نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
با سلام
همانطور که حتما همه اطلاع دارند نمایشگاه بین المللی ایران مد و ایران لب از 21 خرداد ماه در تهران برگزار می شه .
از دوستان عزیزی که از این نمایشگاه بازدید می کنند درخواست می کنم در صورت امکان نکات جالبی رو که در حین بازدید با اون مواجه شدند و فکر می کنند برای دیگر دوستان نیز می تونه آموزنده باشه رودر این تاپیک عنوان کنند .
در ضمن اگر در بین دوستان کسانی هستند که غرفه دارند می تونند آدرس غرفشون رو در این تاپیک بگذارند تا دوستان دیگربیشتر با فعالیتهای اونها آشنا بشند .

يامين

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شرکت ما غرفه داره تو نمایشگاه
جهان گسترش

حتما بیاین خیلی میتونه مفید باشه

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
سلام
شرکت ما غرفه داره تو نمایشگاه
جهان گسترش

حتما بیاین خیلی میتونه مفید باشه
ممنون از توجهتون
قابل ذکر است که شرکت جهان گسترش یکی از شرکتهای فعال در زمینه تجهیزات پزشکی تخصصی بخصوص در زمینه قلب و احیاء می باشد . یکی از معروفترین محصولاتی که توسط این شرکت در ایران توزیع می شود الکتروشوکهای مارک ZOLL می باشد .
برای آشنایی بیشتر با این شرکت می توانید به سایت این شرکت از طریق لینک زیر سر بزنید

http://www.jahangostaresh.com/Persian/Default.htm

Medical_eng87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز مهندسی پزشکی ، میشه بگید این نمایشگاه از کی تا کی هست و محل برگزاریش کجاست؟؟؟:redface:

mohamadhoseinzare

عضو جدید
نمایشگاه

نمایشگاه

مرسی دوست عزیز اقای نیازی

رفتم من نمایشگاه اما جنبه علمی نداره بیشتر تبلیغاتی هستش

متاسفانه اکثر دستگاه ها وارداتی بود و من موندم 3سال دیگه بخوام تموم کنم همه شرکتا فقط وارد می کنن و سرگردون میشیم چون رشته ما طراحی و ساخت هست حالا نمی گم بگن بیا بساز اما می تونیم که بعد اتمام درسمون کنار اونایی که دارن میسازن فعالیت داشته باشیم. همونطور که دیدین استخدام هم بازاریابی هستش بیشتر تک و توک پیدا میشه یه بیمارستان بخواد اونجا کار کنیم.

در ضمن من رفته بودم تا تخصصی ازشون سوال نشه به کسی توضیحات درست حسابی نمیدن .

دستگاه های بروزی اورده بودن اما تاسف که تولید کننده نداریم.

الان اینجا دست کم 10 نفر فعالیت دارن با همین 10 نفر می تونیم یه گروه پژوهشی راه بندازیم نظرتون چیه؟

Medical_eng87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز ، منم رفتم نمایشگاه ولی اینجور نمایشگاه ها به درد دانشجوها و کسانی که بخواند اطلاعات جمع کنند و آشنا بشند نمی خورد ، همه فقط برای معامله و خرید و فروش رفته بودند و فقط جواب کسانی را می دادند که بخواند خرید کنند و و اکثر بروشور و کاتالگ هاشون به زبان انگلیسی بود ، کلا برای من مفید نبود ، حالا نمی دونم بعدا کجاها بتونیم کار پیدا کنیم

mohamadhoseinzare

عضو جدید
دوستان عزیز

چه دوستانی مثل مهندس نیازی دارای شغل هستن در این رشته و چه دوستانی که مثل من دانشجو و نگران اینده شغلی هستیم

باید یه فکر اساسی کنیم که نه به خاطر درامد (البته خودم هزار تا مشکل مالی دارم واسه دانشگاه با اینکه دولتیه ) بلکه به خاطر یه عضو مفید تو جامعه باشیم و از رشته مون استفاده کنیم نه بریم شرکت بازاریابی کنیم مخصوصا" خودم که گرایش الکترونیک می خونم و دستگاه هایی که با این رشته سرو کار دارن تو کشورمون تولید نمی شه ...

