یکی جواب بده((لزوم پایداری و قدرت دادن به نیروی بسیج چیه؟؟؟؟))&@@

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
داشتم با خودم فکر میکردم که در اوایل جنگ به دلایل مربوط به اون زمان به فرمان رهبر کبیر و فرزانه انقلاب نیروی مردمی تحت عنوان ارتش 20 میلیونی برای دفاع از این مرز و بوم تشکیل شد با نام بسیج.
این سوالا تو سرم داد و بی داد میکرد که :
چرا باید الان این نیروی شبه نظامی که قدرتش از نیروی انتظامی بیشتره و حتی توان برخورد با نیروی انتظامی رو داره باید وجود داشته باشه و همیشه مسلح باشه؟؟؟؟
مگه این مملکت نیروی برخورد برون مرزی ( ارتش ) و درون مرزی با نامهای متفاوت ( معروفترین،سپاه) نداره؟؟؟؟
بودجه فعالیت این نیرو از کجا تامین میشه ؟؟؟؟
اهداف حامیان این نیرو، چی می تونه باشه ؟؟؟؟
کجای قانون و چه زمانی این نیرو به رسمیت شناخته شده؟؟؟؟
وظیفه نیروی بسیج چیه ؟؟؟؟
من به همه بسیجیان واقی که در زمان نیاز از مردم بلند شده و فقط به جان و ناموس ملت و وطنشون ایران فکر کردند و عاشقانه به این مردم عزیز خدمت کردند احترام میگذارم.
ولی جواب این سوال ها رو هم می خوام :razz:
لطفا" بدون جبهه گیری و محکمه پسند.;)

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودت گفتی ارتش رو امام تشکیل داد از اونجاییی هم که دشمنا منتظر فرصتن تا ایران رو به چنگ بیارن تو فکر میکنی این ترس از سپاهه که جلوی اونها رو گرفته ؟؟؟نه اونها هم رتش و سپاه داره حتی ارتشهای شاید مجهز تر این ترس بسیج که جلوی اونها گرفته چون بسیج رو امام تشکیل داد چون بسیج یعنی ما یعنی من یعنی تو یعنی کل ایران اگه این بسیج همیشه مسلح هم نباشه دشمن خیالش راحته که تا بسیج بخواد بجنبه مثلا ایرن رو گرفته

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پاسخ میخوام

من پاسخ میخوام

خودت گفتی ارتش رو امام تشکیل داد از اونجاییی هم که دشمنا منتظر فرصتن تا ایران رو به چنگ بیارن تو فکر میکنی این ترس از سپاهه که جلوی اونها رو گرفته ؟؟؟نه اونها هم رتش و سپاه داره حتی ارتشهای شاید مجهز تر این ترس بسیج که جلوی اونها گرفته چون بسیج رو امام تشکیل داد چون بسیج یعنی ما یعنی من یعنی تو یعنی کل ایران اگه این بسیج همیشه مسلح هم نباشه دشمن خیالش راحته که تا بسیج بخواد بجنبه مثلا ایرن رو گرفته

رز سیاه عزیز؛ ممنونم از توجهت ولی اینا جواب سوالای من نبودا :razz:

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی بالاخره جواب میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کی بالاخره جواب میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حسين طائب، فرمانده نيروي مقاومت بسيج در همايش تحليل وقايع قبل و بعد از انتخابات گفت: ‌«سالم‌ ماندن در اين تقاطع در گرو توسل به نماز، تزكيه معنوي و اطاعت از رسول‌ است.» وي افزود: «امروز اطاعت از ولي فقيه به مثابه اطاعت از رسول‌الله است و منظور از حبل‌الله متين همان ولايت فقيه است.»
منبع : http://roozna.com/2009/8/11/EtemaadMelli/991/Page/2/Index.htm
آخه اینم حرفه که این مثلا مسئول زده که :
"امروز اطاعت از ولي فقيه به مثابه اطاعت از رسول‌الله است و منظور از حبل‌الله متين همان ولايت فقيه است ":eek::eek::eek:
ایشون به چه حقی آقای خامنه ای رو با حضرت رسول قیاس می کنند و حبل الله رو که خود حضرت فرمودند که منظور اهل بیت علیها سلام و قرآن کریم هستش رو با این ولایتی که معلوم نیست کی مشخصش کرده یکی میدونند؟؟؟؟؟؟؟؟
این دیگه توهین به اعتقادات مسلمونا و بالاخص شیعست

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
وجود بسيج به ذاته ميتونه خيلي مفيد به فايده باشه به شرطي كه در خدمت مردم باشه نه در خدمت قدرت و حكومت
ابتدا بايد ديد چرا بوجود اومد
تا اونجا كه من ميدونم براي سازندگي بود براي اينكه بره به روستا ها و ساخت و ساز كنه و كمك كنه با مزد خيلي كم
با شروع جنگ اومد در خدمت جبهه ها
از اين مرحله به عقيده من حالت نظامي گرفت
وقتي جنگ به پايان رسيد بسيج حالت نظاميش رو حفظ كرد و كم كم از مردم فاصله گرفت و شد ابزار قدرت
شد شبون بي مخاي حكومت
شد چماقي كه تا يكي صداش در اومد بكوب تو سرش
درواقع چون حكومت ديد با راهي كه انتخاب كرده و ارزش ندادن به راي و نظر مردم امكان شلوغ كاري توسط مردم هست مجبوره يه چماقي درست كنه تا با اون بزنه و مردم و ساكت كنه
در واقع شد ساواك اين حكومت
مثل همه ديكتاتوريا كه براي ساكت كردن مردن نياز دارن به يه همچين سازماني
مثل ك گ ب روسيه

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب می خوام......

جواب می خوام......

