شهری تصمیم می گیره با دخترش وارد کوچه وبازار های شهر بشه و به میان مردم شهر بیاید در همان حال پسری که جز رعیت بود دختر پادشاه میبینه از ان لحظه به بعد عاشق دختر میشه

طوری که همیشه پشت در قصر بوده و با اینکه مردم می گفتند تو رعیتی وپادشاه دخترش به تو نمیده دست بر دار نبود
دختر پادشاه از انجا که خیلی با ایمان بود با پدرش صحبت میکنه تصمیم میگیرندبا پسر صحبت کنند

طی صحبت دختر شرط میذاره ومیگه اگر چهل شب نماز شب بخونی من همسر تو میشوم

پسر سریع شرط قبول می کنه

چهل روز تمام نماز می خونه اوازه اینکه پسر فرد خیلی مومنی شده در شهر پخش شده بود

در طی چهل روز و حتی ماه ها بعد هیچ خبری از پسر نبود ودیگه هیچکس او را نمیدید و سراغ دختر پادشاه نیامد

تا اینکه روزیپادشاه خودش به خانه پسر رفت واو را یاد شرط اورد وگفت می توانی با دختر من ازدواج کنی

پسر وقتی پادشاه دید به سجده خدا افتاد

گفت ای خدا اگر چهل شب نماز منکه برای تو بود پادشاه مملکتی به در خانه من میاره پس چرا کاری نکنم وایمانی نداشته باشم

تا خدا تو , پادشاه عالم به در خانه من بیای

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
برای اولین بار توی زندگیم عاشق شدمو عشقم دو طرفه است اما ...
بماند!

سلام دوست عزیز

نمی دانم این ماجرای دوست داشتن بر وفق مرادتان به نتیجه رسید ه ی نه

من دوستی دارم که عشقی مثل شما داره البته او بر حسب شرایطی نمی تونه داستان بر وفق مراد خودش تمام کنه

خیلی افسرده شده بود دیگه ان دوست شاد من نبود

همیشه تصمیمش این بود که اگر نتونه با فرد مورد علاقه اش ازدواج کنه تا اخر عمر سراغ هیچ ازدواجی نمیره

من عشقش باور داشتم
ولی بهش می گفتم تو عشقت به چه قیمتی می خوای بدست بیاری شاید این همان زندگی نباشه که توالان در خواب می بینی شاید اصلا صلاح تو نیست

بعد این همه صحبت ها من وتلاش هایی که هم خود او برای زندگیش کرد وهم دیگران تا او را منصرف کنند

اخرین بار که دیدمش حرف جالبی به من زد

گفت می دانم کسی به اندازه شخصی که دوستش دارم نمی تونه من خوشبخت کنه ولی تصمیم گرفتیم انقدر پا فشاری نکنیم

هر چی صلاح هست وهر چی خدا می خواد انجام بشه

آخرین ویرایش:

zanememar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

نمی دانم این ماجرای دوست داشتن بر وفق مرادتان به نتیجه رسید ه ی نه

من دوستی دارم که عشقی مثل شما داره البته او بر حسب شرایطی نمی تونه داستان بر وفق مراد خودش تمام کنه

خیلی افسرده شده بود دیگه ان دوست شاد من نبود

همیشه تصمیمش این بود که اگر نتونه با فرد مورد علاقه اش ازدواج کنه تا اخر عمر سراغ هیچ ازدواجی نمیره

من عشقش باور داشتم
ولی بهش می گفتم تو عشقت به چه قیمتی می خوای بدست بیاری شاید این همان زندگی نباشه که توالان در خواب می بینی شاید اصلا صلاح تو نیست

بعد این همه صحبت ها من وتلاش هایی که هم خود او برای زندگیش کرد وهم دیگران تا او را منصرف کنند

اخرین بار که دیدمش حرف جالبی به من زد

گفت می دانم کسی به اندازه شخصی که دوستش دارم نمی تونه من خوشبخت کنه ولی تصمیم گرفتیم انقدر پا فشاری نکنیم

هر چی صلاح هست وهر چی خدا می خواد انجام بشه

این حرفی که میزنیو من بهش ایمان دارم.چون بهش رسیدم.
یه حقیقتی توی زندگی آدمها وجود داره که یکی از بهترین استادام یه روز بهم گفت:
(همیشه چیزیو که به زور از خدا و دنیا می خوای و برای بدست آوردنش پافشاری می کنی،یک روزی با کمال میل و رضای دل پسش میدی)
به این حقیقت خودم یکبار رسیدم و از اون به بعد هیشه دعام این بوده که هر چی به خیر و صلاح من و البته طرف مقابلم هست برام مقدر بشه!
گاهی لازمه در مورد عاشقی به جبر مطلق ایمان بیاری تا اونی که واقعا قسمتت هست پیش بیاد.
اما خب حرف عشق و دل و احساسه!سخت منطقی حالیش کردن.
من عاشقم و امید دارم فقط همین!

