boiler

mhjami2002

عضو جدید
carry over توی بویلر چه مشکلی ایجاد میکنه؟
اگه اطلاعاتی در مورد برنر ها دارید و همچنین منع فارسی و انگلیسی در مورد اون معرفی کنید؟

nader5520

عضو جدید
بخار خروجی از دیگ گاها به دلیل بالا بودن سطح آب و یا کف کردن سطح آب که به دلیل وجود گازهای نامحلول در آب است باعث می گردد تا آب نیز با بخار خارج شود که این مشکل را Carry Over می گویند. بهترین کتاب راهنمای بخار Steam & Condensate Loop از شرکت Spirax Sarco می باشد.

rashidishahram

مشاور صنعت برق
carry over توی بویلر چه مشکلی ایجاد میکنه؟
اگه اطلاعاتی در مورد برنر ها دارید و همچنین منع فارسی و انگلیسی در مورد اون معرفی کنید؟
بهترین مشعلهای استفاده شده در ایران مشعلهای زیر است و اطلاعات مورد نیازتان را در آن فکر کنم پیدا کنید.
http://www.saacke.co.uk
http://www.hamworthy-combustion.com/products.html

sobhanimehr

عضو جدید
تحليل سيكل نيروگاه بخار

تحليل سيكل نيروگاه بخار

سلام بويلري ها بين جولو . جهت هر گونه پاسخگويي در خدمتيم .:gol:
سلام
آيامي توني براي تحليل سيكل نيروگاه بخار واقعي و رسم سيكل ترموديناميكي آن (مانند :دياگرام دما -آنتروپي ) راهنمايي وكمك كني؟آيا نرم افزار خاصي دلرد؟

amirsayalat

عضو جدید
با سلام به شما دوست عزيز .

قرار بود اطلاعاتي در مورد بويلر برايمان در اين جا ارئه بديد پس چي شود ؟

با تشكر از جناب عالي .

sobhanimehr

عضو جدید
چه هیترهایی مد نظرتونه؟ می تونید بیشتر توضیح دهید؟
هیتر فشار ضعیف یا LP هیتر,جز گرمکنهای در مسیر سیکل آب از کندانسور به سمت بویلر در نیروگاههای بخارمی باشد. که با بخار طبقات توربین به طور غیر مستقیم گرم می شود.

arash_makooi

عضو جدید
با سلام به همگی دوستان
اگر بخوام که یک مقاله سرچ کنم از کجا می تونم پیدا کنم. بخاطر اینکه نمی دونم چه طوری می تونم در مورد انرژی های تجدید پذیر متن پیدا کنم.

ali21632163

عضو جدید
با سلام به شما دوست عزيز .

قرار بود اطلاعاتي در مورد بويلر برايمان در اين جا ارئه بديد پس چي شود ؟

با تشكر از جناب عالي .
سلام لطفا اطلاعاتی در مورد بویلر ها در اختیار من بگذارید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

motejalli

عضو جدید
اگر دماي بخار ورودي به توربين را كاهش دهيم چه تاثيري روي توربين ميگذارد؟ دماي operation توربين 380 درجه است و بخار با دماي 400 درجه وارد آن ميشه با فشار 40bar
ممنون ميشم راهنمايي بفرمائيد

reza.pey

عضو جدید
آقای مهندس خسروی سلام- جواب مردم را چرا نمیدهی. سوالات زیادی از شما در زمینه بویلر شده خصوصاً بازرسی بویلر لطفا پاسخ دهید.

nader5520

عضو جدید
دوست عزیز
شما میتوانید کتاب BOILER HANDBOOK را از اینترنت پیدا کنید. مطمن باشید هر اطلاعاتی را میتوانید در این کتاب پیدا نمایید. نادر

golabi2007

عضو جدید
اگر دماي بخار ورودي به توربين را كاهش دهيم چه تاثيري روي توربين ميگذارد؟ دماي operation توربين 380 درجه است و بخار با دماي 400 درجه وارد آن ميشه با فشار 40bar
ممنون ميشم راهنمايي بفرمائيد

با سلام
این دمایی که می فرمایید 380 درجه جزو حداقل دمای بخار ورودی است که سازنده مشخص نموده است با توجه به شرایط توربین و لوله کشی این دما را با لا برده تا بخار در توربین کندانس نشود

احمدآبادي

عضو جدید
با سلام
این دمایی که می فرمایید 380 درجه جزو حداقل دمای بخار ورودی است که سازنده مشخص نموده است با توجه به شرایط توربین و لوله کشی این دما را با لا برده تا بخار در توربین کندانس نشود

با كم شدن حرارت بخار ورودي به توربين آنتالپي بخار كاهش يافته و توان توربين كاهش مييابد در ضمن در صورتي كه خروجي بخار به چگالنده يا كاندنسر برود پرههاي انتهائي توربين دچار خوردهگي ميشود

بالا