وجود بسيج به ذاته ميتونه خيلي مفيد به فايده باشه به شرطي كه در خدمت مردم باشه نه در خدمت قدرت و حكومت
ابتدا بايد ديد چرا بوجود اومد
تا اونجا كه من ميدونم براي سازندگي بود براي اينكه بره به روستا ها و ساخت و ساز كنه و كمك كنه با مزد خيلي كم
با شروع جنگ اومد در خدمت جبهه ها
از اين مرحله به عقيده من حالت نظامي گرفت
وقتي جنگ به پايان رسيد بسيج حالت نظاميش رو حفظ كرد و كم كم از مردم فاصله گرفت و شد ابزار قدرت
شد شبون بي مخاي حكومت
شد چماقي كه تا يكي صداش در اومد بكوب تو سرش
درواقع چون حكومت ديد با راهي كه انتخاب كرده و ارزش ندادن به راي و نظر مردم امكان شلوغ كاري توسط مردم هست مجبوره يه چماقي درست كنه تا با اون بزنه و مردم و ساكت كنه
در واقع شد ساواك اين حكومت
مثل همه ديكتاتوريا كه براي ساكت كردن مردن نياز دارن به يه همچين سازماني
مثل ك گ ب روسيه
ممنون از توجهت عزیزم
ولی باز این جواب ناقص بود و قانع نشدم

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا" باید مشخص بشه که بسیج تنها شاخه ی نظامی نداره.
بسیج در حوزه ی فرهنگ و هنر و جهادسازندگی و .... فعالیت داره.
من به طور کل فعالیت های نظامی بسیج رو رد نمی کنم و اعتقاد دارم که بسیجی ها همیشه باید آماده ی رزم و دفاع از اسلام و وطن باشند.
شما باید بسیجی ها رو در اردوهای جهادی به نقاط محروم و عقب افتاده ببینید.
شما باید حضور بسیج رو در نوسازی مدارس در همین ایام ببینید.
ای کاش بسیجی ها رو چند ماه پیش در کاشت نهال و درختکاری هم می دیدید.
در کل وجود بسیج و حفظ آمادگی بسیج برای حفظ انقلاب اسلامی لازم هست.

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا من جواب میخوام

بابا من جواب میخوام

اولا" باید مشخص بشه که بسیج تنها شاخه ی نظامی نداره.
بسیج در حوزه ی فرهنگ و هنر و جهادسازندگی و .... فعالیت داره.
من به طور کل فعالیت های نظامی بسیج رو رد نمی کنم و اعتقاد دارم که بسیجی ها همیشه باید آماده ی رزم و دفاع از اسلام و وطن باشند.
شما باید بسیجی ها رو در اردوهای جهادی به نقاط محروم و عقب افتاده ببینید.
شما باید حضور بسیج رو در نوسازی مدارس در همین ایام ببینید.
ای کاش بسیجی ها رو چند ماه پیش در کاشت نهال و درختکاری هم می دیدید.
در کل وجود بسیج و حفظ آمادگی بسیج برای حفظ انقلاب اسلامی لازم هست.
ممنونم ولی لطفا" به سوال های من جاب بدین:gol:

شب روشن

عضو جدید
فلسفه تشكیل بسیج

فلسفه تشكیل بسیج

فلسفه تشكیل بسیج
تاریخچه تشكیل بسیج
بسیج یك حركت اجتماعی است كه در هر جامعه ای با توجه به فرهنگ آن جامعه و به اشكال مختلفی در اثر شرایط خاص بوجود می آید . حتی در دوران صدر اسلام نیز به هنگام حمله كفار و منافقین علیه مسلمانان زمانی كه فرمان تشكیل نیروی مبارز علیه آنها داده می شود مسلمانان داوطلبانه در مساجد گردهم می آمدند تا توان خود را از نظر نیروی انسانی و تجهیزات نظامی برای مقابله با دشمنان اسلام بسیج كنند .
امام خمینی (ره) در این رابطه چنین می فرمایند :
« قضیه بسیج ، همان مساله ای است كه در صدر اسلام بوده است این مساله جدید نیست ، در اسلام سابقه داشته است و چون مقصد ما اسلام است ، باید هر جوانی یك نیرو باشد برای دفاع از اسلام و همه مردم و هر كسی در هر شغلی كه هست مهیا باشد برای جلوگیری از كفر و هجوم بیگانگان » .

شب روشن

عضو جدید
در طول تاریخ اسلام و ایران همواره دشمنان سعی كرده اند به اشكال مختلف از پیشرفت و ترقی مسلمانان جلوگیری كنند .
انقلاب اسلامی ایران كه الهام گرفته از اسلام ناب محمدی (ص) بوده از نخستین روزهای پیروزی با توطئه های گسترده و سازمان یافته دشمنان اسلام روبرو گردید . عظمت اهداف انقلاب و گستردگی توطئه های دشمنان ، ایجاب می كرد كه برای حفظ و سیانت از انقلاب اسلامی و ارزشها و اهداف آن در برابر شبیخون ابرقدرتها دفاع كند بنابراین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را درون اقشار میلیونی به طور خودجوش ، حركتی در جهت حفظ و حراست دست آوردهای انقلاب و پیروزی بزرگی كه نصیب امت اسلامی شده بود ، بوجود آمد . و بنابراین بسیج در دو مرحله شكل گرفت