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
به نظر من هر کسی می تونه یه عشق پاک داشته باشه

آهای اونایی که دم از عشق می زنین چند بار واسه خاطر عشق از خودتون گذشتین؟؟؟؟
آهای عاشقایی که هنوز عاشق نشدین ، تحمل غم عشق رو دارین؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry:
می تونین یه روزی واسه خاطر عشقتون ، عشقتون رو ترک کنین ؟؟؟؟؟ :smile:
دوریش رو تحمل کنین اما با شادیهاش بخندین؟؟؟؟؟؟؟؟ :smile:
تا بحال شده واسه خاطر بی قراری دلتون گریه کنین اما بازم واسه خاطر عشقتون پا بذارین رو دلتون؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :heart::heart::heart:
راه عشق پستی و بلندی زیاد داره ، عشق مراحل داره ، عشق واقعی اونه که بتونی یه روزی واسه خاطرش پا بذاری روی دلت
واسه رسیدن بهش ازش بگذری ;)

جواب سوال اول هیچ بار چون راستش تا حالا عاشق نشدم

جواب دوم :با خصوصیتی که از خودم سراغ دارم می تونم خودم به ارامش فکری برسونم وواقعیت ها را درک کنم

جواب سوم ادمی نیستم که اگر یک روز عاشق شد م عشقم بروز بدم

جواب چهارم خوب به نظر من اصل عشق همینه

جواب پنجم

یکی درد ویکی درمان پسندد یکی وصل و یکی هجران پسندد

من از درمان ودرد وصل وهجران پسندم انچه را جانان پسندد

در اخر به این اعتقاد دارم خلقت انسان با عشق بوده خدا عشق در وجود ما نهاده پس نباید این نعمت به بیراهه کشید بلکه باید با عشق خود اسمونی شویم

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
این حرفی که میزنیو من بهش ایمان دارم.چون بهش رسیدم.
یه حقیقتی توی زندگی آدمها وجود داره که یکی از بهترین استادام یه روز بهم گفت:
(همیشه چیزیو که به زور از خدا و دنیا می خوای و برای بدست آوردنش پافشاری می کنی،یک روزی با کمال میل و رضای دل پسش میدی)
به این حقیقت خودم یکبار رسیدم و از اون به بعد هیشه دعام این بوده که هر چی به خیر و صلاح من و البته طرف مقابلم هست برام مقدر بشه!
گاهی لازمه در مورد عاشقی به جبر مطلق ایمان بیاری تا اونی که واقعا قسمتت هست پیش بیاد.
اما خب حرف عشق و دل و احساسه!سخت منطقی حالیش کردن.
من عاشقم و امید دارم فقط همین!

عشقی که به بیراهه نره ودر ان وجود خدا هم احساس بشه

مطمئن باش خدا تنها نمیزارتتون و اگر این خواسته شما به صلاح شما نباشه در جایی از زندگی خدا این ماجرا براتون جبران میکنه

من به اینکه خدا جوا ب انسانهایی که به خاطرخدا حاضرن از خود دست بکشن خیلی قشنگ میده خیلی اعتقاد دارم

HniArsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ به ده پرسش کليدي در روابط دختران و پسران

پاسخ به ده پرسش کليدي در روابط دختران و پسران

براي داشتن روابط اجتماعي سالم ، به آموختن مهارت هاي اجتماعي نياز داريم. مطلب پيش رو پاسخ مشاور به پرسش هاي کليدي در زمينه روابط دختران و پسران است.

1- تعريف شما در مورد رابطه دخترو پسر چيست؟
تعريف من از رابطه دختر و پسر، رابطه اجتماعي سالم و رشد يافته است. رابطه اي فارغ از احساسات و تمايلات عاشقانه و جنسي و تسلط مابانه بلکه فقط بعنوان دو انسان عاقل و بالغ که در زندگي اجتماعي مجبور به ارتباط سالم و اخلاقي با محترم شمردن اصول و عقايد ديني و مذهبي و اخلاقي مورد قبول جامعه خودشان مي‌باشند.

2- به نظر شما علت بوجود آمدن اين رابطه چيست؟
علت اين رابطه نياز اجتماعي است. انسان براي زندگي سالم و سعادتمند نيازمند تعامل مثبت و سازنده با هر انساني و از هر جنسي مي‌باشد.وهيچ مکتب و ايدئولوژيي نمي‌تواند اين نياز را انکار و يا سرکوب نمايد و مجبور است راهکارهاي اخلاقي و ايدئولوژيک مثبت و موثر آنرا ارائه نمايد.

3- هدف در برقراري اين چنين رابطه‌ها درپسران و دختران چيست ؟
با اجازه من سوال شما را تغيير مي‌دهم(علت گرايش و نياز به برقراري ارتباط اجتماعي سالم با جنس مخالف در ميان دختران و پسران چيست؟)
- احساس نياز به ابراز و دريافت محبت خالصانه از جنس مخالف همانند جنس موافق

-نياز ذاتي و کشش دروني و فطري به جنس مخالف

-سائق‌ها و کشش‌هاي جنسي حاکي از دوران بلوغ

-ايجاد محدوديت‌هاي اجتماعي و ارتباطي افراطي براي هر دو جنس

-خلا عاطفي در خانواده و نياز شديد به محبت

4- به نظر شما دو جنس در سنين قبل از ازدواج به رابطه نياز دارند؟ چگونه ؟ توضيح دهيد.
بلي ، پسر و دختر از ابتداي کودکي تا ازدواج با تعامل اجتماعي سالم با افراد مختلف از هر جنسي مي‌توانند ايده آل‌هاي خود از شريک زندگي آينده را تعيين و تکوين نمايند؛ در اينجا فرد خاصي مد نظر نيست بلکه از طريق تعامل اجتماعي سالم شرايط ايده آل زندگي مشترک را در طول زندگي ياد مي‌گيرند.

5- علل گرايش دو جنس از ديدگاه يک مشاور را بيان کنيد؟
با توجه به توضيحات قبلي ارتباط اجتماعي سالم و رشد يافته نياز و گرايش طبيعي هر دو جنس است براي هيچکدام نمي‌توان سهمي‌بيش از ديگري قائل شد.

6- نقش خانواده‌ها در اين گونه روابط چگونه است ؟
توضيح دهيد.خانواده‌ها بايد از لحاظ فکري رشد داده شوند و راهکارهاي شرعي و اخلاقي براي ارتباط سالم اجتماعي تبيين گردد.تا زماني که هر گونه ارتباط بين دختر و پسر به رفتار‌هاي رشد نايافته سطح پاييني مانند دوستي (از نوع امروزي) و روابط تلفني و محرمانه و مخفي و غيره که بيان‌هاي اعتقادي و اجتماعي خانواده‌ها و اجتماع را زير سوال مي‌برد، خلاصه گردد،معلوم است که خانواده‌ها هيچ گامي‌براي بهبود اوضاع روابط دختر و پسر بر نخواهند داشت.و منطقي هم نيست که هيچ پدر يا مادري با اين وضع ارتباطي امروزي دختر و پسر موافق باشد.

7- در چه محدودي زماني تمايل افراد به اين روابط افزايش مي‌يابد؟چرا؟
نياز به تعامل اجتماعي بين دو جنس در تمام دوران زندگي وجود دارد چون اين يک نياز انساني و اجتماعي و جامعه مدني است. چون هيچ انسان سالمي‌به تنهايي و دور از اجتماع قادر به ادامه حيات نيست.اما رشد بعضي نياز‌ها در جامعه ما گاهي قارچ گونه مي‌شود؛يعني نياز بتدريج در طول زمان بدون پاسخ مانده و سرکوب گرديده و بلاخره روزي بدون رعايت هيچ معيار اخلاقي و اجتماعي و شرعي و بدون برنامه و با عجله و شتاب سر از خاک بيرون مي‌آورد و هماني ميشود که در مورد نوجوانان حدود 15 الي 17 ساله بيشتر مشاهده مي‌کنيد.

