نیاز فوری به گروه خونی ab منفی

ترمه جون

عضو جدید
جهت عمل جراحی پیوند مغز استخوان کودک 4 ساله نیاز فوری به گروه خونی آ ب منفی
لطفن با شماره ی 09127486994 تماس بگیرید.
مرسی.

دوستان توجه کنید:من از درستیِ این ماجرا هیچ اطلاعی ندارم.
نمیدونم که سرِ کاریِ یا واقعیت داره.تنها کاری که از دستم میومد اطلاع رسانی به این روش بود.
فردا تماس میگیرم و اگه سرِ کاری بود به اطلاعتون میرسونم.
حالا راحت میتونم بخوابم.:crying2:

آخرین ویرایش:

pesaretehroni

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
اميدوارم زود اين گروه خونی پيدا بشه من گروه خونیم نميخوره وگرنه حتما كمك ميكردم تنها كمكي كه از دستم بر مياد اينه كه اين تاييك را بالا نگه دارم تا در معرض ديد باشه
از همه مهندساي گلم ميخواهم كه براش دعا كنند و اگر گروه خونیشون ميخوره از كمك دريغ نكنند

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که O هستم...اونم مثبت..... کاری ازم برنمیاد

ea_mecs

عضو جدید
من هم گروه خونی ام AB - یه. اما من هم تهران نیستم. تبریزم. کمکی ازم بر بیاد می تونم انجام بدم.

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی.

نمیدونم که سرِ کاریِ یا واقعیت داره.تنها کاری که از دستم میومد اطلاع رسانی به این روش بود.

من قصد شبهه افکنی ندارم، ولی
تا اونجایی که من میدونم برا پیوند مغز استخون اصلا به خون احتیاج نداره، برا بعضی بیمارای سرطانی از مغز استخوان یدونه از افراد فامیل (کسی که بش بخوره) یا از خون بند ناف استفاده میکنن!
به خون احتیاج نی، یعنی تا جایی که من اطلاع دارم!

ولی با اینحال امیدوارم حقیقت نداشته باشه!

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چیزی که زیاده گروه خونی AB منفیه !

این که اطلاع رسانی و سر و صدا نمی خواد :surprised:

اگه می گفتن O منفی ، باز یه چیزی :surprised:

farhadjan

عضو جدید
این گروه خونی فکر میکنم زیاد باشه به خصوص اینکه ab از همه گروه ها میتونه بگیره.
من گروه خونیم -o که کمیابه از فقطم -o میتونه بگیره هرکی خواست بگه

ahmadi-2010

عضو جدید
من سعی میکنم امروز تماس بگیرم ته تووشو در بیارم...من هم O مثبتم (به همه گروهها میخوره) و هم تهرانم...اگه درست باشه که بعید میدونم فک کنم زیاد برن برای این کار ....ولی نمی دونم چرا این همه اطلاع رسانی کرده چون سازمان انتقال خون در صورت نیاز خودش خون مجانی در اختیار بیمارا میزاره!!!

pooran.mehr

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی.

برای پیوند مغز استخان باید شباهت dna داشته باشن

soheil192

عضو جدید
من قصد شبهه افکنی ندارم، ولی
تا اونجایی که من میدونم برا پیوند مغز استخون اصلا به خون احتیاج نداره، برا بعضی بیمارای سرطانی از مغز استخوان یدونه از افراد فامیل (کسی که بش بخوره) یا از خون بند ناف استفاده میکنن!
به خون احتیاج نی، یعنی تا جایی که من اطلاع دارم!

ولی با اینحال امیدوارم حقیقت نداشته باشه!

دوست عزيز در جواب شما بايد بگم كه براي پيوند مغز استخوان يك آمپول خاصي به دهنده مي زنن كه اين باعث مي شه كه stem cell هاي فرد بيشتر بشن و از مغز استخوان وارد خون محيطي( در رگ ها) بشن. اين استم سل ها براي پيوند مغز استخوان مهمه وگرنه بقيه چيزا به درد نمي خوره. خون هايي كه در سازمان انتقال خون وجود دارند براي اهداي خون معمولي به كار ميرن زماني كه نياز به حجم داشته باشيم نه يه نوع سلول خاص. عمر اين سلول هاي استم سل كمه و بايد از بقيه سلول ها جداسازي بشه واسه پيوند پس نيازه اين عمليات يعني اهدا و پيوند تقريبا همزمان باشه.
عزيزم ميدونم قصد شبهه افكني نداري ولي خود به خود بدون علم كافي يه حرفي زدي كه باعث ايجاد شك ميشه!

امیر افشار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گروه خونیم AB- هستش اتفاقا تهرانم هستم
هر کاری ازم بر بیاد دریغ نمی کنم
فقط خواهشا قضیه سرکاری نباشه

آخرین ویرایش:

soheil192

عضو جدید
این گروه خونی فکر میکنم زیاد باشه به خصوص اینکه ab از همه گروه ها میتونه بگیره.
من گروه خونیم -o که کمیابه از فقطم -o میتونه بگیره هرکی خواست بگه

دوست عزيز طبق آمار هاي موجود حدود ١٠.٧ درصد ايراني ها منفي هستند و ٧.٧٧ درصد هم AB كه با ضرب و تقسيم ميشه گفت كمتر از يك درصد جامعه AB- هستند
رفرنس. http://www.bloodjournal.ir/browse.php?a_id=13&slc_lang=fa&sid=1&ftxt=1

soheil192

عضو جدید
من گروه خونیم AB- هستش اتفاقا تهرانم هستم
هر کاری ازم بر بیاد دریغ نمی کنم
فقط خواهشا قضیه سرکاری نباشه

اميرجان تاريخ اولين پست مال ٢٠١٠ بوده و مطمئنا الآن فايده نداره ولي يه بنده خدايي هست براي دختر ٢٢ ماهه اش نياز به خون ٧ نفر ab- داره كه در به در دنبال اين هفت نفره و فردا قراره دخترشو بستري كنه بيمارستان شريعتي ( ١٩ فروردين ٩١) . قضيه سركاري نيست من خودم امروز با اين فرد تماس گرفتم . حالا توضيحات بيشترو برات پيام خصوصي مي فرستم. مرسي

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزيز طبق آمار هاي موجود حدود ١٠.٧ درصد ايراني ها منفي هستند و ٧.٧٧ درصد هم AB كه با ضرب و تقسيم ميشه گفت كمتر از يك درصد جامعه AB- هستند
رفرنس. http://www.bloodjournal.ir/browse.php?a_id=13&slc_lang=fa&sid=1&ftxt=1

بله درسته !

اما لابد این رو هم میدونید که فرد با گروه خونی AB منفی ، میتونه از گروههای خونی O منفی ، A منفی ، B منفی و AB منفی خون بگیره !

یعنی چیزی در حدود 90% افراد جامعه ! (بر اساس اطلاعات رفرنس خودتون)

اما ظاهرا مشکلی که در استارت تاپیک مطرح شده ارتباطی با اهدای خون نداره !

مشکل در رابطه با گرفتن خون از سلولهای بنیادی مغز استخوان بوده و اهدا کنندگان خون به این شکل خیلی کم هستن !

soheil192

عضو جدید
بله درسته !

اما لابد این رو هم میدونید که فرد با گروه خونی AB منفی ، میتونه از گروههای خونی O منفی ، A منفی ، B منفی و AB منفی خون بگیره !

یعنی چیزی در حدود 90% افراد جامعه ! (بر اساس اطلاعات رفرنس خودتون)

اما ظاهرا مشکلی که در استارت تاپیک مطرح شده ارتباطی با اهدای خون نداره !

مشکل در رابطه با گرفتن خون از سلولهای بنیادی مغز استخوان بوده و اهدا کنندگان خون به این شکل خیلی کم هستن !

كسي كه منفيه نميتونه از مثبت ها بگيره (مگر در شرايط كاملا اورژانسي اونم فقط براي يكبار ) پس در اين حالت گروه خوني ab- فقط ميتونه از ١٠.٧ ٪ افراد جامعه خون دريافت كنه نه ٩٠ ٪ ( بر اساس همين رفرنسي كه نوشتم)
اين هايي كه گفتم مربوط به انتقال خون هستش درمورد پيوند بحث يه مقدار فرق مي كنه. مخصوصا پيوند مغذ استخوان. در اين موارد يه پارامتر ديگري به نام HLA مطرح ميشه كه خودش چندين تايپ داره و براي اين پيوندها بايد هم تايپ يا تقريبا مشابه باشن كه مشكل پيدا كردن همينه!

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
كسي كه منفيه نميتونه از مثبت ها بگيره (مگر در شرايط كاملا اورژانسي اونم فقط براي يكبار ) پس در اين حالت گروه خوني ab- فقط ميتونه از ١٠.٧ ٪ افراد جامعه خون دريافت كنه نه ٩٠ ٪ ( بر اساس همين رفرنسي كه نوشتم)
اين هايي كه گفتم مربوط به انتقال خون هستش درمورد پيوند بحث يه مقدار فرق مي كنه. مخصوصا پيوند مغذ استخوان. در اين موارد يه پارامتر ديگري به نام HLA مطرح ميشه كه خودش چندين تايپ داره و براي اين پيوندها بايد هم تايپ يا تقريبا مشابه باشن كه مشكل پيدا كردن همينه!

من هم نگفتم گروه خونی منفی میتونه از مثبت بگیره !

همون طور که گفتم AB منفی میتونه از تمام گروه های خونی منفی ، خون بگیره یعنی 90% !

توزیع گروههای منفی و مثبت رو میتونید در صفحه 3 ، نمودار شماره 2 ببینید !

soheil192

عضو جدید
من هم نگفتم گروه خونی منفی میتونه از مثبت بگیره !

همون طور که گفتم AB منفی میتونه از تمام گروه های خونی منفی ، خون بگیره یعنی 90% !

توزیع گروههای منفی و مثبت رو میتونید در صفحه 3 ، نمودار شماره 2 ببینید !

اون نمودار اشتباها برعكس كشيده شده يعني ستون مشكي + است ! ملاك متن مقالست كه اونجا چندين بار عدد ١٠.٧ ٪ رو ذكر كرده...

درکه

عضو جدید
من o+باید ببخشی که کمکی از دست برنمی آد فقط می تونم دعا برای سلامتی اش بکنم

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اون نمودار اشتباها برعكس كشيده شده يعني ستون مشكي + است ! ملاك متن مقالست كه اونجا چندين بار عدد ١٠.٧ ٪ رو ذكر كرده...

بله ؛ حق با شماست !

توزیع مثبت و منفی در نمودار برعکس کشیده شده ! :gol: