کنکور 92 چطور بود

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنکور امسال یه جوری بود
زبانش که واقعاً مضحک بود...به خصوص زبان تخصصی که به جای اینکه بار علمی دانشجو تو رشتش سنجیده بشه دنبال این بود که ببینه کشتی تایتانیک چه سالی غرق شد!!!!!!!!! در واقع بهتره بگیم امسال زبان کلا عمومی بود
ریاضی هم که من اصلاً خوب کار نکرده بودم و نمیخواستم بزنم ولی 2 تا سوال ریاضی مهندسیش اینقدر آسون بود که دیگه روم نشد نرنم ...ولی بقیه سخت بود
فیزیکی نمیشه گفت سخت بود ولی نسبت به بقیه سخت تر بود...
مکانیکی به نظر من اصلاً استاندارد طرح نشده بود...مگه میشه مبانی مکانیکی که به نظر من سخت ترین قسمت خواص مکانیکیه ، یه دونه هم سوال نیاد اونوقت از شکست 7-8 تا بیاد!!!!!!غیر استاندارد بود ولی همون قسمتایی که سوال مطرح شده بود ، سوالای قشنگ و مفهومی بود...به نظرمن خواص مکانیکی در ظاهر آسون بود ولی واقعیت چیزه دیگس...تازه کلیدی که کوکبی تو سایت خودش گذاشته ، به نظر من یکی از سوالا رو خود کوکبی هم نکتش رو نگرفته(تست 86)
تر مودینامیکم که همیشه متعادله...مثل همیشه بود با این تفاوت که طراح قفلی زده بود رو انرژی آزاد ...یه سوالم که حل کردم و بعدش دیدم دو گزینه ای هست...اینم شانس ماست،100% اون سوال حذف میشه
خلاصه کلام، کنکور سختی نبود ولی من از خودم انتظار بیشتری داشتم ولی سر جلسه کار از دستم در رفت
به هر حال ایشالا همه موفق و موید باشن

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مثل اینکه عین پارسال سختیش بوده چون خودم پارسال کنکور دادم اگه مثل پارسال باشه شما با میانگین 20 تو ریاضی و زبان و 40 تو تخصصی ها رتبه زیر 250 میارید خودم پارسال زبان 38 ریاضی 0 فیزیکی 40- مکانیکی 44- ترمو 25 رتبم 270 شد
قضیه سختی امسال با سختیه پارسال فرق میکنه...
پارسال واقعاً از نظر محتوایی کنکور سختی بود...ولی امسال غیر استاندارد بودن کار رو سخت کرده یود
من فک کنم ، امسال یه کوچولو میانگین درصدا بالاتر باشه

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته ، خیلی ها وقت کم آوردن . ضمن اینکه درس ریاضی سوالات سختی داشت .

بنظر من واسه زیر 400 آوردن نیاز هست این درصد ها رو داشته باشین :

فیزیکی : 65
مکانیکی : 60
زبان : 40
ریاضی : 10
ترمو : 60

حسین جان این در صدا رو اگه کسی تو کنکور 90 میزد زیر 400 میشد...درسته کنکور امسال نسبت به پارسال آسون تر بود ولی نسبت به کنکور 90 سطح خیلی بالاتری داشت
اگه کسی این درصدایی که گفتی رو بزنه زیر 200 میشه، شک نکن

mut

عضو جدید
درسته ، خیلی ها وقت کم آوردن . ضمن اینکه درس ریاضی سوالات سختی داشت .

بنظر من واسه زیر 400 آوردن نیاز هست این درصد ها رو داشته باشین :

فیزیکی : 65
مکانیکی : 60
زبان : 40
ریاضی : 10
ترمو : 60

حسین جان این در صدا رو اگه کسی تو کنکور 90 میزد زیر 400 میشد...درسته کنکور امسال نسبت به پارسال آسون تر بود ولی نسبت به کنکور 90 سطح خیلی بالاتری داشت
اگه کسی این درصدایی که گفتی رو بزنه زیر 200 میشه، شک نکن

اين ها رو اگه كسي پارسال ميزد قطعا زير 50 ميشد ....

آخرین ویرایش:

مرتضی غفاری

عضو جدید
من نانو شرکت کرذم امسال واقعا آسون بود
زبان 60
فیزیک مکانیک 60
حرارت سیالات 50
ریاضی سخت بود فقط 20 زدم
به نظرتون رتبم چند میشه؟
راسته میگن باید یکی از فیزیک یا حرارتو میزدیم؟

bilesan singer

عضو جدید
من نانو شرکت کرذم امسال واقعا آسون بود
زبان 60
فیزیک مکانیک 60
حرارت سیالات 50
ریاضی سخت بود فقط 20 زدم
به نظرتون رتبم چند میشه؟
راسته میگن باید یکی از فیزیک یا حرارتو میزدیم؟

پاسخنامه زبانشو مگه داشتین!؟

رتبتون زیر 20 میشه

نگارجون

عضو جدید
سلام امشب برنامه تحلیل کنکور ارشد مواد رو دیدین ؟ می گفت که کنکور 92 از کنکور 91در کل سخت تر بود و به مراتب مفهومی تر .

aliamiri576

عضو جدید
یعنی امکان نداره
مطمئن باشین کنکور 91 واقعا مرد افکن بود که من امتحان دادم.همه میگن امسال به مراتب ساده تر از سال قبل بوده.

نگارجون

عضو جدید
یعنی امکان نداره
مطمئن باشین کنکور 91 واقعا مرد افکن بود که من امتحان دادم.همه میگن امسال به مراتب ساده تر از سال قبل بوده.

می تونین برای اطمینان تحلیل کنکور کارشناسی ارشد مواد92 رو تو سایت ماهان نگاه کنین . درس به درس تحلیل کرده.

majid_1990

عضو جدید
به نظر من فیزیکی نه سخت بود نه اسون بهتر گفت اشغال بود متاسفانه نمی دونم چرا یه امتحان به این مهمی داره به صورت سلیقه ای برگزار میشه....
به نظرم من کنکور سال پیش با اینکه سخت بود اما واقعا محتوا داشت و از همه مطالب امده بود.....

509&

عضو جدید
منم موافقم طراحی سوالای ترمو فوق العاده ضعیف بود ! انرژی آزاد !!!!!!!!!!

من اول ترمو زدم ... چندتاش طولانی بود ... یکیش اصلا به جواب نمیرسید ... خلاصه وقت گیر بود
مکانیکی هم بنظر آسون میومد ولی من دیگه هنگ کرده بودم ... فیزیکی هم که اصلا جالب نبود !

من به این کنکور نمیتونم بگم سخت !

میتونم بگم غیر استاندارد ! و ضعیف !

کنکور پارسال درسته سخت تر بود اما خونده و نخونده تفکیک میشدن !

سلام.
دقیقا موافقم! امسال تفکیک علمی وجود نداره! شبیه آزمون غیراستاندارد موسسات بود!!من ک از شوکه شدن وضعیت سوالا خیلی اشتباه بی دقتی داشتم گرچه خودمو واسه ی کنکور مفهومی آماده کرده بودم...

509&

عضو جدید
اين ها رو اگه كسي پارسال ميزد قطعا زير 50 ميشد ....

من با نظرتون کاملا موافقم..این درصدا زیر 50.60 میشد اما سوال اینه امسال چطوره..ضمنا چیزی ک ما میگیم غیراستاندارد طراحا بهش میگن متد جدید واسه غافلگیر کردن! اگه مثل پارسال بود که کسی هنگ نمیکرد!!اما نکته اینجاست علم رو توی 1فصل خاص باید سنجید یا کل مباحث..؟!این کنکور براساس شانس کسی بود ک فقط یه بخشایی خونده بود..!

msme

عضو جدید
با سلام
زبان خیلی اسون بود در کل زبان عمومی بود و تایتانیک
ریاضی اسون
خواص اصلا نخونده بودم ولی با اطلاعات لیسانسم خوب جواب دادم
ترمو که انرژی ازاد
البته پیش بینی میکردم اسون باشه در کل یه سال در میون سخت و اسون میشه سال اینده سخته(من که منتظرم کنکور سال اینده همه رو غافلگیر کنه) من خوندنمو هر چه زودتر شروع خواهم کرد یه تاپیک زبان میزنم احتمالا تابستون(اون با من) ...:gol: .

shazdekochooloo

کاربر فعال
سلام
من چيز خاصي نخونده بودم و دست گرمي دادم
ولي انصافاً فقط بيس متالورژي داشت. اين همه سراميك ميخونيم آخرش هيچ چي ...
من يكي كه خيلي حالم گرفته شد.
به همه دوستان سراميك پيشنهاد ميكنم اصلا به چهار سالي كه خوندن تو دانشگاه فكر نكنن. برن از اول درساي متالورژي رو بخونن.
كلا انگار براي طراحاي سوال سراميك يه رشته ديگه محسوب ميشه و اصلا به حساب نميارنش...:(

سلام مهندس
اصلا درسای سرامیک توی کنکور سراسری نمیاد.
کلا همش متالورژی هست.....زبان و عملیات حرارتی و خواص مکانیکی2و...