شب روشن

عضو جدید
تشكیل بسیج پس از پیروزی انقلاب اسلامی
در این رابطه پیدایش بسیج در دو مرحله قابل توجه است :
1- بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حركتی فرهنگی بودیم كه به واقع درجهت حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی مان به شمار می آید و در این مسیر شاهد تشكیل ارگانها و هسته های انقلابی نظیر سپاه ، كمیته های انقلاب و غیره بودیم كه نقش مردم در این حركت و تلاش چشمگیر و موثر بود به نظر می رسد بعد از رشد این نهادها مردم به این فكر می افتند
كه بایستی جهت كسب آمادگی در مقابله با دشمنان انقلاب آموزشهای رزم نظامی را ببینند و طبیعتا حركتی به نام بسیج در پایگاه ها و مساجد بوجود می آید كه آموزشهایی هم داده می شود..
2- مرحله دوم مصادف است با تصرف جاسوسخانه آمریكا كه با اشغال این لانه فساد توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام شیطان بزرگ برای نجات خود از وضعیت موجود به توطئه هایی علیه جمهوری اسلامی دست زد‌ ، از جمله حمله نظامی به طبس ، غافل از اینكه شن ها مامور الهی شده و این توطئه را خنثی كردند یا مثلا حصر اقتصادی كه این توطئه هم خود عاملی شد برای حركت هرچه بیشتر مردم در جهت خودكفایی جمهوری اسلامی ایران ، ترور شخصیت های اسلامی ، كودتا و حركتهای مذبوحانه گروهكهای چپ و راست ، « الحمد الله الذی حعل اعداءنا من الحمقا » ؛ خدا را شكر كه دشمنان ما را از احمق ها قرار داد و از حماقت آنها همین بس كه سنت « لا یتغیر الهی اینست كه صالحان و شایستگان وارثین اصلی زمین هستند ولی آنها غافلانه هر لحظه در پی تدارك حیله جدیدی بوده و هستند و امام همیشه در جهادمان با دید وسیع و پیامبرگونه شان بخوبی دریافته بودند كه شیطان بزرگ بیكار نمی نشیند لذا در 5 آذرماه 1358 تشكیل ارتش 20 میلیونی را صادر فرمودند . در این فرمان حركتهایی را كه به نام بسیج در جامعه مطرح بود تسریع نموده و انسجام بخشیدند و از آن تاریخ بود كه مسوولین به این فكر افتادند كه سازمانی به نیروهای موجود در جامعه بدهند و در پی فرمان امام امت ، زن و مرد ، پیر و جوان از نوجوان 12 ساله تا پیر 70 ساله عاشقانه فرمان رهبرشان را لبیك گفتند

شب روشن

عضو جدید
تعریف بسیجبسیج به لحاظ لغوی به معنای سامان و اسباب ساز و سازمان جنگ : عزم و اراده ، آماده سفر شدن و آماده ساختن نیروهای نظامی یك كشور برای جنگ می باشد . ( دهخدا ، 1372 )
به نظر ما بسیج یك حركت منظم و سارمان یافته اجتماعی است كه با توجه به فرهنگ هر جامعه و به اشكال مختلفی در اثر شرایط خاصی مانند جنگ ، حوادث غیر مترقبه و حتی در زمان صلح و آرامش به صورت آماده باش بوجود می آید .
در جامعه ما نیز بسیج یك نهاد اجتماعی است . همانند خانواده كه به صورت عضوی از ساخت و نظام اجتماعی جامعه است به شمار می آید ، نهادی كه با هدف پاسداری از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی بوجود آمده است و انحلال آن جز در صورت انحلال جامعه اسلامی قابل تصور نیست .
در اساسنامه بسیج مستضعفین ، بسیج را به این صورت تعریف كرده اند :
« بسیج نهادی است تحت فرماندهی مقام معظم رهبری كه هدف آن نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و جهاد در راه خدا و گسترش حاكمیت قانون خدا در جهان طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و تقویت كامل بنیه دفاعی از طریق همكاری با سایر نیروهای مسلح و همچنین كمك به مردم هنگام بروز بلا و حوادث غیر مترقبه می باشد . » ( سپاه از دید قانون 1362 )

شب روشن

عضو جدید
هدف از تشكیل بسیجآرمان والا و ایده بلند و هدف عالی انقلاب اسلامی ما را چنین می سزد كه از چار چوب مرزهای ایران بگذرد و دروازه های ملل محروم و توده های مظلوم و مستضعف جهان را بگشاید و پیام آرامش بخش و رسالت انسانی و رهائی بخش خویش را بگوش جان آنها برساند و زمینه های حكومت عدل الهی و جهانی امام عصر (عجل الله فرجه) را آماده سازد . و از این روی ، بسیج تمامی نیروهای فعال و آمادگی جهت تحقق این آرمان ارزنده انسانی ، امری ضروری و طبیعی به نظر می آید .
و از اینجا بود كه امام خمینی (ره) این قلب تپنده انقلاب و پیام آور آزادی و كرامت و هویت اسلامی و انسانی این قرن جهت مبارزه همه جانبه با آمریكای جهانخوار كه هر روز برای گسترش تجاوزات و سبعیت خویش ، چنگ و دندان نشان می دهد و در رویارویی با همه ابرقدرتهای تجاوزگر و تیز ، رشد انقلابی نهضت اسلامیمان روز 5/8/58 را بسیج عمومی اعلام فرمودند و هدف از تشكیل بسیج را گفتند كه « مملكت اسلامی باید همه اش نظامی باشد و تعلیمات نظامی داشته باشد » و در حالت كلی می توان گفت كه هدف از تشكیل بسیج را قرآن بیان نموده و در سوره توبه آیه 40
می فرماید: « ‌انفروا خفاقا و ثقالا و جاهدوا باموالكم و انفسكم فی سبیل الله ذلكم خیر لكم ان كنتم تعلمون » ؛ با كیفیت مختلف حركت كنید و كوچ كنید در حالیكه با بار سبك هستید . مجهز باشید و جهاد كنید با مال و جانتان در راه خدا ، و یكی دیگر از هدف تشكیل بسیج را بازوی ولایت فقیه دانسته و تك تك اعضای بسیج را سلول های بافت ولایت فقیه می دانیم . بهر حال هدف از تشكیل بسیج را جذب آموزش ، سازماندهی نیروهای مردمی دانسته و اصلی ترین مساله بسیج ، بكارگیری نیروهای مردمی در ماموریتهای محوله با توجه شرایط سنی بسیجیان اعم از دانش آموزی ، دانشجویی ، كارگری ، كارمندی ، عشایر و غیره می باشد تشكیلات بسیج به علت ساخت مردمی از یك طرف و گستردگی آن از طرف دیگر باید طوری تنظیم شود كه هم در زمان صلح و هم در زمان جنگ بتواند كارآیی لازم را داشته باشد

