عکس: آگهی تلخ يك زوج جوان در روزنامه ایران!

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
عصر ایران- آگهی تلخ يك زوج جوان در روزنامه ایران

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه چیز به کنار...
یکی نیست بگه شما که توانش رو نداری چرا ازدواج میکنی؟
حالا اگر ازدواج میکنی چرا بچه دار میشی ؟

اولا تکرارری.

دوما به خدا اعتقاد داشتن. پس با توکل به خدا زندگیشونو شروع کردن.

Vendetta

عضو جدید
اولا تکرارری.

دوما به خدا اعتقاد داشتن. پس با توکل به خدا زندگیشونو شروع کردن.

آها.
الان خدا کجاست بیاد به دادشون برسه ؟
هزاران هزار آدمی که در سال از بی غذایی میمیرند هم به خدا اعتقاد دارند و بچه درست میکنند و میخوان خدا روزیشون رو بده.

قرار بود به اعتقادات هم احترام بزاریم.

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
آها.
الان خدا کجاست بیاد به دادشون برسه ؟
هزاران هزار آدمی که در سال از بی غذایی میمیرند هم به خدا اعتقاد دارند و بچه درست میکنند و میخوان خدا روزیشون رو بده.

قرار بود به اعتقادات هم احترام بزاریم.

اولا من بی احترامی نکردم به عقاید شما. تازه دوستم دارم. هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش میدهند. اینایی که از گشنگی میمرن به قول شما یا این زوج دارن امتحان پس میدن. اگه ایمانشونو به باد دادن که هیچی. تا آخر عمر مفلوکن. ولی اگه به خدا توکل کنن از امتحان سربلند بیرون میان.

jigsaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه چیز به کنار...
یکی نیست بگه شما که توانش رو نداری چرا ازدواج میکنی؟
حالا اگر ازدواج میکنی چرا بچه دار میشی ؟

درسته و منم کاملا با شما موافقم. همه چیزو که نمیشه انقدر اسون گرفت.
:w09:

Vendetta

عضو جدید
اولا من بی احترامی نکردم به عقاید شما. تازه دوستم دارم. هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش میدهند. اینایی که از گشنگی میمرن به قول شما یا این زوج دارن امتحان پس میدن. اگه ایمانشونو به باد دادن که هیچی. تا آخر عمر مفلوکن. ولی اگه به خدا توکل کنن از امتحان سربلند بیرون میان.

عزیز من چرا این حرف ها رو میزنی آخه ؟

2000 ساله دارند با این حرفها سر مردم بدخت رو شیره میمالند.

دین خون جاری در رگ مردم ستم دیده است. دین مخدر توده هاست.

با این حرف ها سرتون رو گرم میکنند. اون بنده خدا تا آخر عمرش بدبخت میمونه و آخوندهایی که خودشون این حرفها رو یادت دادند هر روز گنده تر میشند.
دین و خدایی که ازش حرف میزنی فقط راهی هست برای اینکه مردم فقیر و مظلوم دنبال حقشون نرند.

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز

با این حرف ها سرتون رو گرم میکنند. اون بنده خدا تا آخر عمرش بدبخت میمونه و آخوندهایی که خودشون این حرفها رو یادت دادند هر روز گنده تر میشند.
دین و خدایی که ازش حرف میزنی فقط راهی هست برای اینکه مردم فقیر و مظلوم دنبال حقشون نرند.

دوست عزیز این به خاطر اینه که تعریف من و شما از خوشبختی و آسایش فرق میکنه. من با زندگی که توش آرامش فکری به واسطه ی تلاش برای کسب روزی به دست میاد میگم خوشبختی. بقیه حرف هارو جواب دارم ولی مربوط به موضوع تاپیک نمیشه. الان باید برم. یه زحمت بکش یه تاپیک بزن فردا که میام با هم دیگه به بحث بشینیم و تبادل فکر داشته باشیم تا اگه اصرار داری منو متقاعد کنی خدا وجود نداره و دین به درد نمیخوره اونجا در موردش بحث کنیم شاید شما منو متقاعد کنی.

