گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
؟؟؟؟؟؟
سلاااااااااااااام!
خوبی شما؟ من امروز پست هاتو دیدم و کلی یاد قدیم افتادم!

ادم الان میاد اینجا حوصلش سر میره، تاپیک سوالات که همه فقط سوال پرسیدن جواب دادنی در کار نیست، تاپیک جدید به درد بخور هم که دیده نمی شه، از کربلایی و امیر، خانوم رضایی و بقیه هم که خبری نیست، از بچه های قدیمی یکی شما رو شناختم، یکی هم mtr.
یه زمانی بچه ها خیلی فعال بودن، یادمه کربلایی تو فکر مجله الکترونیک بود ولی حیف که خبری نشد. بچه ها می خواستن با هم پروژه کار کنن و...
البته می دونم بچه ها به خاطر ترم های اخر دانشگاه سرشون شلوغه. خود منم وقت نمی کنم اینجاها بیام.
حداقل امیدوارم اعضای جدید یکم فعال تر باشن.

mtr

عضو جدید
سلام
فكر نميكنم بستن اين تاپيك، دردي رو دوا كنه... متاسفانه تلف كردن بيخودي وقت چيزيه كه در ما نهادينه شده! دوست داريم بي خود و بي جهت حرف بزنيم! (بجاي اينكه وقتمون رو صرف مطالعه و كاراي مفيبد كنيم!) اين تاپيك بسته بشه دوستان ميرن تاپيك هاي مشابه يا ...
ما بايد خودمون بيدار شيم و روي كاراي علمي بدرد بخور متمركز بشيم
موفق باشيد

دوستان عزیزی که فونت فارسی ندران می‌تونن برن تو این سایت و فینگیلیش بنویسن و فارسی دریافت کنن.....

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام!من هم آي تي مي خونم ولي حالا بعد از يك سال متوجه اين موضوع شدم كه هيچ علاقه اي به برنامه نويسي ندارم و در واقع برنامه نويسيم تعريفي نداره.به نظر شما آيا مي تونم تو اين رشته موفق شم يانه؟

من همیشه خودم رو یه الگوریتم نویس دونستم، چون عاشق الگوریتم نویسیم، ولی برنامه نویس نیستم، برنامه نویسی رو به عنوان یه ابزار یاد گرفتم. IT برنامه نویسی نیست. خود من تجارت الکترونیک رو خیلی دوست دارم که ربط چندانی هم به برنامه نویسی نداره.

سلام منم وارد بحث می شم من یه دخترم و وقتی خواستم it رو به عنوان رشته دانشگاهیم انتخاب کنم رفتم دنبالش ببینم چیه؟ فهمیدم چیه ولی اگه ازم بپرسن که it چه رشته ایه فقط می تونم بگم باید خودتون برین دنبالش در ضمن تو دانشگاه ما اکثر it ها دخترن و همه با علاقه اومدن تو این رشته اما متاسفانه بعضی هی بدون آگاهی و فقط به خاطر کلاس گذاشتن اومدن it

شما با بقیه چیکار دارین، تو همه ی رشته ها ممکنه تو کلاس یه عده علاقه مند باشن ولی یه عده اشتباهی اومده باشن. مهم علاقه خودتونه.
یادتون نره تو دانشگاه کسی قرار نیست مطلب به درد بخوری به شما یاد بده، حتی از اساتید هم نباید زیاد توقع داشته باشید. اگه دوست دارین پیشرفت کنین باید خودتون یه کاری واسه خودتون بکنین. این تجربه ای که بعد از 4 سال تحصیل تو دانشگاه سراسری نصیب من شده.

nazanin888

عضو جدید
من هم سلام عرض می‌کنم.
بله، دقیقا کسی‌ که در این رشته درس میخونه، باید مفهومی از برنامه نویسی بدون، نه اینکه کاملا به زیرو بمش اشنا باشه. البته اگر بلد باشی‌ که نونت تو روغنه
اگه می‌خوای به برنامنویسی علاقه ماند بشی‌ (پیشنهاد می‌کنم علاقمند بشو) بهتره برنام نویسیرو تحت ماشیین یاد بگیری.
من خودم دارم این کارو می‌کنم.
یعنی‌ نیتت این باشه که یه برنامه بنویسی‌ که بتونی‌ از استفاده کنی‌.
باز هم آقا بخوای بیشتر توضیح میدم.....
اگه لطف كنيد وبيشترتوضيح بدين ممنون ميشم..

nazanin888

عضو جدید
سلام دوست خوبم، خیلی خوبه که این رشترو انتخاب کردی، به نظر من رشتهٔ ما علوم جدید هست، کاربرد کامپیوتر در زندگی‌ روزمره، در صورتی‌ که نرم‌افزار "علم" کامپیوتر هستش.
راستی‌، کدوم دانشگاه درس میخونی؟! ;)
تو صنعتي اروميه مي خونم...من شنيدم نحوه ارائه اين رشته تو دانشگاه ها فرق مي كني..يكي بيشتر به مباحث مديريتيش اهميت ميده..يكي به نرم افزاري..يكي به الكترونيكيش...

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
ادم الان میاد اینجا حوصلش سر میره، تاپیک سوالات که همه فقط سوال پرسیدن جواب دادنی در کار نیست، تاپیک جدید به درد بخور هم که دیده نمی شه، از کربلایی و امیر، خانوم رضایی و بقیه هم که خبری نیست، از بچه های قدیمی یکی شما رو شناختم، یکی هم mtr.
یه زمانی بچه ها خیلی فعال بودن، یادمه کربلایی تو فکر مجله الکترونیک بود ولی حیف که خبری نشد. بچه ها می خواستن با هم پروژه کار کنن و...
البته می دونم بچه ها به خاطر ترم های اخر دانشگاه سرشون شلوغه. خود منم وقت نمی کنم اینجاها بیام.

سلام دوست قدیمی الان هم می خواهیم چند نفری روی پروژه کار کنیم اگه کسی پایه است و وسط راه ول نمی کند و برود بیاد اینجا

کربلایی

مدیر بازنشسته

سلام طاها، نجسن؟

متاسفانه بعضی از دوستان سر اون نشریه خوب جلو نیومدند... منم مشکلاتی داشتم و نتونستم ادامه بدم... موند
از امیر خبر ندارم، خیلی وقته نیست... امیدوارم هرجا هست شاد باشه و موفق! امیدوارم برگرده، اما من هستم میام و سر میزنم و میرم! کمتر پست میدم! اگه سوالی ببینم که بلد باشم حتما پاسخ میدم...

راستی!

مسابقات شطرنج باشگاه مهندسان رو فراموش نکنید!

موفق باشید

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام طاها، نجسن؟

متاسفانه بعضی از دوستان سر اون نشریه خوب جلو نیومدند... منم مشکلاتی داشتم و نتونستم ادامه بدم... موند
از امیر خبر ندارم، خیلی وقته نیست... امیدوارم هرجا هست شاد باشه و موفق! امیدوارم برگرده، اما من هستم میام و سر میزنم و میرم! کمتر پست میدم! اگه سوالی ببینم که بلد باشم حتما پاسخ میدم...

راستی!

مسابقات شطرنج باشگاه مهندسان رو فراموش نکنید!

موفق باشید

سلام ، من یاخجیام، سن نجسن؟
آقا سر اون نشریه من خیل پایه بودم، حیف که منتشر نشد، اگه یادت باشه واسش لوگو و یه جلد هم طراحی کردم.
ولی خودمونیما من نگا کردم بیشتر سوالات بی جواب مونده بود.
خود منم سرم زیاد شلوغه، تا دوهفته پیش سر گرم تیم رباتیک دانشگاه بودم، جای شما خالی رفتیم مسابقات IranOpen. الانم یکم سرگرم درس و مشق و کارم.
سعی می کنم یکم بیشتر به شما سر بزنم.
راستی این مسابقات شطرنج دقیقاً چه طوریه؟ یکم توضیح بدی بد نمی شه

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام دوست قدیمی الان هم می خواهیم چند نفری روی پروژه کار کنیم اگه کسی پایه است و وسط راه ول نمی کند و برود بیاد اینجا

من واسه چنین چیزایی خیلی پایم، الان یه تحقیق رو الگوریتم ژنتیک دارم، که می خوام انتخاب نسل رو با نسبت بیشتری از نخبه ها انجام بدم و نتیجه رو در حالت های مختلف مقایسه کنم.
اگه موضوع جالبی باشه، کار می کنم.

mtr

عضو جدید
تو صنعتي اروميه مي خونم...من شنيدم نحوه ارائه اين رشته تو دانشگاه ها فرق مي كني..يكي بيشتر به مباحث مديريتيش اهميت ميده..يكي به نرم افزاري..يكي به الكترونيكيش...

سلامی‌ دوباره:smile:
بله، دقیقا همینطوری هستش، دانشگاه نظر شخصی‌ و علاقهٔ خودشو به دانشجوها ابلاغ می‌کنه.
اگه متوجه بشیم، ما "دانش جوو" هستیم. یعنی‌ اون چیزی که مورد علاقه ما هست رو باید پیشرو بگیریم.
شبکه دوست داری، دانشگاه مدیریتیه؟، زحمت بکش!:cool:! کتاب شبکه بگیر، خودت بخون و مدرکشو تا به ارشد نرسیدی سعی‌ کن اخذ کنی‌. اینو جدی میگم;)
اونوقت میفهمیم استاد راهنما یعنی‌ چی‌:gol::gol:

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام ، من یاخجیام، سن نجسن؟
آقا سر اون نشریه من خیل پایه بودم، حیف که منتشر نشد، اگه یادت باشه واسش لوگو و یه جلد هم طراحی کردم.
ولی خودمونیما من نگا کردم بیشتر سوالات بی جواب مونده بود.
خود منم سرم زیاد شلوغه، تا دوهفته پیش سر گرم تیم رباتیک دانشگاه بودم، جای شما خالی رفتیم مسابقات IranOpen. الانم یکم سرگرم درس و مشق و کارم.
سعی می کنم یکم بیشتر به شما سر بزنم.
راستی این مسابقات شطرنج دقیقاً چه طوریه؟ یکم توضیح بدی بد نمی شه

امیدوارم در رقابتهای رباتیک مقام بیارید
درباره مسابقات شطرنج در صفحه 5 لینکی که در امضام گذاشتم توضیح داده شده...
خوشحال میشم شرکت کنید

mym

عضو جدید
بازم سلام
من كه هنوز نفهميدم قضيه چيه كه هر چي سوال من اينجا مي پرسم يا كسي جواب نميده يا يك نفر جواب ميده!!
اگر پرسيدم كارگاه عمومي چي گذرونديد براي اين بود كه دانشگاه به بهانه اين كه اين كارگاه ها به رشته ي شما مرتبط نيست قرار به جاي كارگاه گردش علمي بذاره!!
در ضمن مي خواستم بدونم كسي اينجا دانشجوي مجازي نيست؟ چند تا سوال داشتم و البته واقعاً هم برام حياتي هستش
اين كه در طول ترم چند جلسه كلاس حضوري دارند؟ كلاس هاي آنلاين چطور؟ از تدريس و محتواها راضي هستند؟ يا مثلاً شده دانشگاه بگه از فلان صفحه تا فلان صفحه منبع را بخونيد؟ در ضمن سطح علمي كساني كه تدريس مي كنند در چه حدي هستش؟
خيلي خيلي ممنون

nazanin888

عضو جدید
حتما، فقط اولش لطف کن بهم بگو که از الکترونیک خوشت میاد؟ از رباتیک؟ از اینکه با یه قطعهٔ سخت افزاری بتونی‌ اختراع کنی‌؟
راستش از همون اولش به مباحث علوم انساني مثل مديريت علاقه داشتم.سخت افزارهم دوست دارم.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
امیدوارم در رقابتهای رباتیک مقام بیارید
درباره مسابقات شطرنج در صفحه 5 لینکی که در امضام گذاشتم توضیح داده شده...
خوشحال میشم شرکت کنید

مسابقات رباتیک سه هفته پیش بود. رفتیم، ولی وضع تیم مون زیاد خوب نبود، حذف شدیم.
در ضمن سعی می کنم حتماً در مسابقات شطرنج شرکت کنم، البته باید بگم که احتمالاً از آخر اول شم.

mtr

عضو جدید
راستش از همون اولش به مباحث علوم انساني مثل مديريت علاقه داشتم.سخت افزارهم دوست دارم.

این خیلی‌ خوبه، ما تو دانشگاه توسط دکتر خوانساری یه گروهی درمورد فعالیت در راستا یه نرم‌افزارهای متن باز تشکیل دادیم.
حالا که شما به مدیریت علاقه مندین و هم به سخت افزار کامپیوتر، بهتره بیشتر در رابطه با ارشدتون به مدیریت این رشته فکر کنین.
در آخر، آیا تا بحال در رابطه با AVR ،چیزی شنیدین!؟

mtr

عضو جدید

الان هم فکر نکونین که وارد رشتیی دیگه شودین، دقیقا با انتخاب درست در رابطه با ارشدتون می‌تونین به "مدیریت" این رشته قدم بذارین.
چه بسا هرجأی چون مدیران لایق کم باشد، پس بهتره بهترین باشیم (توکل به خدا)

nazanin888

عضو جدید
این خیلی‌ خوبه، ما تو دانشگاه توسط دکتر خوانساری یه گروهی درمورد فعالیت در راستا یه نرم‌افزارهای متن باز تشکیل دادیم.
حالا که شما به مدیریت علاقه مندین و هم به سخت افزار کامپیوتر، بهتره بیشتر در رابطه با ارشدتون به مدیریت این رشته فکر کنین.
در آخر، آیا تا بحال در رابطه با AVR ،چیزی شنیدین!؟
نه، متاسفانه اطلاعي در مورد ندارم:warn:راستي مي تونم بپرسم شما تو كدوم دانشگاه درس مي خونيد؟

nazanin888

عضو جدید
الان هم فکر نکونین که وارد رشتیی دیگه شودین، دقیقا با انتخاب درست در رابطه با ارشدتون می‌تونین به "مدیریت" این رشته قدم بذارین.
چه بسا هرجأی چون مدیران لایق کم باشد، پس بهتره بهترین باشیم (توکل به خدا)
منظورتون اينه كه ارشد رو هم آي تي بخونم؟

mtr

عضو جدید
منظورتون اينه كه ارشد رو هم آي تي بخونم؟

بله، چرا که نه؟!:cool:
شما می‌تونین یکی‌ از مدیران این رشته باشین. اگر علاقه دارین بهتره ازش فاصله نگیرین. مدیریت(manager)،تحقیقات (research)، و.... این رشته خیلی‌ فیلد(Fild)‌های زیبا،جدید و کاربردی داره....

nazanin888

عضو جدید
بله، چرا که نه؟!:cool:
شما می‌تونین یکی‌ از مدیران این رشته باشین. اگر علاقه دارین بهتره ازش فاصله نگیرین. مدیریت(manager)،تحقیقات (research)، و.... این رشته خیلی‌ فیلد(Fild)‌های زیبا،جدید و کاربردی داره....
چه خوب..ميشه راهنماييم كنيد كه از كجا بايد شروع كنم...؟

• Like
واکنش ها: mtr

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
اینجا قبلا بچه های دانشگاه شما چندتا بودن.به نظر میاد دانشجوهای علاقه مندی داره.
سلامی‌ دوباره:smile:
بله، دقیقا همینطوری هستش، دانشگاه نظر شخصی‌ و علاقهٔ خودشو به دانشجوها ابلاغ می‌کنه.
اگه متوجه بشیم، ما "دانش جوو" هستیم. یعنی‌ اون چیزی که مورد علاقه ما هست رو باید پیشرو بگیریم.
شبکه دوست داری، دانشگاه مدیریتیه؟، زحمت بکش!:cool:! کتاب شبکه بگیر، خودت بخون و مدرکشو تا به ارشد نرسیدی سعی‌ کن اخذ کنی‌. اینو جدی میگم;)
اونوقت میفهمیم استاد راهنما یعنی‌ چی‌:gol::gol:
شما در اسرع وقت یه تحقیقی در مورد دانشگاه پیام نور بگن تا بفهمی ما داریم تو چه دیکتاتوری درس میخونیم!
=============
خوبه،بحث ها یه کم بهتر شده...موفق باشید.

mtr

عضو جدید
اینجا قبلا بچه های دانشگاه شما چندتا بودن.به نظر میاد دانشجوهای علاقه مندی داره.

شما در اسرع وقت یه تحقیقی در مورد دانشگاه پیام نور بگن تا بفهمی ما داریم تو چه دیکتاتوری درس میخونیم!
=============
خوبه،بحث ها یه کم بهتر شده...موفق باشید.

خدارو شکر که یکی‌ از این مباحث خوشش اومد، بله دوست من، خود من تو این دانشگاه چیزهایی رو به چشم دیدم یا شنیدم که شخصاً از تعجب شاخ در آوردم. اما این نمیتونه باعث بشه که خودمون رو میون این همه تحقیرت مدیریتی، مشکلات عدیده و ... گم کنیم.

گر تلاشی هست ، میکوشم.
گر تلاش برفت ، میپوشم.

خودمون باید در این منجلاب مصنوعی تلاش کنیم و راه سعادت رو پیدا کنیم. شعر نمیدم، چیزهایی دیدم که واقعا برام حیرت انگیز بودن.

ania19669

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان عزیز امیدوارم حال همتون خوب باشه.
من دانشگاه سجاد مشهد itمیخونم.ترم 4هستم
می خوام یه دوره ی شبکه برم اما نمی دونم کدوم دوره بهتره:w05:.اگه راهنماییم کنین ممنون می شم؟:smile:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام . بوی امتحانا میاد، نه بچه ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه عزیزان
روم نمی شه به خاطر این غیبت ها حتی عذر خواهی کنم

ایشالله که همتون MCSE ها و Cisco ها رو خوندین دارید می رید سراغ برنامه نویسی ها دیگه :)

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان عزیز امیدوارم حال همتون خوب باشه.
من دانشگاه سجاد مشهد itمیخونم.ترم 4هستم
می خوام یه دوره ی شبکه برم اما نمی دونم کدوم دوره بهتره:w05:.اگه راهنماییم کنین ممنون می شم؟:smile:

سلام
دوره های شبکه که مشخص هستن MCSE و CCNA و CCNP

بهتره اول +network و MCSE رو بگذرونید بعد برید سراغ Cisco البته اگر مطمئنید کار Cisco براتون ردیف هست چون Cisco یه سری Course هایی هستن command based و اگر کار نکنید سریع فراموش می کنید

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
دوره های شبکه که مشخص هستن MCSE و CCNA و CCNP

بهتره اول +network و MCSE رو بگذرونید بعد برید سراغ Cisco البته اگر مطمئنید کار Cisco براتون ردیف هست چون Cisco یه سری Course هایی هستن command based و اگر کار نکنید سریع فراموش می کنید

سلام بر مدیر عزیز:gol:
من نت ورک + رو تقریبا تموم کردم الان هم بیشتر دارم سیسکو کار می کنم(روی روتر هایش)
توی برنامه نویسی بنظر شما php کار کنم یا دات نت ؟:que::que:
آیا دات نت بروی open source اجرا میشن منظورم اینه که php روی لینوکس اجرا می شود ولی دات نت ها که برای شرکت مایکروسافت است روی open source ها اجرا نمی شه :confused:

راستی روی یک پروژه می خوام کار کنم که خیلی برام مهمه در واقع می خواستم روی ف ی ل ت ر کردن براساس محتوا کار کنم آیا شما در موردش چیزی شنیده اید مثلا چند تا پروتکل بگین

آخرین ویرایش:
بالا