شب روشن

عضو جدید
اهمیت و ضرورت تشكیل بسیجدفاع از مقدسات و ایدئولوژی اسلام ایجاب می كند كه در مقابل خطراتی كه آن را تهدید می كند به گونه ای منطقی و شیوه ای صحیح با آن خطر برخورد كرد . امام خمینی (ره) در مورد اهمیت و ضرورت تشكیل بسیج فرمودند : « دفاع از اسلام و كشورهای اسلامی امری است كه در مواقع خطر ، تكلیف شرعی و الهی و ملی است و برتمام قشرها و گروهها واجب است » .
همچنین اصل پیشگیری ایجاب می كند كه امت اسلامی برای مقابله با هر گونه خطر احتمالی از سوی دشمنان اسلام در آماده باش كامل بسر برده و آمادگی دفاعی برای هرگونه خطری كه اسلام را به مخاطره افكند را داشته باشند . فرمان صریح قرآن كریم در آیه شریفه « واعدوا لهم ما استطعتم من قوه » كه برای ترسانیدن دشمنان خدا و اسلام و امت اسلامی آمده است دال بر صحت این ادعا می باشد . از اینروست كه می بینیم در سفارشات اولیای اسلام نیز بر آماده بودن برای خطرات احتمالی بسیار تاكید شده است و از مسلمانان خواسته اند كه درهنگام خواب وصیت نامه و شمشیر را در زیر سر قرار بدهند و این نیست جز فرمان آماده باش برای لقاء الله و همچنین برای دفاع از دین خدا ، لذا سلاله نبوت ، رهبر راحل انقلاب اسلامی در این مورد خطاب به امت اسلامی فرموده اند : « مملكت اسلامی باید همه اش نظامی باشد و تعلیمات نظامی داشته باشد یكی از ابواب فقه باب رمی است . باب تیراندازی است ، آنوقت تیراندازی بوده حالا هم تیراندازی هست به یك طور دیگری » در اسلام با اینكه رهان ، یعنی یك چیزی را بگذارند برای چیزی كه نظیر قمار بازی می شود حرام است برای تیراندازی حرام نیست ، برای اسب دوانی حرام نیست .
سبق و رمایه یكی از مسائل فقه است برای اینكه همه افراد مستحب است كه سواری یاد بگیرند . حالا اتومبیل سواری و رانندگی را یاد بگیرند . و برای همه است كه تیراندازی را یاد بگیرند ، فنون جنگی را یاد بگیرند . باید ملت ما جوانهایشان مجهز باشند به همین جهاز و علاوه بر جهاز دینی و ایمانی كه دارند مجهز به جهازهای مادی و اسلامی هم باشند و یاد گرفته باشند . اینطور نباشد كه یك تفنگی كه دستشان آمد ندانند كه با آن چه كنند . باید یاد بگیرند و یاد بدهند . جوانها را یادشان بدهید همه جا . حضرت امام اضافه می كنند كه باید اینطور شود كه یك مملكتی بعد از چند سالی كه 20 میلیون جوان دارد 20میلیون تفنگدار داشته باشد و 20میلیون ارتشی داشته باشد » .( پیام انقلاب شماره 72 )

شب روشن

عضو جدید
اهمیت و ضرورت تشكیل بسیج در جمهوری اسلامی ایرانبعد از تسخیر انقلابی لانه جاسوسی آمریكا انتظار آن می رفت كه از سوی دشمن شماره یك یعنی آمریكای جهانخوار توطئه ها و تحریكها بر ضد این كشور انقلابی شدت یافته و با گسترش آنها زمینه را برای دخالت نظامی آماده نماید ، تا با حمله مسلحانه به ایران و انقلاب اسلامی ، رژیم مردمی جمهوری اسلامی را از پای در آورد ، و حاكمیت طاغوت را دوباره برقرار سازد . بنابراین مشخص بود كه در این جنگ جدید امت اسلام نمی تواند فقط و فقط از مشت خویش استفاده كرده و به دفاع برخیزد بلكه ضرورت مسلح شدن و آموزش نظامی دیدن برای همه مشخص بود و احساس می شد كه اگر همه مردم وارد صحنه نشوند و با كیفیت و طرز كار سلاحها آشنایی نداشته باشند نمی توانند این سلاح ها را علیه شیطان بزرگ بكار گیرند . از اینرو تشكیل بسیج در تمام قشرها ( دانش اموزی ، دانشجویی ، كامند، كارگری ، عشایری و ... ) به شكل وسیعی صورت گرفت و امام امت فرمان تاریخی تشكیل بسیج عمومی را صادر و در رابطه با ضرورت آن چنین فرمودند : « الان در راس همه مسائل اسلامی ما قضیه مواجهه با آمریكاست . باید تمام تجهیزات ما بطرف این دشمن باشد. مبادا یك وقتی یك تبلیغات سویی بشود و نظرهای ما تشتت پیدا بكند و افكارمان افكار مختلف بشود ... باید الان همه افكار ها یك چیز باشد . چطور در ان وقتی كه ما مواجه با این قدرت شیطانی داخلی بودیم هیچ دیگر تشتتی در كار نبود . همه با هم یك فكر داشتید و الله اكبر می گفتید و مقابله با یك چنین قدرتی می كردید شما الان می دانید كه مقابله ما با یك قدرتی است كه قدرتش صدها برابر زیادتر از آن قدرت قبلی است . شما امروز یك چنین حالی دارید و مملكتمان یك چنین حالی دارد . مملكت شما الان یك حالی دارد كه اگر دیر بجنبیم برای همیشه تا آخر از بین رفته ایم . همه باید یكصدا باشند .سرو صدای امروز حفظ مقابله با آمریكاست ... باید همه قوایمان را مجتمع كنیم برای نجات دادن این كشور باید اگر مسائلی برایمان پیش بیاید هرچه هم سخت باشد تحمل كنیم . باز هم من تكرار می كنم كه بدانید شما با یك قدرتی مواجه هستید كه اگر غفلت بشود مملكتتان از بین می رود ، غفلت نباید بكیند غفلت نكردن به این است كه همه قوا را و هرچه فریاد دارید بر سر آمریكا بكشید ، هرچه تظاهرات بر ضد آمریكا بكنید قوای خودتان را مجهز بكیند و تعلیمات پیدا كنید و به دوستانتان تعلیم بدهید » ، كه امام (ره) دقیقا با فرمایشات پیامبرگونه خود ضرورت تشكیل بسیج را ترسیم نمودند

spow

اخراجی موقت
سلام خانم معلم
خوبی؟؟؟؟
خب اینایی که گفتی همش درست الان نقش یک نیروی نظامی وقتی ارتش وسپاه هستند چیه؟؟؟
چرا بسیج با ادعای مردمی بودن مجهز به سلاح گرم ودر پی کشتار مردم بی دفاع هست
نکنه مردم عادی تو دانشگاه تهران وخوابگاهها میزدن ومیشکستن؟؟؟