8- آيا روابط بين دختر و پسر مي‌تواند بر جامعه اثر مثبت يا منفي بگذارد چگونه؟
روابط اجتماعي سالم ميان دختر و پسر مورد نظر ما موجب رشد و تعالي فرهنگي و تقويت بنيان‌هاي عقيدتي و فکري نوجوانان و جوانان و بلاخره رشد و ترقي همه جانبه جامعه مي‌باشد. اما اگر اين روابط از نوع بي برنامه ، خام و رشد نايافته امروزي باشد زيانهايش براي جامعه و خانواده و بنيان‌هاي اعتقادي جامعه همان است که مي‌بينيد.

9- آيا راهي وجود دارد که بشود؟ اين نياز را تعديل کرد؟
در اين مورد به نظر من نياز را نبايد تعديل کرد بلکه بايد آنرا بطور منطقي و قابل قبول شرع و اخلاق پاسخ گفت و براي آن راه حل يا جانشين مناسب ارائه کرد و من خودم در پي يافتن راه حل اخلاقي و شرعي به اين معضل بزرگ اجتماعي اقدام به پژوهش نموده ام و به ياري خداوند اميدوارم در انتهاي کار حرفي براي گفتن داشته باشم.

10-آيا تعديل اين نياز عواقب سويي هم به دنبال دارد ؟
تعديل يعني کاستن اين نياز يعني سرکوب کردن آن يعني پاک کردن صورت مسئله تا کسي ديگر آنرا نپرسد؛اما آيا چنين نيازي به راحتي دست از سر انسان برمي‌دارد؟ مثلاً کسي که شديداً گرسنه است شما مي‌توانيد برايش بگوييد فعلاً کمي‌آب بخور مشکلت حل مي‌شود؟
عواقب تعديل و تغيير و سرکوب نياز به روابط سالم اجتماعي دختر و پسر عبارتند از:

1.به خطر افتادن بنيان خانواده‌هاي دختر و پسر به علت رفتار‌هاي خام و انحرافي و هدايت نشده

2.ضعف پايه‌هاي اعتقادي به خاطر نگرفتن راه حل‌هاي ايدئو لوژيک مناسب براي روابط سالم بين دختر و پسر

3.انواع بيماريها و فشار‌هاي روحي و رواني براي هر دو جنس

4.پوچ گرايي و از خود بيگانگي براي هر دو جنس

5.جستجوي راه حل‌هاي غير اخلاقي و غير شرعي براي رفع نياز‌هاي واپس زده و سرکوب شده

6. کاهش فعاليت جسمي‌و ذهني و افت تحصيلي براي نوجوانان و جوانان

10- آيا مي‌توان اين رابطه را قانونمند کرد ؟ چه طور؟
بلي با اتفاق نظر و روشنگري عالمان و دانشمندان ديني و علمي‌و اجتماعي براي هر مشکلي ميتوان راه حل پيدا کرد بخصوص که دين مبين اسلام براي تمام جنبه‌هاي زندگي و تمامي‌دوران زندگي انسان برنامه جامع دارد به شرطي که تفسير روشنگر و غير شخصي و مطابق با نياز‌هاي زمانه از احکام کلي اسلام ارائه گردد و رشد فکري لازم در جامعه براي بر قراري روابط اجتماعي سالم براي هر انساني و از هر جنسي فراهم گردد.

11- راه حل شما چيست؟
-بر رسي و تبيين علل و فلسفه وجودي روابط اجتماعي سالم دختر و پسر جهت رشد و تعالي ديني و اخلاقي و فرهنگي جامعه .

- رشد فکري و تقويت پايه‌هاي اعتقادي و مذهبي مردم و خانواده‌ها جهت برقراري شرايط اجتماعي لازم براي روابط اجتماعي سالم

-تعريف دقيق ، جزئي و عملياتي از روابط اجتماعي سالم دختر و پسر

-تمايز بين روابط اجتماعي سالم دختر و پسر با دوستي‌هاي عميق و افراطي و انحرافي

-تطبيق دقيق روابط اجتماعي سالم تعريف شده با تفسير روشن و به روز موازين ديني و مذهبي و اخلاقي جامعه

-بررسي و ارائه طريق براي علل انحراف روابط دختر و پسر به دوستي‌هاي افراطي و انحرافي

آخرین ویرایش:
بالا