Vendetta

عضو جدید
دوست عزیز این به خاطر اینه که تعریف من و شما از خوشبختی و آسایش فرق میکنه. من با زندگی که توش آرامش فکری به واسطه ی تلاش برای کسب روزی به دست میاد میگم خوشبختی. بقیه حرف هارو جواب دارم ولی مربوط به موضوع تاپیک نمیشه. الان باید برم. یه زحمت بکش یه تاپیک بزن فردا که میام با هم دیگه به بحث بشینیم و تبادل فکر داشته باشیم تا اگه اصرار داری منو متقاعد کنی خدا وجود نداره و دین به درد نمیخوره اونجا در موردش بحث کنیم شاید شما منو متقاعد کنی.

برادر من مگه من تعریفم از خوشبختی و آسایش چیه ؟
مگه بنده از راه دزدی زندگی میکنم و از اون راه به آسایش میرسم ؟

بنده اصلا علاقه ای ندارم که اعتقادات شما رو عوض کنم. به هیچ وجه.
اصلا بی خدایی چیزی نیست که کسی بتونه به دیگران انتقالش بده. مثل دین نیست. مثل دین نیست. دین مثل ویروسی میمونه که از فردی به فرد دیگر انتقال داده میشه. ولی بی خدایی رو خود فرد باید بهش برسه . و هر کس هم به یک شکلی.

Mj na

عضو جدید
برادر من مگه من تعریفم از خوشبختی و آسایش چیه ؟
مگه بنده از راه دزدی زندگی میکنم و از اون راه به آسایش میرسم ؟

بنده اصلا علاقه ای ندارم که اعتقادات شما رو عوض کنم. به هیچ وجه.
اصلا بی خدایی چیزی نیست که کسی بتونه به دیگران انتقالش بده. مثل دین نیست. مثل دین نیست. دین مثل ویروسی میمونه که از فردی به فرد دیگر انتقال داده میشه. ولی بی خدایی رو خود فرد باید بهش برسه . و هر کس هم به یک شکلی.
اون کسی که خداپرستی و مسلمون بودن براش ارزش هستش رو نمیشه به همین سادگی بی دین کرد.حتی اگه براش اثبات هم کنی باز اون میره از یه آدم بزرگ اصلآ میره پیش مکارم شیرازی میره پیش هرکسی جواب این سوال رو ازش می پرسه.(حالا نمی دونم شما میدونید "ارزش" چیه یا نه حالا من فرضو بر این گرفتم که شما میدونید)
باسه ی بی خدا کردن مردم باید ارزش سازی کنی که اونم کار ساده ای نیست.باید بتونی ارزش ها رو عوض کنی.بعد با علم هم وارد بشی.
به هر حال من ارزش های متغیری دارم و شاید بتونی منو بی خدا کنی شاید نتونی.نمی دونم اون تاپیکی که در مورد عدالت خدا زدم رو خوندی یا نه ولی در کل من عدالت خدا رو قبول دارم خود خدا رو قبول دارم.ولی منطق قرآن و اسلامو نه. در این باره صحبت کردن یکم مشکله هر کسی نمیتونه بحث کنه. ولی به هر حال این نتیجه ای هستش که من بهش دست یافتم.
حالا شما هم نظرات منو در مورد اثبات خدا و عدالت خدا رد کنید.من با بی طرفی و کمال میل به نظرات شما توجه می کنم.;)
در مورد حرفای abolfazlrastegar هم اینا نظرات کلاسیکی هستن که من خیلی اونا رو قبول ندارم. چون وقتی به کسی ثابت بشه که خدا وجود داره و عدالت خدا صحیح و چه شکلی هستش دیگه نیازی به این حرفا نیست

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز

کی داره شیره میماله؟!خدا جویی فطریه؟شما فقط این دنیا رو قبول داری؟اگه امتحان و حسابی هم نیست پس دنیای دیگه ای هم نیست.با این وجود با چه امیدی داری زندگی میکنی؟بالاخره که میمیری عزیزم.حالا ایشالا 120 سال دیگه.آخرش که چی؟!

با این اوصاف مردم فقیر و مظلوم برند دزدی (تنها راه موجود که به خدا ربط نداره همینه!) وگرنه قطعا میشه هم دین رو قبول داشت هم دنبال حق بود.

pmehdiq

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا این زوج جوون موفق میشن ... با امکانات صفر فکرشون رو به کار انداختن .... گدایی یا دزدی هم که نکردن .... دنبال یه کار مناسب با تواناییشون بودن ..

