می ایستی که بایستانی ام؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
می ایستی که بایستانی ام؟

شما از دوستان نا متناسب با شان و منزلت خودتان چه ضرر هایی دیده اید و اثرات این ضرر ها در آینده شما چه بوده؟

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه عنوانش رو توضیح بدید،من متوجه نشدم ربط این عنوان به اصل تاپیک چی هست!

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه عنوانش رو توضیح بدید،من متوجه نشدم ربط این عنوان به اصل تاپیک چی هست!

برای اینکه مانع پیشرفت من بشه خودشم سرعتش رو کم میکنه . قلبمو میگم و دوستانی رو که یه موقعی تو قلبم جای داشتند ولی حالا نیستند و خاطرات بدی از خودشون بجا گذاشته اند. . دوستانی که خیلی محسنات در وجودشون هست ولی برای اینکه من نتونم فرابگیرم بشکل دیگری و با شخصیت متناقضی رفتار میکنند.

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
می ایستی که بایستانی ام؟
نا رفیق!
در نیمه راهم می نهی که به تنهایی ام؟
جوابم می کنی که
آخرین سوالم را ندیده گرفته باشی؟
آه!که چقدر بد است
به این زودی تمام کردن کسی که
قرار بوده، هنوزها، تمام نشود
چرا تقلب می کنی قلب من؟!
چرا بی قرار قرارهایت می شوی؟!
مگر قرار نبود فلسفه بخوانیم؟تاریخ برانیم؟شعر بشورانیم؟
حالا چه شده است که ناگهان...
و چه ناگهان نا به هنگامی!!
که من کفشهای توقفم را
هنوز
سفارش نداده ام و
تو می گویی: تمام!
تا ناتمام بگذاری
مگر نمی دانستی؟
مگرنشانت نداده ام،
راههای نرفته ام را؟
مگر برایت نخوانده بودم،

*future*

عضو جدید
اما بعضی ها هم هستن ک سرعت خودشونو کم نمی کنند،تو رو دور می زنند و به سرعت دور می شن!!!!!!!!!!!!!
از این به ظاهر دوست ها متنفرمممممممممممم

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه مانع پیشرفت من بشه خودشم سرعتش رو کم میکنه . دوستانی که خیلی محسنات در وجودشون هست ولی برای اینکه من نتونم فرابگیرم بشکل دیگری و با شخصیت متناقضی رفتار میکنند.

شما یه چیزی تو ذهنتون هست ولی فکر می کنید همه تو ذهنشون هست، باید چیزی که تو ذهنتون هست به بقیه هم توضیح بدید تا بقیه هم از کم و کیف کار باخبر بشن،
نه عنوان تاپیکتون ربطی به محتوای تاپیک داره ونه از جوابتون چیزی سردرآوردم، این نه به معنی فلسفی بودن جمله تان است به معنی چیزی که پیشتر عرض نمودم،

در مورد عنوان،باید وقتی یک نفر برای اولین بار تاپیک ها رو جستجو می کنه بدون بازکردنش متوجه محتواش هم بشه،دلیل ورود من کاملا شانسی بود،

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
می ایستی که بایستانی ام؟
نا رفیق!
در نیمه راهم می نهی که به تنهایی ام؟
جوابم می کنی که
آخرین سوالم را ندیده گرفته باشی؟
آه!که چقدر بد است
به این زودی تمام کردن کسی که
قرار بوده، هنوزها، تمام نشود
چرا تقلب می کنی قلب من؟!
چرا بی قرار قرارهایت می شوی؟!
مگر قرار نبود فلسفه بخوانیم؟تاریخ برانیم؟شعر بشورانیم؟
حالا چه شده است که ناگهان...
و چه ناگهان نا به هنگامی!!
که من کفشهای توقفم را
هنوز
سفارش نداده ام و
تو می گویی: تمام!
تا ناتمام بگذاری
مگر نمی دانستی؟
مگرنشانت نداده ام،
راههای نرفته ام را؟
مگر برایت نخوانده بودم،

الان بهتر شد،شاید اگر این شعر در اول تاپیک بود همه متوجه میشدند،ولی این فقط مثالی برای اصل عنوان شماست،به هر صورت الان متوجه شدم،

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما یه چیزی تو ذهنتون هست ولی فکر می کنید همه تو ذهنشون هست، باید چیزی که تو ذهنتون هست به بقیه هم توضیح بدید تا بقیه هم از کم و کیف کار باخبر بشن،
نه عنوان تاپیکتون ربطی به محتوای تاپیک داره ونه از جوابتون چیزی سردرآوردم، این نه به معنی فلسفی بودن جمله تان است به معنی چیزی که پیشتر عرض نمودم،

در مورد عنوان،باید وقتی یک نفر برای اولین بار تاپیک ها رو جستجو می کنه بدون بازکردنش متوجه محتواش هم بشه،دلیل ورود من کاملا شانسی بود،
دلیل ورود شما از شانس خوب من بود دوست من. خیلی خوش آمدی . فدای قدمهاتون.
در ضمن سعی میکنم سفارشات شما رو حتما رعایت کنم. مرسی که شرکت کردید.

pedram021

کاربر بیش فعال
اما بعضی ها هم هستن ک سرعت خودشونو کم نمی کنند،تو رو دور می زنند و به سرعت دور می شن!!!!!!!!!!!!!
از این به ظاهر دوست ها متنفرمممممممممممم
آره منم بانظرت موافقم...
خدا نكنه كسي گير اينجور دوستايي بيفته...

*future*

عضو جدید
ی سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟
تا حالا به این جور دوست ها برخوردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واسشون چطور جبران کردین؟

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ی سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟
تا حالا به این جور دوست ها برخوردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واسشون چطور جبران کردین؟
من بدی های دوستانم رو با مقابله به مثل جواب نمیدم. صورت مسئله رو با حذف کردنشون از لیست دوستانم پاکش میکنم.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل ورود شما از شانس خوب من بود دوست من. خیلی خوش آمدی . فدای قدمهاتون.
در ضمن سعی میکنم سفارشات شما رو حتما رعایت کنم. مرسی که شرکت کردید.

البته افتخار آشنایی با شما نصیب بنده نیز شد،هم باشگاهی عزیز،
خواهش می کنم سفارش نبود،برداشت من از اصل مطالب یک فروم بود،

حالا که تااینجا اومدم پس بهتره یک پستی هم در رابطه با عنوان تاپیک که الان متوجهش شدم ارسال نمایم،

انواع دوست منفی از نظر کلی

• دوستانی که موقتی و گذرا هستند،دلیل انتخاب آنها صرفاً اعتماد به ایشان نیست،بلکه بسته به موقعیت و شرایط می خواهید تنها نباشید،اما این جدا شدن از این وصلت کیلویی به اسانی وصالش نخواهد بود
  • دوستانی که قصد تخریب شما را دارند و بدین منظور به شما نزدیک می شوند
  • دوستانی که قصد تخریب شما را دارند ولی بعد از نزدیک شدن به این مرحله می رسند
  • دوستانی که به جایگاه شما حسادت می کنند و بعدا به این نتیجه می رسند
  • دوستانی که به جایگاه شما حسادت می کنند و به این منظور نزدیک می شوند
  • دوستانی که صرف سوء استفاده به شما نزدیک می شوند و از ابتدا نیز با چنین نیتی به شما نزدیک می شوند
  • دوستانی که فساد آنها بالذات هست
  • دوستانی که دوستی آنها دوستی خاله خرسی ست
  • دوستانی که دوست شما نیستند ولی شما را دوست خطاب می کنند

عواقب

همگی آنها به غیر از مورد آخر، یک وجه اشتراک دارند و آن اینکه شما را به هلاکت می کشانند،
بعضی از این دوستی ها عواقب کوتاه مدت دارد،مثلا با جدا شدن از یک جامعه عواقب آن نیز به حداقل می رسد ولی برخی عواقب طولانی مدتی دارند گاهاً تا آخر عمر و گاهی تا ابد

پس بهتر است در انتخاب دوست دقت نماییم،آشنا داشتن زیاد یک منفعت است،چون این آشنایی یک معامله و داد و بستان است،اما دوست هرچقدر کم بهتر،

اما یک توضیح هم در مورد آخری:

باید دقت کرد کسی را که نمی شناسیم دوست خود ندانیم،دوست خود خطاب نکنیم، ممکن است هر کس برای جزئی ترین رفتارهایش دلایل مستحکمی دارد که ما از آن بی اطلاع هستیم، پس نباید خود را عقل کل بدانیم چرا که این بی پروایی شما را به آهنربایی تبدیل خواهد کرد که دشمن جذب خود می کند،یافتن دوست بسیار سخت است اما تراشیدن دشمن بسیار آسان، دود این بی احتیاطی در چشم خود ما خواهد رفت،

و سر آخر آخرین تجربه ای که خود کسب کرده ام:
قبل از طرح دوستی و یا خطاب آن طرف مقابل را بشناسیم، این معرفت ما را در رفتارهایمان محتاط خواهد کرد،ممکن است به خاطر یک جمله ناربط که منظور خاصی نیز نداریم، دوستی را از دست بدهیم ویا یک دشمن بزرگ برای خود بتراشیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته افتخار آشنایی با شما نصیب بنده نیز شد،هم باشگاهی عزیز،
خواهش می کنم سفارش نبود،برداشت من از اصل مطالب یک فروم بود،

حالا که تااینجا اومدم پس بهتره یک پستی هم در رابطه با عنوان تاپیک که الان متوجهش شدم ارسال نمایم،