شب روشن

عضو جدید
بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران
بسیج فرزند ومولود سپاه است
اگر بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این غائله اخیر ودر این اغتشاشات بعد از انتخابات دخالت نمی کرد مطمئناً کاری از نیروی انتظامی ساخته نبود واز انجائیکه ارتش این کاره نبود , طبعاً نظام به شدت آسیب می دید واحتمال کودتای مخملی به ثمر می رسید
اگر بسیج نباشد ( بدنه اصلی نظام )
وبازوی توانمند ولایت است , خیلی وقت است که اثری از انقلاب اسلامی نبود
اگر هم اکنون بگویند بسیج منحل است ؛ اوباش وارذال واغتشاشگران و.و.و.
در عرض چند روز در تمام شهرهای ایران اشوب وغائله غیر قابل کنترل بر پا میکنند که حتماً سرانجامش ناپیدا است :gol:

spow

اخراجی موقت
نه عزیزم این خواب وخیالیه که بهتون یاددادن ولی حقیقت چیز دیگه ای هست
بسیج دردوران تشکیلش مقدسترین اعمال رو انجام داد وبه ارمانش وفادار موند
ولی بعد از جنگ یه تعدادی به مصدر امور رفتن که فکر میکنن مردم همون عراقیهای متجاوزن
وهمیشه هر چیز انسانی که انگ تقدس بهش بخوره مبتلا به خوره بزرگ بینی وتوهم میشه
الانم نه بازوی نظام که پای لنگ نظام هست

شب روشن

عضو جدید
سلام خانم معلم
خوبی؟؟؟؟
خب اینایی که گفتی همش درست الان نقش یک نیروی نظامی وقتی ارتش وسپاه هستند چیه؟؟؟
چرا بسیج با ادعای مردمی بودن مجهز به سلاح گرم ودر پی کشتار مردم بی دفاع هست
نکنه مردم عادی تو دانشگاه تهران وخوابگاهها میزدن ومیشکستن؟؟؟
بسیج چون دربدنه مردم است ؛ تمام نفوذی های منحرف وتوطئه گر وجاسوسان را سریعاً شناسائی میکند وبلافاصله با هماهنگی وزیر نظر سپاه ونیروی امنیت اقدام لازم را میکنند

اگر بسیج مجهز نشود پس باید مترسک باشد
چه کسی جلو ضد انقلاب ودشمنان ولایت ونظام باید بیستد

spow

اخراجی موقت
بسیج چون دربدنه مردم است ؛ تمام نفوذی های منحرف وتوطئه گر وجاسوسان را سریعاً شناسائی میکند وبلافاصله با هماهنگی وزیر نظر سپاه ونیروی امنیت اقدام لازم را میکنند

اگر بسیج مجهز نشود پس باید مترسک باشد
چه کسی جلو ضد انقلاب ودشمنان ولایت ونظام باید بیستد

پس واقعیت داره
ماداریم یه کشور اسلامی بر اساس اموزه های کمونیسم میسازیم
همه مامور مخفی کاگ ب ببخشید بسیج باشن وهموطنشونو بفروشن
نه ما این ننگ رو به پیشونی خودمون نمیچسبونیم

شب روشن

عضو جدید
نه عزیزم این خواب وخیالیه که بهتون یاددادن ولی حقیقت چیز دیگه ای هست
بسیج دردوران تشکیلش مقدسترین اعمال رو انجام داد وبه ارمانش وفادار موند
ولی بعد از جنگ یه تعدادی به مصدر امور رفتن که فکر میکنن مردم همون عراقیهای متجاوزن
وهمیشه هر چیز انسانی که انگ تقدس بهش بخوره مبتلا به خوره بزرگ بینی وتوهم میشه
الانم نه بازوی نظام که پای لنگ نظام هست

یک چیزی بگویم به تو وآب سرد روی دست بریزم وسلام
امام فرمود : نگذارید انقلاب به دست نا اهلان بیفتد
ولایت زنده ؛ بیدار وهوشیار است
ویدید که چگونه سکان این کشتی را در این طوفان هدایت کرد
وبسیج گوش به فرمان است
وما انقلاب مفت به دست نیاوردیم که مفت به دست نااهلان بدهیم
برو قطعه شهداء اگر اهلش هستی ببین اکثریت شهدا آنجا کیا هستند
به عصمت فاطمه زهرا سوگند ما جزو خانواده شهدا؛ سپاه ؛ اسراء و سپاه وجانباز هستیم

شب روشن

عضو جدید
پس واقعیت داره
ماداریم یه کشور اسلامی بر اساس اموزه های کمونیسم میسازیم
همه مامور مخفی کاگ ب ببخشید بسیج باشن وهموطنشونو بفروشن
نه ما این ننگ رو به پیشونی خودمون نمیچسبونیم

به خدا سوگند نخواهیم گذاشت نظام دست نا اهلان بفتد واین دستور امام خمینی است ............
حالا هر چسب وناچسب به ما بچسبان ودلت خوش کن با این حرفها ی بی فایده
ان شاء الله این نظام را به صاحبش حجت بن الحسن ؛ وصل خواهیم کرد والسلام
دیگه حرفی با تو ندارم

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید دوست عزیز
من خواهش کردم بدون جبهه گیری ، تند روی و تعصب کور کورانه پاسخ بدین
من تمام این پستها رو میخونم و دنبال میکنم ولی هیچ کدوم جواب محکمه پسندی نداره
شما متعصبانه و بر اساس باورتون نسبت به این نیروی شبه نظامی جواب دادین

sajad_strant

عضو جدید
بسيج در يك كلمه يعني :بنياد سازماندهي يه مشت جوجه

علت استقبال مردم:

براي پسرها:99% براي گرفتن كارت سبز و اين چرت و پرت هاست كه از خدمتشون كم بشه و فرداش هم استخدام بشن

براي دخترها:اونايي كه از داشتن نعمت زيبايي محرومند و مغز درس خواندن هم ندارن براي اخذ شوهر (به هر شكلي) به اين گروه مي پيوندند كه بر طبق شواهد اكثرا موفق بودن

علت استقبال دولت:داشتن يه سري نيرو به نام كاشف كه از هرگونه احساسات انساني و مغز محروم باشند كه هر آدمي رو به خاطر اونا لو بدن.

اين نظر شخصي من بود.

راستي بسيجي واقعي اوني نيست كه داد بزنه و اداهاي الكي در بياره.

من خودم 4 ساله كه اردوهاي راهيان نور و طرح هجرت شركت مي كنم اما نه به نام بسيج و بصورت مستقل و در راه خدا.

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خدا سوگند نخواهیم گذاشت نظام دست نا اهلان بفتد واین دستور امام خمینی است ............
دیگه حرفی با تو ندارم
آره خب شما راست میگین
اگه تعداد کل شماهایی که نمی ترسین قدرت رو از دست بدین و دوست و خواستار آقا امام زمان(عج) بودین به اندازه 313 نفر (به روایتی به فرموده خود ایشون) بود، فی الوقت ایشون ظهور می کردند و تمام وعده ها عملی می شد.
من که نمی خوام امام عصر بیاد و ببینه که به اسم دین سر دین رو می برند
بیاد و جون خودش هم در خطر باشه از دست قدرت طلبان که تحت هر عنوانی در راستای حفظ منافع شخصی خودشون آمادگی دستور کشتن آدما رو تو سرزمین خودشون صادر می کنند که چیه دارند طبق عرف دموکراسی که تو کشورشون فریاد میزنند خواهان رسیدگی به اعتراضاتشون هستند و ....
یه سوال دارم :
اگه آقا امام زمان ظهور کنند و بفرماند که این نظام مشروعیت نداره ، پس طبق بیانات شما ، سپاه و بسیج و بقیه نیروهای وابسته به نظام حقانیت مخالفت با ایشون رو پیدا می کنند دیگه؟ و میتونند با فرمان رهبری نظام کمر به قتل پسر فاطمه(س) هم ببندند دیگه ؟ نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بحث با شما که شنیده هاتون باورتون شده ، فایده ای نداره.
در ضمن جواب اون چندتا سوال پست اول رو هم می دادین کفایت می کرد.

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسيج در يك كلمه يعني :بنياد سازماندهي يه مشت جوجه

علت استقبال مردم:

براي پسرها:99% براي گرفتن كارت سبز و اين چرت و پرت هاست كه از خدمتشون كم بشه و فرداش هم استخدام بشن

براي دخترها:اونايي كه از داشتن نعمت زيبايي محرومند و مغز درس خواندن هم ندارن براي اخذ شوهر (به هر شكلي) به اين گروه مي پيوندند كه بر طبق شواهد اكثرا موفق بودن

علت استقبال دولت:داشتن يه سري نيرو به نام كاشف كه از هرگونه احساسات انساني و مغز محروم باشند كه هر آدمي رو به خاطر اونا لو بدن.

اين نظر شخصي من بود.

راستي بسيجي واقعي اوني نيست كه داد بزنه و اداهاي الكي در بياره.

من خودم 4 ساله كه اردوهاي راهيان نور و طرح هجرت شركت مي كنم اما نه به نام بسيج و بصورت مستقل و در راه خدا.
دوست گرام این جواب سوالات من نیست:razz:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
داشتم با خودم فکر میکردم که در اوایل جنگ به دلایل مربوط به اون زمان به فرمان رهبر کبیر و فرزانه انقلاب نیروی مردمی تحت عنوان ارتش 20 میلیونی برای دفاع از این مرز و بوم تشکیل شد با نام بسیج.
این سوالا تو سرم داد و بی داد میکرد که :
چرا باید الان این نیروی شبه نظامی که قدرتش از نیروی انتظامی بیشتره و حتی توان برخورد با نیروی انتظامی رو داره باید وجود داشته باشه و همیشه مسلح باشه؟؟؟؟
مگه این مملکت نیروی برخورد برون مرزی ( ارتش ) و درون مرزی با نامهای متفاوت ( معروفترین،سپاه) نداره؟؟؟؟
من به همه بسیجیان واقی که در زمان نیاز از مردم بلند شده و فقط به جان و ناموس ملت و وطنشون ایران فکر کردند و عاشقانه به این مردم عزیز خدمت کردند احترام میگذارم.
ولی جواب این سوال ها رو هم می خوام :razz:
لطفا" بدون جبهه گیری و محکمه پسند.;)

من تا بتونم جواب سوالاتو ميدم..البته تا اونجا كه علم داشته باشم..
نه اينطرفي جواب ميدم نه اونطرفي..سعي ميكنم..
ببينيد الان بسيج قوي تر از نيروي انتظامي نيست ..
بسيج همين الانش وقتي بخواد يكجا ايست بازرسي بزاره ميبايست از نيروي انتظامي اون محله اجازه ي كتبي داشته باشه و اگر اينكارو نكنه توبيخ ميشه..كل بسيج اون محل توبيخ ميشه..بسيج هميشه هم مسلح نيست مگر در درجات بالا كه معمولا دستبند دارن يا اسپري..
اين درجه ها در مقاطع بالا به ضابطين و ناصحين و... تقسيم ميشن..
ببينيد اونموقع يعني وقتي انقلاب پيروز شد تشنج توي ايران بسيار بود..
به خصوص وقتي جنگ شروع شد ضعف ارتش كاملا مشهود بود و حتي سپاه هم كه ايجاد شد روزي نبود سران ارتش و سپاه به همديگه انگ نزنن و به جون هم نيوفتن و اينوري رو بني صدري بنامن و...!
براي همين بسيج ميتونس اين جاي خالي رو پر بكنه كه به حمد خدا اين اتفاق افتاد و مردم جان بر كف رفتن و جون دادن.
اما اينكه چرا موند و منحل نشد نظر شخصي بنده اينه كه امام بخاطر حرمت به اين نهاد منحلش نكرد ..
اين نيرو اصلا در مقابل نا امني هاي داخلي نبود!
حتي ما ميبينيم كه در دوره ي نا امني ها در داخل سپاه برخورد ميكرد و شهرباني و كميته.
بسيج جاش توي قلب جبهه بود و متاسفانه امروزه داره ازش سوء استفاده ميكنه.
بسيج چون مردميه ميتونه به كمك نيروهاي موازي مثل همون نيروي انتظامي يا سپاه كه اصلا سر شاخه ي اونه بياد...ولي نه در مواقع نا امني داخلي ..
سپاه...بودجه ي سپاه از كجا مياد؟!
بسيج هم چون ركني از سپاهه بودجه اش از اونجا تامين ميشه.
و البته بودجه ي كمتري هم داره چون معمولا كار اون دوره دادن به جوونا و اينكه يادشون بدن چطور با اسلحه كار كنن يا چطوري بجنگن تو جنگ و..كسي حقوقي دريافت نميكنه مگر فرماندهان كه اونا هم معمولا توي سپاه مشغولن اصلا..
سوال جالبيه..
منتها اين سوال بستگي به زمان داره..
تا وقتي جنگ تموم نشده بود اين ارگان هدفش دفاع از ميهن و دين و امام بود.
اما حالا اهداف خوبي نيس..
اهداف كه با شنيدنش ياس وارد ميشه..
ديگه خودتون كلاهتون رو قاضي كنيد و اين روزها رو ببينيد..
روزي بسيج با دشمن خارجي درگير ميشد و حالا داره با هموطنش درگير ميشه و هم نظامش و هم مردمش و هم ميهن و هم دينش رو نابود ميكنه!!!
دقيقا همون زماني كه امام فرمان جهاد سازندگي داد در لفافه بسيج ايجاد شد اما خب در جنگ كاملا مقتدر فعاليت كرد..ديدم يكي توضيح داده بود كه كامل بود و جامع..
وظيفه ي نيروي بسيج قبل از جنگ سازندگي و در دوره ي جنگ دفاع از ميهن بود..
حالا رو خودتون بايد قضاوت كنيد..
وبسیج گوش به فرمان است
دوست عزيز انقلاب به دست نا اهلان افتاد و تموم شد رفت!!!
سكان اين كشتي در طوفان هاي عظيم دوره ي جنگ به اين دليل چرخيد چون بازوي قوي چون امام و مردم ميچرخوندش اما متاسفانه الان بازوي مردم داره ضعيف و ضعيفتر ميشه..
و در اخر...شما مفت و مسلم بدون اينكه متوجه شويد انقلاب را دو دستي تقديم نا اهلان كردين...
متاسفم..

pesare shad

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم عزیز ولی .....

ممنونم عزیز ولی .....

من تا بتونم جواب سوالاتو ميدم..البته تا اونجا كه علم داشته باشم..
نه اينطرفي جواب ميدم نه اونطرفي..سعي ميكنم..
من از شما و بی طرف پاسخ دادنتون ممنونم
ببينيد الان بسيج قوي تر از نيروي انتظامي نيست ..
بسيج همين الانش وقتي بخواد يكجا ايست بازرسي بزاره ميبايست از نيروي انتظامي اون محله اجازه ي كتبي داشته باشه و اگر اينكارو نكنه توبيخ ميشه..كل بسيج اون محل توبيخ ميشه..بسيج هميشه هم مسلح نيست مگر در درجات بالا كه معمولا دستبند دارن يا اسپري..
اين درجه ها در مقاطع بالا به ضابطين و ناصحين و... تقسيم ميشن..
من نمونه ای از این مسئله رو سراغ دارم خدمتتون عرض می کنم ، می تونید بپرسین که کی و کجا ایست بازرسی بسیجیها ماموران کلانتری یوسف آباد تهران رو خلع سلاح کردند و به وضوح در روزها وشبهای اعتراض شاهد مسائل شدیدتر از این هم بودیم و دسبند و اسپری که نقل و نباط شده عزیز جان
ببينيد اونموقع يعني وقتي انقلاب پيروز شد تشنج توي ايران بسيار بود..
به خصوص وقتي جنگ شروع شد ضعف ارتش كاملا مشهود بود و حتي سپاه هم كه ايجاد شد روزي نبود سران ارتش و سپاه به همديگه انگ نزنن و به جون هم نيوفتن و اينوري رو بني صدري بنامن و...!
براي همين بسيج ميتونس اين جاي خالي رو پر بكنه كه به حمد خدا اين اتفاق افتاد و مردم جان بر كف رفتن و جون دادن.
اما اينكه چرا موند و منحل نشد نظر شخصي بنده اينه كه امام بخاطر حرمت به اين نهاد منحلش نكرد ..
پس چرا انجمن اسلامی دانشگاه برچیده شد؟ مگه این انجمن در رسیدن انقلاب به پیروزی نقش کمی داشت ؟ چرا حرمت خیلی چیزهای دیگه مثل چادر مادران این مرز و بوم در اعتراضات اخیر نگه داشته نشد؟ ای بابا بگذریم.
اين نيرو اصلا در مقابل نا امني هاي داخلي نبود!
حتي ما ميبينيم كه در دوره ي نا امني ها در داخل سپاه برخورد ميكرد و شهرباني و كميته.
بسيج جاش توي قلب جبهه بود و متاسفانه امروزه داره ازش سوء استفاده ميكنه.
بسيج چون مردميه ميتونه به كمك نيروهاي موازي مثل همون نيروي انتظامي يا سپاه كه اصلا سر شاخه ي اونه بياد...ولي نه در مواقع نا امني داخلي ..

سپاه...بودجه ي سپاه از كجا مياد؟!
بسيج هم چون ركني از سپاهه بودجه اش از اونجا تامين ميشه.
و البته بودجه ي كمتري هم داره چون معمولا كار اون دوره دادن به جوونا و اينكه يادشون بدن چطور با اسلحه كار كنن يا چطوري بجنگن تو جنگ و..كسي حقوقي دريافت نميكنه مگر فرماندهان كه اونا هم معمولا توي سپاه مشغولن اصلا..
لطفا" بیشتر در این مورد تحقیق کنید :razz:
سوال جالبيه..
منتها اين سوال بستگي به زمان داره..
تا وقتي جنگ تموم نشده بود اين ارگان هدفش دفاع از ميهن و دين و امام بود.
اما حالا اهداف خوبي نيس..
اهداف كه با شنيدنش ياس وارد ميشه..
ديگه خودتون كلاهتون رو قاضي كنيد و اين روزها رو ببينيد..
روزي بسيج با دشمن خارجي درگير ميشد و حالا داره با هموطنش درگير ميشه و هم نظامش و هم مردمش و هم ميهن و هم دينش رو نابود ميكنه!!!
اینه دفاع از ارزشهای اسلام ناب محمدی دیگه:cry:
دقيقا همون زماني كه امام فرمان جهاد سازندگي داد در لفافه بسيج ايجاد شد اما خب در جنگ كاملا مقتدر فعاليت كرد..ديدم يكي توضيح داده بود كه كامل بود و جامع..

وظيفه ي نيروي بسيج قبل از جنگ سازندگي و در دوره ي جنگ دفاع از ميهن بود..
حالا رو خودتون بايد قضاوت كنيد..

دوست عزيز انقلاب به دست نا اهلان افتاد و تموم شد رفت!!!
سكان اين كشتي در طوفان هاي عظيم دوره ي جنگ به اين دليل چرخيد چون بازوي قوي چون امام و مردم ميچرخوندش اما متاسفانه الان بازوي مردم داره ضعيف و ضعيفتر ميشه..
و در اخر...شما مفت و مسلم بدون اينكه متوجه شويد انقلاب را دو دستي تقديم نا اهلان كردين...
متاسفم..
باز هم ممنونم و امیدوارم دید همه باز بشه و بعضی ها
و بدونن که ما هم از این مردمیم و از پشت بته به عمل نیومدیم و ما هم جزء خانواده هایی هستیم که خون دادند برای این مملکت و برای ناموسش:warn:

spow

اخراجی موقت
وبسیج گوش به فرمان است

یواش برو ماهم برسیم دودقیقه رفتیم بیرون داری خودتو دق میدی
والان دقیقا نظام وانقلاب به دست نا اهلان افتاده
وشما دارید صدای وجدان ملت رو گوش میدید
شما با این هیجان میخوایین بگین که چی؟؟
بسیجی هستی خب برو به ملتت مملکتت خدمت کن نه اینکه بودجه مردمو اونجا هاپولی کنین
قطعه شهدا؟؟؟؟
برا یکبار هم که شده از اونا برا خودتون مایه نزارین دیدیم با باکری همت رجایی و.... چه کردید
:que:

دیگه حرفی با تو ندارم
این ملت با دستور زندگی نمیکنه
امام تو وصایاش البته اگه تا حالا 2 برگش رو خونده باشی توصیه کرده ایشون هیچوقت دستور ندادن چون جای شاه ننشستن وخودشونو از ملت جدا نکردن
حرفای بی مغزتون منبعد مطمئنا بی پاسخ خواهد ماند:gol:

شب روشن

عضو جدید
نماز اشک بر سجاده عشق برپا می شود
بسیجی :دلنشینترین وزیباترین ترنم عشق است
بسیجی: محبوبترین ؛ زیباترین ومظلومترین کلمه قرن است
هیچکس همانند بسیجی ؛ راه وطریق پاکبازی وجانبازی را نمی شناسد .
بسیجی از کوتاه ترین راه به خدا می رسد
هیچکس نشان وعلامتی به وقارونشان بسیجی برای افتخارندارد
هیچکس به زیبائی بسیجی باحیثیت مرگ بازی نکرده است
هیچکس همانند بسیجی در حقیقت اسلام ذوب نشده است
بسیجی تنها عارفی است که طریق سلوک متعارف را نپیموده است
بسیجی گویاترین وزیباترین گلواژه قاموس زندگی است
بسیجی یعنی اول بندگی بعد زندگی
بسیجی جامعترین وکوتاهترین تفسیرچگونه بودن است
بسیجی تنها کسی است که کره خاک گنجایش پیکر کوچک او را ندارد
بسیجی تنها کسی است که یک رکعت نمازوی درسنگر با یک عمر نماز عرفاء برابری نمی کند
بسیجی تنها کسی است که از قید وبند عنوان آزاد است
بسیجی برنده ترین ؛ تهاجمی ترین وکوبنده ترین سلاح اسلام در برابرجبهه نفاق وکفر است
بسیجی بیرق اسلام وپرچم تشیع است
بسیجی تنها کسی است که سرخ می افتد اما سبز بر می خیزد
بسیجی تنها کسی است که پُست او را پَست نمی کند
بسیجی تنها کسی است که عنوان استادی دانشگاه با آموزگاری دبستان برایش فرقی نمیکند
بسیجی تنها کسی است که وقتی نیست حاضرتر است تا وقتی هست
بسیجی تنها کسی است که منطق یک جنگجوی فداکار را با عشق یک عارف دلسوخته درهم آمیخته است
بسیجی عارفی است که درمیان آتش وخون زیباترین زمزمه عرفان را می سراید
بسیجی تنها کسی است که دراندیشه وعمل این دو واژه ؛.... وفاداری وفداکاری را درهم آمیخته است
بسیجی در استقامت وصلابت چون کوه ؛ دربزرگی وسعه صدر مثل دریا ودر لطافت وپاکی همچون آب است
بسیجی با همه آرامش ووقارش دریائی مواج وطوفانی است
بسیجی تنها کلمه است که درکتابها تفسیرندارد
بسیجی بزرگترین معلمی است که هرگز ادعای تعلیم نکرد وندارد
بسیجی در عین معروفیت وحضور دائم ؛گمنام ترین انسانها است .
خدا در آسمان ملاتک دارد ودرزمین بسیجیان را

وضعیت
موضوع بسته شده است.