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخی بیچاره ها یه سری اینجوری یه سری ام روزبه روز گنده تر میشن

Vendetta

عضو جدید
اون کسی که خداپرستی و مسلمون بودن براش ارزش هستش رو نمیشه به همین سادگی بی دین کرد.حتی اگه براش اثبات هم کنی باز اون میره از یه آدم بزرگ اصلآ میره پیش مکارم شیرازی میره پیش هرکسی جواب این سوال رو ازش می پرسه.(حالا نمی دونم شما میدونید "ارزش" چیه یا نه حالا من فرضو بر این گرفتم که شما میدونید)
باسه ی بی خدا کردن مردم باید ارزش سازی کنی که اونم کار ساده ای نیست.باید بتونی ارزش ها رو عوض کنی.بعد با علم هم وارد بشی.
به هر حال من ارزش های متغیری دارم و شاید بتونی منو بی خدا کنی شاید نتونی.نمی دونم اون تاپیکی که در مورد عدالت خدا زدم رو خوندی یا نه ولی در کل من عدالت خدا رو قبول دارم خود خدا رو قبول دارم.ولی منطق قرآن و اسلامو نه. در این باره صحبت کردن یکم مشکله هر کسی نمیتونه بحث کنه. ولی به هر حال این نتیجه ای هستش که من بهش دست یافتم.
حالا شما هم نظرات منو در مورد اثبات خدا و عدالت خدا رد کنید.من با بی طرفی و کمال میل به نظرات شما توجه می کنم.;)
در مورد حرفای abolfazlrastegar هم اینا نظرات کلاسیکی هستن که من خیلی اونا رو قبول ندارم. چون وقتی به کسی ثابت بشه که خدا وجود داره و عدالت خدا صحیح و چه شکلی هستش دیگه نیازی به این حرفا نیست

مجید عزیز بنده نه میخوام و نه میتونم شما رو بی خدا کنم.
اصلا مهم نیست کی به چی اعتقاد داره. تا زمانی که سعی نکنه اون اعتقاداتش رو به زور به خورد ما بده و یا اون اعتقادات به شکلی باعث ضرر به ما نشه و آزادی های ما رو ازمون نگیره هیچ مسئله ای نیست. مشکل وقتی پیش میاد که بالای دلار آمریکایی می نویسند In god we trust مشکل وقتی پیش میاد که یه احمق نادان که کوچکترین دانش و سوادی نداره میاد میگه :
An atheist is neither a citizen nor a patriot
وقتی چنین چیزهایی پیش میاد باید به مقابله پرداخت.

اینکه شما میرید پیش یه نفر مثل مکارم شیرازی یا یه نفر مثل انو اصلا اهمیت نداره. اگر شما فلسفه ی ابتدایی دین و خدا رو بدونید و با اون آشنا باشید میتونید تقریبا هر منطقی رو که بر ضد وجود خدا و یا بی فایده بودن دین هست رو رد کنید. اصلا نیازی به مکارم شیرازی نیست. لپ کلام اینکه کسی که خدا پرست باشه رو نمیشه به زور بی خدا کرد و کسی که افسار دین به گردنش انداختند رو هم نمیشه به زور آزاد کرد. هر کس باید خودش با منطق و عقل خودش پیش بره و به این نتیجه برسه. Militant atheism کاربردی نیست. همین.

ELAHE.R

عضو جدید
منم میخام عکسلو ببینم:crying:
چرا من چیزی نمیبینم؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:w00:

magsod

كاربر فعال مهندسی كامپیوتر
کاربر ممتاز
تاسف بر انگیزه خدا کمکشون کنه

Vendetta

عضو جدید
کی داره شیره میماله؟!خدا جویی فطریه؟شما فقط این دنیا رو قبول داری؟اگه امتحان و حسابی هم نیست پس دنیای دیگه ای هم نیست.با این وجود با چه امیدی داری زندگی میکنی؟بالاخره که میمیری عزیزم.حالا ایشالا 120 سال دیگه.آخرش که چی؟!

با این اوصاف مردم فقیر و مظلوم برند دزدی (تنها راه موجود که به خدا ربط نداره همینه!) وگرنه قطعا میشه هم دین رو قبول داشت هم دنبال حق بود.

دین داره شیره میماله منتها خودت خبر نداری عزیز. از زمانی که خدا بوده به اسمش کشتند و به اسمش سر مردم رو کلاه گذاشتند.
داری از من میپرسی خدا جویی فطریه یا این نظرت هست ؟ اون علامت سوال چیه ؟ من این حرف ها رو صد بار جواب دادم. نیاز به وجود موجودی برتر و قدرتی مافوق بشر یک کمبود روانی و روحی هست. خدا اختراع شد تا چیزهایی رو که نمی فهمیدیم توضیح بده. ولی اینکه شما به موجودی مافوق نیاز فطری دارید دلیل بر وجود اون نیست.
بله بنده فقط این دنیا رو قبول دارم. بره همین بهش میگند متریالیست.
کی گفته هست ؟ نه امتحانی هست نه حسابی و نه دنیای دیگری. وقتی مردی دیگه مردی.
ای برادر تو همه اندیشه ای مابقی تو استخوان و ریشه ای. تمام ارزش وجودی انسان عقل انسان هست. وقتی اون از کار افتاد همه چیز تموم شده. دنیای بعد از مرگی وجود نداره.
مگه شما به امید اون دنیا زندگی میکنی ؟ من به امید این دنیا زندگی میکنم و برای خودم هدف هایی دارم . هیچ نیازی هم به کسی ندارم که اون دنیا بهم هفتاد هوری بهشتی بده.
آخرش چی چیه ؟ آخرش هیچی... چه نیازی دارید که فکر کنید بعد از این دنیا دنیای دیگری هست ؟ خیلی سخته براتون این مسئله که وقتی مردید دیگه همه چیز تموم شده ؟

خیر مردم فقیر و مظلوم نرند دزدی. مردم فقیر و مظلوم بفهمند و اجازه ندند آخوند ها و کشیش ها و خاخام ها و .... مفت بخورند و بخوابند و به اسم پاداش آخرت و این جور خزعبلات سرشون شیره بمالند.

m_janitabar

عضو جدید
ای وای
ای وای
واقعا متاشفم.نمیدونم چی بگم از ناراحتیم.
فقط خدا صاحب مملکت رو برسونه:cry:

m s

عضو جدید
سلام بچه ها
نمیدونم شاید باور نکنید چند سال پیش با یک نفر آشنا شدم بعد از چند وقت معاشرت با اون خیلی به زندگی اون علاقه مند شدم وتا حالا هم باور کنید خیلی بهش قبطه می خورم در حالی که در ماه فقط هفتاد هزار تومان حقوق میگرفت باور کنید آرامشی که اون و همسرش داشتن من کمتر دیدم.

R A H A

عضو جدید
دین داره شیره میماله منتها خودت خبر نداری عزیز. از زمانی که خدا بوده به اسمش کشتند و به اسمش سر مردم رو کلاه گذاشتند.
داری از من میپرسی خدا جویی فطریه یا این نظرت هست ؟ اون علامت سوال چیه ؟ من این حرف ها رو صد بار جواب دادم. نیاز به وجود موجودی برتر و قدرتی مافوق بشر یک کمبود روانی و روحی هست. خدا اختراع شد تا چیزهایی رو که نمی فهمیدیم توضیح بده. ولی اینکه شما به موجودی مافوق نیاز فطری دارید دلیل بر وجود اون نیست.
بله بنده فقط این دنیا رو قبول دارم. بره همین بهش میگند متریالیست.
کی گفته هست ؟ نه امتحانی هست نه حسابی و نه دنیای دیگری. وقتی مردی دیگه مردی.
ای برادر تو همه اندیشه ای مابقی تو استخوان و ریشه ای. تمام ارزش وجودی انسان عقل انسان هست. وقتی اون از کار افتاد همه چیز تموم شده. دنیای بعد از مرگی وجود نداره.
مگه شما به امید اون دنیا زندگی میکنی ؟ من به امید این دنیا زندگی میکنم و برای خودم هدف هایی دارم . هیچ نیازی هم به کسی ندارم که اون دنیا بهم هفتاد هوری بهشتی بده.
آخرش چی چیه ؟ آخرش هیچی... چه نیازی دارید که فکر کنید بعد از این دنیا دنیای دیگری هست ؟ خیلی سخته براتون این مسئله که وقتی مردید دیگه همه چیز تموم شده ؟

خیر مردم فقیر و مظلوم نرند دزدی. مردم فقیر و مظلوم بفهمند و اجازه ندند آخوند ها و کشیش ها و خاخام ها و .... مفت بخورند و بخوابند و به اسم پاداش آخرت و این جور خزعبلات سرشون شیره بمالند.
TO KE TOIEN DONIAEE ALAN KOJAIE DONIAEE:surprised:

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مطمئن باشید دانش بشری به انجایی میرسد که برای همیشه بشر زنده بماند.

Vendetta

عضو جدید
متریال؟یعنی روح رو هم شا قبول نداری؟
نه به روح اعتقاد نداریم. به هیچ چیز فرا فیزیکی اعتقاد نداریم.
TO KE TOIEN DONIAEE ALAN KOJAIE DONIAEE:surprised:
من اصلا نمی دونم شما چی نوشتید.
فارسی که نمی نویسید. حداقل اگر فینگلیش می نویسید یکم درست بنویسید که قابل فهم باشه.
مطمئن باشید دانش بشری به انجایی میرسد که برای همیشه بشر زنده بماند.
:gol::gol::gol::gol:

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه به روح اعتقاد نداریم. به هیچ چیز فرا فیزیکی اعتقاد نداریم.

شما عرض کردید متریال و اونا مقابل فرا فیزیک قرار دادید. یعنی هر چیزی که حضور فیزیکی داشته باشه و ماده باشه براتون قابل قبوله.

پس عقلی که شما میگین چیه؟کجاست؟چقدر ماده داره؟
...تمام ارزش وجودی انسان عقل انسان هست...

صرفا عقل رو میپرسم چون خواستم از حرفهای خودتون باشه.

Vendetta

عضو جدید
شما عرض کردید متریال و اونا مقابل فرا فیزیک قرار دادید. یعنی هر چیزی که حضور فیزیکی داشته باشه و ماده باشه براتون قابل قبوله.

پس عقلی که شما میگین چیه؟کجاست؟چقدر ماده داره؟

صرفا عقل رو میپرسم چون خواستم از حرفهای خودتون باشه.

منظورتون رو متوجه نمیشم.
از نظر شما مغز فرافیزیکی هست ؟
منظورم از عقل همون مغز بود. همونطور که گفتم وقتی مغز آدم از کار بیفته همه چیز به پایان میرسه. حرفم کاملا مشخصه.

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی من اصلا به این حرفا اعتقاد ندارم ...این حرفا به نظرم یه جور عوام فریبیه که پولدارا هر رور پولدارتر بشن و فقیرام یه لقمه نون بخور نمیر داشته باشن و دلشون خوش باشه که اینا امتحان الهیه...

Vendetta

عضو جدید
ولی من اصلا به این حرفا اعتقاد ندارم ...این حرفا به نظرم یه جور عوام فریبیه که پولدارا هر رور پولدارتر بشن و فقیرام یه لقمه نون بخور نمیر داشته باشن و دلشون خوش باشه که اینا امتحان الهیه...

آفرین... :gol::gol::gol::gol:
دقیقا منم همین رو گفتم...

درود بر مارکس که چقدر زیبا واقعیت دین و خدا رو نشون میده.

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین... :gol::gol::gol::gol:
دقیقا منم همین رو گفتم...

درود بر مارکس که چقدر زیبا واقعیت دین و خدا رو نشون میده.
البته من بیخدا نیستم ولی به دین و مذهب و این حرفام اصلا اعتقاد ندارم...با این حرفم که آخوند و خاخام و کشیش و...دارن سر مردمو شیره میمالن کاملا موافقم داداش وافن

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون رو متوجه نمیشم.
از نظر شما مغز فرافیزیکی هست ؟
منظورم از عقل همون مغز بود. همونطور که گفتم وقتی مغز آدم از کار بیفته همه چیز به پایان میرسه. حرفم کاملا مشخصه.

حرف منم کاملا مشخصه دوست عزیزم

شما میگی عقل همون مغزه.
منظورت اینه که اگه کسی عقل نداشته باشه یعنی مغز نداره؟
یا آدم دیوانه با یه آدم ضربه مغزی یکسانه؟

مخلص کلامم اینه که خیلی چیزها ماده نیست و حضور فیزیکی نداره اما وجودش مبرهنه.

لازم نیست حتما جواب بدی من فقط سوال میپرسم تا یکم به حرف های خودت بیشتر فکر کنی.:gol: