آیا شما به خواستگاریِ....

rahele83

عضو جدید
خوب واقعیتش این یه تصمیم سختیه گرفتنش مسئله یه عمرزندگیه متاسفانه درجامعه ما اگرفقط خودت بااین کارموافق باشی کافی نیست ازبس بعدا حرف وحدیث میاد توزندگیتون که باعث دلسردی میشه پس باید خیلی مواظب باشید دراین انتخاب

ELAHE.R

عضو جدید
به نظرم مهم باشه که اون خانم یا آقا ازدواج کردن و طلاق گرفتن یا فقط عقد بودن ...:razz:

تا نظر دوستان چی باشه ....
ولی به نظر من اصلا مهم نیست البته اگه منظورتونو درست فهمیده باشم اگه ملاک این باشه اونوقت مال دخترو میشه فهمید ولی مال پسرو از کجا میخواین بفهمین؟

ترمه جون

عضو جدید
من همین الان از مام پرسیدم که اگه یه آقایی که همسرش فوت کرده و بچم داره بیاد خواستگاری و ما با هم توافق داشته باشیم شما چی میگی؟
اول گفت:کیه؟
گفتم شما بگو،قبول میکنی؟
گفت آره.چرا قبول نکنیم!
بعد گفت خب کیه؟(فکر کنم میخوان از دستم راخت شن دیگه)
خب دیگه اسپم نکنیم.جدی باشیم.

taha894

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی به نظر من اصلا مهم نیست البته اگه منظورتونو درست فهمیده باشم اگه ملاک این باشه اونوقت مال دخترو میشه فهمید ولی مال پسرو از کجا میخواین بفهمین؟

منظورم دقیقا این نبود .. البته این هم میتونه باشه
اما بیشتر روی سخنم با کسایی هست که هنوز نرفتن با هم زیر یه سقف مشترک زندگی کنن ، خیلی تفاوت هست بین کسایی که جدا از هم دارن زندگی میکنن و فقط عقد باشن با کسایی که چندین وقته که دارن مشترکن زندگی میکنن ... چون هنوز هم خانواده های زیادی هستن که به یه سری عقایدشون پایبند هستن ...

ELAHE.R

عضو جدید
منظورم دقیقا این نبود .. البته این هم میتونه باشه
اما بیشتر روی سخنم با کسایی هست که هنوز نرفتن با هم زیر یه سقف مشترک زندگی کنن ، خیلی تفاوت هست بین کسایی که جدا از هم دارن زندگی میکنن و فقط عقد باشن با کسایی که چندین وقته که دارن مشترکن زندگی میکنن ... چون هنوز هم خانواده های زیادی هستن که به یه سری عقایدشون پایبند هستن ...
بالاخره منظورتون چیه؟اگه همینه که من میگم که البته از جمله آخرتون این طور بر میاد خوب پس مال پسرا رو از کجا میشه فهمید
اگرم منظورتون از عقد و ازدواج زیر یه سقف بودنو نبودنه که به نظر من تو ازدواج مجدد تاثیری نداره البته این فقط نظر منه

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوچ
دوس دارم طرفم مثل خودم آکبند آکبند باشه چطور اگه من یه روزی بله بگم همچی رو از اول تجربه می کنم اونم مثل من باشه
اما یه مورد تقریبا اینجوری داشتم طرف تو دوران نامزدی بهم زده بود فوری نه گفتم:)

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوس دارم طرفم مثل خودم آکبند آکبند باشه چطور اگه من یه روزی بله بگم همچی رو از اول تجربه می کنم اونم مثل من باشه
اما یه مورد تقریبا اینجوری داشتم طرف تو دوران نامزدی بهم زده بود فوری نه گفتم

افرین

حسین-تی

عضو جدید
تو همین کشور خودمون هر روز شاهد زوج هایی هستیم که یه روز زندگیشونو شروع کردن و حالا بنا به دلایلی از هم جدا میشن یا یکی از دو طرف فوت میکنه.
میخوام بدونم شما به خواستگاریِ یه زنِ مطلقه یا بیوه میرید؟یا با مردی که طلاق گرفته یا همسرش فوت کرده ازدواج میکنید؟

این مسائل اصلا مهم نیست . . .!
مهم علاقه ی دو طرفه . . !:gol:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اينم از اون سئوالاته كه جواب دادن بهش مشكله

از يك طرف بالاخره مردان و زنان مطلقه هم حق ازدواج مجدد دارن و نميتونند تا اخر عمر بدون همسر بمونند .

از طرف ديگه موانع زيادي سرراه اينجور ازداج هاي مجدد هست كه بيشترش عرفي و بخاطر اخلاق اجتماع هستش

بنظر ميرسه اگر مردان و زنان مطلقه ازدواج بعديشون هم با زنان و مردان مطلقه باشه بهتر ميتونند با هم كنار بيان و از بروز مشكلات احتمالي بعدي جلوگيري ميشه

متاسفانه نگرش جامعه ما يجورائي روي مسئله ازدواج يك دختر دوشيزه با يك مرد مطلقه و يا برعكس قدري با مشكل مواجه هستش و ميتونه در اينده براشون مشكل ايجاد كنه .

B A H R A M

عضو جدید
اره همه رو نمیشه با یه اتیش سوزوند. عشق کاری میکنه که نمیشه پیش بینی کرد.
ولی اگه روزی عاشق یه زن مطلقه شدم اونقدر صبر میکنم تا بفهمم که اون خانوم به خاطر من همه چیزای گذشته رو بتدازه دور و بیاد با من از اول شروع کنه. که این شعور زیادی میطلبه
با نظرت موافقم خیلی منصفانه گفتی :gol:

B A H R A M

عضو جدید
من همین الان از مام پرسیدم که اگه یه آقایی که همسرش فوت کرده و بچم داره بیاد خواستگاری و ما با هم توافق داشته باشیم شما چی میگی؟
اول گفت:کیه؟
گفتم شما بگو،قبول میکنی؟
گفت آره.چرا قبول نکنیم!
بعد گفت خب کیه؟(فکر کنم میخوان از دستم راخت شن دیگه)
خب دیگه اسپم نکنیم.جدی باشیم.

:eek::eek::eek::surprised:

B A H R A M

عضو جدید
نوچ
اما یه مورد تقریبا اینجوری داشتم طرف تو دوران نامزدی بهم زده بود فوری نه گفتم:)
این برای شما که اکبندی نبود
بنی ادم اعضای یکدیگرند که در افرینش زیک گوهرند
چو عضوی بدرد اورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار
تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند ادمی
:razz:

B A H R A M

عضو جدید
خب اينم از اون سئوالاته كه جواب دادن بهش مشكله

از يك طرف بالاخره مردان و زنان مطلقه هم حق ازدواج مجدد دارن و نميتونند تا اخر عمر بدون همسر بمونند .

از طرف ديگه موانع زيادي سرراه اينجور ازداج هاي مجدد هست كه بيشترش عرفي و بخاطر اخلاق اجتماع هستش

بنظر ميرسه اگر مردان و زنان مطلقه ازدواج بعديشون هم با زنان و مردان مطلقه باشه بهتر ميتونند با هم كنار بيان و از بروز مشكلات احتمالي بعدي جلوگيري ميشه

متاسفانه نگرش جامعه ما يجورائي روي مسئله ازدواج يك دختر دوشيزه با يك مرد مطلقه و يا برعكس قدري با مشكل مواجه هستش و ميتونه در اينده براشون مشكل ايجاد كنه .

همینطوره دوست عزیز :smile:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
گلم اگه میخواست با همون قبلیه باشه که از هم جدا نمیشدن!
بابا یکی از اشناهای ما همین کارو کرد زن اولش اینا رو ول نمیکرد بعد به دختره میگفت تو زیر پا شوهر من نشستی این بدبخت میگفت بابا من اصلا اون موقع نمیشناختم اینو

کلی رو اعصاب ابن زنه راه رفت بعد معلوم شددددددددد بلههههههههههههههه این اقا الانشم با زن اولیه در ارتباط شده:(

تو همین کشور خودمون هر روز شاهد زوج هایی هستیم که یه روز زندگیشونو شروع کردن و حالا بنا به دلایلی از هم جدا میشن یا یکی از دو طرف فوت میکنه.
میخوام بدونم شما به خواستگاریِ یه زنِ مطلقه یا بیوه میرید؟یا با مردی که طلاق گرفته یا همسرش فوت کرده ازدواج میکنید؟
البته بعضی از دخترها لیاقتشون همونه که وبال گردن خونوادشون بمونن و بعضی از خونواده ها هم لیاقتشون همونه که دخترشون برگرده خونشون

hamid15

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا ، به من آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچرا که نمی توانم تغییر دهم ، و شهامتی تا تغییر دهم آنچرا که می توانم ، و بینشی که تفاوت این دو را بدانم

:heart:

ترمه جون

عضو جدید

چه چیزی انقد تعجب آوره؟
مگه چه کار خلافی کردن؟
اگه یه روزی این اتفاق برای خودمون بیفته بازم همینطوری محکم میگیم که من فقط باید با یه مطلقه یا زن مرده ازدواج کنم؟
فقط کافیه خودمونو یه لحظه تو اون وضعیت قرار بدیم.

B A H R A M

عضو جدید
چه چیزی انقد تعجب آوره؟
مگه چه کار خلافی کردن؟
اگه یه روزی این اتفاق برای خودمون بیفته بازم همینطوری محکم میگیم که من فقط باید با یه مطلقه یا زن مرده ازدواج کنم؟
فقط کافیه خودمونو یه لحظه تو اون وضعیت قرار بدیم.
شما کیستید؟
از کجا آمده اید
کی از راه رسیده اید
چرا بی چراغ سخن می گوئید
این همه علامت سوال برای چیست
مگر من آشنای شمایم
که به آن سوی کوچه دعوتم می کنید
من که کاری نکرده ام
فقط از میان تمام نامها
نمی دانم از چه (( ری را )) را فراموش نکرده ام
آیا قناعت به سهم ستاره از نشانی راه
چیزی از جرم رفتن به سوی رویا را کم نخواهد کرد ؟
:gol:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
این برای شما که اکبندی نبود
بنی ادم اعضای یکدیگرند که در افرینش زیک گوهرند
چو عضوی بدرد اورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار
تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند ادمی
:razz:

قرار نیس اون حرفی رو بزنم که جمع می پسنده این عقیده من تو این مورده که فکر کنم کاملا هم شخصی و خصوصیه
هرکسی تو مسئله ازدواج و انتخاب همسر مختاره با عقل و منطق و احساس و مشورت اطرفیان خودش بره جلو
حالا اونی که می خواد با همچین آدمی مزدوج بشه خب بره بشه این نظر من بود :)

ترمه جون

عضو جدید
قرار نیس اون حرفی رو بزنم که جمع می پسنده این عقیده من تو این مورده که فکر کنم کاملا هم شخصی و خصوصیه
هرکسی تو مسئله ازدواج و انتخاب همسر مختاره با عقل و منطق و احساس و مشورت اطرفیان خودش بره جلو

حرفِ شما متینِ.
من بیشتر دوست دارم این فرهنگ اشتباه را در خودمون که نسل جوانیم تغییر بدم.
بلخره اون زن یه پشتوانه میخواد.کسی که بتونه بهش تکیه کنه.کسی که مواظبش باشه.اون مرد یه همدم میخواد.کسی که بتونه کمکش کنه از توی اون بحران در بیاد.
تازه من فکر میکنم اگه با یکی که ازدواج نکرده زندگیِ تازه ای را شروع کنن بهتره.چون اینا زخمین.خستن.نیاز به یه روحِ تازه نفس دارن.کسی که کمکشون کنه که گذشته را فراموش کنن نه اینکه از بدبختیا و غصه هاشون واسه هم تعریف کنن.
اون بچه یه پدر میخواد که وقتی دلش میگیره تو آغوشِ مردونش خودشو رها کنه.اون بچه یه مادر میخواد که وقتی شبا با چشم گریون میخوابه بوسه ی عشق را بدرقه ی خوابش کنه.
این قصه نیست یه واقعیته!

B A H R A M

عضو جدید
سارا خانم
چقدر این اواتارت خودشو قبول داره :smile:

B A H R A M

عضو جدید
حرفِ شما متینِ.
بلخره اون زن یه پشتوانه میخواد.کسی که بتونه بهش تکیه کنه.کسی که مواظبش باشه.اون مرد یه همدم میخواد.کسی که بتونه کمکش کنه از توی اون بحران در بیاد.
تازه من فکر میکنم اگه با یکی که ازدواج نکرده زندگیِ تازه ای را شروع کنن بهتره.چون اینا زخمین.خستن.نیاز به یه روحِ تازه نفس دارن.کسی که کمکشون کنه که گذشته را فراموش کنن نه اینکه از بدبختیا و غصه هاشون واسه هم تعریف کنن.
اون بچه یه پدر میخواد که وقتی دلش میگیره تو آغوشِ مردونش خودشو رها کنه.اون بچه یه مادر میخواد که وقتی شبا با چشم گریون میخوابه بوسه ی عشق را بدرقه ی خوابش کنه.
این قصه نیست یه واقعیته!
می توانم کنار تو باشم و
باز بی آواز از راز این همه همهمه بگذرم
من از پی زبان پوسیدگان نخواهم رفت
تنها منم که در خواب این همه زمستان لنگر نشین
هی بهار بهار برای باغ بابونه آرزو می کنم
حالا همین شوق بی قیمت و قاعده
همین حدود رویا و رفتن از پی نور ، ما را بس
تا بر اقلیم شقایق و خیال پروانه پادشاهی کنیم .

:gol:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفِ شما متینِ.
این قصه نیست یه واقعیته!
حرفات قشنگه ترمه جون اما می دونی بیشتر عوامل طلاق چیه
یا اعتیاد یا خیانت یا دروغ
من دوست صمیمیم یه دختریه که الان مهر طلاق رو پیشونیشه از مشکلاتش کاملا آگاهم
اما قبول کن تشخیص اینکه تو ماجرای طلاق کی مقصر بوده خیلی مشکله خیلی
در مورد همسر فوتی شاید مسئله یه خرده قابل تصمیم گیرنده باشه
ترمه عزیزم قبول کن تو جامعه ای حتی موقعی ازدواج با پسر یا دختر مجردش باید کلی تحقیق کنی و کلی روحیاتشو زیر رو کنی تا بفهمی اونی هس که نشون میده چطور باید یه مرد یا زن مطلقه رو بشناسی

بالا