مجموعه کتاب سبز شهرداری ها

DDDIQ

مدیر ارشد
کتاب سبز شهرداریها
جلد اول : شهرسازی
مولف :احمد سعید نیا

پیوست ها

• جلد اول کتاب سبز&#.pdf
    330.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
کتابهای سبز شهرداری ها جلد دوم

کتابهای سبز شهرداری ها جلد دوم

کاربری زمین شهری
احمد سعید نیا

جلد دوم

گزارش حاضر جلد دوم از مجموعه کتاب سبز با عنوان کاربری زمین شهری می باشد . کاربری زمین شهری یکی از مفاهیم پایه و اصلی شهرسازی است که در حقیقت شالوده شکل گیری این علم را بنیان می دهد و باید به گونه ای دقیق و موشکافانه شناخته شود

پیوست ها

• 2- karbari zamin shahri.pdf
    348.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
کتاب سبز شهرداری ها جلد سوم

کتاب سبز شهرداری ها جلد سوم

حمل و نقل شهری
احمد سعید نیا

جلد سوم کتاب سبز شهرداری ها

پیوست ها

• 3- haml o naghl shahri.pdf
    216.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
کتاب سبز شهرداری ها جلد چهارم

کتاب سبز شهرداری ها جلد چهارم

نظام مراکز شهری / فضاهای مسکونی

گزارش حاضر جلد چهارم از مجموعه کتاب سبز است که به مقوله نظام مراکز شهری و فضاهای مسکونی که در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر هستند و سازمان فضایی شهر را تعریف میکنند می پردازد.
در مبحث نظام مراکز شهری ابتدا الگوهای گوناگون مراکز شهری شامل الگوهای تک مرکزی و چند مرکزی معرفی شده و سپس مفهوم سلسه مراتب مراکز شهری که از مفاهیم بنیادین سازمان یابی فضای شهر می باشد تبین گردیده است
در بخش دوم که به بررسی فضاهای مسکونی اختصاص یافته است مشخصات و معیار های پایه فضای مسکونی از جمله واحد همسایگی , نواحی مسکونی , کاربری مسکونی مورد بررسی قرار گرفته و مجموعه نکاتی که در خصوص فضاهای مسکونی شهرها باید در برنامه ریزی مورد توجه قرار گیرد به اجمال بیان شده است

پیوست ها

• 4-nezam marakez shahri fazay maskoni.pdf
    430.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
کتاب سبز شهرداری ها جلد پنجم

کتاب سبز شهرداری ها جلد پنجم

طراحی شهری در ایران

گزارش حاضر مجلد پنجم از کتاب سبز " راهنمای شهرداریها می باشد که به مقوله طراحی های شهری در ایران می پردازد در این گزارش ابتدا به ضرورت تهیه طرحهای شهریی و اهمیتی که اینگونه طرحها در ساماندهی و توسعه آتی شهرها بر عهده دارند تبیین گردیده و سپس پیشینه تهیه طرحهای شهری در ایران از اعاز تا کنون شاما اهم رویدادها و جریانات مربوط به برنامه ریزی شهری در برنامه های توسعه کشور و نیز تحولات قوانین و مقررات شهری مورد بررسی قرار گرفته است

پیوست ها

• 5- tarahi shahti dar iran.pdf
    449.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
کتاب سبز شهرداری ها جلد ششم

کتاب سبز شهرداری ها جلد ششم

نظام مراکز شهری

گزارش حاضر مجلد ششم از مجموعه کتاب سبز شهرداریها میباشد که به مقوله ساخت و سازهای شهری اختصاص یاقته و در آن ابعاد گوناگون این امر مهم که شامل مقررات کنترل ساختمان, صدور پروانه ساختمان , قوانین موثر در کنترل ساختمان , تخلفات ساختمانی و اصول مدیریت کنترل ساختمان میباشد , مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مسائل و راهکاری هر یک از موضوعات تشریح و تبیین گردیده است

پیوست ها

• 6- nezam marakez shahri.pdf
    388 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
کتاب سبز شهرداری ها جلد هفتم

کتاب سبز شهرداری ها جلد هفتم

مواد زائد جامد شهری

جلد هفتم شامل برنامه ریزی و مدیریت بهداشت و نظافت شهری است. در این جلد وظایف شهرداری ها در زمینه: روش ها , معیارها و مدیریت جمع آوری دفع و بازیافت مواد مطرح شده است یکی از مباحث جدید در این بخش پاکیزگی و نظافت شهری است که نقش شهرداری ها در چارچوب حفاظت محیط زیست شهری مشخص می سازد

پیوست ها

• 7-mavad zaed jamed shahri.pdf
    411.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
کتاب سبز شهرداری ها جلد هشتم

کتاب سبز شهرداری ها جلد هشتم

تاسیسات خدمات شهری

در جلد هشتم , مبانی مکان یابی , برنامه ریزی و مدیریت تاسیسات خدمات شهری مطرح شده است. که شامل : گورستان , کشتارگاه , میادین میوه و تره بار و پایانه است و وظایف شهرداری در این زمینه مطرح شده است.

پیوست ها

• 8- tasisat khadamat shahri.pdf
    315.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
کتاب سبز شهرداری ها جلدنهم

کتاب سبز شهرداری ها جلدنهم

فضاهای سبز شهری

در مجلد نهم مبانی برنامه ریزی , مدیریت فضاهای سبز شهری , جایگاهی قانونی شهرداریها در توسعه , بهسازی و نگهداری فضاهای سبز , چارک های شهر و پیرامون شهری با توجه به گونه شناسی گیاهان در رابطه با شرایط اقلیمی براساس منابع معتبر در این زمینه مطرح و به روش های آبیاری , کاشت و نگهداری نیز پرداخته میشود

پیوست ها

• 9-fazay sabz shahri.pdf
    484.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1

DDDIQ

مدیر ارشد
کتاب سبز شهرداری ها جلد دهم

کتاب سبز شهرداری ها جلد دهم

فضاهای فرهنگی , ورزشی و تفریحی

وظایف نوین شهرداری ها در برنامه ریزی و مدیریت فضاهای فرهنگی - تفریحی در زمین کتابخانه های شهری , زمین های ورزشی و تفرجگاه ها طبیعی پیرامون شهرها در جلد دهم به تفصیل بیان شده و ضوابط مکان یابی و معیارهای برنامه ریزی آنها بحث شده است

پیوست ها

• 10 -fazahay farhangi varzeshi tafrihi.pdf
    354.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
کتاب سبز شهرداری ها جلد یازدهم

کتاب سبز شهرداری ها جلد یازدهم

مدیریت شهری
احمد سعید نیا

جلد یازدهم درباره اصول و مبانی مدیریت شهری بحث می کند و شامل دو بخش است : در بخش اول , اصول نظری و علمی مدیریت شهری و فرایند تصمیم گیری و ابعاد اجزائی ان بحث شده است و در بخش دوم مدیریت مالی و اداری شهرداریها مطرح گردیده است . یکی از مباحث مهم این بخش طرح مسائل مدیریت شهری بر اساس جدیدترین پژوهش های علمی و ارایه پیشنهادهای اصلاحی در این زمینه است

پیوست ها

• 11-modiriat shahri.pdf
    521.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
کتاب سبز شهرداری ها جلد دوازدهم

کتاب سبز شهرداری ها جلد دوازدهم

طراحی فضا و مبلمان شهری

جلد دوازدهم این مجموعه به لوازم و تجهیزات فضاهای شهری می پردازد . در این مبحث با تاکید بر طراحی فضاهای شهری و بهبود کیفیت محیطی , ویژگی ها و معیارهای زیبا سازی شهری تبیین گردیده اند

پیوست ها

• 12-tarahi fazaha va mobleman shahri.pdf
    264.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

panjkhah

عضو جدید
ممنونم؛فایل هاتون عالی بود.اما میشه بگین فقط همین 11 جلد منتشر شده یا بعد جلد 11 باز هم چیزی منتشر شده؟!

mostafa_miri_zah

عضو جدید
طراحی فضا و مبلمان شهری

جلد دوازدهم این مجموعه به لوازم و تجهیزات فضاهای شهری می پردازد . در این مبحث با تاکید بر طراحی فضاهای شهری و بهبود کیفیت محیطی , ویژگی ها و معیارهای زیبا سازی شهری تبیین گردیده اند
با سلام بابت قراردادن این جلد کتابها ممنونم بسیار زیاد
من مهندس عمران هستم که از روی اجبار در یک پست اداری معماری و شهرسازی دارم کار میکنم . پس از مدتی سعی کردم با دونستن ضوابط و قوانین معماری و شهرسازی مشکلاتم رو مرتفع کنم که الان علاقه بسیاری به شهرسازی پیدا کردم و هرچیز منجمله قوانین شهرداری و شهرسازی و دیگر مطالب مفید واسم جذابه و از شما که سهمی در این پیشرفت من دارید متشکرم

بالا