دوستان با تجربه کمک کنن یه فکری کنیم. یه گروه ساخت و طراحی تشکیل بدیم؟!!!! یا هر پیشنهاد دیگه

hassan_niazy

مدیر بازنشسته

متاسفانه اکثر دستگاه ها وارداتی بود و من موندم 3سال دیگه بخوام تموم کنم همه شرکتا فقط وارد می کنن و سرگردون میشیم چون رشته ما طراحی و ساخت هست حالا نمی گم بگن بیا بساز اما می تونیم که بعد اتمام درسمون کنار اونایی که دارن میسازن فعالیت داشته باشیم. همونطور که دیدین استخدام هم بازاریابی هستش بیشتر تک و توک پیدا میشه یه بیمارستان بخواد اونجا کار کنیم.

الان اینجا دست کم 10 نفر فعالیت دارن با همین 10 نفر می تونیم یه گروه پژوهشی راه بندازیم نظرتون چیه؟

سلام دوستان عزیز ، منم رفتم نمایشگاه ولی اینجور نمایشگاه ها به درد دانشجوها و کسانی که بخواند اطلاعات جمع کنند و آشنا بشند نمی خورد ، همه فقط برای معامله و خرید و فروش رفته بودند و فقط جواب کسانی را می دادند که بخواند خرید کنند و و اکثر بروشور و کاتالگ هاشون به زبان انگلیسی بود ، کلا برای من مفید نبود ، حالا نمی دونم بعدا کجاها بتونیم کار پیدا کنیم

دوستان عزیز

چه دوستانی مثل مهندس نیازی دارای شغل هستن در این رشته و چه دوستانی که مثل من دانشجو و نگران اینده شغلی هستیم

باید یه فکر اساسی کنیم که نه به خاطر درامد (البته خودم هزار تا مشکل مالی دارم واسه دانشگاه با اینکه دولتیه ) بلکه به خاطر یه عضو مفید تو جامعه باشیم و از رشته مون استفاده کنیم نه بریم شرکت بازاریابی کنیم مخصوصا" خودم که گرایش الکترونیک می خونم و دستگاه هایی که با این رشته سرو کار دارن تو کشورمون تولید نمی شه ...

دوستان با تجربه کمک کنن یه فکری کنیم. یه گروه ساخت و طراحی تشکیل بدیم؟!!!! یا هر پیشنهاد دیگه
ببینید دوستان اینکه از یک نمایشگاه تجاری بتونید بهره علمی ببرید هنر شماست . مسلما شرکتهایی که تو نمایشگاه کلی هزینه کردند و غرفه دارند این همه هزینه رو برای بالا بردن سطح علمی ما نکردند . اونها هدفشون بالا بردن فروششون هست .
من دفعه اول و دومی که این نمایشگاه رو رفتم خیلی تو ذوقم خورد . بخصوص از نحوه برخورد برخی ( شما بخونید اکثر ) غرفه دارها و صاحبان شرکتها . توقع من از یک نمایشگاه تخصصی این بود که غرفه داران بحث های تخصصی بکنند و همشون اطلاعات تخصصی داشته باشند . اما این طور نبود بخصوص دیدشون نسبت به دانشجوها که اکثرا به عنوان مزاحم به ما نگاه می کردند . خوب طبیعیه یک دانشجوی سال اول با خیلی از دستگاهها آشنایی نداره و این عیب نیست . همینکه می یاد نمایشگاه و از غرفه ها با دقت بازدید می کنه خودش نشانگر دو مورد هست یکی اینکه با این دستگاهها آشنا نیست و دوم اینکه می خواد با این ها آشنا بشه .
اما کم کم یاد گرفتم از همین نمایشگاه تجاری و همین غرفه داران چطور میشه اطلاعات تخصصی یاد گرفت . کدوم شرکتها واقعا تخصصی کار می کنند و به متخصصین و همکارانشون احترام می گذارند و کدوم شرکتها رو بای دورشون رو خط کشید .
یک گزارش کوچولو هم از یک چند تا غرفه که واقعا کارشون خوب بود تهیه کردم که انشا ا. . . به زودی می زنم تو همین تاپیک . راستش رو بخواهید از وقتی از مرخصی برگشتم اینقدر کار رو سرم ریخته که وقت نکردم ویرایشش کنم .

hassan_niazy

مدیر بازنشسته

بیبنید دوست عزیز در این رشته مهمترین عنصر برای فعالیت و تداوم کار ، علاقه است . متاسفانه نه می شه روی قوانین حساب باز کرد و نه روی برنامه های وزارت بهداشت و درمان . ام زمان به نفع ماست .
اگه توقعتون از اینکه مهندس پزشک شدید این هستش که تاقچه بالا بنشونندتون و هر جا رفتید تحویلتون بگیرند ، کور خوندید :) . فقط وقتی می رید خواستگاری یک کم براتون کلاس می زارن که آره طرف هم پزشکه هم مهندس :heart::redface: اونم بیشتر برای اینه که خرتون کنند خوب تیغتون بزنن :mad::eek:
اما در بازار کار هنوز ما مشکل داریم و به قول شما هم اوناییکه شاغل هستند امنیت شغلی ندارند و هم اونایی که دنبال کار می گردند کار مناسب گیرشون نمی یاد .
ولی باید بهتون بگم این وضعیت مختص رشته ما نیست و درد مشترک همه فارغ التحصیلان دانشگاهی در ایران هستش . تازه وضع ما به نسبت بد نیست . متوسطیم
بیمارستانهای دولتی موظف شدند به نسبت تعدادی رو استخدام کنند هرچند کم می گیرند و با رابطه و . . .
بیمارستان های خصوصی هم دارند به این نتیجه می رسند که وجود مهندس پزشک براشون مفیده و اخیرا تعدادی شون رو دیدم که دنبال مهندسی پزشکی می گردند .
شرکتهای خصوصی هم اکثرا فروشنده ( بخونید کارشناس یا مدیر فروش ) می خوان که خوب طبیعیه . مقصر هم خودمونیم که نمی تونیم از سود فروش و پورسانتهای بالاش چشم پوشی کنیم . اکثر دوستان من در همین زمینه فعالیت می کنند و کلی هم خوشحال که وضعشون توپه . کسی مجبورشون نکرده و حاضر هم نیستند تغییر شغل بدند .
در مورد تحقیقات تو ایران اصلا ازش چیزی در نمی یاد و اصلا آینده نداره . خیلی روش حساب نکنید .
می مونه نون بخور و نعمیر کارهای فنی . حداقلش اینه که آدم دلش خوشه نون بازوشو می خوره . دیر جواب می ده و حوصله و پشتکار می خواد ولی به نظر من به زحمتش می ارزه . ما که راضیم . البته درآمدش به نسبت اونایی که کار فروش می کنند خیلی کمتره ;)

mohamadhoseinzare

عضو جدید
بیبنید دوست عزیز در این رشته مهمترین عنصر برای فعالیت و تداوم کار ، علاقه است . متاسفانه نه می شه روی قوانین حساب باز کرد و نه روی برنامه های وزارت بهداشت و درمان . ام زمان به نفع ماست .
اگه توقعتون از اینکه مهندس پزشک شدید این هستش که تاقچه بالا بنشونندتون و هر جا رفتید تحویلتون بگیرند ، کور خوندید :) . فقط وقتی می رید خواستگاری یک کم براتون کلاس می زارن که آره طرف هم پزشکه هم مهندس :heart::redface: اونم بیشتر برای اینه که خرتون کنند خوب تیغتون بزنن :mad::eek:
اما در بازار کار هنوز ما مشکل داریم و به قول شما هم اوناییکه شاغل هستند امنیت شغلی ندارند و هم اونایی که دنبال کار می گردند کار مناسب گیرشون نمی یاد .
ولی باید بهتون بگم این وضعیت مختص رشته ما نیست و درد مشترک همه فارغ التحصیلان دانشگاهی در ایران هستش . تازه وضع ما به نسبت بد نیست . متوسطیم
بیمارستانهای دولتی موظف شدند به نسبت تعدادی رو استخدام کنند هرچند کم می گیرند و با رابطه و . . .
بیمارستان های خصوصی هم دارند به این نتیجه می رسند که وجود مهندس پزشک براشون مفیده و اخیرا تعدادی شون رو دیدم که دنبال مهندسی پزشکی می گردند .
شرکتهای خصوصی هم اکثرا فروشنده ( بخونید کارشناس یا مدیر فروش ) می خوان که خوب طبیعیه . مقصر هم خودمونیم که نمی تونیم از سود فروش و پورسانتهای بالاش چشم پوشی کنیم . اکثر دوستان من در همین زمینه فعالیت می کنند و کلی هم خوشحال که وضعشون توپه . کسی مجبورشون نکرده و حاضر هم نیستند تغییر شغل بدند .
در مورد تحقیقات تو ایران اصلا ازش چیزی در نمی یاد و اصلا آینده نداره . خیلی روش حساب نکنید .
می مونه نون بخور و نعمیر کارهای فنی . حداقلش اینه که آدم دلش خوشه نون بازوشو می خوره . دیر جواب می ده و حوصله و پشتکار می خواد ولی به نظر من به زحمتش می ارزه . ما که راضیم . البته درآمدش به نسبت اونایی که کار فروش می کنند خیلی کمتره ;)

مسلما" همه علاقه دارند و دنبال بالا نشوندنم نیستیم (من خودم بیخیال پشت میز نشستنم) اگه قرار بود مدیر فروش بشیم حداقل درسی ازش می گذاشتن که بدونیم چه کنیم >>>اینم احتمالا" قبل اتمام دانشگاه خودمون باید بخونیم. سود خوبه پول در اوردن خوبه اما من به شخصه با وجود مشکلات مالی که دارم دنبال علم هستم یه فعالیت مفید
بازم همین تعمیرات خوبه

ممنون مهندس نیازی که راهنمایی می کنین
دوستان دیگه هم نظری دارن بگن اینجا جمع شدیم با هم مشکلات حل و فصل کنیم:w42:

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
مسلما" همه علاقه دارند و دنبال بالا نشوندنم نیستیم (من خودم بیخیال پشت میز نشستنم) اگه قرار بود مدیر فروش بشیم حداقل درسی ازش می گذاشتن که بدونیم چه کنیم >>>اینم احتمالا" قبل اتمام دانشگاه خودمون باید بخونیم. سود خوبه پول در اوردن خوبه اما من به شخصه با وجود مشکلات مالی که دارم دنبال علم هستم یه فعالیت مفید
بازم همین تعمیرات خوبه

ممنون مهندس نیازی که راهنمایی می کنین
دوستان دیگه هم نظری دارن بگن اینجا جمع شدیم با هم مشکلات حل و فصل کنیم:w42:
نظر من هم دقیقا همینطور است . اینکه در مورد دیگر شاخه های شغلی هم صحبت می کنم به دلیل این هست که طرفداران بیشتری دارد وگر نه من پس از بررسی همه این شاخه ها به این نتیجه رسیدم .خوب شاید دیگر دوستان با این کار موافق نباشند و مسلما نظرشون محترمه ولی به هر حال نظر من این هستش که اگه می خواستم فروشنده شم ، می رفتم به جای اینکه عمرم رو تو درس و کتاب بگذرونم ، تو بازار کار می کردم و یک مدرک آبکی از یک دانشگاه ... می گرفتم و با بالا بردن روابط عمومی و چرب زبانی نون در می آوردم .
به قول یکی از دوستان یک لپ تاپ می گذاشتم زیر بقلم و یک کت و شلوار اتو کشیده و چند تا کاتالوگ . تمام . بقیه اش هم بر می گشت به قدرت زبان و . . .
اما حالا . باید از کلی اطلاعات فنی جور و واجور سر در بیارم و اطلاعاتم رو هر روز به روز نگهدارم . می دونید که رشته ما یک رشته بین رشته ای است . برق باید بدونیم . کامپیوتر و شبکه نیاز داریم . از پزشکی هم باید سر دربیاریم . تازه کلی دستگاه را هم باید بشناسیم که به حق هرکس ادعا کرد با همه اش آشنا است مطمئن باشید دروغ می گه .
ولی حداقل احساس می کنم یک کار مفید انجام می دم که مقداری از آنچه را که در دانشگاه خوندم می تونم استفاده کنم . هرچند این اطلاعاتی که در دانشگاه در اختیار ما قرار می دهند عمدتا قدیمی و کم استفاده است و عمده آنچه رو نیاز داریم خودمون باید یاد بگیریم .
در مورد تبادل اطلاعات علمی ، به نظر من مهندسین پزشکی از دیگر مهندسین خسیس تر و تنگ نظر تر هستند و به همین دلیل هم همیشه تنها هستند . باید این سنت نامیمون شکسته شود .