انواع دوست منفی از نظر کلی

• دوستانی که موقتی و گذرا هستند،دلیل انتخاب آنها صرفاً اعتماد به ایشان نیست،بلکه بسته به موقعیت و شرایط می خواهید تنها نباشید،اما این جدا شدن از این وصلت کیلویی به اسانی وصالش نخواهد بود
  • دوستانی که قصد تخریب شما را دارند و بدین منظور به شما نزدیک می شوند
  • دوستانی که قصد تخریب شما را دارند ولی بعد از نزدیک شدن به این مرحله می رسند
  • دوستانی که به جایگاه شما حسادت می کنند و بعدا به این نتیجه می رسند
  • دوستانی که به جایگاه شما حسادت می کنند و به این منظور نزدیک می شوند
  • دوستانی که صرف سوء استفاده به شما نزدیک می شوند و از ابتدا نیز با چنین نیتی به شما نزدیک می شوند
  • دوستانی که فساد آنها بالذات هست
  • دوستانی که دوستی آنها دوستی خاله خرسی ست
  • دوستانی که دوست شما نیستند ولی شما را دوست خطاب می کنند

عواقب

همگی آنها به غیر از مورد آخر، یک وجه اشتراک دارند و آن اینکه شما را به هلاکت می کشانند،
بعضی از این دوستی ها عواقب کوتاه مدت دارد،مثلا با جدا شدن از یک جامعه عواقب آن نیز به حداقل می رسد ولی برخی عواقب طولانی مدتی دارند گاهاً تا آخر عمر و گاهی تا ابد

پس بهتر است در انتخاب دوست دقت نماییم،آشنا داشتن زیاد یک منفعت است،چون این آشنایی یک معامله و داد و بستان است،اما دوست هرچقدر کم بهتر،

اما یک توضیح هم در مورد آخری:

باید دقت کرد کسی را که نمی شناسیم دوست خود ندانیم،دوست خود خطاب نکنیم، ممکن است هر کس برای جزئی ترین رفتارهایش دلایل مستحکمی دارد که ما از آن بی اطلاع هستیم، پس نباید خود را عقل کل بدانیم چرا که این بی پروایی شما را به آهنربایی تبدیل خواهد کرد که دشمن جذب خود می کند،یافتن دوست بسیار سخت است اما تراشیدن دشمن بسیار آسان، دود این بی احتیاطی در چشم خود ما خواهد رفت،

و سر آخر آخرین تجربه ای که خود کسب کرده ام:
قبل از طرح دوستی و یا خطاب آن طرف مقابل را بشناسیم، این معرفت ما را در رفتارهایمان محتاط خواهد کرد،ممکن است به خاطر یک جمله ناربط که منظور خاصی نیز نداریم، دوستی را از دست بدهیم ویا یک دشمن بزرگ برای خود بتراشیم.
سپاس دوست من. دستت درد نکنه. هدیه قشنگی بود . مرسی

*future*

عضو جدید
من بدی های دوستانم رو با مقابله به مثل جواب نمیدم. صورت مسئله رو با حذف کردنشون از لیست دوستانم پاکش میکنم.
خب این ی جور فرار از حل مشکله،ک واسه خیلیا انجامش سختههههههههه!!!!!!!!

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب این ی جور فرار از حل مشکله،ک واسه خیلیا انجامش سختههههههههه!!!!!!!!

اگه قابل حل بود که کارم با اون دوستم به اینجا نمیرسید. پس راه حلی براش متصور نیست. شاید گذشت زمان بتونه کمک کنه ولی من منتظر نمیشم. یا از قطارش پیاده میشم و یا از قطارم بیرونش میکنم.

*future*

عضو جدید
منم با این نظر تقریبا موافقم به شرطی که اون آدم متوجه زشتی رفتارش شده باشه و من بعد از بیرون کردنش از قطارم از آسیب هاش مصون باشم،
در هر حال مرسی از تاپیک های قشنگت

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم با این نظر تقریبا موافقم به شرطی که اون آدم متوجه زشتی رفتارش شده باشه و من بعد از بیرون کردنش از قطارم از آسیب هاش مصون باشم،
در هر حال مرسی از تاپیک های قشنگت

من هم از نظرات زیبای شما تشکر میکنم.
راستش دگمه ابزار تشکر من از کار افتاده بود گفتم به این وسیله تشکر کنم. مرسی که هستید.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
می ایستی که بایستانی ام؟

شما از دوستان نا متناسب با شان و منزلت خودتان چه ضرر هایی دیده اید و اثرات این ضرر ها در آینده شما چه بوده؟
خوشبختانه همچین دوستی نداشته ام.
البته افرادی بوده اند که باهاشون هم کلاس باشم و معاشرت داشته باشیم و شخصیتشون به دلم نشینه .
و به قول شما ظاهرشون با باطنشون فرق داشته باشه.
اما از این نوع افراد دوری میکنم.

خیلی خودتونو درگیر شخصیت ادمها نکنید.
ماها هر کدوممون ایرادهایی داریم.
اگر محسنات طرف انقدر زیاده که می ارزه با نقایصش کنار بیایید باهاش دوستی کنید وگرنه دنیا پر است از ادمهای خوب.
یکی دیگه رو انتخاب کنید.

بهترین دوستان برای من اول خدا بعد اهل بیت و بعد پدر و مادر عزیزم هستند.
اینها هیچ وقت بیوفایی و دغل تو کارشون نیست.
من همیشه پیششون کم میارم.